Kouření zhoršuje sluch

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od efičák »

http://www.asahi.com/ajw/articles/AJ201804020062.html

V ostravském Parníku byl před mnoha lety vynikající klávesák Milese Davise, tak sem se těšil na živák. Šílená hlasitost a hustý, zakouřený vzduch mě přišla šílená. Ale lidi se tvářili, že je to supr.
No a ono to je jinak. Hodně špatně.

Ačkoli nikotin sám, má i příznivé vlastnosti, píšou o krátkodobé paměti, krevním cukru a lepším zvládání stresu, může podle japonců poškozovat buňky vnitřního ucha.
Kde jinde, než na našem fóru upozornit na možnost zlepšení vysokých a nízkých frekvencí do 5 let od vysazení zlozvyku.

Takže namísto nákladných kvalitnějších aparatur, stačí abstinovat. A ještě ušetříte. :smile:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od jirie »

To se mi zdá jako kravina.
Nikdy jsem nekouřil, ale když manželka křičí:"Vypni to!!!", Tak stejně neslyším :lol:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od valderon »

To na Kubě jsou hluší potom všichni, protože tam nekouří jen ve chvíli, kdy chtějí něco říct :lol:
I kdyby to tak bylo, otázka, co pasivní kouření...
A možná to tak i je. Ale jak moc to člověka ohluší? Znám tolik lidí v důchodu co jsou celý život aktivní v muzice, hulí, chlastali(jí) a pořád slyší velmi dobře. Tak nevím.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od Fidas »

Že kouření, hlavně nikotin, zužuje cévy je jasné. Tím pádem nedochází k dobrému prokrvení a okysličení sluchového aparátu. Naopak po dobrém milování se celé tělo prokrví a tím pádem potom slyšíme lépe ... :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od aretax »

Fajčenie, alkohol, káva, ženy - všetko škodí. Ale na čo potom umrieme, keď sa všetkého zriekneme? A myslel niekto aj na skutočnosť, že cigarety majú filter a pri dnešnom zamorení ovzdušia si cigaretou filtrujeme vzduch? Nefajčiari budú nosiť plynové masky, fajčiarom stačí cigareta. :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od efičák »

V japonské studii došli k závěru, že kouření omezuje vnímání nízkých a vysokých tónů.
Střední nejdůležitější kmitočty asi zůstanou a k tomu připočítejme, že se kuřák naučí částečně eliminovat ztráty tréningem a frekvence si domýšlet.
Proto i 90 letí staříci z Buena Vista Social Clubu schopni podat dobré výkony.

Proto vychutnávejte své humidorované doutníky, lulky, žvýkaný tabák, náplasti a tablety. Zůstávám u svého kokainu pro chudé - cukru a kofeinu.

Nejvíc mě rozhodilo, když na vinařském kurzu spojeném s složením organoleptických zkoušek, což je rozlišit 10 stupňů sladkého, hořkého, kyselého, slaného, barev a chuti glutamátu, exceloval kolega, silný kuřák.
Ačkoli mu jazyk pokrýval soubor chemikálií, dokázal bezchybně zkoušku složit.
A dokonce, dík tréningu přesvědčivě rozlišoval odrůdy vín bez viněty. Mozek je ten hlavní.

Odpouštím Vám dotčeným, věnujte se zálibám všem ať libým či zhoubným.

Obrázek

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od svartenatt »

Kouření je zdravotně rizikový faktor, to nelze zpochybnit. Nejen plíce a uši trpí, ale třeba u vypjaté hudební pasáže při kvalitní reprodukci může u kuřáka vyvolat infarkt.
Je ale druhá stránka. Třeba zrovna jazz mi připadá jako styl požitkářů, kteří si večer pustí desku se sklenkou v ruce a poklidně stoupajícím oparem.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Bond 007 alias Monte

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Efíku, v Ostravě nepotřebuješ už ani kyslík, dýcháš jen dusík :lol: :lol: , tak co řešíš :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od fox »

Nekouřím, nepiju, nesouložím. Beru lano a jdu se do rybníka zastřelit. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od Kocmeister »

Kouření netušim, nemám zkušenost s touto činností, ale alkohol zhoršuje zvuk nehorázně. Zajímavé je, že pivo a víno odlišným způsobem. Každopádně se subjektivně posouvá k více středovému zvuku tím jak jsou ořezávány okraje pásem.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od pajuna »

Hulil jsem v historii dlouho, pak prestal... :thumbdown:
Piti mi vzdy chutnalo, ale jen velmi dobre a v mensi mire...v tom pokracuji po vecerech s vinkem :thumbup:
Zensky mam rad porad, jsou moc fajn, ale nesmi moc mluvit...daji se kombinovat s bodem 2 :-@
Muzika - je to jednoznacne, tu vnimam stejne dobře, obvykle nezklame, pouze po vetsim psychickem ci fyzickem vypeti, které muze byt zpusobeno i bodem 3 =))
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Kouření zhoršuje sluch

Příspěvek od PítrsPraha »

Všechno záleří na míře, četnosti, individuální náchylnosti k tomu či onomu a hromadě dalších okolností. Je kuřák a kuřák - ve svém nejbližším okolí mám dva krásné protikladné příklady:

45letý muž s výraznou nadváhou, nikdy nesportoval, jí tučnou slanou stravu plnou prázdné energie bez živin. Denně bere 4 prášky na tlak, srdce a jánevím co. Kouří 5-10 cigaret denně. Kornatějí mu cévy, má nemocné srdce a plíce.

A jiný muž, 65 let. Kouří krabičku denně. Často ale běhá, jezdí na kole, v zimě lyžuje, hraje hokej. Uběhne maraton. V jídelníčku převládá zelenina, jí hodně kvalitního masa, nepřejídá se. Říká, že kouření je jeho jediná neřest. Je zdravý jako řípa a ten o 20 let mladší příbuzný je proti němu fyzicky naprostá troska.

A s alkoholem při poslechu: mě osobně jedna či dvě pomalu vypité sklenky dobrého pití (whiska, kvalitní rum) uvolní. Spadne ze mě shon uběhlého dne a hudbu si mnohem líp užiju. Tzn. slyším ji lépe, víc se do ní ponořím. V opilosti je to samozřejmě jinak, ale o tom nepíšu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět