Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od koudelka »

Aneb jak za své kačky dostat co nejvíce z drážky :clap:

https://www.whathifi.com/best-buys/hi-f ... turntables

Za sebe musím říct, že jsem nevybral špatně :angel:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od valderon »

Zdá se, že Rega nabízí výbornou hodnotu za dané peníze. To stejné se říká o Pro - ject, který tam není. Tak nevím, zda je to tím, že PJ netestovali, nebo je Rega prostě lepší...? Každopádně jeden žebříček z mnoha. Ikdyž, podle mě, není to žebříček gramofonu, ale celého gramo systému, tedy gramo, rameno, přenoska. A to věřím, že může spoustě lidem pomoci, koupit rovnou odladěný gramec :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k tomu, že tam chybí můj nový mazlík, tak je určitě tento seznam nevypovídající :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od Dieter Burmester »

No hlavne to Clearaudio, naprosto neseriditelny gramec, tam nema co delat :smile:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od valderon »

Sašo, na tebe bude úplně jiný zebr....štafle... :lol:
Ale jinak máš samozřejmě pravdu, bo ani můj kolotoč jsem tam nenašel... =))
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od lidumil »

Tenhle žebříček pro high-endisty nemá vůbec žádný význam, je to podle cenového stropu, což sice nevadí, ale top gramofony zřejmě netestovali - nesrovnávali.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od Frogyman »

Vždyť je to sranda, jako všechny žebříčky .-)

OT
Jak jsi na tom vlastně ty se svým projektem dvouramínkového grama? Už točíš? nechceš dát nějaké info?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od Jiri »

Linn Klimax LP12 (£18,670)
"... Build quality is also awesome, as you'd expect at this price."

Měl jsem možnost ho vidět na vlastní oči a cena mě šokovala právě vzhledem k provedení :shock:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:Vždyť je to sranda, jako všechny žebříčky .-)

OT
Jak jsi na tom vlastně ty se svým projektem dvouramínkového grama? Už točíš? nechceš dát nějaké info?

Základna hotova v klavírním laku, motor taky připraven, stejně jako ložisko a talíř. 9" raménko ortofon rs-212d vráceno, prasklá pružina, čeká se na nové.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od Frogyman »

OK, díky za info. Jak bude hotovo, dej foto, jsem zvědav! :-)

P.S.: taky čekám pořád na TO ramínko, ale naštěstí mohu točit alespoň s provizorním...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od lidumil »

Je s podivem, že nové raménko renomované firmy přijde poškozené. Pružina mohla být jen vyvlečená, ale kdo by se v tom za ty peníze šťoural.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mejlepší gramofony podle WHAT HI*FI

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka kvality Ortofon, podľa môjho názoru ide dosť "dole vodou". Ako v mojom prípade: firma vyrobí špičkovú prenosku Xpression, nechá si v Jelco vyrobiť špičkové ramienka rady 309, 212 a to, že nepasujú k sebe zistia až po rokoch a ich hlavný konštruktér sa diví, ako je to možné. Ramienka sú totiž vyrobené s japonskou geometriou (zahnutie 20°) a prenoska je navrhnutá na ramienka s európskou geometriou (16,5°). Pretože sa jedná o typ SPU, nie je možné nastaviť vzdialenosť ani uhol hrotu (resp. headshellu) a teda táto kombinácia sa nedá nastaviť ani podľa japonskej, ani podľa európskej geometrie. Pritom sa jedná o produkty jednej firmy, z čoho človek logicky uvažujúci predpokladá, že by mali spolu najlepšie pasovať. Preto som bol nútený buď vymeniť ramienko za SME, prípadne Technics (!), alebo iné s európskou geometriou, alebo vymeniť prenosku, čo som urobil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět