Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Yngwie »

V pohodě. Posílám. Když tak je to moje oběť hifi komunitě :mrgreen:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Výborně, rozmítač 1 MHz až 1,2 GHz plus Televes H45 už čekají.
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od andrej71 »

Zdravim, mam otazku na vsetkych co menili v pristrojoch poistky. Pouzili ste tolko amperove ake su doporucene vyrobcom zariadenia? Lebo pocul som aj taky nazor ze hifi poistky treba davat silnejsie ako su doporucene vyrobcom, lebo je v nich tensi drot a vraj sa skor prepali. Moc sa mi to nezda, preto sa chcem spytat skusenych.
Ja potrebujem 20x5 4A slow blow H. Este otazka k tomu H na konci oznacenia, do akej miery je dolezity ten udaj? Vdaka za info.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

"Tenší" drot tam asi nebude lebo to normalizované. Celí odkaz treba skopírovať a dať vyhladať https://sk.wikipedia.org/wiki/Poistka_(elektrotechnika)

https://diskuse.elektrika.cz/index.php? ... 836.0;wap2
http://www.8bitu.cz/clanek/znaceni-tavnych-pojistek/

Možeš kusok silnejšiu použiť aj ked by sa mala tam dať taká aká je. Prepáliť sa dá pri zlom postupe vymienania.
Doležité je" stabilná sieť a filtrácia" Na vyskušanie aj o dosť silnejšiu možeš risknuť ale na trvalo asi nie.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

andrej71 píše:Zdravim, mam otazku na vsetkych co menili v pristrojoch poistky. Pouzili ste tolko amperove ake su doporucene vyrobcom zariadenia? Lebo pocul som aj taky nazor ze hifi poistky treba davat silnejsie ako su doporucene vyrobcom, lebo je v nich tensi drot a vraj sa skor prepali. Moc sa mi to nezda, preto sa chcem spytat skusenych.
Ja potrebujem 20x5 4A slow blow H. Este otazka k tomu H na konci oznacenia, do akej miery je dolezity ten udaj? Vdaka za info.
Daj tam presne takú, ako máš. Ak je poistka napr. 5A, je to jedno, či je obyčajná, alebo high end. 5A je vždy iba 5A. O stupeň silnejšia by nemala vadiť, ale na zvuku to nič nezmení. Dávaj pozor, any bola "pomalá", t.j. slow blow. High end poistky odpálili iba tí, ktorí si kúpili tzv. "rýchle" poistky a nárazový prúd pri zapnutí ich odpálil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od efičák »

A naopak, do koncového Rotela použili namísto ochran rychlé pojistky. Stejná hodnota pomalých pojistek velmi prověřila tvrdost a odolnost obvodů, Rotel dostal čouda.

"
Kdo má pojistky námi předepsané, tomu se při zkratu nic nestane.
Kdo si tam nastrká hřebíky, vyhoří a začne od píky.
Do každé rodiny elektrické hodiny!"
Zvuk dobrý - všechno dobré
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od HCR »

Zdravím všetkých.
Nechce sa mi úplne čítať všetky strany tejto témy (možno čo napíšem tu už bolo).
Skúšal som zatiaľ poistky: furutech (modré) a synergistic research (SR20,RED,BLACK,BLUE). Používal som s požadovanou amerážou. Podarilo sa mi zatiaľ odpáliť len furutech na začiatku na prehrávači ayre cx-7 ktorý nemá na zadnom paneli kolískový vypínač. Stalo sa to tak, že som napájací kábel ktorý bol zapojený na strane steny (teda ním prechádzalo napätie) zapojil do prístroja. Odvtedy pri výmene poistky všetko vypnem a ako poslednú vidlicu do steny pre hlavný prívod. Ak má prístroj vzadu kolískový vypínač malo by to byť bez problémov (len predpokladám nie som elektrikár).
To ale asi už všetci viete, len pre istotu pre začiatočníkov.
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od andrej71 »

HCR píše:Zdravím všetkých.
Nechce sa mi úplne čítať všetky strany tejto témy (možno čo napíšem tu už bolo).
Skúšal som zatiaľ poistky: furutech (modré) a synergistic research (SR20,RED,BLACK,BLUE). Používal som s požadovanou amerážou. Podarilo sa mi zatiaľ odpáliť len furutech na začiatku na prehrávači ayre cx-7 ktorý nemá na zadnom paneli kolískový vypínač. Stalo sa to tak, že som napájací kábel ktorý bol zapojený na strane steny (teda ním prechádzalo napätie) zapojil do prístroja. Odvtedy pri výmene poistky všetko vypnem a ako poslednú vidlicu do steny pre hlavný prívod. Ak má prístroj vzadu kolískový vypínač malo by to byť bez problémov (len predpokladám nie som elektrikár).
To ale asi už všetci viete, len pre istotu pre začiatočníkov.
Zaznamenal si zvukový prínos výmenou poistky?
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od HCR »

Žiaľ áno.
S prvỷmi poistkami som začal keď sa tu ešte nepredávali. Zohnal som to spoza mláky. Hovorím hlavne o značke synergistic research.
Prvé SR20 ky boli nevỷrazné. Furutech pre mňa sklamanie. Zábava začala s modelom RED. Pôsobil veľmi čisto. Black sú analógové a blue zasa naturálne. Takto zjednodušene by som to popísal. Dúfam, že budete voči mne tolerantní.
Mám tu na ulici problém so sieťou a preto všetko spojené s napájaním je počutelné.
Ale štve ma to, radšej by som to nechcel počuť. Kôli peniazom samozrejme. Je to drahé.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Skúšal si aj iné - lacnejšie poistky? Ja som vyskúšal všetky typy SR, Hifi Tuning, AHP, aj nejaké Russ Andrews, Furutech.... Napr. keď som založil novú poistku SR Black, zvuk bol vynikajúci. Čistý, dynamický a detailný. Po zahorení sa však akoby "zgrcol", ostal zahuhlaný. Red zas ostala ostrá, bez basov. Začal som laborovať. Na konce mi najlepšie "sadla" strieborná Supreme 3. Po zahorení nastal opak, ako pri SR. Zvuk sa otvoril a ostal čistý a hlavne dynamický. V predzosilňovači mi najlepšie pasuje AHP medená. Veľmi ma to potešilo, lebo stoja zlomok ceny SR. Tým skončilo moje "poistkové laborovanie". Píšem to sem preto, lebo nie vždy je zlato, čo sa blyští, teda aj lacnejšie poistky môžu byť "to pravé orechové". Konkrétne zosilňovač McIntosh C 2500 má originálne poistky obyčajné sklenené trubičky, 2 ks v napäťovej časti. Žiadna drahá poistka ich zvukovo neprekonala, ani SR. Zvuk sa mierne polepšil, t.j. vyčistil iba vtedy, keď som jednu z nich vymenil za AHP. Z toho vyplýva, že súduhovia v McIntosh vedia, čo robia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od HCR »

Vďaka za rady. U mňa je to komplikovanejšie. V každom monobloku mám dve poistky + predzosilovač + prehrávač. Tỷch kombinácií je veľa, skrátka sa mi do toho nechce. Navyše ak to chce človek prípadne predať tak je možné, že sa na mňa vsetci vrhnú. To už sa mi stalo na inom fóre a tak mám niečo radšej v šuplíku doma.
Celkovo už začínam byť z poistiek trochu nervózny. Hlavne keď urobia nový model ktorý je zaručene lepší ako ten čo používam.
:lol:
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Kluci tady najdete skoro u každé pojistky v reviews poslechové zkušenosti kupujících. Nejvíce u SR pojistek. Tak třeba to někomu pomůže.
https://www.analogueseduction.net/fuses.html
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od daliborr »

A to je opravdu prasárna. Už to nenůžu vydržet. To snad je už aleluja. =))
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

daliborr píše:A to je opravdu
marketing nebo letní horko.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Ještě přikládám zajímavý testík pojistek, Eric je již uznávaným odborníkem a průkopníkem v oblasti Hi-endových doplňků :thumbup:

https://singaporehifi.blogspot.com/2014 ... earch.html
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Nedávno jsem vyzkoušel i tyto pojistky ve svých monoblocích:
https://www.aliexpress.com/item/3297537 ... b201603_60

Zase to stejné co už tu řada kolegů ví - oproti obyčejné pojistce okamžitě slyšitelná změna zvuku směrem k lepšímu, po všech stránkách, "do příjemna", srovnatelná s výměnou napájecího kabelu, ovšem s vynaložením mnohem menších nákladů (tím nenavádím k podceňování vlivu napájecího kabelu, ten je neméně důležitý).
Cena pojistky je 4USD, čili neváhejte vyzkoušet, možná nebudete věřit vlastním uším. Tady nejsou třeba žádné slepé testy, protože po pár vteřinách poslechu musí registrovat zvukový posun opravdu každý. Výborná levná pojistka, přitom uvnitř je stříbrný drát a čepičky jsou měděné, pozlacené. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od daliborr »

Tak jsem ji objednal, jestli to bude skok a to slyšitelný, jak mnozí říkají. A to bych teda chtěl slyšet, tak potom bych můj zesilovač bych pasoval na hig end. =))
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

daliborr to si ju kupil tu v EUROPE?
Ja čínanom na original (nie priamo čínske značky) že to bude ( a nie fake) moc neverím.
Tu máš cenu cca rovnaku https://www.analogueseduction.net/fuses ... x-5mm.html ktorá ak bude Brexit asi ale podražie. :cool:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Ako vieš, že práve tá čínska nie je originál?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

aretax nebudí to vo mne doveru kupovať Anglicku poistku v číne. :crazy:
Skor si ju kupim z Anglicka z overeného obchodu alebo ak je možnosť iné značky mám kupené u oficialnych dovozcov tu v SR alebo CR.
To čo kde je ako vyrobené a firmy si dávaju vyrábať ja neviem a ani po tom až tak nepátram. :cool:


PGH sa ich na to opýtaj. :roll: Možno ani netušia teda nevedia alebo neveria že to može meniť zvuk. V minulosti aj sieťové šnury boli v pristrojoch na pevno (napriklad u Accuphase) a nepripisoval sa im ten radikálny vyplyv na zvuk. :shock:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

daliborr a možeš si kupiť aj už " naozaj HIGH END" :thumbup: poistku :


https://www.hifiathome.de/der-strom/aud ... -ultimate/



Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1

https://forum.audiogon.com/discussions/ ... ic-beeswax

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... 53/page-28

:clap: :razz:
Audio Magic Ultimate Beeswax SHD Fuses

https://www.audio-magic.com/audio-fuses.html
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

jimmi píše:aretax nebudí to vo mne doveru kupovať Anglicku poistku v číne. :crazy:
Skor si ju kupim z Anglicka z overeného obchodu alebo ak je možnosť iné značky mám kupené u oficialnych dovozcov tu v SR alebo CR.
To čo kde je ako vyrobené a firmy si dávaju vyrábať ja neviem a ani po tom až tak nepátram. :cool:


PGH sa ich na to opýtaj. :roll: Možno ani netušia teda nevedia alebo neveria že to može meniť zvuk. V minulosti aj sieťové šnury boli v pristrojoch na pevno (napriklad u Accuphase) a nepripisoval sa im ten radikálny vyplyv na zvuk. :shock:
Takže chceš říct že technici od světových firem jsou hloupý, já jim nic říkat nebudu ještě bych se pak musel soudit že jsem je neopravněně urazil.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

PGH prekne si "stiahol chvost". :eek:
........

Ked už je reč o AMR vyrábaju aj pristroje aj káble aj poistky aj prenosné hifi DAC a dalšie doplnky "vylepšujuce zvuk" https://amr-audio.co.uk/

https://amr-audio.co.uk/home/accessories/


https://amr-audio.co.uk/about-amr/

Google preklad ked dáš aj perly máš. :lol: Bojovali sme s audio démonmi a vyhnali sme ich. :lol:

ifi-audio tiež "patrí pod AMR "

http://support.ifi-audio.com/

https://ifi-audio.com/

:clap: :mrgreen:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Aha, tak já jsem myslel že v high end firmach jsou elektroinženýři a oni to jsou kouzelníci a zaříkavači co vyhání démony. Takže dál už se o tom radši nebudu bavit abych taky nezačal pod jejich vlivem čarovat.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Aha. :?: Myslel, myslel, až ho
vymyslel. A potom ho musel tlačiť.

:razz:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

PGH to niesu žiadne čary ani kúzla, veď sa zastav a môžeš potom referovať. Alebo aj skúšať. Prinajmenšom budeš počuť a nepriznáš nakoniec ako sa to stalo Aretaxovi :thumbdown:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

A čo sa mi stalo? Nemyslíte, že tých jalových rečí už bolo dosť? Debata sa zvrhla na úroveň susedného fóra.Niektorí rozdiel počujeme, iní nie, niektorí ho počuť nechcú...Každý má právo na svoj názor. Ale nie je to dôvod na osobné napádanie. Mňa by skôr zaujímali zvukové rozdiely medzi poistkami a nie len ich sortiment.
PGH: prečo vlastne tieto príspevky čítaš a hlavne na ne odpovedáš, keď Ťa tento typ príspevkov nezaujíma a stanovisko máš jasné?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Aretax nechcel som nijaké reči robiť, len to bolo myslené ako si to napísal Ty niekde inde a možno aj na inom fóre že si mal u seba dvoch na posluch čo počuli rozdiel a potom to zapreli. Nehnevaj sa že som to tu vytiahol, myslené to bolo tak že sa neoplatí niekoho k sebe volať keď to aj tak môže obrátiť...
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Já jsem se na něco ptal a nikdo mě nebyl schopen odpovědět, já ale netvrdím že to nefunguje.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

PGH píše:Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?
Aj keby výrobca dal drahú poistku tak otázka znie ktorú? Každý má rád niečo iné, niekto to rád ostrejšie niekto jemnejšie. To sa nedá. Podobné to aj zo sieťovymi káblami. Keby bol jeden univerzálny ten najlepší bol by pokoj, ale taký nieje! Preto to je na cielovom užívateľovi aby si to doladil podľa svojho ucha.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od daliborr »

Petr(PGH) se ptal na jednoduchou otázkou a nikdo z vás co vlastní zázračné pojistky mu nedokázal odpovědět,jak se vlastně zvuk o proti obyčejné pojistce změní k lepšímu. Jsou to jen nuance a nebo je to na první poslech zlepšení výšek,prostoru a pevnější basy? Jde to poznat i slepým testem? No odpověď si musím udělat sám až mi pošta doručí ten malý zázrak o kterém vývojoví inženýři renomovaných značek nemají ani tucha. Potom Petrovi odpovím jak se na celkové konstrukci zesilovače prodrátovaného měděnými dráty projeví 2 centrimetrový kousek stříbra s pozlacenými koncovkami. A to v napájecí části. Jsem v očekávání ,třeba prozřu a budu velebit zázračnou pojistku.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

to daliborr: Bylo to tu psáno, nejen mnou, už několikrát, v čem se projevuje přínos takových pojistek. Je to podobné, jako s výměnou napájecího kabelu, stačí vyzkoušet. Pokud nemáš v této věci nic přínosného, vlastní zkušenost, s níž by ses mohl s ostatními podělit a obohatit ostatní, pak nechápu smysl tvých dalších příspěvků. Chtělo by to ale určitě více tolerance, pokory a méně ega...
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

THXKO píše:Aretax nechcel som nijaké reči robiť, len to bolo myslené ako si to napísal Ty niekde inde a možno aj na inom fóre že si mal u seba dvoch na posluch čo počuli rozdiel a potom to zapreli. Nehnevaj sa že som to tu vytiahol, myslené to bolo tak že sa neoplatí niekoho k sebe volať keď to aj tak môže obrátiť...
Ani ja som svoj príspevok nesmeroval, okrem prvej otázky na Teba. Ono to tak z textu vyznelo. To napádanie sa som myslel všeobecne. O poistkách sa na fórach už napísalo naozaj veľa. Niekomu ich výmena priniesla zlepšenie, niekomu nie a niekomu aj zhoršenie (napr. mne). Aj to som písal, že mne v prezosilňovači McIntosh obyčajná sklenená trubička za 0,1€ hrala lepšie, ako napr. drahá SR Blue po zahorení. Ale aj to je dôkaz, že poistky výrazne menia zvuk. Nakoniec mi tam zostala ATC za 15€ (aspoň raz mi hrá lepšie niečo lacnejšie =)) ). Rád by som si prečítal príspevok, v ktorom niekto opíše zvukové rozdiel jednotlivých poistiek, aj keď viem, že u mňa to nemusí platiť. Ale základný prehľad by sme získali všetci. Napr. pri ktorej poistke sa lepšie prejavia výšky, basy, stredy, priestor pod. Keby to mal niekto absolvovať sám, bolo by to hodne, hodne nákladné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

A ešte niečo: prichádzajú mi SS a e-maily, v ktorých ľudia prejavujú súhlas s tým, čo som napísal. Ďakujem, ale to nie je riešenie. Napíšte svoj názor verejne. Máte strach, že vás miestny "géniovia" vysmejú? No a čo? Viem, po svojich skúsenostiach, že to príjemné nie je a aj ja už prispievam iba zriedkavo, ale kvalita a smerovanie tohoto fóra závisí iba na nás. Buď budeme ignorovať tzv. odborníkov, pokiaľ sem neprinesú niečo pozitívne (zatiaľ sa tak nestalo, iba negujú napísané, väčšinou bez akéhokoľvek odborného stanoviska) a budeme si navzájom odovzdávať skúsenosti, alebo sa tu budeme napádať a hádať o pi.ovinách. Za takéto fórum pekne ďakujem, ale ho nemusím. Myslím, že "géniovia" a tzv. odborníci majú svoje fórum, kde si môžu navzájom brýzgať do sýtosti. Páni "elektrotechnický guruovia" dokážu všeličo zmerať (čo však dokáže aj elektrotechnický analfabet), ale nevedia zmerať farbu zvuku, množstvo detailov, priestorovosť nahrávky, jednoducho nič z toho, čo robí ten zvuk, ktorý sa nám páči. Nameranie výkonu, skreslenia, frekvenčného rozsahu a kopec ďalších pi.ovín nám o kvalite zvuku nič nepovie. A ucho nie je digitál s rozsahom 0 - 1 000 000 Hz.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od daliborr »

Steve, jak si to myslel s tou tolerancí a pokorou? Napsal jsem snad,nějaké urážlivé slova na zdejší členy,kteří velebí pojistky? Já napsal,že jsem v očekávání pojistky a to snad až ji vyměním, mohu poreferovat věřílkům a nebo nevěřílkům tohoto počinu. Ať už bude tento počin mít nějaký vliv nebo ne. Nebudu plácat od klávesnice,ale na vlastní uši vyzkouším. Mimochodem,napájecí kabely a jejich výměna proběhla a slepý test odhalil prd. Možná jsem neměl hodně drahé kabely. Ale zase k zesilovači Vincent D 150 nemá cenu kupovat stejně drahou šňůru,to už je lepší koupit o ty peníze dražší zesilovač.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

to daliborr a ostatním skeptikům: Myslel jsem to tak, že tu jistí uživatelé fóra permanentně kritizují nebo aspoň s posměšným tónem všeználků komentují zkušenosti a poznatky druhých (netýká se jen pojistek), tedy těch, kteří sem ochotně,v dobrém úmyslu a bez skrupulí přispívají,s cílem přinést něco podnětného a užitečného ostatním. Jejich poznatky komentují i přesto, že sami zpravidla nemají jakoukoli vlastní zkušenost v tomto směru. Svědčí to o chybějící pokoře, "malosti" a zakomplexovanosti takového člověka-kritika, který si nedokáže ve své "malosti" připustit, že jeho pohled na skutečnost nemusí být zcela správný a nemusí odpovídat realitě a že by tedy i někdo jiný mohl mít pravdu, zvlášť podepírá-li dotyčný svůj pohled na věc a názor o konkrétní vlastní a praktickou zkušenost.Sám jsem se přesvědčil, že ne vše lze změřit, ne vše je možné posuzovat jen z technického nebo fyzikálního pohledu, psaných pouček a zažitých paradigmat. A u hudby, kde vnímáme emoce, barvy, nálady,a mimochodem i prostor nahrávky, to platí dvojnásob, to přece nijak neměříme a výsledky mohou být diametrálně odlišné. Co se týká napájecích kabelů, jejich vliv už snad dnes uzná každý, kdo vyzkoušel a o tom to je. Já jsem sice nahluchlý :lol: , ale pokud vyměním u přístroje napájecí kabel, je jedno jestli obyčejný např. za SUPRU, za Van den Hul Mainstream, za Acoustic revive powermax nebo Harmonix X-DC2, rozdíl slyším okamžitě, protože každý kabel má zcela jiné vlastnosti, je rozdílné konstrukce, rozdílného materiálu, s různými konektory a má svůj vlastní "zvukový podpis" .Pokud má daný posluchač (testující) kvalitní sestavu, kvalitní filtr a kvalitní kabeláž (signál a repro nevyjímaje) tak ten rozdíl ho musí praštit do uší. Proto není třeba to dramatizovat a stresovat se nějakými slepými testy a tvářit se u toho důležitě a věděckovýzkumně, chce to spíš hodit se do pohody, zapomenout na předsudky a otevřít se, "testovat" bez stresujícího očekávání a napětí, v pohodě, s úsměvem. Pokud dotyčný dodrží tako pravidla a přesto bude pak tvrdit, že napájecí kabely zvuk nijak nemění, tak mám pro něj špatnou zprávu. Buď je totiž totálně hluchý a nebo, což je horší, lže sám sobě a patří pak do skupiny lidí, které jsem definoval výše a není mu zřejmě pomoci. Podobně jako s napájecími kabely je to s pojistkami, co pojistka, to jiný materiál a tedy i jiný a specifický dopad na výsledný zvuk. Kdybych to sám nevyzkoušel, nikdy by mě nenapadlo, že taková malá blbost, jako je pojistka, udělá podobnou práci na změně zvuku a výkonu zařízení jako silové kabely za tisíce a tisíce korun. A opravdu platí jako u kabelů - co pojistka, to jiný charakter zvuku a vlastní "zvukový podpis". Také platí a je dobré vědět, že pojistka se zahořuje podobně, jako kabel, takže po výměně se několik desítek hodin bude charakter zvuku ještě pozvolna měnit.
Takže jak jsem již doporučil dříve, kdo má zájem a chce se se zvukem posunout dále, vyzkoušejte různé pojistky,nebojte se toho. Nemusíte začínat s těmi drahými, na aliexpressu i ebay je fůra taiwanských i čínských pojistek, pomalých i rychlých, které nejsou drahé a svou práci dělají dobře. Je škoda možnost tohoto jednoduchého a vcelku levného upgrade ignorovat a zbytečně tak omezovat výkon svého přístroje obyčejnou pojistkou za pár korun, když přístroj napájíme kolikrát silovým kabelem za tisíce korun. A vlastně tím pak nedáváme ani možnost naplno využít potenciál kabelu.

Závěrem chci poděkovat zdejším průkopníkům jako aretax, jimmi a mnohým dalším, všem těm, kteří se nebojí nést svou kůži na trh a ochotně sem přinášejí své poznatky a zkušenosti s nejrůznějšími hifi doplňky, ať už tyto svůj smysl mají či nemají, ať je to zkušenost dobrá či špatná, ať jde o dobrou investici nebo pochybnou. Pokud zde takoví lidé budou a nebude jim nikdo hloupými a ničím nepodloženými kritikami brát chuť se s námi o ně dělit,pak toto fórum má svůj smysl a udrží si své čtenáře a nadšence.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

ADMIN:
navrhujem sem umiestniť tabuľku, kde každý, kto bude chcieť a môcť môže uviesť typ poistky, na aký prístroj ju inštaloval a aký má charakter zvuku (teplý, studený, je viac do basov, výšok, presnosť, priestorové podanie atď.)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše:ADMIN:
navrhujem sem umiestniť tabuľku, kde každý, kto bude chcieť a môcť môže uviesť typ poistky, na aký prístroj ju inštaloval a aký má charakter zvuku (teplý, studený, je viac do basov, výšok, presnosť, priestorové podanie atď.)
Výborný nápad :thumbup: , ešte by som doplnil ak vie cenu.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od F2014 »

Také bych rád vyzkoušel vliv pojistek na zvuk systému, ale trochu se bojím. Tohle je napsáno v manuálu k mému preampu:
Audio Specialty FUSE: NOTE: The “Overload” and “Time Delay characteristics” will differ slightly (due to the different metallurgy of the fuse elements) between commercial grade and audio grade fuses. We can’t guarantee that your audiophile grade fuse, won’t blow at a different in-rush current threshold, than your stock commercial fuse.
Na zahraničním fóru zmiňuje nějaký uživatel PassLabs, že odpálil dvě pojistky (jedna žila pár hodin, druhá týden) od Synergistic Research, původní pojistka mu funguje bez problému. Máte někdo podobnou zkušenost?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět