terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Dnes nádherných pět hodin poslechu u Máry, zvuk výborně podaný, detailní, ne však analytický.Takový zvuk se nechá poslouchat nekonečně dlouho a stále baví.
Sestava pěkně sladěná, neobsahuje slabší článek, reprodukce vinylů byla famózní.
Oběd a občerstvení vynikající, poděkování Tvojí paní
Děkuji a ať Ti to hraje ke spokojenosti. :clap:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky za poklonu :angel:
Jsem rád,že jsem poznal nového člověka se zájmem o HiFi, který je absolutně v pohodě a má neuvěřitelný přehled o hudbě, klobouk dolů ^:)^
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

Bond 007 alias Monte píše:Tak :thumbup: a víno :lol:
14310823_1645710745720032_452151763_n.jpg
Ještě by mělko být se sifonem :thumbup: :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem po delší době :smile:
Tak kino už se blíží ke zdárnému konci,pořídil jsem jako surroundy AC Leisurre,Oppo 103 nahradila 105D,kterou jsem nechal upravit v Casea(po úpravě zcela jiný stroj :shock: ),výměna se dotkla také signálových kabelů,105ce se nelíbily mé stříbrné HGA DNA,takže zatím nahrazeno VDH 501 hybrid.Centr zatím v řešení,ale asi vyhraje AC melody.No a vlastně kvůli centru mě bude muset opustit můj stávající HiFi stolek,už tam nevejde,takže jsem se rozhodl udělat nový stolek svépomocí :smile: Měl bych ho snad do konce týdne zbastlit,takže pokud to úplně ne... vím,vložím foto.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak vše na stolek nachystáno,dnes jdu bastlit
Hliníkové nožky
Obrázek
Nožky opískovány a nalakovány
Obrázek
Desky a spojovací materiál nachystán
Obrázek

Takže jdu nato :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Poslední vrtání děr,snad se neutnu a nebude to jak šikmá věž v Pise :shock:
Obrázek
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak smontováno :smile:
Obrázek
Obrázek
Už jenom naházet a zapojit komponenty a hotovo :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

no vida, fajn
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak a komponenty na svém místě :smile: Gramofon pak bude na zdi,místo něj bude plánovaný centr :angel:
Obrázek
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: terahera

Příspěvek od lachim »

Terahera
Nerad ti kazim radost z diy, ale....ji ti známo, ze jsi tim stojanem udělal veliký krok zpět?
Ze jsi si zhoršil akustiku prostoru a sám sobě zhoršil pocit z prostoru tzv. stereo báze ?
Tyhle 4 komponenty by jsi mel mit co nejvíce " na podlaze" a mezi repro co nejvíce "luftu"
(gramec na zdi je samozřejmost)
Každy, komu jsem "zboural" tenhle kazic zvuku, tak si to nejprve neuměl představit bez a nej a pak zase s nim.
A ty ho tam mas skutečně jen jako ten prznic zvuku. Vůbec ho nepotrebujes..
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: terahera

Příspěvek od RedBaron »

Zrovna s tímhle bych souhlasil, je neskutečný co ten prostor kolem beden udělá s prostorem v nahrávkách.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

:sad:
Stolek,který jsem měl předtím,zabíral ještě více místa mezi repro a hlavně,ten centr,co plánuju je docela velký,takže proto jsem řešil stolek.Komponentny na zemi vedle sebe,na žulových deskách jsem původně taky přemýšlel,ale nebylo to moc pěkné(což u zvuku sice nehraje roli),ale hlavně jsem neměl kam dát centr
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, boj s umístěním centru a gramce je strašný, něco o tom víc... A rozdíl mezi sestavou se stolkem a sestavou na zemi obrovský.
Já jsem musel udělat kompromis - komponenty na zem, na to jednopatrový rack pro centr, druhý samostatný pro gramofon (nemám kam dát na zeď, je tam sádroš) a když poslouchám, vytahuji bedny před rack, což dost výrazně pomůže. Ale na stav "bez" to nemá...
Navíc docela zlobily ve "verzi 1" desky, takže mám nakonec dvě slepené k sobě a mezitím ještě ocelový plát na zpevnění a zvýšení váhy, desky ze spodu zpevněny bitumenem a nohy vysypány výplňovým materiálem od ATACAMA (http://www.atacama-audio.co.uk/p/atabit ... ller?pp=24). Rack stojí na originál ceraballech, ale plánuji kvůli celkové váze výměnu za cerapuc...

A pak další typ - kolem centru "zlobila" holá plocha desky, takže tam mám "ledabyle" položené knížky :-). To docela pomohlo.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

terahera píše:Tak a komponenty na svém místě :smile: Gramofon pak bude na zdi,místo něj bude plánovaný centr :angel:
Obrázek
Máš to hezké a v pohodě.
Mezi repráky ve stejné výšce nic nemáš, takže to prostor nenaruší nijak významně.
Pokud by však byla možnost dát bedny více dopředu a k sobě a poslouchat je v bližším poli (aspoň někdy), bylo by to lepší protože bys je měl ve větším odstupu od bočních stěn.
Podmínky vyzařování zvuku by měly být stejné pro obě bedny...symetrie prostoru kolem nich, ale to není nic nového.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

007 napsal: A pak další typ - kolem centru "zlobila" holá plocha desky, takže tam mám "ledabyle" položené knížky :-). To docela pomohlo.

Posunul bych centr na přední hranu stojanu s komponenty, otevřel by se prostor pod jeho reproduktory a odraz desky by přestal vadit ... no a pokud bych chtěl zachovat stejnou vzdálenost centru a hlavních beden od hlavy posluchače, šoupnul bych sloupky také dopředu aby vše "tečnovalo" kružnici :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

ramones
v rámci kina či MCH přesně toto dělám :-), na fotce je provoz "stereo" :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Repro jsou od zadní i bočních stěn 1.2 metru,na fotce to tak nevypadá.Bitumel už je objednán,takže bude ze spodních stran polic.Stolek sám váží skoro 80kg :smile:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: terahera

Příspěvek od Ramones »

Tak potom Terka i Žabka :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Aj ja som skúšal pod bedne dať žulové kvádre, ale výsledok nebol dobrý. Basy ostali tenšie, zato výšky boli skoro až agresívne. Veľmi sa zvuk zmenil k lepšiemu, keď som ich vymenil za betónové kvádre (betónová dlažba z Hornbachu 500x400x50 mm). Cena bola cca 10 €. Pribudli hlboké a pevné basy a výšky sa vyčistili. Sú čisté, vzdušné a bez agresie. Skús to. Myslím, že investícia 10€ za to stojí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Aretax
Díky za tip,vyzkouším :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak po dvou dnech poslechu jsem nezaznamenal nějaký negativní vliv stolku na zvuk,vlastně jsem nezaznamenal žádnou změnu,takže to bude v pohodě :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

ähoj Maro, jak je ten stolek vysoky ?
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Máro,
vypadá to pěkně, jsi šikovný, mám radost,že si spokojený. Tak ať nám to pěkně hraje ke spokojenosti.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Vysoký je 60 cm,původní panika z rozjebání zvukové scény překonána,vše je jak má být,nepoznal jsem rozdíl,nic mě nenervovalo,takže pro mě v pohodě :angel:
Roman2

Re: terahera

Příspěvek od Roman2 »

Ten stolek je v pohodě a vypadá hezky. Jinak takovou ko...tinu, jako, že stolek mezi repro je problém jsem už dlouho neslyšel!

Užívej si hudbu!
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Roman2:
Možná je problém v tom, že jsi takovou situaci prostě jen ještě "neslyšel". Je určitě případ od případu a míra slysitelnosti, ale věř, že to slyšet je. Jsou věci mezi nebem a zemí...a potom mezi repry :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Roman2 píše:...Jinak takovou ko...tinu, jako, že stolek mezi repro je problém jsem už dlouho neslyšel!...
No vidíš a třeba u mne bylo zkušební odstranění racku více slyšitelné, než třeba výměna reprokabelů... Ale jako vše v hifi bude i toto záležet na dalších proměnných - umístění racku vzhledem k ose reprobeden, vzdálenost od stěn, typ beden atd atd...

A pokud to u Máry zvuk neovlivňuje, nelze víc než jen blahopřát. Už se těším na návštěvu! :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Roman2

Re: terahera

Příspěvek od Roman2 »

Samozřejmě, že jsem zkoušel dát stolek pryč, ale žádné zlepšení mi to nepřineslo!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

asi to bude opravdu o tom jak daleko od zdi stolek stoji, kdyz je to na ni nalepene cela sestava muze se to imho chovat jinak nez ve vetsim prostoru s odstupem od zadni zdi. o vikendu jsem rack (nizsi nez ma Mara, horni police 37 cm vysoko od podlahy) odstunul za repro a zmena nula nic... za repro mam ale 3 m mista ke zdi
neni placka, neni highend
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No,ještě je tu možnost,že jsem hluchý jak parez,takže rozdíl nepoznam :roll:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

moj postreh je ten ze horsi ako stolcek/kopa niecoho medzi bednami je stolcek medzi posluchacom a bednami. Dokonca som videl (u mna doma) rozdiel v merani so stolcekom a bez. (odrazy od hornej dosky ale aj medzi hornou doskou a podlahou-pomahalo meraniu aj posluchu dat nan aj pod neho vankuse) Mal som konferencny stolik cca 1,5m dlhy, 50cm vysoky a 90cm siroky. (tazky dyhovany z MDF hrubky 40mm) ten siel doprec a nahradili ho dva malicke ktore sa daju dat lahko prec.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

aretax píše:Aj ja som skúšal pod bedne dať žulové kvádre, ale výsledok nebol dobrý. Basy ostali tenšie, zato výšky boli skoro až agresívne. Veľmi sa zvuk zmenil k lepšiemu, keď som ich vymenil za betónové kvádre (betónová dlažba z Hornbachu 500x400x50 mm). Cena bola cca 10 €. Pribudli hlboké a pevné basy a výšky sa vyčistili. Sú čisté, vzdušné a bez agresie. Skús to. Myslím, že investícia 10€ za to stojí.

Tak jsem dal na tvou radu
Obrázek
Obrázek
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

...já bych posunul bedny o kousek dopředu. A to tak, aby nebyla bedna utopená za rackem. Místo tam máš. A bude to vypadat lépe!
Jinak fajn :thumbup:

P.S.: v tomto designu dlažby máme u našeho domku parkoviště na auta :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

To vyzerá ako travertín. Má podobné vlastnosti ako mramor, pieskovec a betón. Ani jeden z týchto materiálov nerezonuje. Žula je ako zvon. Keď na ňu poklepeš, doslova zvoní. Počul si nejaký rozdiel? Lebo u mňa bol veľký. Žulové podstavce, doska pod gramofón aj dosky pod koncákmi dodnes ležia na dvore (ak niekto má záujem, môže si pre ne prísť). Podstavce pod bedne nahradil mramor, zvyšok MDF.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

žula je skvělá, ale musí být kovové hroty, žula hraje :lol: , sory Aretax

proti betonu nic, ale jde i o vzhled
JAPEX

Re: terahera

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:To vyzerá ako travertín. Má podobné vlastnosti ako mramor, pieskovec a betón. Ani jeden z týchto materiálov nerezonuje. Žula je ako zvon. Keď na ňu poklepeš, doslova zvoní. Počul si nejaký rozdiel? Lebo u mňa bol veľký. Žulové podstavce, doska pod gramofón aj dosky pod koncákmi dodnes ležia na dvore (ak niekto má záujem, môže si pre ne prísť). Podstavce pod bedne nahradil mramor, zvyšok MDF.
To je beton, barva "bílo/černá" :cool: jako na našem dvorku...
IMG_0897.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Já mám žulu pod vším a spokojenost.Pod gramofonem mám na žulové desce ještě desku MDF,aby podklad tvořil sendvič, mezi bednama a žulou mám Cerabally, pod cd playerem a předzesilovačem také,pod koncákama jsou podložky G&G.Pouze pod filtrací jsou pryžové puky.
Máro zaznamenal jsi nějaký posun ve zvuku oproti dřívějšku? Podložky pod bedny, nový rack, který je vzdušnější a bytelnější, to musí být slyšet. Napiš, prosím k jakým změnám došlo.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: terahera

Příspěvek od blesk666 »

Japex JCW na jazdenie a zabavu ci skor imidzovka? Ak na zabavu za volntom, silno odporucam tie Runflaty vymenit za normal UHP gumy. Inak dobre auto a chvalim. Sorry za OT
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Je to beton,barva bílo černo hnědá,podobná jak na tom dvorku :smile: Změn bylo u mě víc,samozřejmě mají dopad na zvuk.S bednama si budu muset pohrát,tedy s umístěním,ale zatim to vypadá na posun k lepšímu.Akorát gramec,tim ze asi neni na zdi,je takový nemastny neslany :sad: Uvidíme,jak bude na zdi,možná je to jen psychoakustika u mě,bo se mi na stolku vůbec nelíbí.Jinak největší změna v basech,pro mě hodně příjemná
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Dnes jsem při cestě do Beskyd navštívil Máru v jeho zašívárně a musím říct, že jsem byl překvapen tím, jak mu to skvěle hraje. Takový plnohodnotný zvuk jsem z beden této cenové kategorie fakt nečekal. Jeho sestava je důkazem, že nejdůležitější na celé sestavě je její vyváženost a pečlivé sladění. A že samostatná poslechovka udělá neskutečně mnoho. A to se zde vše povedlo. Fakt klobouk dolů. :thumbup:

Zde diskutovaný rack nemá podle mne - díky rozmístění beden a dostatku luftu kolem nich - na reprodukci negativní dojem. Prostě jako by tam nebyl.

Jen škoda, že jsme nemohli pořádně poslechnout gramofon - jeho dočasné umístění na racku mu evidentně nesvědčí a i když jsme jej trošku "umravnili" podložením žulou, tak pořád zlobil. Už se těším na další návštěvu, až bude zpět na zdi :-).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět