Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

Po několika měsících hledání "řešení" napájení pro svoje lampy jsem našel svoje řešení Oyaide MTS-4u a nové kabely Oyaide Tunami GPX V2. Když se můj kompletní systém "prokabeluje" těmito (v dnešním kontextu) levnými kabely, tak si všechno sedne a je to "lahoda". Osobně si po paměti myslím, že Tunami V2 je výrazně lepší (pro mé potřeby) než původní verze Tunami. Původně jsem chtěl Tunami GPX-Re V2 a je to prokazatelně o něco lepší kabel zřejmě díky koncovkám, ale 4 kabelů už byla o dost dražší.

Prošel jsem si zkoušením všech možných filtrů (Isol, Isotek, Gigawatt, Vibex) a na mé sestavě vždy převládla negativa ... hlavně u lampového konce, který filtry okradly o dynamiku a kouzlo. Vibex byl výborný, ale extrémně drahý. Oyaide MTS-4u je proti nim levnota a přesto, že tam nejsou žádné pasivní ani aktivní filtrační prvky, tak vliv na zvuk je zřetelný.
IMG_2622.JPG
Pokud se týká levnějších kabelů, tak se mi podobně jako Tunami V2 líbil akorát NA Zephyr, ale v mém systému mi Japonec dodal navíc, co se mi zalíbilo. Podotýkám, že můj vkus na zvuk je na "temné straně" ... žádné exponované detaily na úkor celkového vyznění a pěkně hutný ale plastický zvuk. Ještě dodám, že mám samostatný stíněný přívod pro hifi (jako správný pacient).
IMG_2620.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od whisp »

Co to stoji a kde sa to da kupit?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

Oyaide MTS-4u 15900
Tunami GPX V2 9700

Když si člověk koupí větší kvantitu, tak třeba i něco usmlouváš. V případě kabeláže, bych ale preferoval slyšet doma na vlastním. Ne každý dovozce zapůjčí domů bohužel.

http://www.hifi-studio.cz/
Bond 007 alias Monte

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Oyaide MTS-4u no já nevím, velký vliv na zvuk ? Kolik tohle koštuje ?
02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

Bond 007 alias Monte píše:Oyaide MTS-4u no já nevím, velký vliv na zvuk ? Kolik tohle koštuje ?
02.jpg
Ano, společně s kabeláží je jedno z nejlepších řešení, co jsem pro lampy měl doma .... hloupá Supra s tlumivkou dneska stojí 5k.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od blesk666 »

Supra vyraba (alebo vyrabala) dva zakladne typy rozbocovacov zastrciek. Jeden s oznacenim MD 06 EU SP - (da sa poznat podla pritomnosti zelenej a cervenej LED a dlhsieho tela) ktory zahrna aj jednoduchy filter a hlavne prepatovu ochranu.
Druhy typ ma oznacenie MD 06 EU (kratsie telo, bez LED)
ten je cisto len rozbocovacou listou a nemal by mat teda v podstate ziadny vplyv na zvuk. Tuto listu pouzivam na rozsirenie poctu zastrciek z filtracie NA Sunrise V2 (mam do toho zapojeny FM tuner a streamer).
Ta lista Oyiade je tiez len rozbocovacia lista bez filtra a ochrany. Takze ti zjavne osobne a subjektivne vyhovuje posluch bez filtracie co je v poriadku a je tiez na tebe co si ochotny za co zaplatit-to je v poriadku.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše:Supra vyraba (alebo vyrabala) dva zakladne typy rozbocovacov zastrciek. Jeden s oznacenim MD 06 EU SP - (da sa poznat podla pritomnosti zelenej a cervenej LED a dlhsieho tela) ktory zahrna aj jednoduchy filter a hlavne prepatovu ochranu.
Druhy typ ma oznacenie MD 06 EU (kratsie telo, bez LED)
ten je cisto len rozbocovacou listou a nemal by mat teda v podstate ziadny vplyv na zvuk. Tuto listu pouzivam na rozsirenie poctu zastrciek z filtracie NA Sunrise V2 (mam do toho zapojeny FM tuner a streamer).
Ta lista Oyiade je tiez len rozbocovacia lista bez filtra a ochrany. Takze ti zjavne osobne a subjektivne vyhovuje posluch bez filtracie co je v poriadku a je tiez na tebe co si ochotny za co zaplatit-to je v poriadku.
Filtrace nezavrhuji, ale filtry NA (měl jsem doma tehdá asi první verzi) nebo kterékoli jiné levnější (Isol, Isotek) na mě příliš dojem neudělaly .... u tranzistorů to nebýval problém až takový problém. Jedinou věc, kterou bych doma snesl je Accuphase PS-1220/1230 ... s lampami si tyhle "pračky" dobře rozumí ... lišty jako Supra (zřejmě s tou tlumivkou) mají na zvuk u mě naprosto devastující vliv. Cena je věc jiná ... na druhou stranu cena je vždy k negociaci, že? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

Jen ještě dodám, že srovnávat Supru s Oyiade naprosto nejde ... provedením, hmotností je to zcela jinde ... už jen zasunutí do zásuvky vyžaduje značné snažení (kontakt je daleko pevnější než v libovolném filtru, který jsem doma měl).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od aretax »

Vyskúšaj Gigawatt EVO 3 SE, alebo EVO 4.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Vyskúšaj Gigawatt EVO 3 SE, alebo EVO 4.
Věřím, že PC-4 Evo s DCB je špička ... byť to je to teda zřejmě kompletně pasivní řešení ... no ta cena je už mimo kategorii, kterou chci/můžu zaplatit ... viděl jsem teď ty filtry zhruba za půlku běžné ceny někde v inzerci, ale ten Accuphase mi alespoň udrží 230V při můžu si nastavit přesně klidový proud pro KT-120 a ten se mi nemění bez ohledu na denní dobu (na zvuku je 60mA nebo 65mA docela znát - nehledě na další přínosy pro předzes a zdroj). PC-4 Evo jsem ale doma neměl, takže jen teoretizuji.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zajímavé, mě zvuk zdevastovala právě Accuphase PS 1200, měl jsem jí tehdy půjčenou na delší dobu od známého. Pak jsem pro sebe sestavil svou první jednotku z důvodu zvědavosti, jak se pasivní předimenzovaná filtrace bude jevit proti aktivní pračce, a bylo to naprosto v pohodě.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

NA-Noble Audio píše:Zajímavé, mě zvuk zdevastovala právě Accuphase PS 1200, měl jsem jí tehdy půjčenou na delší dobu od známého. Pak jsem pro sebe sestavil svou první jednotku z důvodu zvědavosti, jak se pasivní předimenzovaná filtrace bude jevit proti aktivní pračce, a bylo to naprosto v pohodě.
Já ti přece tvoji zkušenost neberu. Netvrdím, že Accu je použitelná všude a vždy ... vlákno bylo Oyaide Tunami V2 a MTS-4u. Věřím, že tvůj nový filtr bude velmi dobrý ... lepší možnost než si vyřešit bezbolestně rozvod jsem našel. Podle mého názoru přes absenci pasivní filtrace vliv má, být samozřejmě není tak markantní jako u pasivních filtrů ... bohužel většina filtrů po počátečním "wow" efektu pak končí různě v inzercích :cool: .
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Uvedl jsem to jen jako zajímavost, že v některé sestavě je taková pračka přinášející spokojnost a v jiné velké rozpaky, tedy spíše zklamání.
Nedává mi smysl potřeba naprosto přesného nastavení klidového proudu u výstupních lamp, tedy jeho absolutní neměnná hodnota, to je nějaká Tvá představa nutnosti, z čeho vychází?

Inzerce se zaplňují všemi články audio řetězce, i Ty jsi již mnohokrát přispěl do těchto rubrik, tak sám víš z jakých důvodů to bylo.
Mnohdy to není ze sklamání, nebo vystřízlivění, ale z prosté potřeby mnoha lidí jednoduše docílit změny, vyzkoušet něco dalšího.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

NA-Noble Audio píše: Nedává mi smysl potřeba naprosto přesného nastavení klidového proudu u výstupních lamp, tedy jeho absolutní neměnná hodnota, to je nějaká Tvá představa nutnosti, z čeho vychází?
Nezbytně nutné to samozřejmě pro provoz systému není, ale je to jedna z celé řady maličkostí, která dotváří celek .... 60mA na KT-120 a CS-100p má krásné středy ... 5mA navíc (situace kdy napětí stoupně na 240V) a zvuk tak nějak postupně tranzistorovatí směrem k agresivitě (při cca 250V už se ozývá i trafo - tyto situace jsou ale naprosto vyjímečné) ... pokud mi hodnota napětí osciluje někde mezi 222 až 245V, tak už to smysl subjektivně má ... kdysi jsem to řešil autoformerem s relátky pro regulaci výstupního napětí, ale relátka slyšitelně cvakala a to se mi hodně nelíbilo (zvlášť, když napětí oscilovalo kolem spínací hodnoty ...cvak cvak...cvak).

Lampa prostě není tranzistor ... vyladit systém postupně k dokonalosti je prostě řehole ... každý máme nějakou představu o zvuku ...

Moje ideální představa je koupit 1220 z druhé ruky ... odmontovat limitující vstupní filtr pračky ... klasická 16A nebo dokonce 10A EMI "blbost", která to limituje ... věřím tomu, že pak bude ve špičce těch 60A stačit (nový model má dokonce 80A). Podotýkám, že se zvukem jsem spokojen už teď ... je to teorie kam to posunout dále ...
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od blesk666 »

Yngwie píše:
blesk666 píše:Supra vyraba (alebo vyrabala) dva zakladne typy rozbocovacov zastrciek. Jeden s oznacenim MD 06 EU SP - (da sa poznat podla pritomnosti zelenej a cervenej LED a dlhsieho tela) ktory zahrna aj jednoduchy filter a hlavne prepatovu ochranu.
Druhy typ ma oznacenie MD 06 EU (kratsie telo, bez LED)
ten je cisto len rozbocovacou listou a nemal by mat teda v podstate ziadny vplyv na zvuk. Tuto listu pouzivam na rozsirenie poctu zastrciek z filtracie NA Sunrise V2 (mam do toho zapojeny FM tuner a streamer).
Ta lista Oyiade je tiez len rozbocovacia lista bez filtra a ochrany. Takze ti zjavne osobne a subjektivne vyhovuje posluch bez filtracie co je v poriadku a je tiez na tebe co si ochotny za co zaplatit-to je v poriadku.
Filtrace nezavrhuji, ale filtry NA (měl jsem doma tehdá asi první verzi) nebo kterékoli jiné levnější (Isol, Isotek) na mě příliš dojem neudělaly .... u tranzistorů to nebýval problém až takový problém. Jedinou věc, kterou bych doma snesl je Accuphase PS-1220/1230 ... s lampami si tyhle "pračky" dobře rozumí ... lišty jako Supra (zřejmě s tou tlumivkou) mají na zvuk u mě naprosto devastující vliv. Cena je věc jiná ... na druhou stranu cena je vždy k negociaci, že? :mrgreen:
Yngwee:
naco sa rozpisujem, ked ty asi necitas s porozumenim. Ja som o tej Supre pisal kvoli verzii bez oznacenia “SP” (Surge Protection”)
Ta vo nutri nema zhola nic len paralelne zapojene zastrcky-ani filter ani peraptovu ochranu, ani ziadnu tlmivku. Takze ani nema ako devastovat zvuk. Preto ju ako alternativu spominam
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše:
Yngwie píše:
blesk666 píše:Supra vyraba (alebo vyrabala) dva zakladne typy rozbocovacov zastrciek. Jeden s oznacenim MD 06 EU SP - (da sa poznat podla pritomnosti zelenej a cervenej LED a dlhsieho tela) ktory zahrna aj jednoduchy filter a hlavne prepatovu ochranu.
Druhy typ ma oznacenie MD 06 EU (kratsie telo, bez LED)
ten je cisto len rozbocovacou listou a nemal by mat teda v podstate ziadny vplyv na zvuk. Tuto listu pouzivam na rozsirenie poctu zastrciek z filtracie NA Sunrise V2 (mam do toho zapojeny FM tuner a streamer).
Ta lista Oyiade je tiez len rozbocovacia lista bez filtra a ochrany. Takze ti zjavne osobne a subjektivne vyhovuje posluch bez filtracie co je v poriadku a je tiez na tebe co si ochotny za co zaplatit-to je v poriadku.
Filtrace nezavrhuji, ale filtry NA (měl jsem doma tehdá asi první verzi) nebo kterékoli jiné levnější (Isol, Isotek) na mě příliš dojem neudělaly .... u tranzistorů to nebýval problém až takový problém. Jedinou věc, kterou bych doma snesl je Accuphase PS-1220/1230 ... s lampami si tyhle "pračky" dobře rozumí ... lišty jako Supra (zřejmě s tou tlumivkou) mají na zvuk u mě naprosto devastující vliv. Cena je věc jiná ... na druhou stranu cena je vždy k negociaci, že? :mrgreen:
Yngwee:
naco sa rozpisujem, ked ty asi necitas s porozumenim. Ja som o tej Supre pisal kvoli verzii bez oznacenia “SP” (Surge Protection”)
Ta vo nutri nema zhola nic len paralelne zapojene zastrcky-ani filter ani peraptovu ochranu, ani ziadnu tlmivku. Takze ani nema ako devastovat zvuk. Preto ju ako alternativu spominam
Akorát já nevím, co s tím sdělením mám dělat a reagoval jsem poslední větu ... asi tak jako bych ti řekl, ať si vyzkoušíš tu moji lištu, že bude lepší než Supra bez pasivních prvků :mrgreen ... já mám doma u PC jednu s SP a pak ještě v kanclu druhou obyčejnou bez ochrany (tu nejlevnější). V případě, že budu mít někdy čas a chuť, tak si je někdy porovnám ...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

A jinak máš pravdu ... moc to nečtu :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od blesk666 »

cenim si uprimnost
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od aretax »

Ak máš problémy so sieťou, tak je naozaj pre Teba lepšia aktívna práčka. Pred tým, ako som kúpil Gigawatt EVO 4 som mal Evo 3 SE a rozdiel bol naozaj veľký. Skúšal som aj Titan, Accuphase PS 1200 a pračku PS P10 AC, ale zvukovo mal najvýraznejší prínos Gigawatt EVO 4. PS mi orezávala výšky, aj basy, zvuk akoby stratil "šťavu", PS 1200 bola výborná, ale mala o niečo viac uhladený zvuk a bol o málo menej vzdušný, Titan zas hral viac basovo a basy boli príliš nekonkrétne. píšem iba moje poznatky, u Teba môže byť výsledok úplne iný. Ostal Gigawatt. Navyše veľmi dobre hrajú cez filter aj konce.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oyaide MTS-4u + Tunami GPX V2

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Ak máš problémy so sieťou, tak je naozaj pre Teba lepšia aktívna práčka. Pred tým, ako som kúpil Gigawatt EVO 4 som mal Evo 3 SE a rozdiel bol naozaj veľký. Skúšal som aj Titan, Accuphase PS 1200 a pračku PS P10 AC, ale zvukovo mal najvýraznejší prínos Gigawatt EVO 4. PS mi orezávala výšky, aj basy, zvuk akoby stratil "šťavu", PS 1200 bola výborná, ale mala o niečo viac uhladený zvuk a bol o málo menej vzdušný, Titan zas hral viac basovo a basy boli príliš nekonkrétne. píšem iba moje poznatky, u Teba môže byť výsledok úplne iný. Ostal Gigawatt. Navyše veľmi dobre hrajú cez filter aj konce.
Od uživatelů "praček" Accuphase vím, že starší generace praček 1200/500(V) zvuk až moc uklidňuje ... v tom jsou prý následující generace lepší ...zvláště pak od řady 1220/520 výše. 1230/530 má už místo MOSFETů bipoláry Vishay a výrazně výšší proudový výdej ve špičkách (60A vs 80A u 1230). Není to však zadarmo bohužel:). Problém vyloženě nemám, protože se zvukem jsem dost spokojený ... v téhle kategorii to o moc lépe už nejde. Filtr nebo pračka příjde, až to bude opravdu přínos po všech stránkách ... snad se někdy podaří získat na test Accu a porovnat ho s Gigawattem.
Odpovědět