Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Hrot je obyčejný, čili dynamicky omezené Suprafonky Pantonky a Balatonky nevyniknou...
Nechci budit zdani, ze dnes chytam kazdeho za slovo (protoze by to opravdu bylo jen zdani), ale jsem si celkem jist, ze omezena dynamika Suprafonek, Bryndzafonek a Balatonek s tvarem hrotu (v tomto pripade elipsou) nijak nesouvisi. Naopak, ing. Kuss - legenda Gramofonovych zavodu, n.p. a posleze i a.s. - jiz triapadesatym rokem stale prosazuje nizsi zaznamovou hlasitost prave z duvodu snazsiho snimani zaznamu mene sofistikovanymi tvary hrotu, jakym je kuprikladu prave elipsa (na kouli se dnes uz opravdu nelze ohlizet). Ale nizsi zaznamova hlasitost porad neni dynamika, takze omezeni prenosky ve vztahu k dynamice bude spise schopnost sledovat horizontalni vychylku drazky. A pokud tato prenoska umi alespon 80 um, tak se neni ceho bat - tim spise u Suprafonek, Bryndzafonek i Balatonek :thumbup:
Dieter Burmester
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Zkousel nekdo

Příspěvek od harley44 »

S timhle http://www.vintageaudio.cz/product/dema ... em-1-1168/ nebo necim podobnym demagnetovat MC prenosku ??
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: :lol:, dobré, už vím na co přejdu
xlapengax
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2016 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od xlapengax »

Dobrý den,

stručný, jasný dotaz, právě jsem zakoupil svůj první phono preamp (Pro-ject Tubebox DS2) a hledám k němu vhodnou přenosku. Dotaz tedy zní: nejlepší MC low output přenoska do... řekněme 10 tisíc (alternativně do 15k, ale to už je fakt strop) Kolotoč mám zatím původní Pro-ject 6.9, ale chci ho do půl roku obměnit za http://www.project-audio.com/inhalt/en/ ... sshape.pdf
Mezi favority zatím patří Ortofon Quintet Bronze a Audio Technica AT-OC9III, ale nevím, co je lepší..(jsem vcelku laik)

Děkuji za názory
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Ďalšia duchaplná otázka. Predpokladám, že čítaš dlhšie toto fórum a prečítal si si určite viac odpovedí na otázku: Čo je lepšie...? Ja by som sa Ťa iba chcel opýtať: aké auto je lepšie, Škoda, alebo VW, ktorá farba je krajšia, modrá, alebo červená? Čo je lepšie, syr, alebo salám?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Přenosky

Příspěvek od timcs »

Aretax má pravdu. 100 ľudí, 100 chutí. Aj keď Ti nekto poradí, tak bude vychádzať z vlastných skúseností na vlastnom reťazci, a výsledok môže byť na tvojom diametrálne odlišný a výsledok bude po investícii sklamanie. Nechcem radiť, lebo nie som majiteľom gramca a k tomu patriacich vecí, ale v podstate je to to isté ako aj s ostatnými komponentmi vrátane káblov, poistiek a rôznych woodoo(kto v tom verí). Každý si musí tú svoju cestičku vyšlapať sám, a niekedy to prináša utrpenie a finančnú stratu, inokedy úsmev na tvári a spokojnosť až kým sa dopracuješ k výsledku, s ktorým budeš na čas spokojne žiť až kým nežačne vŕtať chrobák v hlave. Však to tak chodí a to je na našom koníčku to zaujímavé a pekné. Veľa šťastia rpi výbere.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Sumiko Pearl
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přenosky

Příspěvek od fox »

Měl jsem kdysi P.J. 6.9.Sumiko Pearl na něm hrála špatně. Já bych ji nedoporučoval. Navíc ten gramec nebylo možné pořádně seřídit ani podle originál šablony P.J.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

fox píše:Měl jsem kdysi P.J. 6.9.Sumiko Pearl na něm hrála špatně. Já bych ji nedoporučoval. Navíc ten gramec nebylo možné pořádně seřídit ani podle originál šablony P.J.

:lol: , na chvíli video odemknu https://youtu.be/j5ppe-ko3xw
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

AUDIO TECHNICA VM750SH změna je život a pro staré desky bude OK

audio-technica-phono-cartridges-preview-feature.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

stovky pěkného videa a recenzí kolem analogu https://youtu.be/_oFWOF7QIOQ , něco hraje jako ucpaný noc :lol:
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

už jsem jednou dával odkaz , vybral bych si http://stores.ebay.com/WITSolutions-Aud ... 7675.l2563 pěkná podívaná
s-l1600 (2).jpg
s-l1600 (1).jpg
s-l1600.jpg
:arrow:
s-l1600 (3).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Objednal jsem k Maglevu , Ortofonky nemusím :D , první ramínko kupovat nebudu
grado-prestige-gold1.jpg
Americká firma Grado je absolutní špička mezi výrobci sluchátek a gramofonových vložek. Už od počátku 50. let, kdy tuto rodinou společnost založil uznávaný mistr hodinář Joseph Grado, probíhá výroba nejvyšších řad ručně a každý kus je poctivě testován. Precizní zpracování a stoprocentní kvalita jsou nezpochybnitelné vlastnosti výrobků Grado, které již získaly obdiv a uznání po celém světe.

Přenosky a jehly Grado Prestige se budou nad povrchem vašich nejoblíbenějších nahrávek pohybovat s lehkostí a přesností vážky. Zároveň ale nabídnou dostatečný výkon a jsou natolik univerzální, že si poradí i s velmi náročnými podmínkami. Není proto náhodou, že se pro přenosky Grado rozhodují skuteční znalci analogového hi-fi.

Gold1 je vyšší verzí přenosky Silver1. Toto přerozdělení spočívá v náročnější specifikaci testů, které zohledňují frekvenční odezvu, kanálový výstup a vyrovnanost, fázovou linearitu, indukci a odpor. Testy projde pouze 5 % přenosek Silver1. Prestige Gold1 využívá nově navrženou cívku s hmotností pohyblivých částí sníženou o 17 %, čtyřdílnou konstrukci chvějky OTL, ultračisté bezkyslíkaté vedení (UHPLC) v cívkách a speciální eliptický diamantový hrot typu E upevněný v mosazném pouzdře. Snížená hmotnost hrotu umožňuje dosáhnout vynikajícího frekvenčního rozsahu 10 Hz – 60 kHz při přítlaku 1,5 g. Gramovložky řady Prestige jsou k dispozici v provedení 1/2" i P-mount.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Tu jsem také měl, když hrála, měla parádní zvuk. Ale nějak na začátku desky vypadávala z drážky, jako by měla na gramofonu nastavené úplně všechno špatně!
Jelikož jsem ji koupil na eBay, tak jsem neměl záruku... V Audigo mi sice chtěli vyjít vstříc, ale neměli náhradní hrot na vyzkoušení (prodání).
Tak jsem ji zabalil a poslal doporučeným dopisem přímo do Brooklinu :smile:
Asi za tři týdny jsem dostal novou přenosku a záhy email přímo od Johna Grado...avšak přenoska měla stejnou vlastnost (takže to není vada)
A tak jela do světa...
Ale nedalo mi to, a znovu jsem si koupil Grado, tentokrát podle testů model Red... :cool:

Jo a ještě jedna mizerná vlastnost přenosek Grado: brum. Je o tom na netu nekonečně diskuzí a dokonce i tabulka gramofonů, které to dělají a které ne.
Neexistuje však klíč (neobjevil jsem ho), jak jinak zjistit, jestli v tom konkrétním případě to bude mít brum nebo ne. %-(

Ale jinak fajn! :thumbup: GRADO mám rád.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já ji měl kdysi na Dualu a hrála jako utržená z řetězu, už si nepamatuji přesně typ. Brum je špatná zem, nic jiného a těžko se kolikrát hledá. Dnes jedu v podstatě přes oddělovací trafo a mám z 90% po problémech. Třeba jen kabelové rozvody TV, tak to je děs. Jen u NC- 440 se minimálně projevuje antistatická elektřina od moji ruky. Vypadávání z drážky, normálně špatně nastavení. Jenže jak píšeš, závada byla kdoví kde. Zatím ji otestuji na SME z Litovle :lol: .
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

...hraje fakt moc příjemně, ale ten brum není zemí:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Když si pročtu parametry přenosky a ty jsou extrémní, akurát pro vznášedlo. Jinak brum, to bych musel slyšet. Já brum, nebo různé pazvuky třeba u Tesly vyřešil tizo akrylem a vyvložkováním chassis. Divím se, že si podložku nikdo tady nepořídil. Brum produkují i ohrané desky atd.
7957_12.JPG
Čím si myslíš, že byl u tebe problém ? Jestli pamatuješ Tesla přenosku, tak to byly nuance :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Čím ten brum je způsoben, nevím.
Je to tlumených 50Hz jako ze sítě. Brum tam je i když je ramínko zvednuté, vytočené, položené na desce a i při hraní.
Intenzita brumu se lehce mění pouze s natočením ramínka k ose otáčení desky. Někomu to vadí, jinému ne...ten brum není slyšet v hudbě, musíš se na to zaměřit.
Samozřejmě, když jsem ji měl doma, tak jsem ji musel prozkoumat! :shock: Když vytáhneš hrot, tak to vypadá jinak, než u ostatních přenosek.
Konzolka s hrotem je přichycená na takovou destičku, která vlastně "dosedá" na 4 cívky. A celé je to namazané černou mazlavou hmotou.
Ona ta vložka totiž není MM, jak se někdy mylně uvádí, ale MI. Takže možná je jenom citlivá na okolní vyzařování, které třeba nemá s gramofonem vůbec nic společného...ale fakt, nutno vyzkoušet!

Brum u Tesly si už nevybavuji :roll:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Treba je to dano tou jejich slavnou a zcela exotickou moving iron konstrukci :-? Fcil ma Grado prenosku i za $12.500. To pak musi byt radost, kdyz to clovek nainstaluje a slysi padesatku :lol:
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Teď jsem na SL-1210GR vyměnil Ortofon 2M Bronze za Hana EH a musím po prvních tónech konstatovat, že mu sedne lépe Hana.

Byť:
Na 2M Bronze používám headshell Ortofon LH-4000. Takže jsem musel na ramínko namontovat přídavné závaží gramofonu, jinak to nešlo vyvážit. Naopak u přenosky Hana EH to bylo opačně. Tam používám originá headshell Technics. Ale bez závaží SFPZB3501 (3g) to také nešlo vyvážit (headshell i s přenoskou byl velmi lehký).

Je to nastavené podle Stevensona. Na ostatní dva "pány" se šablonou Dr.Feickert, tak aby seděly rysky, nedostanu. (pozn.: originál Technics šablona je ještě mnohem kratší)

Ale otázka zní: Jaký vliv má opotřebení desky na zatížení hrotu? Např. zmiňovaná Hana s 2,0g vs 1,5g u Ortofon 2M Bronze...tj. rozdíl 25% nebo 30% :shock:
Budu vycházet s premisy, že na obě jehly mám nastavení v naprostém pořádku (VTA, azimut, odchylka bočního snímacího úhlu, přítlak a antiskating)
IMG_3933.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

...mé oblíbenkyně :thumbup: :
IMG_3935.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od martinowsky »

:thumbup: krasny konicek :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Urbino »

JAPEX píše:...mé oblíbenkyně :thumbup: :
IMG_3935.jpg
Páni, tak to je paráda :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Tak mi to nedalo a koupil jsem ze zvědavosti DENON DL-103R.
A musím tedy uznat, že už chápu ty, pro které je tato přenoska nepřekonatelná! Ona opravdu hraje výborně. To, že je oproti jiným přenoskám důraznější na basech (také to ale může být obráceně) je sice pravda, ale má moc příjemné středy a výšky. Jenom mi na ni "vadí" přítlačná síla 2,5g. Je to dost. Ale je také pravdou, že když ji vyrábí od roku 1962...tak snad vědí, co a jak :-?

Ale líbí se mi. Teď má za sebou asi 4 hodiny, od 10-20 hodin se mám ještě výrazně otevřít.
Pokud ji narychlo srovnám se stejně drahou HANA EH, tak je pro mne DENON jasným vítězem!

P.S.: mám ji na TECHNICSu s podložkou na headshellu, abych se dostal na výšku 17mm a sedělo VTA.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Paráda, jestli máš novou, tak se rozehraje až zadva-tři měsíce. Chtělo by to ještě step-up transformer. Nikdy jsem ji s step-up neslyšel, ale tady ještě povýší.
Denon-AU-S1-step-up-transformer.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

JJ, ani mne nedaly ohlasy na DL-103R spát. Zaujala mne ale více možnost upgradu, na který se v dojčlandu specializuje několik firem, a tak jsem ji schválně koupil na ebay jetou a nechal udělat retip, včetně nového graphitového kabátku. Začátkem ledna mi dorazí, tak jsem opravdu zvědav..
IMG_2343.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Mimochodem, stejné Denon trafo zde nedávno prodával Koudelka a tuším, u koho skončilo :thumbup:
P.S: Osobně bych již MC bez trafa neposlouchal. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Těch úpravců a retiperů je na netu kotel...po prvních pár tónech tomu už rozumím! :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přenosky

Příspěvek od fox »

DENON DL-103 je legenda. Vyrábí se snad padesát let. Její nevýhoda je, že je určena pro těžká ramena, protože má nízkou poddajnost chvějky. Snad i proto vyžaduje větší přítlak - 2,5 g.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Coz to rameno od Technicse rozhodne nebude :smile: Ale asi na tom zase tolik nezalezi, JAPEX je se zvukem spokojen i tak :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Já si po konzultaci s "retiperem" nechal DL103R zasadit do extra těžkého těla, aby mi to s ramínkem Ortofon sedlo. :mrgreen:
Už jsem na ni zvědav. I když aktuálně si užívám Miyajima Shilabe, kterou jsem dnes osadil do těžkotonážního headshellu Ortofon LH9000 :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Coz to rameno od Technicse rozhodne nebude :smile: Ale asi na tom zase tolik nezalezi, JAPEX je se zvukem spokojen i tak :thumbup:
jaká je efektivní hmotnost "těžká váha"?
Přiznám se, že to nevím.
Ale o tom, že DENON nepatří na SME309 vím. To ramínko na SL1200 má možná asi 12g, od toho nového gramofonu toho moc nevyčteš
.
A co se stanem s efektivní hmotností, když dáš těžký headshell a přídavné protizávaží?!

A pokud vezmu v úvahu tabulku na vinyl-engine a zadám do ní parametry, tak abych byl v zeleném při poddajnosti 5, tak by mělo mít rameno efektivní hmotnost asi půl kily :cool:
JAPEX

Re: Přenosky

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:Coz to rameno od Technicse rozhodne nebude :smile: Ale asi na tom zase tolik nezalezi, JAPEX je se zvukem spokojen i tak :thumbup:
Tak mi to nedalo, a hledal jsem. A řekl bych, že našel jsem kulový. Všechny možný tabulky a kalkulátory, co jsem vykoukal skutečně docházely ke stejným číslům. Avšak tady je ten problém: efektivní hmotnost ramínka Technics jsem oficiálně od výrobce nenašel. Všechny ostatní parametry jsem opsal z přiložených letáků a nebo zvážil. Takže jsem nakonec zadával vygůglovanou efektivní hmotnost 12g...

Dokonce jsem došel k závěru, že ani nemám 100% jistotu, jestli oněch 12g je "S" nebo "BEZ" headshellu.
Každý headshell má jinou hmotnost, originál asi 7,1g, pak mám NAGAOKA, ten má asi 12g...atd. Dál jsem musel použít pro zvýšení přenosky na 17mm podložku, ty mám pouze originál SFPZB3501-1, které mají další 3g, se šrouby jsem laboroval (ty jsem dal hliníkové a ušetřil 0,9g oproti nerezovým)...

A nakonec jsem vzal desku a vyzkoušel. Pokud budu vycházet, že ta deska nekecá, tak side2/band2 vyšlo cca 10-9 Hz a side2/band3 10Hz s menší amplitudou... :-?

Tak jak to je? Teorie vs praxe nebo domněnka vs skutečnost a nebo je to všechno jenom alchymie, která má za úkol jediné, a to připravit člověka o veškerý volný čas?! =))
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Mám sice starší verzi (SL1210mk2) koupeno v roce 2003 v Hifi Store, přiložená technická dokumentace uvádí, že efektivní hmotnost ramene vč. skořepiny je 12gr.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět