terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od efičák »

Toto křeslo je nebezpečné pro hrot přenosky, kvůli nekonečném provozu v ukončení LP. :)

Já sám strávil hodně hodin hlubokého spánku za šumu přenosky, dokud jsem si nepořídil automat vypínající gramofon na konci desky.
Pomyšlení na týrání sofistikovaného hrotu Ortofonu Rondo Bronze s FG 80, Ortofon Akzent Cadenza s Fine Line, Sumiko EVO III., ClearAudio Wood v spirálce na konci desky šustící...

PJ Classic je beznadějně manuální a designově kazící přípravek na nadzvednutí ramínka se mi nepozdává.

http://www.aq.cz/obchod/prislusenstvi-c ... q-up-2171/

Tak buď toto, nebo dálkáč na spínanou zásuvku? Po prvním mikrospánku nekompromisní power a v klidu se dospat. \m/
Zvuk dobrý - všechno dobré
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

:smile: Tak nad tím s gramofonem jsem nepřemýšlel :smile:Asi budu muset při poslechu na tom křesle zapojit do řetězce přítelkyni na otáčení desky,určitě bude vypadat líp,než to udělátko od PJ :smile:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak mám nový přírustek,jedná se o transport pro USB DAC.Použil jsem Intel Nuc 5i3RYH kit a skříň Akasa newton S.PC je zcela pasivní,nevydává žádný hluk.Naistalovaný systém je Openelec,ovládám mobilem přes aplikaci Yatse,takže absolutní komfort
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak první dojmy jsou pro me uši výborné.Zvuk se neuvěřitelně zklidnil,jde více dopředu,do stran,je prostě víc jakoby nafoukly,mě se libi :smile: PC je absolutně bez jakýchkoliv zvuků,až je to nepříjemné,jakoby nefungovalo :smile:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Jirka33 »

:thumbup:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak dnes nový přírůstek do rodiny,Dacana Audioquest Dragonfly Red nahradil Gustard X12
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Gustard hraje výborně,jsem zatím nadšen! :smile: Ale zase hlodá červík,má vstup I2S,poradí mi někdo zkušenější,jak jej využít při hraní z pasivního Nucu?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Mark Levinson »

Tohle jde jaksi mimo mne, ale líbí se mi to nadšení a sleduji jak se to u Tebe vyvíjí dál. Hlodání červíků jsme asi zažili všichni.
Mark Levinson
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od efičák »

Maro, zdravím Tě a těším se, jak žiješ HiFi sen !
Dobře pro nás, že se digitál vyvíjí a ne jen v nedostupném HighEndu.
Já jsem měl taky sen, že digitál bude hrát, jako špičkový analog z pořádného kotoučáku, nebo opravdu vydařeného gramofonu a ono to jde, jen ne levně. Zatím. Sám poslouchám zvukovku z PC za pár tisíc a spokojenost. :)

Poslouchal jsem výbornou audio aparaturu v ceníkovkách dobrého auta a vydařený a drahý DAC.
Skvělá čistota, ohromná dynamika i pro tiše hranou symfonii, astronomická přesnost, přehršel barev akustických nástrojů v historicky poučeném Baroku, a král zvuku - klavír.
Pod rukama měnící se chameleon, vyhledavač dozvuků a akustiky nahrávacích studií a sálů.
Barevný gejzír akordů a nekompromisně zřetelné rytmiky kladívkové mechaniky. Všechno strhující a dech beroucí věrnost, dá-li se v elektromagnetických záznamech hovořit o reálném věrném zvuku?

Ale kam zmizel ten třpyt a motýlí pel u Milesova Kind of Blue ?
Proč je kontrabas suchý a přesný, proč trubka neproniká do center okouzlení ?
To léta zkreslení radiálních ramínek s úhlovou chybou, to dodatečný šum drážky a charakter zvuku vznikající v magnetickém poli MM přenosek mě naučil na sladký zvuk jazzových nahrávek z padesátých let dob dřevního Jazzu.

Přesto můžu pro sebe říct, že 90 % nahrávek zní s prvotřídním dacem lépe a povedené nahrávky všech vysokých rozlišení překonávají i studiový kotoučák s jeho dýchající šumem na vyšších frekvencích.

Maro :smile: piš a bádej, je fajn že se dělíš o poznatky, můžeme si od Tebe půjčit inspiraci.

Spousta lidí s audiem dostala daleko a jsou jako hrob. Všechnu energii pohltí aby ostatní neměli...

https://www.youtube.com/watch?v=zUMuYk6s4EQ
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od aretax »

Presne, ako píšeš. Prílišná dokonalosť nemusí byť vždy v prospech veci. A to nie len v hifi. Aj hudba musí mať "dusu" a príliš dokonalá nahrávka, akoby dušu nemala. To je asi podobné, ako by si mal celý život vydržať s dokonalou manželkou. Všetko typ - top upratané, žiaden neporiadok, ktorý vytvára teplo domova, každý deň presne na minútu uvarená dokonalá večera, presne o 22,00 si ľahnúť do perfektne upravenej postele a ráno presne vstať k dokonalým raňajkám. Znie to síce krásne, ale ako dlho sa to dá vydržať? Ja by som to osobne nevydržal ani týždeň. Presne to isté je aj v hifi. Príliš dokonalá nahrávka mne osobne pripadá sterilná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Jiri »

Efičák

Teď pořád ještě bereš šum drážky a úhlové zkreslení jako něco co je součástí tvé oblíbené hudby ale jde o to, zda chceš poslouchat reprodukovanou hudbu příjemně nebo reálně. Za mě dávám u hudby přednost té reálnosti.
Zase na druhou ti rozumím protože třeba u filmu dávám přednost té "barevnosti" starých filmů před jejich digi remastery do vysokého rozlišení v TV. Prostě to mám rád tak jak jsem ty filmy viděl původně.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak to já se přiznám,že nejsem v tomto směru ten správný hifik :smile: Já mám rád hudbu tak,aby mě bavila,nehledám tu absolutní věrnost,spíš zábavnost,barevnost,drajv,takže mi vůbec nevadí nějaké to skresleni,myslím si,že mám sestavu udělanou tak,aby si trochu vymýšlela,aby mě to bavilo
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od aretax »

Maroslav-2009 píše:Tak to já se přiznám,že nejsem v tomto směru ten správný hifik :smile: Já mám rád hudbu tak,aby mě bavila,nehledám tu absolutní věrnost,spíš zábavnost,barevnost,drajv,takže mi vůbec nevadí nějaké to skresleni,myslím si,že mám sestavu udělanou tak,aby si trochu vymýšlela,aby mě to bavilo
:thumbup:
Ale - koľko ľudí, toľko chutí.... (a ako asi znie hudba reálne? Bol som viac ráz na koncerte toho istého telesa, rovnakej hudby a realita bola po každé odlišná)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Tak jsem novému Dacanovi dopřál nový napájecí kabel Van den Hul Mainserver. Musím směle uznat,že jsem udělal velice dobře.Nebudu se zde rozepisovat o přínosu tohoto kabelu,ani to neumím tak popsat,ale přínos je velice!!! znát.Zde bych chtěl poukázat pro všechny kabelové skeptiky,u toho Dacana je to fakt hodně poznat :clap:
A hlavně ta radost,že to funguje,tu mi nikdo nevezme,takže je zbytečné,aby mi někdo oponoval nějakou psychoakustikou,grafy a fyzikálními zákony :angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od pajuna »

A to je dost levny kabel, natoz kdybys cele sestave dopral neco opravdu vyrazne kvalitnejsiho...Cos tam mel predtim?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Právě proto jsem překvapen,že v této cenovce je poznat takový rozdíl,to se fakt Van den hul povedlo.Předtím jsem měl u dacana obyč kabel za kilo :smile: Jinak kabely nepodceňuju,k integráči mám Audioquest NRG 1000,repro Audioquest Gibraltar,USB zatím Audioquest Carbon,signálové k dacu Homegrown Audio DNA,signálové k analogu stříbrné PJ Connect it Si a ve zdi Supru
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Dasta »

Máro,
Také ho používám jako síták od cd playeru, gramofonu a předzesilovače do filtrace.Myslim,že z kabelů v této cenové kategorii nemá konkurenci, maximální spokojenost.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od pajuna »

Ja mam radu let několik kabelu VDH Mainstream, které jsou o něco silnejsi a lepsi nez Mainserver. Pouzivam je občas ve druhé sestave. Kdybys potreboval doplnit ci trochu nafouknout objem basu, tak tudy vede cesta.

Mimochodem mam testovaci poslouchaci vikend. A když uz jsme u kabelu, tak tu ted mam celou serii Nordost TYR2 a dva ks Heimdall 2, vuci XLO Signature/Ultra 6 a power Less Loss....Je to super, když je moznost vse slyset doma najednou, udelat si cas a poznávat zasadni rozdily a vhodnost urceni. Vsechno ma svůj cas a postup nahoru obvykle chce cas a rozvahu.

Tes se z VDH, za ty peníze pekne zlato:-). Každý krok dopředu je skvely.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni
Tak dnes zase nový poznatek u me sestavy.Byl jsem na návštěvě u Renowna, zjistil jsem,že to mám knemu 10 minut :lol: Nebudu psát o pocitech z návštěvy,to by bylo na dlouho,ale půjčil mi nějaké zásuvkové lišty na vyzkoušení a je teda vyzkoušel :eek: Je až neuvěřitelné,jaký mají vliv na výsledný zvuk sestavy,to jsem nečekal.Nyni mám zapojenou lištu Furutech,a jsem hotový.Zvuk se zklidnil,nástroje se ještě více jakoby oddělily a hlavně ty dozvuky :eek: :eek: :eek: Hlavně činely jakoby doznívaly o několik vteřin dyl, bomba,moc se mi to líbí.Zvuk už sice nemá ten wow efekt,ale je mnohem příjemnější a hlavně slyším víc nástrojů. Ne že by tam předtím nebyly,ale teď jsou líp identifikovatelné a mnohem výraznější
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni
Tak jsem se rozhodl,že i když mám domácí kino jako doplněk,tak ho trochu zrenovuju :smile:
Prodal jsem stávající av receiver a Blu-Ray přehrávač a koupil jsem Oppo 103 a multikanalovy konec Primare
Po novém roce se chystám dokoupit centr a surroundy Aurum Cantus,takže uvidím co ztoho ve finále vyleze :angel:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všem
Jak jsem psal výše,tak jsem se pustil do upgrade domácího kina.Jako transport jsem pořídil již zmíněné Oppo 103,konec Primare 30.5
Včera jsem doplnil AV preamp Onkyo PR-SC5508,centr Goldenear XL,předky Goldenear Aon 3,efektovky Goldenear Aon 2, subwoofer Goldenear forcefield 5. Chtěl jsem původně použít předky ze sterea Aurum Cantus a zbytek zachovat v téže značce,ale nakonec jsem se rozhodl mít kino jako zvlášť větev.Zatim si hrají s nastavením preampu a rozmístěním repro,ale už teď se zdá,že to bude docela solidní
Jeste doplním,že nemám televizi v poslechovce,jako zobrazovač mám projektor a plátno
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar a všem příjemnou sváteční pohodu :cool:
Tak Goldenear mě v kinu moc nepřesvědčil,tím samozřejmě nemyslím,že jsou špatné,prostě mi jejich zvukový projev nějak nesedí :sad: Asi se tedy vrátím k původní verzi a dodělám zbytek kina repro Aurum Cantus,na jejichž zvuk jsem už tak nějak zvyklý ze sterea. Neznamená to sice,že to bude v multikanalu O.K.,ale předpoklad u mě, vzhledem ke zvyku na zvuk ze sterea tam je docela velký,takže po novém roce začnu laborovat c AC :smile:
Jakmile se posunu nějakým normálním směrem,tak napíšu
Zatím si budu přes svátky užívat sterea :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od Frogyman »

Tak držím palce a těším se, až se někdy v lednu dostanu k tobě na poslech :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

zabiny007
Taky se těším,ale vzhledem jakou máš vymazlenou sestavu,tak ty se asi namáš až tak na co těšit :smile:
terahera

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni
Přeji všem krásný nový rok 2018,pokud možno bez osočování a napadání na fórech,mnoho příjemných hodin strávených u poslechu hudby a sledování filmů a stále hlodající červík ať zůstane v tom roce letošním :smile:
Mára
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Maroslav-2009

Příspěvek od PavelDosko »

pohodovy rok 2018 i tobe, pokud pojedes pres OL tak se stav
neni placka, neni highend
terahera

Re: Terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem
Nechal jsem si změnit Nick,ať to mám stejně jak na vedlejším fóru a hlavně,ať mě někdo!!! nenapadá,že se někde skrývám
Takže zdar všem
Mára alias terahera
terahera

Re: Terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes testuji pod repro náhradu Careball,výrobek člena vedlejšího fóra Overgrounder a to One A,jak je sám nazval.Prvni dojem byl až šokující, okamžitě šlo poznat,že je něco v me sestavě jinak,jestli je to dobře nebo ne se ukáže časem.Kazdopadne to vliv na zvuk má a to okamžitě slyšitelný :eek:
Jinak jsem před časem kompletně přezbrojil napájecí kabeláž na Van den Hul,což se teď ukazuje jako krok správným směrem.I když se jedná o docela levnou kabeláž,tak jako komplet u všech komponentů se jeví velice dobře,zvuk se celkově srovnal,lepší separace nástrojů a hlavně až skoro holografický prostor :shock:
Mluvím teď o stereu,kino je zatím v rekonstrukci :smile:
terahera

Re: Terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem
Dnes chci napsat takovou zvláštní zkušenost,ale u zkušených asi mnohokrát zažitou.Mam půjčené reprokabely Audioquest OAK, původně hraji na Gibraltary,které jsou o mnoho levnější. Proč to píši,je,že OAK u mě jsou absolutně neposlouchatelne,zvuk je agresivní a plochý,jsem zvyklý na plnou místnost a najednou to jde jakoby za repro a upiskane! Prostě se k mé sestavě vůbec nehodí.Byl a vlastně jsem ztoho takový šokovaný,čekal bych u těchto kabelu posun a opak je pravdou. Takže to fakt není jenom o ceně,musí si to vše sedět,jinak je to k ho..u :oops:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Terahera

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše:Zdar všem
Dnes chci napsat takovou zvláštní zkušenost,ale u zkušených asi mnohokrát zažitou.Mam půjčené reprokabely Audioquest OAK, původně hraji na Gibraltary,které jsou o mnoho levnější. Proč to píši,je,že OAK u mě jsou absolutně neposlouchatelne,zvuk je agresivní a plochý,jsem zvyklý na plnou místnost a najednou to jde jakoby za repro a upiskane! Prostě se k mé sestavě vůbec nehodí.Byl a vlastně jsem ztoho takový šokovaný,čekal bych u těchto kabelu posun a opak je pravdou. Takže to fakt není jenom o ceně,musí si to vše sedět,jinak je to k ho..u :oops:
Naprostý souhlas, cena není rozhodující, jak už se mnohokrát psalo. Důležité je zvukové sladění, bohužel jde cena ruku v ruce i s kvalitou kabeláže, ale není to pravidlem, jak dokazuje zkušenost Máry.
Mark Levinson
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

O kvalitách toho reprokabelu nepochybuji,u kamaráda hraje skvěle,psal jsem to hlavně proto,že už vím,že nejde kombinovat vše se vším a spoléhat nato,čím drahší tím lepší.Někdy to může naopak,jako u mě uškodit,takže zkoušet,zkoušet,zkoušet :smile:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak dnes se trochu vrátím ke své analogové větvi.Minulý týden jsem do řetězce zařadil power box phono rs.Phonobox rs už mám něco malinko přes rok,takže někteří asi namítnou,proč už jsem jej neměl dávno :smile: Prostě nezbývaly finance,rozdělal jsem digitál a ten jsem chtěl dorazit trochu rozumně a do toho mám ještě rozdělané kino,takže jsem tak nějak na chvíli analog odsunul :angel:
Každopádně mě zůstala viset brada :shock: Nárust dynamiky okamžitě slyšitelný,celé se to tak nějak sklidnilo a hlavně,zmizel i poslední náznak brumu,který mě trochu u analogu trápil.Musím uznat,že i když se nejedná o zrovna nejlevnější doplněk napájení analogu,má své opodstatnění a funguje skvěle
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dnes jsem potřeboval sundat nožičky z hifistolku,tak přikládám foto mé sestavy v demontu :angel: Je to bez gramce,ten je naštěstí na zdi :lol:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se líbí i to zákoutí s povzbuzujícími tekutinami :thumbup:.
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: terahera

Příspěvek od jimmi »

Určite aj hadí olej tam bude a cesnaková pasta. :thumbup:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson píše:Mně se líbí i to zákoutí s povzbuzujícími tekutinami :thumbup:.
A to jde vidět jenom spodek zákoutí,vrch je veselejší,tam jsou ty hlavní tekutiny :smile: Jinak tekutiny při poslechu vůbec nepodceňuji,pro mě důležitá součást řetězce :angel:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

terahera píše:
Mark Levinson píše:Mně se líbí i to zákoutí s povzbuzujícími tekutinami :thumbup:.
A to jde vidět jenom spodek zákoutí,vrch je veselejší,tam jsou ty hlavní tekutiny :smile: Jinak tekutiny při poslechu vůbec nepodceňuji,pro mě důležitá součást řetězce :angel:
:thumbup: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše:
Mark Levinson píše:Mně se líbí i to zákoutí s povzbuzujícími tekutinami :thumbup:.
A to jde vidět jenom spodek zákoutí,vrch je veselejší,tam jsou ty hlavní tekutiny :smile: Jinak tekutiny při poslechu vůbec nepodceňuji,pro mě důležitá součást řetězce :angel:
Humor musí být, každopádně já při poslechu nejčastěji preferuji dobré a kvalitní kafe. To si poslech nejvíce užiji při nejlepším soustředění. Ostatně o tom tu někde taky bylo vlákno. Jinak to máš pěkné, ať to hraje. :thumbup:
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: terahera

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak :thumbup: a víno :lol:
14310823_1645710745720032_452151763_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Dobry na posraní. :lol:
Odpovědět