Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

V jakych vodach hledat lampovy predek k ackovemu konci? Cenove okolo 50tis z druhe ruky.
Konec je Abrahamsen SA-1, repro Xavian XN-350.
Diky za tipy!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/285200.php

RS-100U jsem doma měl ... hrál jednu dobu s koncem od Audiolabu. Za tu cenu nic lepšího nekoupíš.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

Ještě snad něco od anglického E.A.R. nebo Air Tight ATC-1
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Ktere modely od CJ nebo Jadis stoji za vyzkouseni?
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Idealne s XLR vystupem
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

freya-front-1920.jpg
freya-rear-1920.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

Vadim píše:Ktere modely od CJ nebo Jadis stoji za vyzkouseni?
Pokud vím, tak Conrad ani Jadis nejsou symetrické konstrukce (pokud některý z nich bude mít XLR tak jeho použití bude spíše ku škodě věci)... pokud chceš vyloženě lampy, tak bych se vyprdnul na symetriku nebo koukal pak po Audio Research, které je ovšem dost drahé a kouzlo lamp tam u předku není ...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

Bond 007 alias Monte píše:
freya-front-1920.jpg
freya-rear-1920.jpg
Určitě zajímavý produkt za ty peníze. Btw. Slyšel jsem několik různých systémů, kde byl předzesilovač o třídu lepší než konec a vždycky to dopadlo víceméně dobře ... naopak to byl vždycky problém a předzesilovač považuji za podstatně důležitější v tomto než konec. Pokud bychom to aplikovali na tuto situaci, pak by měl skutečně koupit něco špičkového z druhé ruky. Ten konec nebude vůbec špatný ...
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Yngwie píše:... pokud chceš vyloženě lampy, tak bych se vyprdnul na symetriku nebo koukal pak po Audio Research, které je ovšem dost drahé a kouzlo lamp tam u předku není ...
To kouzlo lamp tam prave chci. Od AR jsem slysel LS17 jeste s koncem Marsh, nezaujalo.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

Vadim píše:
Yngwie píše:... pokud chceš vyloženě lampy, tak bych se vyprdnul na symetriku nebo koukal pak po Audio Research, které je ovšem dost drahé a kouzlo lamp tam u předku není ...
To kouzlo lamp tam prave chci. Od AR jsem slysel LS17 jeste s koncem Marsh, nezaujalo.
No v tom případě opravdu zkusit jít směrem Japonců s nějakými levnějšími NOS ... drátovačku klasickou ... lze dobře opravit v případě nějakého odpáleného odporu nebo výměny patice atd.. Spousta chytrolínů má k tomuto odpor, ale na rozdíl od plošňáků nemusíš vysolit ranec v případě opravy za originál PCB se s osazenými součástkami a věř mi, že je to ranec (třeba u toho Audio Research).

Jadis DPL
Leben RS-100
Air Tight ATC-1

Nebo si nechat u třeba u Analogservis.cz (Boukal) postavit Audio Note L3 a máš to nové se zárukou. Měl jsem ho chvíli doma od člověka, co si to postavil sám a nebylo špatné. Nebylo to úplně na úrovni RS-28CX ale za ty peníze to byl moc moc pěkný zvuk. Navíc jako option jsou tam XLR.

http://www.ankaudiokits.com/e-shop3/ank ... ifier.html
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Frogyman »

Na JADIS s XLR by sis měl připravit mnohem větší rozpočet. Verze např. JPS8 se prodává od cca 70 do 120tis...
DPL je v tvém limitu, nějaký čas jsem jej měl doma a kdybych nešel cestou MCH, mám jej doteď. Po jeho lampovém zvuku se mi občas docela stýská... Srovnával jsem jej s Leben RS100U a vyhrál u mne Jadis - ale každý to může slyšet jinak. Např. ten Leben má zrovna PD v nějaké akci za necelých 60tis.

Pak ještě zvaž Vincent T8 - jde o plně symetrický lampový předek. Znám jej ze sestavy s monobloky classe a hraje skvěle, zvláště když si pohraješ s lampami a najdeš pro sebe ideální kombinaci. Třeba se majitel - zdejší člen a lampový experimentátor :-) - ozve. Navíc - aktuálně jej má Holzner v akci za 39tis, místo původních 64tis. To podle mne stojí za vyzkoušení...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

zabiny007 píše:Na JADIS s XLR by sis měl připravit mnohem větší rozpočet. Verze např. JPS8 se prodává od cca 70 do 120tis...
DPL je v tvém limitu, nějaký čas jsem jej měl doma a kdybych nešel cestou MCH, mám jej doteď. Po jeho lampovém zvuku se mi občas docela stýská... Srovnával jsem jej s Leben RS100U a vyhrál u mne Jadis - ale každý to může slyšet jinak. Např. ten Leben má zrovna PD v nějaké akci za necelých 60tis.

Pak ještě zvaž Vincent T8 - jde o plně symetrický lampový předek. Znám jej ze sestavy s monobloky classe a hraje skvěle, zvláště když si pohraješ s lampami a najdeš pro sebe ideální kombinaci. Třeba se majitel - zdejší člen a lampový experimentátor :-) - ozve. Navíc - aktuálně jej má Holzner v akci za 39tis, místo původních 64tis. To podle mne stojí za vyzkoušení...
Ten RS-100U jsem měl od Pavla Dioka já a pak jsem ho prodal a pořídil RS-28CX. Jestli jsi ho měl půjčený v podobné době jako já, tak tam byly už dost načnuté lampy. Jadis je jiný zvuk než Leben ... je to hodně o preferencích ... zkoušel jsem i35 na KT-120 a měl chvilku půjčený ten DPL, ale obé mi přišlo takové "tenké" na basu ... byť to byl pořád excelentní zvuk celkově. RS-100U mě přišlo v určitých kombinacích málo transparentní a takové mírně odtažité (scéna se posouvala dále za repro) .... RS-100 a RS-28CX hrají jinak ... mají větší "koule" a hutnější středy.

Ještě mě napadlo možná sehnat starý Intosh C22 ... ten hraje moc pěkně, ale je to asi hodně přes limit.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Vsem moc diky za skvele tipy at uz tady ve vlakne nebo v SZ! Budu zkouset.
Mel nekdo moznost slyset predzesilovace KR audio?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

Tu je asi každá rada zbytočná. Na to, ako Ti to bude hrať má vplyv nie iba pripojenie ku koncáku, ale vplyv na zvuk má celá zostava, vrátanie kabeláže, čiže treba skúšať. Abrahamsen konce som počul hrať, zvuk mi silne pripomínal Electrocompaniet. V Ketose si konce Electrokompaniet veľmi dobre rozumeli s predzosilňovačmi Audio Research. Rada REF je veľmi drahá, ale rada LS je zaplatiteľná. Netreba kupovať zrovna LS 28, ale model LS 27, prípadne LS 26 (nie je tam veľký zvukový rozdiel, skoro žiaden), sa dá kúpiť za slušné peniaze. Mal som ho a je vynikajúci. Ale hlavné je skúšať a možno nájdeš takú kombináciu, o ktorej by si nepredpokladal, že Ti bude hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3012561252&
Predpokladám, že sa dá cena dohodnúť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od pajuna »

Po opakovanem poslechu rady lampovych zesiku , predzesiku i integracu ruznych znacek - nejvíce od MACa (ikdyz nektere, ktere jsem chtel slyset se mi nepodarilo - napr. Air Tight) musim rict, ze nejvíce me jednoznacne zaujal zvuk Jadis, at predzesiku , tak i trech integracu, které jsem mnohokrat opakovane slysel.
Dalsi velkou zkusenosti je i vyrazny vliv predzesilovacich lamp, ktere zvukovy charakter ovlivnuji, takze vetsi ci mensi "lampovost" se da resit timto zpusobem za trivialni peniz. Obdobne je to i u koncových lamp , napr v porovnani KT120 s KT150, samozrejme konstrukce zesiku je take nezanedbatelna.
C22 je dobra v kompletu s konci 2x75 (ikdyz retro design je otázka vkusu kazdeho), ale v podstate je to C2500 - která je na me občas az moc lampova! V zasade zalezi i na dalsim retezci a obzvlaste pak s koncovym ackem.
Tolik par mych osobních postrehu
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

pajuna píše:...
C22 je dobra v kompletu s konci 2x75 (ikdyz retro design je otázka vkusu kazdeho), ale v podstate je to C2500 - která je na me občas az moc lampova! V zasade zalezi i na dalsim retezci a obzvlaste pak s koncovym ackem.
...
Diky! Predchozi majitel SA-1 ho mel s C2200, a prave rikal, ze pro nekoho to muze byt prilis "warmth". Predchozi majitel Xavianu je mel taky z nejakym MACem. Ja osobne jsem neslysel kombinaci MAC s cimkoliv co by se mi volezene libilo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od pajuna »

Tak to ja jsem slysel kombinaci MACa pomerne dost, a nektere byly a jsou vyborne! Jde vzdy o celkove sladeni, vcetne akustiky a kabelu. Teplo k teplu samozrejme nejde!...ikdyz :oops: , kazdy at si vybere.
Jen jeden pripad jako priklad - McIntosh MCD550 + C52 + konec 452 + FS Ktema! :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od efičák »

Možností je tu hodně, já nemám moc zkušeností s touhle třídou co poptáváš.
Xavian 350 jsou uzavřené konstrukce, koncák je jasná volba. Zahrajou zdroj zvuku a nahrávku takže na všem záleží.

Jakou "auru" předzesíku hledáš?
Teď má kámoš integráč s KT88 a vůbec to nemá vlastní charakter zvuku jako EL-34, takže kdybych neviděl logo Audiomat, řeknu neutrální tranzistorák.
Technici by mohli poradit, zda si ten koncák nechá líbit předek kvůli impendaci, moje Yamaha M-45 se na flaškách moc nepředvedla, to se s firemním předkem nedá srovnat. Ale když se ten Soundliveshere s tlustýma triodama 6SN7, pustil na koncáku podobnému co dělá KR Audio, to bylo výborné.

S elektronkama v symetrice je problém, že musí být spárované a v čase se hodnoty rozhodí. Nejsem technik, jestli ty ano, tak si je sem tam přeměříš.
Možná by se ti mohl líbit https://www.stereophile.com/tubepreamps ... index.html.
Cary Audio nemá ten lesk konečného řešení a prestiž Meků, nevadí-li. Možná není tak dotažený jako Leben.
Budeš to mít těžké něco vybrat, tak jen další možnost. Vyber dobře. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Ja taky nejsem technik :) Ten koncak ma podle navodu vyrobce vstupni impedanci 330 kohm (symetrika) / 165 kohm (nesymetrika).

Chtel bych docilit toho, aby predzes neovlivnil aktualni podani basu - je velmi durazny a presny.
Lehce zduraznit stredy. Pridat vzdusnosti na vyskach (XN350 jsou osazene menici Scan-Speak Revelator).

A hlavne musi tam byt skvele podani 3D prostoru.

Uz je prvni kandidat na ceste - Vincent SA-T8 (elektronky TAD Selected). Pristi tyden budu testovat.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

Ale to, čo požaduješ by som typoval skôr na tranzistorák. Tranzistory sú všeobecne presnejšie a dynamickejšie, ako elektrónky. Nebolo by lepšie zbaviť sa predsudkov a skúsiť aj tranzistory? Napr. predzosilňovače PASS sú veľmi vzdušné, presné a dynamické, navyše mne sa ich zvuk javí viac "elektrónkový", ako napr. rada LS od Audio Research. Ja osobne elektrónky doporučujem skôr pre akustický komorný jazz. Na rockové a orchestrálne záležitosti uprednostním skôr tranzistory. Záver? skúšať všetko bez predsudkov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

aretax píše:Ale to, čo požaduješ by som typoval skôr na tranzistorák. Tranzistory sú všeobecne presnejšie a dynamickejšie, ako elektrónky. Nebolo by lepšie zbaviť sa predsudkov a skúsiť aj tranzistory? Napr. predzosilňovače PASS sú veľmi vzdušné, presné a dynamické, navyše mne sa ich zvuk javí viac "elektrónkový", ako napr. rada LS od Audio Research. Ja osobne elektrónky doporučujem skôr pre akustický komorný jazz. Na rockové a orchestrálne záležitosti uprednostním skôr tranzistory. Záver? skúšať všetko bez predsudkov.
S tranzistorem jsem to chvilku hral (Marsh MSD-P2000b), nebylo to spatne, ale chci zkusit elektronky. Vyzkousim jich nekolik a uvidim jestli elektronky nebo tranzistor...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Ale to, čo požaduješ by som typoval skôr na tranzistorák. Tranzistory sú všeobecne presnejšie a dynamickejšie, ako elektrónky. Nebolo by lepšie zbaviť sa predsudkov a skúsiť aj tranzistory? Napr. predzosilňovače PASS sú veľmi vzdušné, presné a dynamické, navyše mne sa ich zvuk javí viac "elektrónkový", ako napr. rada LS od Audio Research. Ja osobne elektrónky doporučujem skôr pre akustický komorný jazz. Na rockové a orchestrálne záležitosti uprednostním skôr tranzistory. Záver? skúšať všetko bez predsudkov.
Tranzistory jsou dobré až ty fakt drahé ... Reiymo KAP-777, Accuphase A-250, Audionet Heisenberg, Dagostino Monoblock ... to bych za Leben vyměnil. Nemám s maximem 2x100W v pentodě žádný problém v 25m2 ani s klasikou ani s rockem(repro jsem tu vyzkoušel několik). Spíše bych řekl, že máš předsudky vůči lampám ty ... nicméně celolampový řetězec je už trošku náročný na všechno ... ten lampový předzes za 50-150 tis. koupí libový. Do Audio Research by nešel ani omylem ... existuje mnoho lepších voleb za rozumné peníze. Ale tady spíše projektujeme své představy my a zájemce by měl prostě vědět co chce, jinak to bude od zdi ke zdi a nebude spokojený ...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

Mám voči lampám predsudky. Asi preto mám lampáč doma. Ale ja si nemyslím, že to, čo mám doma ja, musí vyhovovať každému. Keď si pozornejšie môj príspevok prečítaš, možno ho aj pochopíš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Mám voči lampám predsudky. Asi preto mám lampáč doma. Ale ja si nemyslím, že to, čo mám doma ja, musí vyhovovať každému. Keď si pozornejšie môj príspevok prečítaš, možno ho aj pochopíš.
To já netvrdím, ale působilo to tak ... pamatuji si nějakou diskuzi s Tebou na téma lamp a class A. např. 300B SET bych asi doporučil asi na fakt na specifické žánry, ale 100 W na kanál v push-pullu už v normálním pokoji a relativně nenáročnými bednami zahraje všechno ... to byl message. Ale on stejně konec má :) ... lampy jsou lampy ... prostor, středy ... no a to krásné zkreslení a nelinearita :thumbup:

Je zvláštní, že často poměrně "levná" sestava z lampového integráče, beden od bot (rozuměj iterace BBC monitorů) a slušného zdroje (třeba i ten gramec) přináší léta spokojenosti a u high-endových sestav v cenách aut střední třídy majitelé pořád nervózně poposedávají a mají tendenci něco měnit (samozřejmě nemám neprůstřelnou statistiku) ... po letech zkoušení všeho možného jsem teď velký fanoušek lamp, takže mu fandím, ať si opravdu vybere lampu (ale dobrou) a vyzkouší na vlastní ušiska. Třeba skončí nakonec u toho Passe ...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od lubin »

U lampových předzesů, které používají například 12ax7 , lze nakombinovat tolik vlastních variant, že není možné, aby mu nějaká nepadla, když chce lampy. Konkrétně u mého předzesu, který má zakladatel vlákna na cestě, jsem vyzkoušel desítky možných variant, všechny hrály obstojně a některé mi vyrazily dech svou čistotou, prostorem a realismem. Je to všechno o doladění celé sestavy.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od aretax »

Trochu by som oponoval. Aj ja fandím lampám, ale...Počuli ste hrať PASS XP20? McIntosh C52? Tieto stroja majú viac "lampový" zvuk, ako Audio Research LS27, alebo LS28. Navyše majú obrovskú dynamiku. Niekedy nepomôže ani výmena lámp. Octave HP 500 je tiež niečo medzi elektrónkami a tranzistorom. Presnejšie: presnosť tranzistorov a objem hudby a teplosť elektróniek. Preto som písal ten príspevok, že podľa môjho názoru nie je dobré rozdeľovať zosilňovače na elektrónkové a tranzistorové, ale podľa toho, ako hrajú. Ja mám rád elektrónkový charakter zvuku, ale pri viacerých "čistokrvných" lampáčoch mi chýba dynamika a nepáči sa mi z nich rozmazaný, aj keď hlboký bas. Ako sledujem u niektorých výrobcov, elektrónkové zosilňovače sa snažia priblížiť dynamikou k tranzistorom (napr. AR) a naopak, tranzistoráky sa snažia docieliť teplejší prejav elektróniek (napr. PASS). A väčšinou sa im to darí.
Na záver niečo pre .....: Pri McIntosh C2500 som dosiahol väčšiu zmenu výmenou poistky, ako výmenou lámp. Myslím tým zmenu k lepšiemu. Lampy som dal Gold Lion, zväčšil sa objem zvuku, spevnili sa basy, ale výmenou poistky za Hifi Tuning Supreme sa zvuk spresnil, získal vzdušnosť a naozaj neuveriteľný predo zadný priestor, vyčistili sa výšky a vyššie stredy. Pritom sa zachovalo teplo elektróniek. Naozaj veľký posun.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Tinariwen »

S Aretaxom môzem len súhlasiť . Vlastnil som Pass Labs XP20 a zvuk ako popisuje Aretax dynamicky s nádychom lámp ... vyskúšal som (nie vlastnil)časom McIntosh C2500,AR 17SE, AR SP 20 a AR REF5 SE bola u mna rok ,ale jednoducho nemal som ako sa hovorí “dušu na pokoji”pokial som sa opäť a definitívne nevrátil ku Pass Labs ktory mi v mojej zostave sedí neskutočne a zvuk ktory lezie z bední je jednoducho úžasný . U novej XP22 este väčšia zvuková scéna , väčší priestor a obdivuhodná dynamika. Som s týmto tranzistorový preampom veľmi spokojny .
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Elektronkovy zesilovac k ackovemu konci

Příspěvek od Vadim »

Nyni dlouhodobe testuji Vincent SA-T8 (vymenene lampy za TAD selected). V cem exceluje je zvukova scena - neskutecne siroka, stereobaze je vynikajici. Rozliseni je naprosto perfektni. Poslech bavi a nenuti hledat negativa. Zatim spokojenost.
Odpovědět