Lampové zesilovače

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Odpovědět
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od harley44 »

adrian píše:Neda mi nezareagovat,ale vsimol som si tu nejake zmeny byvalych majitelov tranzistorov,ktori presli na lampy...nebudem konkretny,no nejake postrehy zo zmeny by nebolo na skodu si precitat. Dane kombinacie sa javia velmi zaujimavo...tak nakoniec tam vsetci skoncime :thumbup:
Mam ho zatim jenom tyden. Ale byl jsem sokovan obrovskou a hlubokou zvukovou scenou jdouci daleko za repro. Hudebnici stoji prede mnou a hraji naprosto separovane jeden od druheho. ARC Gsi75 ma vestaveny vynikajici prevodnik ( i Esoteric hraje lip pres nej nez pres svuj vestaveny) takze specialne digital hraje opravdu velmi dobre.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od harley44 »

IMG_0213.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

JJ,a co teprve s převodníkem Meitner MA 1.To se ještě všechno posune mnohem dál..
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Vypadá nádherně, za 17000,- USD už by měl hrát. Ale víte co vám závidím, váš sluch :cool: :cool: , jsem už asi hluchý a u sterea asi úplně.
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

^:)^ ^:)^
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od pajuna »

Vim, ze jsem dalsi na koho je ukazovano prstem :oops:
Bohuzel jsem posledni dobou velmi zaneprazdnen, tak nemam prilis casu se rozepisovat a odpovidat. Nicmene jsem take presel z oblibeneho McIntoshe po trech letech na jeste trochu jinou ligu, tentokrat v lampach. Ceka me rozehrani, doladeni kabely, dotvoreni poslechovky etc...Nicmene spojeni s Franco Serblin Accordo vypada :thumbup:
Alespon dokumentarni foto po rozbaleni...az prijde cas, neco pridam do sveho vlakna
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

anawak píše:
monte píše:Malá vize, sice u nás jde vše pomaleji, ale do pěti let skončí většina místních hafistů na lampě :lol:. Důležité, bez KT88 ani ťuk.
Monte , opatrne s tymi predpovedami lebo nas tu rozcupuju... =)) =))

Ja napriklad chcem postavit este jedno stereo - tranzistorove. Asi Accuphase. Len mi chyba nan tych 130 000 Eur. Ale to sa podda... :lol: :lol: :lol:

:arrow: tak :lol: :cool:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od timcs »

pajuna píše:Vim, ze jsem dalsi na koho je ukazovano prstem :oops:
Bohuzel jsem posledni dobou velmi zaneprazdnen, tak nemam prilis casu se rozepisovat a odpovidat. Nicmene jsem take presel z oblibeneho McIntoshe po trech letech na jeste trochu jinou ligu, tentokrat v lampach. Ceka me rozehrani, doladeni kabely, dotvoreni poslechovky etc...Nicmene spojeni s Franco Serblin Accordo vypada :thumbup:
Alespon dokumentarni foto po rozbaleni...az prijde cas, neco pridam do sveho vlakna
Len tíško závidím. :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Vim, ze jsem dalsi na koho je ukazovano prstem :oops:
Bohuzel jsem posledni dobou velmi zaneprazdnen, tak nemam prilis casu se rozepisovat a odpovidat. Nicmene jsem take presel z oblibeneho McIntoshe po trech letech na jeste trochu jinou ligu, tentokrat v lampach. Ceka me rozehrani, doladeni kabely, dotvoreni poslechovky etc...Nicmene spojeni s Franco Serblin Accordo vypada :thumbup:
Alespon dokumentarni foto po rozbaleni...az prijde cas, neco pridam do sveho vlakna
Paráda :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od adrian »

To Harley 44 a Pajuna :
Velmi krasne kusy,fakt su nadherne. Velka gratulacia !!! A zaroven Vam dakujem za reakciu a verim,ze sa mame naco tesit do buducna :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od adrian »

harley44 píše: Mam ho zatim jenom tyden. Ale byl jsem sokovan obrovskou a hlubokou zvukovou scenou jdouci daleko za repro. Hudebnici stoji prede mnou a hraji naprosto separovane jeden od druheho. ARC Gsi75 ma vestaveny vynikajici prevodnik ( i Esoteric hraje lip pres nej nez pres svuj vestaveny) takze specialne digital hraje opravdu velmi dobre.

A zvukovy charakter GSi75 je aspon trocha podobny VSi75 alebo je uplne odlisny od nizsieho modelu ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od zappa »

pajuna píše:Vim, ze jsem dalsi na koho je ukazovano prstem :oops:
Bohuzel jsem posledni dobou velmi zaneprazdnen, tak nemam prilis casu se rozepisovat a odpovidat. Nicmene jsem take presel z oblibeneho McIntoshe po trech letech na jeste trochu jinou ligu, tentokrat v lampach. Ceka me rozehrani, doladeni kabely, dotvoreni poslechovky etc...Nicmene spojeni s Franco Serblin Accordo vypada :thumbup:
Alespon dokumentarni foto po rozbaleni...az prijde cas, neco pridam do sveho vlakna
Skvělý, vítej do klubu. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Lampové zesilovače,

Příspěvek od ivandk »

To Pajuna:
Nadherny zesilovac zajiste skvely partner pro Franco Serblin Accordo. Blahopreji.
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

už nic levného z Čajny, konečná cena může být 110000,-
Yaqin-MS-650L.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od whisp »

Pripajam sa k Adrianovej otazke...
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od harley44 »

Nevim . VSI jsem nikdy neslysel.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Yngwie »

harley44 píše:Nevim . VSI jsem nikdy neslysel.
Jak jsi na tom s GSi? Stále spokojenost? Mě hodně překvapilo kolik je třeba, aby se AR rozehrálo .... vždycky jsem měl pocit, že cokoli nad 50 hodin je už jen otázka "vaření vody" ze strany výrobců. U toho mého CD6 to trvalo několik měsíců ... Leben to samé.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od harley44 »

Zatim dobry :). Mam nahrano pres 500 hodin. Ale vzhledem k tomu , ze jsem ho kupoval s nahranyma 300 hodinama, tak zadny rozdil nepozoruju. Tykon ma porad v nabidce toho delence, tak obcas premyslim jestli do nej nepreskocit.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od pajuna »

Zkus vedle toho postavit nejaky Jadis...staci treba i50. Porovnani charakteru...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od harley44 »

p.Zaloudka znam dobre , tak by to asi nebyl problem. Ale ja jsem spokojenej. Ten ARC delenec me laka super cenou za kterou to ovsem nikdo nechce koupit :).
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:arrow: https://youtu.be/ZRpC8b2FFt0 a měli lidé práci a teplo :lol:
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Audio-Hungary , čučím co vyrábí v oblasti Tokajského vína http://audiohungary.com/ :arrow: https://audiotrendt.com.pl/1073_audio-hungary

milé zesilovače
audio-hungary-classic-qualiton-apx-200.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od timcs »

Mal som možnosť počuť A50i s ich vlatnými stojanovkami v rámci výstavy v Budapešti. Pre mňa patril zvuk medzi najlepšie v porovnaní s ostatnými vystavovateľmi. Bolo by dobré ich porovnať s obdobnými v ich cenovej kategórii. Cena v MR cca 6.500€.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od harley44 »

Audio Research REF 160M. Pruhledny VU metr.
AEC.png
arc1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Šikovný nápad a za tmy musí být pěkný efekt. Dokonce dohnal mého čonga a má Ultralinear / Trioda.
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Q-001 CayinA-100TMK2 Čajna , 2200,- USD bez dopravy, DPH, cla, odhaduji plus 800,- USD , celkem asi 70000,- Czk

​Technical parameter:

Output Power: 45W+45W (RMS Triode mode)

80W+80W (RMS Ultralinear mode)

Frequency Response: 8Hz~70kHz (-3dB)

Harmonic Distortion: 1% (1kHz)

Output Impedance: 4Ω, 8Ω

Input Impedance: 100kΩ

SNR: 92dB

Input Sensitivity: 350mV (be Integrated AMP)

1300mV (be power AMP)

Supply Voltage: ~220V±5% 50Hz

Power Consumption: 480W (MAX), 280W (MIN)

Tube: 12AU7 x 4, 6SN7 x 1, KT88 x 8

Volume: 420x394x200 mm

Net Weight: 30KG
HTB1fkHrMVXXXXXGapXXq6xXFXXXG.jpg
HTB1TfrwMVXXXXXHaXXXq6xXFXXXe.jpg
HTB1TkY0MVXXXXXTXXXXq6xXFXXXt.jpg
HTB1Vj_MMVXXXXXaXFXXq6xXFXXXj.jpg
HTB1vRfPMVXXXXc5XpXXq6xXFXXXB.jpg
1. Speciálně nové konstruované výstupní transformátory pro toto vydání

2. Pozlacené fosforované měděné kolíky z porcelánových trubek

3. Výstupní svorky vysokofrekvenční fialové měděné reproduktory

4. Teflon stříbrné vnitřní kabely s vysokou čistotou

5. Vysoce přesný měřič VU na horní desce

6. Přizpůsobení předpětí lze snadno provést venku

7. 6SN7 x 1 + 12AU7 x 4 pro předzosilňovač

8. Zesilovač výkonu využívá KT88x8 pro výkonový zesilovač třídy AB1

9. Japonsko Takman karbonové fólie špičkové pro audio odpory

10. Nové ochranné obvody pro transformátory střídavého proudu a zvuku

11. Externí nezávislost BIAS ADJ

12. Vypněte funkci paměti

13. Automobilová barva na horním podvozku

14. Může být použit jako integrovaný zesilovač nebo výkonový zesilovač

15. Vysokokoncentrová kondenzátory Nichicon a zvuková tlumivka

16. Vysoce kvalitní řízení motorového ovládání hlasitosti v Japonsku ALPS

17. Výběr ultralinear / triod (výběr pomocí dálkového ovládání)

18. Všechna kabeláž bod-bod (ruční pájení)

19. Plně ovladatelný

20. 3 páry RCA vstup + 1 pár RCA předzesilovač

21. Výstupní impedance výstupu 4Ω / 8Ω

22. Součástí je odnímatelná ochranná klecová trubka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

CAYIN co jsem představil, je vlastně už stará věc, výprodej. Těžko se o nových typech něco hledá, dají se dnes koupit jen v USA a Austrálií. Je vidět, jak inovují a kvalita jde hodně nahoru i v recenzi. I M-845I není k zahození, ale cena bude už hodně vysoká.
cayin-cs-100a-kt-88.jpg
images.jpg
M-845i
M-845ia-600x600.jpg
http://en.cayin.cn :arrow: https://youtu.be/OCBpFLMinrQ
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jarda1
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2019 16:31

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jarda1 »

Zdravím vás, u lampového zesilovače s dvojitou usměrňovací elektronkou 5U4G jsem zjistil, že při zapnutí zesilovače se paralelně spojená žhavicí vlákna této elektronky nažhavují postupně, t.j první nabíhá jedno vlákno a s mírným zpožděním druhé vlákno.Vlákno, které nabíhá první pak při úplném nažhavení svítí mírně více. Žhavicí vlákna jsou napojena na jeden zdroj napájení a tudíž by měla nabíhat stejně a svítit stejně. Mám dojem, že je to dáno vnitřním uspořádáním katody a anody a to vlivem různých nepřesností při jejich montáži.
Setkal se s tímto někdo a může to mít vliv na provoz zesilovače a na životnost elektronky?

Děkuji za případné reakce.
Jarda
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:CAYIN co jsem představil, je vlastně už stará věc, výprodej. Těžko se o nových typech něco hledá, dají se dnes koupit jen v USA a Austrálií. Je vidět, jak inovují a kvalita jde hodně nahoru i v recenzi. I M-845I není k zahození, ale cena bude už hodně vysoká.
A čo napr. tu:
Cayin Audio Distribution GmbH
An der Kreuzheck 8
61479 Glashütten-Schlossborn

Neu Telefon: +49 (0)6174-9554412
Neu Fax: +49 (0) 6174 - 9554424
E-Mail: info@cayin.com
Web.: http://www.cayin.de

Alebo tu: https://www.justhifi.de/cayin/?p=1
Alebo tu: https://en.zococity.es/high-fidelity/sh ... urer-cayin
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jarda1
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2019 16:31

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jarda1 »

Jarda1 píše:Zdravím vás, u lampového zesilovače s dvojitou usměrňovací elektronkou 5U4G jsem zjistil, že při zapnutí zesilovače se paralelně spojená žhavicí vlákna této elektronky nažhavují postupně, t.j první nabíhá jedno vlákno a s mírným zpožděním druhé vlákno.Vlákno, které nabíhá první pak při úplném nažhavení svítí mírně více. Žhavicí vlákna jsou napojena na jeden zdroj napájení a tudíž by měla nabíhat stejně a svítit stejně. Mám dojem, že je to dáno vnitřním uspořádáním katody a anody a to vlivem různých nepřesností při jejich montáži.
Setkal se s tímto někdo a může to mít vliv na provoz zesilovače a na životnost elektronky?

Děkuji za případné reakce.
Jarda
Zatím žádná reakce, doufám, že mi někdo odpoví.
Děkuji
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od pajuna »

Ja mam u Jadis dva stupne zhaveni lamp, dva vypinace. Zapinam postupne, obvykle po cca 10minutach. Nevim oficialne jak konkretne zhaveni probiha, nicmene to vypada, ze lampy se nahrejou na urcite % po prvnim zapnuti a plne po druhem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Jarda1
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2019 16:31

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jarda1 »

pajuna píše:Ja mam u Jadis dva stupne zhaveni lamp, dva vypinace. Zapinam postupne, obvykle po cca 10minutach. Nevim oficialne jak konkretne zhaveni probiha, nicmene to vypada, ze lampy se nahrejou na urcite % po prvnim zapnuti a plne po druhem.
Dík za reakci, u mě je to jedna lampa se dvěmi žhavicími vlákny, která jsou zapojena na jeden žhavicí okruh a jeden centrální vypínač, proto mě není jasné, že jedno vlákno se žhaví dříve a svítí více než druhé, které se začne žhavit cca o 1sec.později a svítí o trochu méně.

Jarda
Ajven Black
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2017 20:44
Bydliště: Trnava SR

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Ajven Black »

Jarda1, môže to súvisieť s rozdielnym vnútorným odporom vlákna. Jedno má nižší odpor, takže ním bude tiecť vyšší prúd a tým sa rozžhaví rýchlejšie než druhé vlákno s vyšším odporom. Netreba zabúdať aj na fakt, že s teplotou sa mení elektrický odpor vlákien.
JAPEX

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od JAPEX »

...a také to může být "vlastnost" té konkrétní elektronky :arrow: dej tam na zkoušku jinou.
Jarda1
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2019 16:31

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jarda1 »

Díky za odpovědi, tyky si myslím,že to je dáno konstrukčním uspořádáním a materiálem katody a anody v této elektronce, odpor jednotlivého žhavicího vlákna nezměřím,jsou zapojena paralelně. Elektronka je 5U4G, zatím nemám náhradní, chtěl jsem to řešit její výměnou v záruční době, ale dodavatel mi odpověděl, že to nemá na provoz zesilovače vliv a prodloužil zár.dobu o půl roku, ta už uplynula. Zatím vše funguje, ale přesto si myslím, že je tam nějaká chyba asi u té elektronky a tak bych byl rád o názor jak to jednoduše zkontrolovat a změřit.

Jarda.
JAPEX

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od JAPEX »

:arrow: https://www.misael.cz/vyhledavani/?string=5U4G

Já tady nakupuji...tedy teď už ne, nemám (zatím) do čeho :mrgreen:
Jarda1
Příspěvky: 5
Registrován: 19 úno 2019 16:31

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Jarda1 »

Díky za kontakt, stejně mě v budoucnu čeká nákup náhradní elektronky.
Jarda
Bond 007 alias Monte

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Moje zkušenosti s lampami. Čajna, dva měsíce a hotovo, divný zvuk. Sovtek, nekvalitní prskavky, děs. JJ trošku lepší, krátká životnost. Harmonix gold i klasik, nevýrazný zvuk, zastřené a bez detailu. TAD, skvělé lampy. Tung-Sol absolutně top, vysoká životnost, nešumí, detaily, no prostě top ve všech typech. První 6SN7 GTB mám už osm let a žádný problém. Je jich problém koupit. Genalex neznám, nemám.
Quentin

Re: Lampové zesilovače

Příspěvek od Quentin »

Bond 007 alias Monte píše: 19 led 2020 10:56 Moje zkušenosti s lampami. Čajna, dva měsíce a hotovo, divný zvuk. Sovtek, nekvalitní prskavky, děs. JJ trošku lepší, krátká životnost. Harmonix gold i klasik, nevýrazný zvuk, zastřené a bez detailu. TAD, skvělé lampy. Tung-Sol absolutně top, vysoká životnost, nešumí, detaily, no prostě top ve všech typech. První 6SN7 GTB mám už osm let a žádný problém. Je jich problém koupit. Genalex neznám, nemám.
Souhlasím :thumbup:

PS: https://www.misael.cz/elektronky-predze ... -tung-sol/
Odpovědět