HIGH END MÜNCHEN 2018

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Asi před třemi léty kolovala fáma, že je to poslední výstava v Mnichově a že další výstavy (pokud nějaké ještě budou) se budou konat snad v Berlíně nebo jiném městě. Tyto fámy se naštěstí nepotvrdily a letos máme další ročník výstavy opět v Mnichově.
Letošní výstava High End München 2018 se bude konat ve dnech 11.-13.5.2018, otevřeno pro veřejnost pátek až neděle od 10:00-18:00 hodin.
Vstupné letos mírně podražilo, na jeden den je 15,- €, dvoudenní vstupné je za 25,- €.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od funkyman »

Dnes super bolo, sice som stravil hlavne cas v kojach so sluchadlami - ale spokojnost
Focal utopia + Octave v 16 single ended super, sennheiser hd 820 + hdv 820 hadam este lepsie - no a vrchol Sennheiser Orpheus He 1- iba za 50000 eur/ dvaja ma strazili pri pocuvani/
Z high end kompozicii klasika Vandersteen a Brinkmann ( konecne som si podal ruku s p. Vandersteenom za -pre mna -designovo a zvukovo top bednicky- na otazku ci nema pre mna slusnu cenu za ne odpovedal; ze aj pre neho su drahe.. takze som sa upokojil a prestal snivat...
Coraz viac sa mi paci zvuk Tidal aj ked je taky german trochu...
obrie Marten Mingus ?20 anniversary a d´Agostino s Relentless power zosilovac ( nie spolu) boli magnetom pre oci a pre ucho mamutie Von Schweikert ultra 11 s VAC a Esoteric, naopak sklamanie s TAD ref one top zostavy ...
Mensie ale drahe Boehnicke W13 se top...a velmi sa mi pacil design Technics sl 1000 r...
Fotky som nerobil, urcite niekto pripravi skvelu fotoreportaz...
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od funkyman »

Takze velke zostavy
Vandersteen a Brinkmann -srdcovka
IMG_6267.jpg
Vitus
IMG_6272.jpg
Von Schweikert a VAC - wow
IMG_6273.jpg
Marten Coltrane -wow
IMG_6275.jpg
Audio research novinky
IMG_6288.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od funkyman »

Japonsky snovy zostavovy a aj zazitkovy vrchol

Sila a kontrola z Japonskych Alp
TAD Ref.- One,M 600,C600,D600
IMG_6264.jpg
Pohladenie a nadhera z vrcholu Fuji
Kondo Kagura,G 1000,GE 10,Ginga /spojene s top Kawero Kaiser/
IMG_6271.jpg
Zamat a krasa z vrcholov Kita
Air Tight ATM 3211 , ATH 3, ATC 5, /spojene s top Wolf von Langa -Audioframe London/
IMG_6279.jpg
Raj a pokoj z vysok Oku-Hotaka
Stax SR - 009 S s top SRM T 8000
IMG_6302.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od funkyman »

zo vsetkeho chut
asi najlepsia ochrana a podpora pre Vas drahocenny pocuvaci system
Isotek EVO 3 Super Titan a Genesis
IMG_6299.jpg
ku tomu top izolacia
Finite elemente
IMG_6274.jpg
ked uz pri monitore tak urcite s tymto tu
Astell&Kern Acro L1000 a S1000
IMG_6300.jpg
a na zaver jazda na top BMW 550?
nie - len hudba na Sennheiser HE 1 -v tej istej cene a dvoma bodyguardmi naviac
IMG_6298.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Letos jsem měl možnost být na výstavě dva dny a je to opravdu mnohem lepší, že se můžete více věnovat expozicím, které vás více zajímají. Případně se druhý den vrátit na kontrolní poslech. Letos tam bylo opět hodně expozic co stálo za to vidět a slyšet.
Namátkou mne třeba zaujalo:
Kalista-Metronome kde hráli na vlastní reprosoustavy trochu excentrického vzhledu, kromě špičkových CD přehrávačů, což je jejich doména již mnoho let, tak zde představovali nový SACD přehrávač. Dynamika jako hrom sršela z Estelon Extreme poháněná monobloky Vitus Audio. Dále bylo výborné dCS a reprosoustavy Wilson Audio-Alexia. Švédi Marten poháněné opět monstrózními monobloky Vitus Audio. Poprvé jsem měl možnost slyšet dlouze v uzavřené poslechové seanci JM-Lab Focal Grande Utopia Evo III. spolu s grandiózním zesilovačem Naim Statement a poprvé musím chválit zvuk.
2018-05-11 11.02.46.jpg
2018-05-11 11.04.24.jpg
2018-05-11 11.45.03.jpg
2018-05-11 11.56.54.jpg
2018-05-11 13.28.46.jpg
2018-05-11 13.50.31.jpg
2018-05-11 14.26.54.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Zastavení druhé:
Samozřejmě tady ani nelze vyjmenovat vše co bylo v Mnichově k vidění a slyšení, některé expozice ani nemá smysl zmiňovat, třeba špičková sestava TAD či MBL, monstrózní reprosoustavy Von Schweikert Audio krmené lampovou elektrárnou hrála výborně. Luxusní expozice Kharma s akustickými prvky a nádherným gramofonem Clearaudio Statement, další výborný zvuk měla Švýcarská Nagra s reprosoustavami Wilson Audio Alexia 2.
Mark Levinson představoval novou řadu přístrojů včetně úplně nového gramofonu No. 515, hrál na reprosoutavy JBL, zvuk mnohé nadchnul, ale můj šálek kávy to úplně nebyl, já raději spojení s Revel nebo ještě lépe Wilson Audio nebo JM-Lab Focal. Kousek vedle to bylo přesně ono, monobloky Constellation a Wilson Audio opět Alexia 2. Další a další úžasné expozice, Soulution a Magico bylo opravdu výborné. V expozici Nordost předváděli Qkore v mnoha možných zapojeních a hráli na techniku Moon a sloupové reprosoustavy Raidho, taky výborné! Nesmím zapomenout na kompletní techniku EMM Labs včetně grandiózních nových monobloků napojených na sloupové repro Lansche Audio, výborný zvuk. Velmi příjemný poslech byl i v expozici Esoteric kde hráli na BW 800. V neposlední řadě bylo zajímavé mít možnost si osahat vystavené komponenty momentální jedničky v CZ rybníce, BLOCK Audio. Jejich komponenty bylo možné slyšet v expozici Audiodata na jejich sloupových repro, také výborné.
2018-05-12 10.34.15.jpg
2018-05-12 10.30.06.jpg
2018-05-12 11.07.36.jpg
2018-05-12 12.48.56.jpg
2018-05-12 13.14.21.jpg
2018-05-12 13.18.55.jpg
2018-05-12 13.28.08.jpg
2018-05-12 13.36.16.jpg
2018-05-12 13.49.04.jpg
2018-05-12 13.54.03.jpg
2018-05-12 13.57.08.jpg
2018-05-12 14.50.03.jpg
2018-05-12 13.43.53.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ta modrá vidlice nemá chybu :lol: , jako na 380V .
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

funkyman píše:....Z high end kompozicii klasika Vandersteen a Brinkmann ( konecne som si podal ruku s p. Vandersteenom za -pre mna -designovo a zvukovo top bednicky- na otazku ci nema pre mna slusnu cenu za ne odpovedal; ze aj pre neho su drahe.. takze som sa upokojil a prestal snivat....
Riško klame :-) (pozri posledný obrázok z odkazu)
http://vandersteen.com/media/files/Repr ... _part2.pdf
funkyman píše:...naopak sklamanie s TAD ref one top zostavy ...
funkyman píše:Sila a kontrola z Japonskych Alp TAD Ref.- One,M 600,C600,D600
Nerozumiem, z čoho sklamanie?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Epilog:
Zapomněl jsem zmínit ještě mnoho skvělých expozic, které jsem také navštívil a zaujaly mne např. úžasná expozice Burmester, kde bylo pořád plno, pěkná prezentace nových modelů Dynaudio, Audionet s novým modelem zesilovače, D'Agostino s monstrózním koncovým monoblokem a mnoho, mnoho dalšího. Několik příjemných setkání kdy jsem se náhodně potkal s p. Šulcem (Tykon) nebo p. Březinou (Hi-fi Voice), plán setkat se u oběda s Palipolem bohužel nevyšel (asi jsme se čekali každý v jiné restauraci), tak jsem si jen za pochodu potřásl rukou s Bubuxinem. Všechny tímto zdravím.
Celkově hodnotím výstavu jako velmi zajímavou.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Dieter Burmester »

A Viktore, nahodou jsi asi u Burmesteru nebyl svedkem prezentace zmeny damping faktoru v realnem case, coz? :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:A Viktore, nahodou jsi asi u Burmesteru nebyl svedkem prezentace zmeny damping faktoru v realnem case, coz? :-?
Bohužel ne, byl jsem tam několikrát a vždy tam bylo strašně moc lidí, takže poslech jen z kraje řady. Sestava tam byla bombastická s velkými sloupy.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od martinowsky »

To je neuveritelne kolik je te extremne drahe hifi tech. . Ale pekna reportaz. Diky Viktore.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

martinowsky píše:To je neuveritelne kolik je te extremne drahe hifi tech. . Ale pekna reportaz. Diky Viktore.
Díky za pochvalu. Je toho spousta co jsem ani slovem nepopsal, ale to se nedá všechno obsáhnout. Fakt je ta výstava obrovská. Teď mne napadá, že jsem zapomněl třeba na Cambridge Audio, v novém kabátě se mi hodně líbí. Nebo pěkně hrající expozice reprosoustav Totem, Kanadské bedýnky za rozumné peníze s výborným zvukem, které představoval sám konstruktér atd., atd..
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od funkyman »

Bubuxin-KILBRU power píše:
funkyman píše:....Z high end kompozicii klasika Vandersteen a Brinkmann ( konecne som si podal ruku s p. Vandersteenom za -pre mna -designovo a zvukovo top bednicky- na otazku ci nema pre mna slusnu cenu za ne odpovedal; ze aj pre neho su drahe.. takze som sa upokojil a prestal snivat....
Riško klame :-) (pozri posledný obrázok z odkazu)
http://vandersteen.com/media/files/Repr ... _part2.pdf

Risko je betar /uz to parkrat vyviedol/
funkyman píše:...naopak sklamanie s TAD ref one top zostavy ...
s tych popisovanych monstroznych zostav asi mi zvuk sadol najmenej-len subjektivna zalezitost
funkyman píše:Sila a kontrola z Japonskych Alp TAD Ref.- One,M 600,C600,D600
napriek tomu hore pravdivy opis ich zostavy-objektivna zalezitost -len nemusela vyvolat spravne pocity ..

Nerozumiem, z čoho sklamanie?
treba citat prave v kontexte..napriek popisu zvuku ziadna pridana emocia / v porovnani s inymi top zostavami/ ale napr. kolegovi sa pacil ten zvuk TAD viac ako napr. mne Wilson s Constellation..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od palipol »

Mesiac od výstavy s krížikom po funuse Vám predkladám viacmenej len môj fotopohľad na túto high-end mašinériu, všetko dôležité už bolo napísané v predchádzajúcich príspevkoch. Návštevnosťou nebola tak stresujúca ako minulý rok, hlavne v sobotu, kedy by človek očakával tlačenicu, no nič podobné sa nekonalo a fajn voľno bolo ako v expozíciách, tak aj jedálenských kútikoch. Rok od roku výstava dražie – a to nemám na mysli len vstupné. Státisícové technické, či dizajnové bizarnosti niekedy vyvolávajú až protichodné dojmy a nemožno si nepoložiť otázku o akú kategóriu či druh zákazníka vlastne výrobcovia bojujú. Hi-tech materiály a dosiaľ nevídané (pa)tvary ozvučníc aj ostatného "železa" sú - ako sa zdá - bojom za každú cenu. Je však možné, že tomu nerozumiem, movití ľudia to tak jednoducho chcú a v tomto solitére radi zhodnocujú svoje úspory.
Bolo tu naozaj všetko, po čom divák/poslucháč prahne - od prenosného audia do vrecka až po zostavy vyžadujúce výkonné manipulačné prostriedky. Či to hralo, alebo nie – nuž mnohokrát skôr paródia na zvuk, ale stálice, čo si svoje produkty občas aj zmerajú nesklamali a bolo zmysluplné posedieť chvíľu pred nimi. Keď ale porovnám zážitok exkluzívneho Burmestera a šedivého Genelecu tak je to len o tom, či počúvate so zatvorenými očami, alebo nie. Ak so zatvorenými, tak ste práve ušetrili 200.000€.

Časť galérie nasleduje – ak máte viac času, kliknite na odkaz kde je všetko, čo som stihol...

S pozdravom palipol

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od aretax »

Perfektné! Je zbytočné chodiť na výstavu, stačí počkať na fotky od Palipola. Ďakujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Mark Levinson »

Fotky excelentní, ostatně jako vždy!
Díky.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Musel se zapotit, nastala to doba. Pí_ču zveřejnit můžeš, obličej ne (GDPR) . Osobně náhubky nedodržuji a debilnost poslanců nepodporuji :lol: . Fotky pěkné, někde i detaily :thumbup: . Pokračování už je nachystáno, admin serveru bude muset vše odstraňovat. Brzy nastane doba, kdy fóra, deníky, budou muset přejít na ruské FS, servery.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od timcs »

:thumbup: :clap: ^:)^
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od lachim »

palipol
nádherné fotky! toho času....!
úžasné. díky.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od koudelka »

:clap: :clap: :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2018

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Také děkuji za tu krásnou exkurzi.
Při pohledu na některé reprobedny jsem si uvědomil, že pokud by mi stály doma asi bych se jich skoro bál.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět