MC prenoska Jasmin Tiger

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

http://positive-feedback.com/Issue75/jasmine_tiger.htm
Chcem vyskúšať novú prenosku a veľmi ma zaujala MC prenoska od čínskej firmy Jasmin, typ Tiger. Podľa popisu je to pravdepodobne eliptický hrot na rubínovej chvejke od švajčiarskeho Gygera. Zvukom ju prirovnávajú k Koetsu Ushuri. Práve hľadám druhú prenosku k prenoske Ortofon Xpression (ak ju nepredám), aby som mal nejakú zmenu. Ten popis ma tak presvedčil, že som aj našiel zastúpenie vo Švajčiarsku - 1350 USD.
Teraz práve skúšam prenosku Sumiko Pearwood Celebration. Chcel som ju porovnať s Xpression, ale je to dosť problematické, pretože Sumiko je úplne nová, nevyhraná a každou platňou sa jej zvuk zlepšuje. Mám ju doma od piatku. Ako nová bola veľmi výrazná na stredoch mala pekné, kovové výšky, ale nižšie basy sa akoby strácali. Dnes, na tretí deň je všetko ináč. Basy sú mohutné, konkrétne, stredy a výšky zostali, ale výrazne zjemneli. Pri porovnaní s Xpression sa mi Sumiko javí lepšia na rockovú hudbu. Pri vážnej hudbe a jazze je zas výrazne vpredu Xpression. Celkovo je Xpression detailnejšia, ale aj ananlytickejšia, má väčšiu dynamiku a rozlíšenie (je však o 100% drahšia). Sumiko je ľúbivejšia, viac "gramofónová". Mimoriadne ľúbivo podáva vokály a kovové dychové nástroje a stále sa to zlepšuje. Vytvára okolo nich akoby vzdušný obal. Basy nie sú také kontúrne, ako pri Xpression, ale sú hlboké a pevné. Lepšie to opísať neviem.
Až dnes sa mi dostala do zorného poľa Jasmin Tiger a čím ďalej viac ma láka zariskovať a kúpiť ju (odrádzajú ma od toho colné formality). Ak ste náhodou niekto prišiel s touto prenoskou do kontaktu, napíšte.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Resumé s porovnania Sumiko Pearwood Celebration a Ortofon Xprassion:
Po 3 dňoch počúvania Sumiko Pearwood som pred chvíľou prehodil naspäť Ortofon Xpression. Záver je jednoznačný. Xpression je vo zvuku podstatne ďalej, je to vyššia kategória. Rozdiel v cene vystihuje aj rozdiel v kvalite. Možno by pre Xpression bol vyrovnanejším súperom Sumiko Paolo Santos. Tým však nechcem napísať, že Pearwood je zlá prenoska. Práve naopak. Vo svojej cenovej kategórii (cca 2500 €) je špička. Ako som už písal, skutočne vysoko nadpriemerné má podanie spevu a kovových dychov, hlavne v vynikajúcej vzdušnosti. Ale celkovo - priestor, podanie basov, výšok, celková vzdušnosť - je výborné. Ale je naozaj ťažko porovnávať hrušky s jablkami. A navyše v plnej kráse sa ukáže cca po 100 hodinách, čo bol aj dnes jej handicap. Aspoň som o skúsenosť bohatší a určite vyskúšam aj číňanka - Jasmin Tiger.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od terahera »

K Číňankovi ti sice neporadím,ale musím reagovat.Mooooc ti závidím hraní si s přenoskama v ceně pomalu me sestavy :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sorry za off topic
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Elipticky hrot u prenosky za 1350 USD mi prijde uz trochu jako vysmech. Neco podobneho dela treba ale i Myiyiyiyjiama a jiste i jini :crazy:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Eliptický hrot majú aj prenosky za 5000 €, napr. Sumiko Peerwood a Paolo Santos, Transfiguration, ZYX atď. Jemné rozdiely sú v brúsení, resp. polomere zaoblenia, názvy hrotov sa líšia, ale stále sú iba eliptické. To isté platí aj pri prenoskách Jasmin. Tieto prenosky majú zaoblenie 3 mikrometre, čo majú aj ostatné špičkové prenosky (Ortofon Anna, Xpression a Winfield, Sumiko Paolo Santos majú dokonca 5 mikro m), viď ich technické údaje. Neviem teda, v čom je ten výsmech. Skús si dať chvíľku načas a prelož si ten text. Dokonca nájdeš aj test tejto prenosky a je naozaj mimoriadne zaujímavý.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Elipticky hrot je porad jen elipticky, at ma jakekoliv polomery. Pokud ti to nevadi, tak OK, ale ja bych se s tim nespokojil.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

A to ani nemluvim o tom, ze ta prenoska elipticky hrot nema.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše:http://positive-feedback.com/Issue75/jasmine_tiger.htm
(ak ju nepredám), aby som mal nejakú zmenu. Ten popis ma tak presvedčil, že som aj našiel zastúpenie vo Švajčiarsku - 1350 USD.
Tady se dá koupit z UK. Sice vyjde dráž než ze Švajcu (1154liber vč. dopravy), ale bez dalších poplatků za clo, DPH či vyřízení na poště...
https://esecurepayments.co.uk/epages/es ... ucts/JASM3

Každopádně jsem zvědav, pokud ji pořídíš, jak Ti bude hrát a jak budeš spokojen. Dej pak určitě report.
A co vlastně Anna, o které jsi mluvil jako o nástupci tvé Xpression, když jsi ji dával do prodeje? Ta už padla? A něco od Lyry Tě neláká?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od JAPEX »

...já bych si vybral (kdybych měl roupy) jinou přenosku.
Nechci tady Čínu paušalizovat, ale z vlastních zkušeností vím, že stále neumí nic dotáhnout k dokonalosti!
A navíc se mi vzhledově vůbec nelíbí, připomíná mi "cibulák", a ten nemá rád :evil:
A jak je asi na tom s tlumením (příp. rezonancí), když kovové tělo přenosky je namontované na porcelán...?

...jak dlouho existuje firma Ortofon, kolik má na svém účtu patentů...a kolik toho dokázala ta druhá firma.
Takže za mě NE. :silent:

A poznámka na závěr: i Ortofon vyrábí v Japonsku i když jsou z Dánska! :-?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:...já bych si vybral (kdybych měl roupy) jinou přenosku.
Nechci tady Čínu paušalizovat, ale z vlastních zkušeností vím, že stále neumí nic dotáhnout k dokonalosti!
A navíc se mi vzhledově vůbec nelíbí, připomíná mi "cibulák", a ten nemá rád :evil:
A jak je asi na tom s tlumením (příp. rezonancí), když kovové tělo přenosky je namontované na porcelán...?

...jak dlouho existuje firma Ortofon, kolik má na svém účtu patentů...a kolik toho dokázala ta druhá firma.
Takže za mě NE. :silent:

A poznámka na závěr: i Ortofon vyrábí v Japonsku i když jsou z Dánska! :-?
Ako som písal, mám čínsky CD prehrávač a je dotiahnutý na 100% a to tak zvukovo, ako aj technicky. Čo sa týka dizajnu - je to vec vkusu a tá posledná vec, ktorá u mňa rozhoduje. Co sa týka tlmenia - je tak isto dotiahnuté, ako pri kamenných puzdrách Koetsu, kovových puzdrách Koetsu Black, Ortofon a pod.
Zabini: Ďakujem. Už som si zisťoval Švajčiarsko, platia tie isté podmienky, ako pri dovoze zo štátov EU (Švajčiarsko je v Šengene)
Burmester: bez komentára
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od LawIAR »

Len upresním. Vo Švajčiarsku by sa to malo týkať len osobných kontrol, keďže nemám takú vedomosť, že by bolo v colnom území EÚ.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka toho, ako dlho je Jasmin na trhu - krátko, je nová. Ale to bol kedysi aj Ortofon, ani Lyra nie je dlho na trhu. Začať treba a keď sa im naozaj podarí začať s dobrým výrobkom - super. Ja to asi risknem. Nakoniec tu máme aj našich výrobcov, napr. prešovský Canor. Nedávno začali a dnes majú svoj hlavný trh v USA. Popáliť sa človek môže aj pri zavedenom výrobcovi (možno častejšie, ako na novom, ktorý sa chce úspešne etablovať na trhu). Moje skúsenosti sú také, že vždy tie prvé stroje, ktoré firma vyrobila sú najkvalitnejšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od JAPEX »

...to přeci ale nejde srovnávat s přenoskou Koetsu?! (kámen se těží a keramika vyrábí) Navíc Koetsu jsou zaříkávané ^:)^

Ale jsi už stejně přesvědčený že ANO , tak si ji prostě kup!

Ale myslím že tu nakonec bude za levno na prodej... :angel:

P.S.: Ze Švýcarska se platí dovozní clo i DPH (celní dluh)... Švýcarsko není státem EU!!! Schengen neznamená "bez cla" :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše:Zabini: Ďakujem. Už som si zisťoval Švajčiarsko, platia tie isté podmienky, ako pri dovoze zo štátov EU (Švajčiarsko je v Šengene)
To právě není pravda, alespoň tedy ne v Čechách. Mám s tím osobní zkušenost. Před dvěma lety jsem kupoval od holanďana, pracujícího/žijícího ve Švajcu lampový zesilovač a musel jsem před doručením zaplatit DPH, clo + poplatek poště za vyřízení...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od whisp »

Aretax preveril som to a je to tak ze Svajciarsko je v sengene (ma otvorene hranice) ale nema ziadnu formu colnej unie so statmi unie. Cize bohuzial dph a clo sa pri dovoze zo Svajciarska plati.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od LawIAR »

skús sa frajerov predávačov opýtať, či nežijú niekde blízko hraníc a nepošlú zo susedného štátu. Raz som tak kupoval platne z "Nemecka". :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

LawIAR píše:skús sa frajerov predávačov opýtať, či nežijú niekde blízko hraníc a nepošlú zo susedného štátu. Raz som tak kupoval platne z "Nemecka". :mrgreen:
Ďakujem za radu, ale na to nemám ani čas, ani chuť. To Anglicko by bolo výhodnejšie, ale po určitých sklamaniach s anglickými obchodníkmi sa mi do toho veľmi nechce - platba vopred, pred zaplatením Ťa uisťujú, že tovar je na sklade a obratom ho pošlú. Keď však dostanú peniaze, tak "obrat" trvá aj pol roka a budú Ti vysvetľovať, že včera tovar práve odišiel. Čakáš 2 týždne, napíšeš im, ospravedlnia sa a povedia, že tovar práve odosielajú. Naposledy mi to trvalo cca pol roka. A PayPal na tom nič nezmení, max. Ti vrátia po pol roku peniaze a si tam, kde si bol na začiatku. To sa mi ešte v Nemecku nestalo. Čiže za mňa - platba vopred do Nemecka áno, Anglicko nie. Ale ešte idem počúvať ďalšie prenosky, tak uvidím. Na jednej strane ma Jasmin láka, ale venovať jej zakúpeniu toľko energie a času sa mi nechce. Sú aj iné značka (Koetsu, Transfiguration) tie chcem vyskúšať.
WHISP: Ďakujem za informáciu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od efičák »

Ta recenze mě rozbila, opravdu to není stotisícová hladina tak ano Aretaxi. :idea:

Doposud mě myšlenka porculánového tělíčka nelákala, z fotek ji znám dlouho.
Mě by zajímal nižší mopdel želvička, s hliníkovou chvějkou, protože rubínová chvějka je věru nevděčná služebnice.

Byl jsem silně nadšený z povedené Ortofon Cadenza Blue, odpadá u ní rozehrávání, hrot je F. Gyger 70 a zvuk je lahodný. Ale stačí 1. chyba....
Tenká chvějka z rubínového materiálu neodolá většímu škobrtnutí a láme se.

Přesto tě podpořím za novou přenosku a odvahu projít se neprošlapanou cestou.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Efičák, ďakujem za Tvoj príspevok. Za to, že si ma upozornil na rubínovú chvejku. To budem musieť naozaj zvážiť. Okrem lupancov na platni sa mi občas stane, že špatne položím prenosku na LP a táto mi skĺzne s platne. To by mohlo byť po chvejke. Ešte raz ďakujem za upozornenie.
P.S. Ešte som od nich našiel model Jasmin Dragon v cene 2800 USD.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:Burmester: bez komentára
To je dobre, protoze pokud nechces komentovat svou vasen v podobe uvadeni nepravd, tak pak zde jiz nic ke komentari neni.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:Burmester: bez komentára
To je dobre, protoze pokud nechces komentovat svou vasen v podobe uvadeni nepravd, tak pak zde jiz nic ke komentari neni.
Ešte som nečítal od Teba zmysluplný príspevok. Mýliť sa môžeme všetci, ale aspoň vyjadríme svoje skúsenosti, ktoré nemusia byť v zhode s Tvojimi "pravdami" (ani naopak). Každý príspevok neguješ, pritom ani nevieš, o čom je. Keď píšeš, že uvádzam nepravdy - konštatovanie je jedna vec. Prečo neuvedieš aj tie "pravdy"? Myslím si, že viacerí by sa radi dozvedeli, kde sa stala chyba. Ja tiež. Ja som príspevok napísal o tom, čo som zistil ja. Prečo nenapíšeš niečo o tom, čo si zistil Ty? Určite by toto fórum bolo bohatšie o nové skúsenosti. Nemyslim to ironicky, ale vážne. Kritizovať niečo, alebo niekoho bez toho, aby sa uviedli veci na pravú mieru, to dokáže aj môj 6-ročný vnuk. Bolo by dobre, keby si si prečítal aj môj nick.
Ospravedlňujem sa za off topic, ale naozaj by bolo dobre čítať zmysluplnejšie príspevky, ako reagovať na blbosti. Preto som Ti napísal: bez komentára.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Teraz k veci:
práve vybaľujem na vyskúšanie prenosku Urushi Black. Balenie je vskutku "obdivuhodné" - drevená krabička s prenoskou, nezapečatená a k tomi - NIČ. Skrutky na upevnenie prenosky som si musel kúpiť v železiarstve a návod - žiaden. Tomu sa povie minimalizmus. Po zahorení napíšem skúsenosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Po troch dňoch zahorovania Koetsu Black (rovnako, ako som zahorel Sumiko) sa pokúsim zhrnúť svoje poznatky. Síce som už off topic v tomto vlákne, ale keď som už tu začal, nechce sa mi zakladať nové.

1. Sumiko Pearwood Celebration: otvorený zvuk, detailý, akovy vyššie posadený. Basy sú hlboké, ale pociťujem v hudbe mierne potlačenie spodných stredov. Krásne vzdušné výšky, najväčším plusom sa mi javí podanie vokálov a dychových nástrojov. Klavír sa mi zdá mierne "precinkaný". Celkový dojem: Zvuk je vzdušný, predokladám, že je to dané miernym zvýraznením výšok, dobré podanie priestoru, hlboké, ale máličko menej presné
basy.
2. Koetsu Black: Na prvé počutie matnejší zvuk, akoby "posadený" nižšie, menej cinkavé výšky, hlboké a veľmi presné basy. Po pár minútach počúvania sa prenoska javí ako maximálne neutrálna v celom pásme, je veľmi presná, priestorovo ju možno porovnať so Sumiko s malou výhradou. Sumiko lepšie podáva pravo - ľavý priestor, Koetsu zas ide lepšie do hĺbky. Tá neutralita je až zarážajúca. Podanie jednotlivých nástrojov je naozaj
verné, taktiež vokálov. Na začiatku počúvania sa zdá, akoby oproti Sumiko mala menej detailov, ale po pár minútach zistíte, že ich je tam viac, a
zvuk absolútne nie je matný. Detaily sú menej nápadné. Podľa mňa je to tým, že Sumiko má jemne zdôraznené výšky a aj vyššie stredné pásmo.
Môžem konštatovať, že prenosky sú na jednej úrovni a to tak cenovo, ako aj kvalitatívne. Pre môj vkus viac vyhovuje Koetsu. Sumiko by som skôr odporučil na počúvanie rocku, jazzrocku a pod.
Aby sa niekto nepozastavil nad rozdielmi a nebral ich v absolútnom meradle, tak keď si predstavíte stupnicu, ktorá má 100 dielov, tak tieto rozdiely predstavujú z nej cca 5 dielov.
Zámerne som sa nevyjadril k Ortofon Xpression, ktorá je v úplne inej lige a to tak cenovo, ako aj po zvukovej stránke a to vo všetkých smeroch - je detailnejšia, presnejšia, má lepšie podanie priestoru atď. Cenový rozdiel predstavuje cca 2-násobok ceny Sumiko a Koetsu. Zvukový rozdiel tomu zodpovedá.
Na záver iba toľko: môj príspevok je zbytočné napádať zo strany niektorých členov, ktorí sa nenamáhajú nič porovnávať, ale cítia sa kompetentní všetko komentovať a uplatňovať svoje "múdrosti". Ja týmto príspevkom netvrdím, že to tak musí byť, ako som to napísal. Je to iba moje porovnávanie na mojej aparatúre a v mojom priestore. Netvrdím, že v iných podmienkach môžu byť výsledky iné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vis, aretaxi, ty mas takovou jednu peknou vlastnost. Kdyz te nekdo nachyta na svestkach, dokazes byt pekne protivny :lol:

Kdyz jsem poznamenal, ze u prenosky v cene Jasmin Tiger je elipticky hrot vysmech, tak jsi oponoval polomerem a ze to neni zadny div, protoze v teto cenove kategorii maji elipticky hrot i jine prenosky - treba Sumiko Peerwood nebo Paolo Santos. A do toho vseho jsi mi ako najmudrejsi Slovak zo vsetkych Slovakov doporucil, at si o cele veci neco zjistim. Tedy to, co ty jsi hrube podcenil, protoze jak Tiger, tak ani vyse dve zminene prenosky elipticky hrot samozrejme nemaji :thumbup: Jednak je to vysmech, druhak elipticky hrot s takovym polomerem nikdy nevyrobis. Pritom namisto rozdavani rad vsemi smery stacilo kouknout na weby vyrobcu vyse zminenych prenosek. Ale tak jasne, proc bys to ako najmudrejsi z najmudrejsich robil, vsak? Vzdycky muzes prece prohlasit, ze si sa jednoducho pomylil. Nektera tva legendarni reseni timto zpusobem lze nakonec dohledat nejenom na tomto foru.
Dieter Burmester
JAPEX

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od JAPEX »

Nechci být hnidopich, ale jsem zmaten :-? ...:
...hraje výš ale má hluboké basy...posazená níž, ale je neutrální...má méně detailů a přitom jich je tam víc...a bomba na závěr: přenosky jsou na stejné úrovni...tomu všemu dohromady se říká oxymóron :thumbup:

P.S.: A co jsi vlastně testoval? KOETSU Black a nebo KOETSU Urushi Black?! To jsou dva světy, a nejen v ceně! :angel:
Navíc druhá jmenovaná stojí stejně jako tvá Ortofon...

Hezký den
jP
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Vis, aretaxi, ty mas takovou jednu peknou vlastnost. Kdyz te nekdo nachyta na svestkach, dokazes byt pekne protivny :lol:

Kdyz jsem poznamenal, ze u prenosky v cene Jasmin Tiger je elipticky hrot vysmech, tak jsi oponoval polomerem a ze to neni zadny div, protoze v teto cenove kategorii maji elipticky hrot i jine prenosky - treba Sumiko Peerwood nebo Paolo Santos. A do toho vseho jsi mi ako najmudrejsi Slovak zo vsetkych Slovakov doporucil, at si o cele veci neco zjistim. Tedy to, co ty jsi hrube podcenil, protoze jak Tiger, tak ani vyse dve zminene prenosky elipticky hrot samozrejme nemaji :thumbup: Jednak je to vysmech, druhak elipticky hrot s takovym polomerem nikdy nevyrobis. Pritom namisto rozdavani rad vsemi smery stacilo kouknout na weby vyrobcu vyse zminenych prenosek. Ale tak jasne, proc bys to ako najmudrejsi z najmudrejsich robil, vsak? Vzdycky muzes prece prohlasit, ze si sa jednoducho pomylil. Nektera tva legendarni reseni timto zpusobem lze nakonec dohledat nejenom na tomto foru.
Ospravedlňujem sa Ti za svoju drzosť. Veď ako by mohol byť Slovák múdrejší, ako poniektorí Česi? Pôvodne som si myslel, že národný šovinizmus na toto fórum nepatrí. Mýlil som sa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:Nechci být hnidopich, ale jsem zmaten :-? ...:
...hraje výš ale má hluboké basy...posazená níž, ale je neutrální...má méně detailů a přitom jich je tam víc...a bomba na závěr: přenosky jsou na stejné úrovni...tomu všemu dohromady se říká oxymóron :thumbup:

P.S.: A co jsi vlastně testoval? KOETSU Black a nebo KOETSU Urushi Black?! To jsou dva světy, a nejen v ceně! :angel:
Navíc druhá jmenovaná stojí stejně jako tvá Ortofon...

Hezký den
jP
Čo som testoval: je tam napísané Urushi Black? Pokúsim sa Ti to vysvetliť:
Testoval som Koetsu Black (tak, ako som to napísal). Keby som porovnával Urushi, určite by som to napísal. Čo sa týka popisu - nie som básnik, aby som to lepšie vyjadril. Kto chce, určite to pochopí. Stačí si to celé prečítať a nevytrhávať vety z kontextu. Napr. napísal som, že Sumiko má mierne potlačnú stredo-basovú časť, ale basov je dosť (nie vyšších basy, teda stredo-basov), taktiež som napísal. že má zdanlivo viac detailov, čo môže byť zapríčinené miernym zdôraznením výšok atď. A že sú na stejnej úrovni? Samozrejme. Aj zosiinovače, reprosústavy a ostatné prístroje na jednej úrovni majú rozdielny charakter zvuku. Nehnevaj sa, ale Tvoj príspevok mi pripadá tak, ako by si za každú cenu potreboval do mňa "zavŕtať". Ale nevadí, poslúž si. Takéto vysvetlenie by určite pochopil aj môj vnuk, ktorý našťastie ešte nevie, čo je to oxymorón.
Ale žiaden problém. Rád si prečítam Tvoje porovnanie s prenoskou Urushi Black. Aj Tebe pekný deň.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:
Dieter Burmester píše:Vis, aretaxi, ty mas takovou jednu peknou vlastnost. Kdyz te nekdo nachyta na svestkach, dokazes byt pekne protivny :lol:

Kdyz jsem poznamenal, ze u prenosky v cene Jasmin Tiger je elipticky hrot vysmech, tak jsi oponoval polomerem a ze to neni zadny div, protoze v teto cenove kategorii maji elipticky hrot i jine prenosky - treba Sumiko Peerwood nebo Paolo Santos. A do toho vseho jsi mi ako najmudrejsi Slovak zo vsetkych Slovakov doporucil, at si o cele veci neco zjistim. Tedy to, co ty jsi hrube podcenil, protoze jak Tiger, tak ani vyse dve zminene prenosky elipticky hrot samozrejme nemaji :thumbup: Jednak je to vysmech, druhak elipticky hrot s takovym polomerem nikdy nevyrobis. Pritom namisto rozdavani rad vsemi smery stacilo kouknout na weby vyrobcu vyse zminenych prenosek. Ale tak jasne, proc bys to ako najmudrejsi z najmudrejsich robil, vsak? Vzdycky muzes prece prohlasit, ze si sa jednoducho pomylil. Nektera tva legendarni reseni timto zpusobem lze nakonec dohledat nejenom na tomto foru.
Ospravedlňujem sa Ti za svoju drzosť. Veď ako by mohol byť Slovák múdrejší, ako poniektorí Česi? Pôvodne som si myslel, že národný šovinizmus na toto fórum nepatrí. Mýlil som sa.
Jo, to sa opravdu mylis. Kdybys byl Cech, tak samozrejme napisu nejchytrejsi Cech, ale nejsi, tak jsem to napsal tak, jak jsem to napsal. Spravne.
Dieter Burmester
JAPEX

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:Teraz k veci:
práve vybaľujem na vyskúšanie prenosku Urushi Black. Balenie je vskutku "obdivuhodné" - drevená krabička s prenoskou, nezapečatená a k tomi - NIČ. Skrutky na upevnenie prenosky som si musel kúpiť v železiarstve a návod - žiaden. Tomu sa povie minimalizmus. Po zahorení napíšem skúsenosti.

...tak mám asi halušky! :razz:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

O čo Ti vlastne ide? Ak chceš iba zadrapovať, poslúž si. Ale to, čo som skúšal, som napísal, myslím, dosť jasne. Že som urobil chybu v predchádzajúcom príspevku? To naozaj je potrebné dopodrobna rozoberať. Ale tuším, že tak, ako mnohí predo mnou, aj ja som už prišiel na to, že nemá zmysel nič zmysluplné písať. Seriózny ľudia sú radšej ticho, aby ich podobné indivíduá nezosmiešnili. Radšej si medzi sebou píšu e-maily, ak ich niečo naozaj zaujíma. Ostávajú iba Tí, čo neustále vyvolávajú zádrapky. Nechápem, prečo nenapíšeš niečo Ty? Podľa Tvojich reakcií veľmi dobre poznáš rozdiel medzi Black a Urushi Black, prečo o tom nenapíšeš? Možno to bude oveľa odbornejší a fundovanejší príspevok, ako môj a ja sa naozaj rád poučím. Dokonca ani nebudem čítať medzi riadkami a hľadať "zádrapky". Už sem nikto nič o hifi nenapíše a tým, čo majú čo písať sa ani nečudujem, že tak nerobia. Výsledok je úplne jasne vidieť v tomto vlákne. Myslel som, že rozprúdim debatu o prenoskách a zatiaľ iba čítam a odpovedám na nezmyselné príspevky. Predpokladám, že to bol posledný, čo som napísal. Už ma to naozaj nebaví.
Na záver - to, čo máš, nie sú iba halušky, bude to vážnejšie...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od JAPEX »

aretaxi, nezlob se, ale už jsem Ti i já v tomto vlákně psal na původní téma...a proto mi dovol opravdu naposledy pár řádků:

Jsi to Ty sám, kdo si nahrává na "zádrabky"!
Původně si začal seriozní debatu o přenosce. Ale bohužel sis asi o ní nic nepřečetl, tak si uváděl na začátku nesmysly o tvaru hrotu...potom nesmysly o importu ze Švýcarska (pleteš si EU se Schengenem) a dovršil si to "testem" plným protimluvů, kde si popletl i názvy přenosek!!! A když si na to upozorněn (nejen mnou), tak si nepříjemný, a chováš se jako dítě (když se přirovnáváš k ostatním, jak se také mýlí)
A přitom by jenom stačilo si příspěvek před odesláním po sobě přečíst!

Nezlob se, ale dělá to na mne dojem, že buď tady na fóru jenom sníš a nebo si vymýšlíš...a možná obojí dohromady!

Hifi a potažmo High End miluji, už jsem něco měl, něco jsem slyšel a hodně jsem naposlouchal! Tady na fóru si mají stejně "postižení lidé" povídat,a více méně seriózně diskutovat na téma...
A já vůbec nechci tady nic napadat a nikoho urážet, ale sorry, na pí***iny nemohu nereagovat! Vím, že to sem nepatří, ale bytostně nesnáším diskuze ožralů nad pivem v hospodě, jak zaručeně poznají v testu naslepo Plzeň od ostatního...a Tvé reakce mi to jaksi připomínají. Tím končím tuto diskuzi a dál raději už nebudu odpovídat na žádné Tvé příspěvky! :silent:

Ciao jP

P.S.: administrátor promine :angel:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Posledný príspevok - Sumiko - eliptický hrot:
https://hometheaterreview.com/sumiko-pe ... -reviewed/
Koetsu: hypereliptický hrot (rozumej špeciálny tvar elipsy - to tu nebudem rozvádzať, ale sú na to publikácie)
https://www.stereophile.com/phonocartri ... index.html
Ďalšie príklady sa mi nechce hľadať. To sú tie nezmysly, čo som písal a o čom ma múdry páni museli poučiť. Tým končím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aretaxi, hezky kopes nozkama na vsechny strany, ale pokud v te recenzi nekde pisou o eliptickem hrotu, tak ma ten recenzent zrejme stejny pristup k ziskavani informaci jako ty :razz: Relevantnejsi bude stranka vyrobce produktu. Az dospejes, zkus tam nekdy zavitat. Maji tam pro tebe pripravene male prekvapeni :thumbup:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od whisp »

Mily Dieter nie kazdy je tak komunikacne zrucny a mudry ako ty. Na veci sa da pozerat aj s nadhladom a ak v komunikacii nie je nieco jasne da sa to normalnou debatou usmernit poucit vyjasnit aby co najviac z tej debaty mohli tazit aj ostatni ucastnici fora . Ak niekto posunie nespravnu informaciu neznamena to hned ze zavadza. V danom momente si moze mysliet ze ma spravnu informaciu. Mnohi ziskavaju informacie napr. na zahranicnych weboch pomocou prekladacov, navyse mnohe recenzie obsahuju nepresne informacie. Ja mam skusenost ze aj vyrobcovia casto uvadzaju nespravne parametre vlastnych vyrobkov.
Pravdou sa daju aj oci vybit. Ci je to ten spravny pristup k zivotu nech si posudi kazdy sam. Bez urazky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mily whisp, mozna se budes divit, ale souhlasim s tebou. Ovsem kdyz se jedna o aretaxe - mnohonasobne usvedceneho klamara - je potreba drzet informace v rovine pravdy. Obzvlaste, kdyz dotycny kaze vodu, ale sam chlasta vino.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Mily whisp, mozna se budes divit, ale souhlasim s tebou. Ovsem kdyz se jedna o aretaxe - mnohonasobne usvedceneho klamara - je potreba drzet informace v rovine pravdy. Obzvlaste, kdyz dotycny kaze vodu, ale sam chlasta vino.
Boxer tu zanechal potomka.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MC prenoska Jasmin Tiger

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ne, to pouze ty jsi na tomto foru zanechal sve nesmazatelne majstrstyky :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět