Kam postavit rack aneb aparát mimo rozteč reprosoustav...

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Kam postavit rack aneb aparát mimo rozteč reprosoustav...

Příspěvek od wolf »

Vela sa hovorí o tom , že bez vyriešenej akustiky neviem dosiahnúť ten naj zvuk z našich hračiek. Riešime to pomocou rôznych udelátok, stojí to kopu prachov ( a niekedy to vyzará hrozne ) , ALE ....
Ale pri tom nerešpektujeme základné hifi pravidlo ( volne interpretujem i z http://www.fidelity-magazin.de , no natrafil som na toto aj na iných stránkach )
Ak chceme dosiahnúť čo najhoršie podmienky pre štart nášho zariadenia, tak postavme náš reťazec presne tak ako to robí v 95% prípadoch ,
jedno či na výstavach , či u predjacov , v odborných časopisoch, atd : všade stojí rack medzi reproduktormi na jednej stene. Tento pohlad je tak zaužívaný a všeobecne akceptovaný , že sa to bere ako norma a nikto sa nad tým nepozastavuje . Pri tom je toto postavenie jednoducho a hmatatelne zlé. Vrcholom , je ked medzi reproduktormi s postranými basákmi tróni gramofón.... to ho už môžme postaviť rovno na sub .
Odporúčanie je jednoduché : rack dať čo najdalej od reprákov , ale bacha , nie na stenu oproti.

Celý článok so môžu nemčinári pozreť tu: https://www.fidelity-magazin.de/2014/01 ... -fidelity/

A prečo MÁTE ? Mne sa to podarilo postaviť na prvý šup dobre ... ale len preto , že som nemal inú možnosť :thumbup:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od timcs »

wolf píše:Vela sa hovorí o tom , že bez vyriešenej akustiky neviem dosiahnúť ten naj zvuk z našich hračiek. Riešime to pomocou rôznych udelátok, stojí to kopu prachov ( a niekedy to vyzará hrozne ) , ALE ....
Ale pri tom nerešpektujeme základné hifi pravidlo ( volne interpretujem i z http://www.fidelity-magazin.de , no natrafil som na toto aj na iných stránkach )
Ak chceme dosiahnúť čo najhoršie podmienky pre štart nášho zariadenia, tak postavme náš reťazec presne tak ako to robí v 95% prípadoch ,
jedno či na výstavach , či u predjacov , v odborných časopisoch, atd : všade stojí rack medzi reproduktormi na jednej stene. Tento pohlad je tak zaužívaný a všeobecne akceptovaný , že sa to bere ako norma a nikto sa nad tým nepozastavuje . Pri tom je toto postavenie jednoducho a hmatatelne zlé. Vrcholom , je ked medzi reproduktormi s postranými basákmi tróni gramofón.... to ho už môžme postaviť rovno na sub .
Odporúčanie je jednoduché : rack dať čo najdalej od reprákov , ale bacha , nie na stenu oproti.

Celý článok so môžu nemčinári pozreť tu: https://www.fidelity-magazin.de/2014/01 ... -fidelity/

A prečo MÁTE ? Mne sa to podarilo postaviť na prvý šup dobre ... ale len preto , že som nemal inú možnosť :thumbup:
Tak, hoď sem foto, aby sme sa mohli pokochať ako to má byť správne.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od aretax »

wolf píše:Vela sa hovorí o tom , že bez vyriešenej akustiky neviem dosiahnúť ten naj zvuk z našich hračiek. Riešime to pomocou rôznych udelátok, stojí to kopu prachov ( a niekedy to vyzará hrozne ) , ALE ....
Ale pri tom nerešpektujeme základné hifi pravidlo ( volne interpretujem i z http://www.fidelity-magazin.de , no natrafil som na toto aj na iných stránkach )
Ak chceme dosiahnúť čo najhoršie podmienky pre štart nášho zariadenia, tak postavme náš reťazec presne tak ako to robí v 95% prípadoch ,
jedno či na výstavach , či u predjacov , v odborných časopisoch, atd : všade stojí rack medzi reproduktormi na jednej stene. Tento pohlad je tak zaužívaný a všeobecne akceptovaný , že sa to bere ako norma a nikto sa nad tým nepozastavuje . Pri tom je toto postavenie jednoducho a hmatatelne zlé. Vrcholom , je ked medzi reproduktormi s postranými basákmi tróni gramofón.... to ho už môžme postaviť rovno na sub .
Odporúčanie je jednoduché : rack dať čo najdalej od reprákov , ale bacha , nie na stenu oproti.

Celý článok so môžu nemčinári pozreť tu: https://www.fidelity-magazin.de/2014/01 ... -fidelity/

A prečo MÁTE ? Mne sa to podarilo postaviť na prvý šup dobre ... ale len preto , že som nemal inú možnosť :thumbup:
Určite máš pravdu, ale zabudol si na ďalší nemenej dôležitý fakt, prečo dávame aparatúru do stredu medzi reprosústavy a to je, že v takomto prípade použiješ najkratšie možná káblové prepojenie medzi zosilňovačom a repro, prípadne medzi predzosilňovačom a koncami, čo má rozhodne priaznivý vplyv na zvuk (kratšie káble, menšie vibrácie v nich a menšie skreslenia). Gramofón sa dá od vibrácií podstatne lacnejšie odizolovať prekrytím plexisklom, ako ťahať drahé káble niekoľko metrov, čo taktiež na zvuk nemá priaznivý vplyv. Aj keď dáš rack na iné miesto, vibrácie budú pôsobiť na aparáty rovnako, ak ich nedáš do vedľajšej miestnosti. A je tu aj nezanedbateľná finančná otázka - ak máš káble v cene cca 1000€/m (samozrejme, sú aj podstatne drahšie), určite je lepšie zaplatiť 2x2,5 m ako 2x5m a viac. Asi by bolo potrebné zvážiť všetko. Ja mám taktiež aparatúru klasicky medzi bedňami, mám za ňou tlmiace a absorpčné materiály, na podloženie prístrojov existuje široké spektrum antivibračných nožičiek. Žiadne negatívne zvuky, spôsobené vibráciami som nespozoroval.
Žiadne koleso si neobjavil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od efičák »

Správně provokativní název příspěvku to vypadá na živé vlákno. :thumbup:

Něco o tom problému vím už dlouho od Lachima, který používá co nejnižší police, nebo jen nízké podstavce pod komponenty. Vždy se tím "jeviště" prohloubí. V kombinaci s domácím kinem je dobrý projektor, nebo placatá televize na zdi namísto staré dobré CRT televize, kterou stále používám.

Přesto se mi představa 8mi metrového reprokabelu zdá jako dost velká komplikace pro zesilovač, který musí být potom dobře udělaný aby překonal tuto cestu. Jsou vynikající integráče a dělence s jedním párem koncáků, které jsou cenově dostupné. ale tohle prostě neutáhnou.

A jsou prestižní, mocně provedené silné koncáky za velké peníze, které neumí filigránské nuance v akustické hudbě a upřednostňují dynamiku a mohutnost.

Kdo má rád monitor a trasparentní výšky musí hodně zvolit typ kabelu a takový 8mi metrový Nordost Odin ....

Akustika se musí spravit i ve velké místnosti natož v mé malé poslechovce 3,60 na 3,80 m. Jinak je tlesknutí utrpením a rychle se mi unaví uši.

Gramofon s hodně citlivou MC LO přenoskou zajisté trpí hlasitější reprodukcí a přenáčí to zpět na chvějku. Ale samotné mechanické snímání radiálním ramínkem je tak velký kompromis, že pod všemi neduhy se dozvuk snadno ztratí. Mít gramec na polici mimo zabranou stěnu s HiFi je další prostorová komplikace pro nábytek a co na to řeknou ženský...

Přenosky MM jsou správně odolné k vibracím a když sem používal vratký rack, hrály jen tyto, každá lepší přenoska hrála lépe na zemi než na esteticky příjatelném, ale vratkém racku. A lepší police na zdi než ohnutá záda ke gramci na zemi, o manipulaci s deskama a přenoskou nemluvě.

Neříkám, že vím něco nejlíp, rád se přiučím a tohle je dobrý námět. Už sem přemýšlel o velmi nízkém racku jak nejníž to půjde, ono to opravdu vadí, ale gramec je prostě klasicky na polici , přesně uprostřed. Když sme to s kamarádem namontovali, opravdu to zvuk změnilo.
Nějaké nápady a fotky, sem s nimi pánové.
:-?
Zvuk dobrý - všechno dobré
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od wolf »

Ano , vlákno som nahodil naschval tak , aby provokovalo..... ale k tým káblom , v článku autor píše , že dlžka kábla v tomto prípade nehrá rolu , udava , že sam má doma 8 m k repro. Mám to podobné , v obývaku 6 x 3,5m mám troje dvere , a nejak to dať dokopy bol problém . Repro sú na kratšej stene pri okne , rack na boku v pravej steny . Káble dokonca biwiring , rôznej dlžky.
Pri rýchlosti signálu absolútne nepodstatné. Dokopy cca 22 m kablov .. alé hrá to úžasne ....aspon pre mňa.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od LawIAR »

Mňa ten názov ani tak neprovokuje ako skôr vypovedá o autorovi. No ale k tým káblom: takže podľa autora vlákna kapacita a odpor rôznych dĺžok kábla nemá vplyv na výsledný zvuk? Nehovoriac o peňaženke.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od aretax »

1. Pokiaľ autor používa CYKY kábel za 1€/m a počúva hudbu namiesto masáže tela, potom mu naozaj nemusí prekážať dĺžka 2x8m. Ale keby mal použiť a hlavne zaplatiť napr. Valhallu, Kimber vyššej riedy, Audioquest napr. Redwood, asi by písal o niečom inom.
2. Nepoznám žiadneho hifistu, ktorý by počúval hudbu na "plné gule". To už nie je hifi, ale diskotéka a tam sa nemá zmysel baviť o rezonovaní.
3. Predpokladám, že si budujeme hifi preto, aby sme si vychutnali aj jemné nuance v hudbe, čo pri takých hlasitostiach, ktoré by vibráciami ovplyvňovali aparatúru nie je možné.
4. Ako som už písal, existujú viaceré spôsoby, ako pomerne lacno je možné tieto vibrácie utlmiť. Predpokladám, že viacerí žijeme v obytných priestoroch a nie v posluchárňach. V prípade tých, ktorí bývajú v panelákoch by vibrácie skôr vadili susedom, ako ich aparatúre.
Za mňa - celý tem článok je nezmyselný a pripadá mi, akoby autor chcel byť za každú cenu zaujímavý (nemyslím tým Wolfa).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od LawIAR »

aretax píše: 2. Nepoznám žiadneho hifistu, ktorý by počúval hudbu na "plné gule". To už nie je hifi, ale diskotéka a tam sa nemá zmysel baviť o rezonovaní.
3. Predpokladám, že si budujeme hifi preto, aby sme si vychutnali aj jemné nuance v hudbe, čo pri takých hlasitostiach, ktoré by vibráciami ovplyvňovali aparatúru nie je možné.
Ale no tak. Bartoli predsa počúva klasickú hudbu len na 110 SPL! Koncertná hlasitosť.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od timcs »

to wolf
No pri tvojich 22m v bi-wiring to vychadza na 5.5m, co by sa pri kvalitnom kably este asi dalo akceptovat. Avsak z cenoveho hladiska, ak pocitam pri postaveni racku medzi repro 2.5m, by som ten rozdiel skor investoval do akustiky miestnosti ako do dlhsich kablov. Taky markantny zvukovy rozdiel medzi umiestnenim racku medzi repro alebo vedla tam aj tak nebude ako po uprave akustiky. A dufam, ze mas rozdielne dlzky pre L a R.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od aretax »

Stále mi však uniká význam umiestnenia racku mimo miesto medzi bedňami. Veď tie vibrácie sú v celej miestnosti, niekde aj podstatne silnejšie. To by sa musel dať rack do vedľajšej miestnosti, alebo vybudovať v izbe "kadibudku" (samozrejme, zvukovo odizolovanú) a tam ho umiestniť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Jiri »

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že u mě se pozitivně projevila změna kdy jsem vysoký rack (police ze žuly) mezi reprobednama odstranil a komponenty usadil na žulu položenou přímo na podlaze (tzn. velice nízko ale stále mezi reprobednama). Vzhledem k ceně kvalitní reprokabeláže považuji umístění přístrojů mimo reprobedny za nevhodnou. Navíc to odporuje snaze zachovat úplnou symetrii poslechové místnosti.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od PavelDosko »

Jiri : jak vysoky byl ten puvodni rack ?
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Jiri »

Horní police v asi 60cm + přístroje na něm umístěné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od wolf »

Napadá ma ešte jedna kacírska myšlienka: rack v strede , nebude to tým , že väčšina hifistov počúva aj očami?
Nemci to volajú ironicky "Altar", treba preložiť?
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od timcs »

Mne sa najlepsie pocuva pri tme, alebo so zavretymi ocima. V tomto pripade nevidim nic, tym padom tvoja pripomienka pre mna je nepodstatna.
K tomu umiestneniu racku by som este doplnil, ze z hladiska akustiky miestnosti by bolo jeho najlepsie umiestnenie hned za posluchovym miestom, avsak nie nalepeny na zadnu stenu (aspon 1.5-2m). Avsak miestnost s moznostou takehoto umiestnenie tu ma asi malo kto (v aretaxovej by sa to dalo realizovat) a nevyhodou tu bude taktiez navysenie rozpoctu na kable vzhladom k vzdialenosti racku od repro. Umiestnenie racku nalepeneho na bocnych stenach bude z hladiska vybracii mozno horsie ako medzi repro z toho dovodu, ze pri strete dvoch stien vznika najvacsi akusticky tlak pre spodne pasmo. Samozrejme to plati aj pre umiestnenie medzi repro, ale ked zadna cast racku bude aspon 50cm vzdialena od steny, to bude ine.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Federmann »

Abych mohl seriózně cokoliv posoudit, musím mít přehled co má jaké vlastnosti a pak usoudit na skutečnost, co na co má vlastně vliv, a pak to ještě měřením a poslechem prokázat :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od jupol »

Ja osobne s autorom článku súhlasím, nakoľko pred nejakým časom po presťahovaní sa do inej posluchovej miestnosti som bol nútený zmeniť polohu reproduktorov. Musel som kúpiť novú dlhšiu sadu reprokáblov. Experimentoval som s viacerými, no prišiel som na to, že môj zosík je kabelproof. Neskôr mi to potvrdil aj majiteľ Niselu. Takže dlžka 2x 5m nerobí absolútne žiaden problém, posluch a zvuk sa nedá ani porovnať, tak veľmi sa to zlepšilo.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Tinariwen »

George Cardas's Listening Room

https://youtu.be/tCFhBmy6XFQ
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od loner »

Mám také rack mezi repro, z důvodu co nejkratší kabeláže. Ne z důvodu, že bych se na něj díval, také nejraději poslouchám po tmě se zavřenýma očima.
Řešite tady rack, ale co ta plochá televize mezi repro, to je dosti velká odrazová plocha a skleněná.
Je to tu hodně vidět na fotkách.
Jak velký vliv má na prostor hudby.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejaky to mit bude, protoze se tady vyskytuji takovi, kteri pres TV pri poslechu prehazuji deku :lol:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od aretax »

Mám repro asi 1,5 m od zadnej steny a cca 3 m od seba a priestor medzi nimi a za nimi má u mňa na akustiku výrazný vplyv. Za reprosústavami mám knižnicu a medzi nimi difúzne panely. Ich umiestnenie a počet bolo dosť prácne naladiť. Každá zmena (odobratie/pridanie) difúzneho, alebo absorpčného materiálu bola počuť. Tlmenie za a medzi reprosústavami mi najviac ovplyvňuje priestorové podanie a presnosť rozloženia jednotlivých hudobníkov. Najhorší zvuk bol, keď som nechal prázdnu stenu. Ani absorpčné panely sa mi neosvedčili. Preto sa aj ja divím, ako môže mať niekto z iných, ako priestorových dôvodov medzi reprosústavami veľký televízor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od LawIAR »

Jeden dôvod by mi napadol. Pozerá naň a využíva stereo? :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od aretax »

Ten dôvod poznám. Aj ja som to tak kedysi mal. Ale potom som televízor dal preč. Keď som počúval a súčasne pozeral nejaký program, zo sterea som nič nemal. Čumel som to TV a vôbec som nevnímal, čo mi hrá. Navyše od TV sa zvuk nepríjemne odrážal a narušoval mi hlavne predo - zadný priestor a mal som horšiu lokalizáciu nástrojov. Všetko hralo v "jednej kope".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od vitek »

aretax píše:Mám repro asi 1,5 m od zadnej steny a cca 3 m od seba
A TV jsi měl na stěně, nebo na stolku souběžně s bednami?
Zjistil jsem, že při vzdálenosti 1,5m - 2m beden od zdi, nemá TV už takový vliv pokud je na stěně. Mám taky uprostřed difuzory a 65" TV a když ji dám pryč, tak rozdíl je, ale ne tak velký, když byla TV na podstavci souběžně s bednami. Problém, že v obýváku málokdo může vysunout bedny 2m od zdi, to je pak lepší TV zasunout...
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od YamahaMan »

Pri listovaní noviniek na stránke Môj dom ma zaujala táto fotka. Článok nemá nič spoločné s riešením zvuku a vibrácii.
Ale aj toto môže byť cesta pri riešení absolútnej eliminácie všetkých rušivých elementov na aparatúru.
Len asi treba vychovať manželku aby to tam "hádzala" na pokyn cez interkom ako do jukeboxu :silent:
Audio01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Halíř »

Jako že si někdo koupí vysněný, nechutně drahý strojky, který se mu musej určitě taky líbit a pak je bez mrknutí oka schová do kočárkárny, jo? Sorry, ale to je pak poloviční radost, páč chudák fetišista nedojde ukojení!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od YamahaMan »

Halíř píše: 31 črc 2021 17:56 Jako že si někdo koupí vysněný, nechutně drahý strojky, který se mu musej určitě taky líbit a pak je bez mrknutí oka schová do kočárkárny, jo? Sorry, ale to je pak poloviční radost, páč chudák fetišista nedojde ukojení!
Možno ich má "o patro níž" v spálni a dochádza k 2nás. ukojeniu... :roll:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od terahera »

Tvl,vy máte starosti,co jak kde a pak to komentovat :lol: Není lepší se na všechny vysrat a poslouchat si to doma,v klidu a nazdar.... :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Máte to blbo .... skoro všetci

Příspěvek od Pitbull »

wolf píše: 12 říj 2017 18:37 ............. Repro sú na kratšej stene pri okne , rack na boku v pravej steny . Káble dokonca biwiring , rôznej dlžky.
Pri rýchlosti signálu absolútne nepodstatné. Dokopy cca 22 m kablov .. alé hrá to úžasne ....aspon pre mňa.
Rychlost šíření signálu po kabelu je skutečně nepodstatná, jestli to bude do L kanálu např. 3m a do R kanálu 6m.
Podstatná bude rozdílná impedance těch dvou vedení. Do každého kanálu to bude mít jiný odpor, kapacitu, indukčnost toho kabelu.
Tohle asi převáží nad výhodami uvedeného uspořádání.
Odpovědět