Hliníkové repro

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Hliníkové repro

Příspěvek od matori »

Při brouzdání po netu jsem narazil na repro sloupy vyrobené z hliníku. Výrobky firem T+A, no a PIEGA. A vůbec nejsou ty modely levné. Mohl by někdo osvětlit proč Al a v čem je výhoda, nevýhoda, či proč vůbec vývoj tímto směrem výrobci tvoří. Docela mne to zajímá. Moc jsem o tom nikde nenašel.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od Fidas »

Hliník zřejmě tak nerezonuje jako jiné materiály a Piegy, pokud vím, mají zevnitř na hliníku nalepenu další vrstvu bitumenu. Mám je doma, střídávám je se Šrollovými bednami. :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je vicero spolecnosti, ktere nedelaji bedny jen ze dreva...Magico, Fischer & Fischer & Fischer &...zrejme v jinem matrosi vidi nejaky prinos.
Dieter Burmester
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od matori »

Jasně, ale jak to hraje?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od aretax »

Na to, aby si zistil rozdiel vo zvuku pri rôznych materiáloch ozvučnice, musel by si počuť hrať vedľa seba identické bedne s ozvučnicami z rôznych materiálov. Na výsledný zvuk má okrem ozvučnice vplyv množstvo ďalších faktorov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od jimmi »

Zaleží aký je tvar reprosustav , použité reprá a dalšie sučiastky vo výhybke. :cool:
Samozrejme aj pripojená aparatura a miestnosť kde hraju.

Hliník sa dá opacovávať na CNC frezovacích centrách na rozny tvar.

Su reprosustavy napr. Estelon http://estelon.com/speakers/ čo používaju Extravagantní, počítačově modelovaný tvar skříně reprosoustav, vybavený uvnitř navíc složitým labyrintem příček, pro vyztužení a rozbití stojatého vlnění a rezonančních uzlů, je odlit jako jeden kus, podobně jako monokok vozů Formule 1, ze speciálního, patentovaného kompozitního materiálu na bázi drceného mramoru a akrylátového pojiva. Ten se, v podobě kaše, odlévá do velmi složité formy, nechává vyzrát a pak se na vnitřní straně ručně potahuje vrstvami tlumících materiálů a na vnější straně několika vrstvami laku.

:smile:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od matori »

aretax píše:Na to, aby si zistil rozdiel vo zvuku pri rôznych materiáloch ozvučnice, musel by si počuť hrať vedľa seba identické bedne s ozvučnicami z rôznych materiálov. Na výsledný zvuk má okrem ozvučnice vplyv množstvo ďalších faktorov.

Ano to je mi jasné, ale právě proto se ptám, kdo měl možnost to porovnat. No a jaký je názor hig mágů na tyto sloupy.
Je také úplně zřejmé, že samotné reproduktory musí byt jiné jak do mdf či dřeva. Prostě technologie je jiná. To rozebírat nechci. Spíš jde o to jek si stojí ve srovnání s "klasikou" většiny výrobců. Samozřejmě asi ve stejných kvalitativních a cenových hladinách.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od -Kocour- »

Muzes to rozvest? Me totiz neni jasne, proc by do ALU bedny musely byt jine menice nez do MDF nebo preklizky nebo carbon nebo kompozit beden.
matori píše: Je také úplně zřejmé, že samotné reproduktory musí byt jiné jak do mdf či dřeva. Prostě technologie je jiná. To rozebírat nechci.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od matori »

Opravuji slovo musí za mohou. Ale to je asi jedno. Pokud víš víc , vysvětli mi to prosím.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od jimmi »

Ved Ti -Kocour- odpovedal, reprá možu byť rovnaké.

Ak máš o také reprosustavy zaujem , chod si ich vypočuť a pozrieť do HIFI študii.

:cool:


Ak sa Ti cenovo, zvukovo a dizajnovo páčia tak si ich kup a napíš o tom. :cool:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od jimmi »

Alebo nemusíš kupovať , stačí ak napíšeš ako sa Tebe zvukovo páčili pri posluchu. :thumbup: Alebo nepáčili. :thumbdown:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od martinowsky »

:-t ~x( jsem tohle vlakno asi nepochopil
Matori prosim napis vyrobci proc zrovna z hliniku. Taky pak vsem dalsim vyrobcum proc ze: dreva masivu, mdf, karbon, sklo, kamen, beton, ruzne odlitky, plast ....atd...atd
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od RedBaron »

Vždycky když někdo napíše, že hliník nerezonuje, tak si vybavím zvuk přejetí prsty přes hliníková chladicí žebra na koncáku :smile:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To je malou hmotou těch žeber, kde jde o velikost povrchu kvůli odvodu tepla, ne o nějakou akustickou umrtvenost. Zkus si brnknout do té základny ze které žebra vystupují. :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Hliníkové repro

Příspěvek od matori »

Tak jsem se rozhodl zakoupil sloupy z "hliníku". Jedná se o model T+A KS350. Oproti starým no name bednám to hraje :thumbup: Sedí mi i rozměrově a dizajnově =)) , což oceňuje hlavně žena. Zatím velká spokojenost i když jsem použil na připojení jen staré měděné kabely o průměru 2,5. Zapojil jsem je Bi-Amp, ale moc rozdíl neslyším. Je to možná tím, že to ještě nemám naposlouchané. U kabelů bude proveden upgrade. Akustika zatím neřešena, není momentálně čas.Ale nemám ji až tak špatnou. Basová složka je fakt dobrá a při zkoušení všech žánrů nemám připomínek. Nezkoušel jsem pouze jazz, dechovku (to nemusím) a vážnou hudbu (tu mohu). No a při zkoušce ženského vokálu (Maria Mena- I Was Made for Living You) to bylo také velmi dobré. Zprovoznil jsem na zkoušku Tidal, tak zkouším postupně všechno.
No a k tomu materiálu beden. Tuhá konstrukce na které nic "nedrnčí" [-x , ani mřížky když jim přidám volume %-( . Prostě se mi líbil jejich zvuk, vzhled a taky cena.
Odpovědět