Sonus Faber

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:mna Olympica tiez nijak pozitivne nezaujali. Stare modely (pomerne lacne SF Concertino, ale aj drahsie Minima Amator ci vyrazne drahsie Guarneri Homage - z konca 90-tych rokov) sa mi naopak zvukovo pacili.
Ja som donedávna považoval Guarneri Homage za jedny z najlepších regálov. Tieto nové ich o niečo prekonali. Zachovali si svoju presnosť a čistotu,
ale zvuk je mohutnejší, sú dynamickejšie a hlavne výrazne lepšie na basoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Bartoli »

RedBaron píše:Bartoli, pořád řešíš kaloty vs tlakáč, ale s výškami je podle mě v místnosti ten nejmenší problém a v podstatě snadno řešitelný např. velkým natočením dovnitř stereobáze, zatlumení knihovnami, kobercemi, panely, závěsy, výrazné odtažení od bočních stěn atd. Pro mě největší průser zůstává vždycky na basech, tam jsou to neskutečné hory doly. Třeba u mě naprosto nehorázně (cca +12dB) zvednutý kmitočet kolem 30Hz. Přestože na těchhle frekvencích VMA III už dávno uvadají, tak je schopný se to v místnosti pomlátit a neskutečně jí zadunět po okrajích. Když je rodina pryč a vytáhnu si bedny i křeslo k prostředku, funguje to skvěle. Stačí ale popojít ke kterékoliv stěn a těch 30Hz bas se dunivě plazí po okrajích místnosti. Zdaleka největší akustický průser, ne kalota apod...

To je tradovana legenda, ale bohuzel jako jine hifi legendy neni pravdiva, akustikou a zatlumovanim cimry se jen vytlouka klin klinem, aneb plati zakladni poucka neco za neco: konkretne cim vice zatlumujes cimru tim klesa prostorovost a "velikost sceny".....proste ad extremum kdybys poslouchal v dokonale zatlumene bezodrazove komore tak bys mel nulovy prostor a nulovou vzdusnost + nulovou lokalizaci. Bohuzel tak to funguje.

To co se naopak zatlumovanim cimry a utlumenim odrazeneho zvuku ziskava je citelnost, presnost a prehlednost zvuku.

Proste to funguje velmi spatne jako rovnice neco za neco.

Nejlip je proto mit doma bedny kde spektrum odrazu je umravneno vzhledem k spektru primeho zvuku (lidove receno to znamena mit solidni a plynule/hladke vyzarovani v ose i mimo osu bez zlomu a hrbu a rezonanci a v celym pasmu reprodukce 1-10 kHz kde je na to ucho citlive).

Basy v modalni oblasti pod 200Hz pak definuje pouze cimra a nelze tam ucinne konvencnimi nastroji (zatlumeni, rezonatory) resit vubec nic, aneb aby to fungovalo ma to nesmyslne naroky na rozmery tlumici hmoty a rozmery ladeneho rezonatoru v cely sade coz je totalni nesmysl a nikdo by to v byte nerealizoval tak poradne, aby to fungovalo. Takze to pak logicky v modalni oblasti vede na DSP technologii a DRC. Taky protoze tohle nikdo nema se kolikrat v cimre uplatni lepe maly bedny co basy nevybudi lip nez bedny co basy vybudi atd....to znaji vsichni na vlastni kuzi.

Je to cely neuprosny jak funguje akustika, je mi lito.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Fenice b.jpg
Model Fenice je teraz možnosť vypočuť si v BIS Audiu v Bratislave na najvyššej rade McIntosh. Neskutočný zážitok. Vyrobených bolo 30 párov, Katalógová cena 1 páru je 170000 €. Hmotnosť 1 bedne je cca 300 kg. Už druhý deň nemôžem počúvať svoju aparatúru. Rpzmýšľam, že ak predám dom a doplatím okolo 70000 €, tak si ich môžem kúpiť. Ešte som zabudol od toho odpočítať rodinný stan, ktorý si budem musieť kúpiť. Ale akustika by v ňom bola výborná, žiadne odrazy.
Sonus Faber Fenice.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Sonus Faber

Příspěvek od terahera »

Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Tinariwen »

:smile: :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Maroslav-2009 píše:Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
Veyron jen za 4,5milionu KČ by si přálo mnoho automobilových nadšenců, trochu jsi se spletl v počtech.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
JAPEX

Re: Sonus Faber

Příspěvek od JAPEX »

Maroslav-2009 píše:Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
To není Veyron, ale pouze 4 sady kol na Veyron... :angel:

Jestli to hraje stejně, jak to vypadá, tak to asi za ty chechtáky stojí. Za mě je "Sonus Faber" srdeční záležitost,
byť se mi u dvou párů po letech svévolně rozlepily reproduktory. :shock:
terahera

Re: Sonus Faber

Příspěvek od terahera »

Tak nevím jaký počítáte kurz chlapy,ale 170000,- eur mi nějak na 4 kostky nevychází,asi jsem se v matematice špatně učil či co :shock:
terahera

Re: Sonus Faber

Příspěvek od terahera »

A u NA mě to docela překvapuje,ten by snad měl umět počítat,pokud chce vystupovat jako prodejce :sad:
Nic ve zlem samozřejmě,mě se jeho produkty líbí,ale když se ozval?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

janpekarek píše:
Maroslav-2009 píše:Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
To není Veyron, ale pouze 4 sady kol na Veyron... :angel:

Jestli to hraje stejně, jak to vypadá, tak to asi za ty chechtáky stojí. Za mě je "Sonus Faber" srdeční záležitost,
byť se mi u dvou párů po letech svévolně rozlepily reproduktory. :shock:
Ti si píš, že hrajú !!! Z druhej ruky sa dajú kúpiť lacnejšie: http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2707282757&
No nekúp to, za tie prachy. Stoja iba ako bežný Mercedes.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Maroslav-2009 píše:A u NA mě to docela překvapuje,ten by snad měl umět počítat,pokud chce vystupovat jako prodejce :sad:
Nic ve zlem samozřejmě,mě se jeho produkty líbí,ale když se ozval?
NA rozhodne ne. To spise nejaky Maroslav :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Mark Levinson »

Rozhodně vypadají moc pěkně, chtělo by to slyšet.
Mark Levinson
terahera

Re: Sonus Faber

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše:
Maroslav-2009 píše:A u NA mě to docela překvapuje,ten by snad měl umět počítat,pokud chce vystupovat jako prodejce :sad:
Nic ve zlem samozřejmě,mě se jeho produkty líbí,ale když se ozval?
NA rozhodne ne. To spise nejaky Maroslav :clap:
Samozřejmě máš pravdu :smile: Se mi ty nuly nějak poplantaly :sad:
Omluva NA :angel:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sonus Faber

Příspěvek od jimmi »

Tá genialna obchodná politika firiem aj dealerov je super.
Ludí zblbli všetci na výpredaje a nehorázne zlavy.
Nafuknuť najskor cenu do extremu a potom v akcii a aj inzercii napríklad aj na Audiomarkte kde je potom zlava 30-50-100% z odporučanej cenu od výrobcu.Skoro každý 2.hý čo tam inzeruje je oficialny predajca. :smile:

Sonus Faber ale má naozaj prekrásny dizajn a aj zvuk. :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Jiri »

Bohužel v Hifi ceny i limitovaných top modelů rychle klesají (a navíc nikdo je určitě nekupuje za ceníkovou cenu) na rozdíl od těch luxusních sporťáků, kde jsou pořadníky (a zájemce musí už obvykle několik aut stejné značky vlastnit) protože ta tržní hodnota limitovaného supersportu je okamžitě vyšší než jeho nákupní cena. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sonus Faber

Příspěvek od jimmi »

To je logické drahé autá sa skor zničia aj viacej použivaju ako drahé reprosustavy.
Auto je komplet už použitelné po kupe, naleješ benzín a ideš ale ku drahým reprosustavam potrebuješ dalšie drahé komponenty , káble a aj miestnosť.To su statické veci.
Iný druh použitia aj jeho využitia. :cool:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

jimmi píše:Tá genialna obchodná politika firiem aj dealerov je super.
Ludí zblbli všetci na výpredaje a nehorázne zlavy.
Nafuknuť najskor cenu do extremu a potom v akcii a aj inzercii napríklad aj na Audiomarkte kde je potom zlava 30-50-100% z odporučanej cenu od výrobcu.Skoro každý 2.hý čo tam inzeruje je oficialny predajca. :smile:

Sonus Faber ale má naozaj prekrásny dizajn a aj zvuk. :thumbup:
:thumbup: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

janpekarek píše:
Maroslav-2009 píše:Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
To není Veyron, ale pouze 4 sady kol na Veyron... :angel:

Jestli to hraje stejně, jak to vypadá, tak to asi za ty chechtáky stojí. Za mě je "Sonus Faber" srdeční záležitost,
byť se mi u dvou párů po letech svévolně rozlepily reproduktory. :shock:
:clap: :clap: i já jsem se Sonus Faber moc spokojen
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše:Rozhodně vypadají moc pěkně, chtělo by to slyšet.
Urob si výlet do BIS Audio v Bratislave, ako som písal, tam ich majú zapojené na najvyššiu zostavu McIntosh. Stojí to za to. Má to iba malú chybičku - keď sa vrátiš, tak niekoľko dní nebudeš chcieť doma nič počúvať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

jimmi píše:Tá genialna obchodná politika firiem aj dealerov je super.
Ludí zblbli všetci na výpredaje a nehorázne zlavy.
Nafuknuť najskor cenu do extremu a potom v akcii a aj inzercii napríklad aj na Audiomarkte kde je potom zlava 30-50-100% z odporučanej cenu od výrobcu.Skoro každý 2.hý čo tam inzeruje je oficialny predajca. :smile:

Sonus Faber ale má naozaj prekrásny dizajn a aj zvuk. :thumbup:
Celkom tak to nie je. Oficiálny predajcovia väčšinou berú prístroje do protihodnoty. Zákazník niečo doplatí za nový prístroj a predajca si stanoví cenu za second hand tak, aby mu vyhovovala. Dnes už priamo ťažko niečo predáš ako súkromná osoba. Hlavne pri takých drahých veciach chce každý nejakú záruku. Predajca mu ju dá, ale súkromná osoba nie. Aj keď Ti ju sľúbi, kde ho v prípade potreby budeš naháňať? Ako si vymôžeš právo? Súdmi? Haha...Ak je predajca seriózna firma, tak väčšinou dodrží, k čomu sa zaviaže. Takto sa to praktizuje aj pri autách a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

NA-Noble Audio píše:
Maroslav-2009 píše:Ta cena je až zarážející,fakt 170000ecek?
To je víc než Bugatti Veyron :shock:
Veyron jen za 4,5milionu KČ by si přálo mnoho automobilových nadšenců, trochu jsi se spletl v počtech.
Bugatti Veyron stoji 1,5-1,7mil USD (podla vybavy) takze za cenu Veyronu mozno mat 10 parov uvedenych Sonus Faber. 170tis Eur stoji dobre vybavena 760i alebo X5M
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
terahera

Re: Sonus Faber

Příspěvek od terahera »

Už jsem se omluvil a přiznal,že se mi ty nuly nějak poplantaly :angel:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

160k€ stáli aj Ante Super One. Bol by som zvedavý ako by dopadli v porovnaní s Fenice.
Avšak vieme ako nakoniec slávne dopadli...
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze Sonus Faber Serafino Tradition z HifiNews :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/wyhcp6gqp8k21 ... w.pdf?dl=0
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Dieter Burmester píše:Recenze Sonus Faber Serafino Tradition z HifiNews :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/wyhcp6gqp8k21 ... w.pdf?dl=0
Neviem ako je to s výsledným hodnotením Sound quality, lebo je rovnaké ako pri Olympica I, 86%. Je mi to zvláštne.

https://www.excelia-hifi.cz/sonus-faber ... _03_15.pdf
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

S tim poradit nedokazu :silent: Treba je rada Olympica genialni a srovnatelna s mnohokrat drazsimi vyrobky ze stejne staje a pouze ja ji povazuji za nejhorsi trojici Sonus beden, ktere jsem kdy slysel :smile:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Sonus Faber

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:S tim poradit nedokazu :silent: Treba je rada Olympica genialni a srovnatelna s mnohokrat drazsimi vyrobky ze stejne staje a pouze ja ji povazuji za nejhorsi trojici Sonus beden, ktere jsem kdy slysel :smile:
Co ti na nich vadí? Já o nich uvažuji...ale nejsem bezpečně přesvědčen. Už mám třetí monitory a dvoje se "pojebaly" (svévolně se rozlepil vždy jeden reproduktor - ten krajní :lol: )
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zvuk mi vadi, ale jelikoz tady ma Olympicy spousta clenu, nechci jim je hanit. Ja jednou videl rozlepeny kabinet Accordo a nebyl to hezky pohled :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sonus Faber

Příspěvek od timcs »

Dieter Burmester píše:Zvuk mi vadi, ale jelikoz tady ma Olympicy spousta clenu, nechci jim je hanit. Ja jednou videl rozlepeny kabinet Accordo a nebyl to hezky pohled :lol:
Prečo? Svoj názor tu kľude môžeš napísať. Aj ja napíšem svoj názor na niečo s čím nesúhlasím, alebo čo sa mi nepáči. Stále však bude tvoj aj môj názor len subjektívny a v tomto prípade závislí od viacerých faktorov (celá zostava, na ktorej si ich počul, aká nahrávka a hlavne v akej miestnosti-akustika). Však nie sme rovnaký a ani rovnako počujúci ľudia. Ja si cením úprimný názor každého, aj keď to niekedy bolí. Však život nie je len med lízať.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Muj nazor se tady uz nekde povaluje, psat to cele znovu je zbytecne :smile:
Dieter Burmester
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:Muj nazor se tady uz nekde povaluje, psat to cele znovu je zbytecne :smile:

Jen krátce tvůj pocit. Taky by mne to zajímalo, protože mám SF Olympica I.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od NA-Noble Audio »

K tomu shodnému % hodnocení, je dost pravděpodobné, že ten časopis nemá všechny bedny pohromadě, ale má oddělené stojanové a sloupové modely a pak se to hodnocení vztahuje na danou kategorii.

Jako taky konstruktéra mě zaujala ta velká nevyváženost na vysokých výškách, nějaké +3dB na 12kHz u těch sloupů musí být dost slyšet, a kam ta bedna bude utíkat od neutrality záleží na průběhu basů, jestli jsou také zdůrazněné, což není z měření patrné, protože začíná až u 200Hz. Ale já odhaduju, že na spodku boule spíše bude. Ty stojanovky jsou trochu vyrovnanější.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber

Příspěvek od pajuna »

JAPEX píše:
Dieter Burmester píše:S tim poradit nedokazu :silent: Treba je rada Olympica genialni a srovnatelna s mnohokrat drazsimi vyrobky ze stejne staje a pouze ja ji povazuji za nejhorsi trojici Sonus beden, ktere jsem kdy slysel :smile:
Co ti na nich vadí? Já o nich uvažuji...ale nejsem bezpečně přesvědčen. Už mám třetí monitory a dvoje se "pojebaly" (svévolně se rozlepil vždy jeden reproduktor - ten krajní :lol: )
Nechci tady do toho prilis zasahovat. Nicmene poslechni si nekde v klidu Olympica 1 a pak muzes zavitat na kafe a poslechnout Accordo u me, nez se rozhodnes :smile: . Muzes si vzit i Luxmana, znam i zvuk teto kombinace. U acka bych do SF nesel, tady u modraka je to diskutabilni a zavisle na tvem vkusu.
Muj osobni nazor - FS je zvukove lehce posunuty SF :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Ten test ja naozaj "zaujímavý", pretože medzi radou Olympic a Tradition je veľký zvukový rozdiel v prospech Tradition. Zvuk je vzdušnejší, jasnejší a hlavne konkrétnejšie sú podané jednotlivé nástroje. Rada Olympica je na môj vkus veľmi prebasovaná a zvuk by som najlepšie vedel ohodnotiť nemeckým slovom: dunkel. Ale nič, proti gustu, poznám viac ľudí, ktorým sa takýto zvuk páči a na všetko, čo hrá otvorenejšie a jasnejšie povedia že je to agresívne. Koľko ľudí, toľko chutí a hlavne - každý počujeme ináč. Niekto je viac citlivý na stredné pásma, iný na vysoké... A v neposlednom rade rozhoduje akustika miestnosti a kompletné zladenie aparatúry. Napr. B&W 802 D2 nie je môj vkus, sú pre mňa príliš "sladké", ale počul som ich u kamaráta hrať, že som musel konštatovať, že hrajú famózne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Sonus Faber

Příspěvek od JAPEX »

pajuna píše:
JAPEX píše:
Dieter Burmester píše:S tim poradit nedokazu :silent: Treba je rada Olympica genialni a srovnatelna s mnohokrat drazsimi vyrobky ze stejne staje a pouze ja ji povazuji za nejhorsi trojici Sonus beden, ktere jsem kdy slysel :smile:
Co ti na nich vadí? Já o nich uvažuji...ale nejsem bezpečně přesvědčen. Už mám třetí monitory a dvoje se "pojebaly" (svévolně se rozlepil vždy jeden reproduktor - ten krajní :lol: )
Nechci tady do toho prilis zasahovat. Nicmene poslechni si nekde v klidu Olympica 1 a pak muzes zavitat na kafe a poslechnout Accordo u me, nez se rozhodnes :smile: . Muzes si vzit i Luxmana, znam i zvuk teto kombinace. U acka bych do SF nesel, tady u modraka je to diskutabilni a zavisle na tvem vkusu.
Muj osobni nazor - FS je zvukove lehce posunuty SF :thumbup:
Chlapci, motáte mi šišku :crazy:
FS se mi také líbí. Ale chtěl bych vyzkoušet podlahové repro... :-?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

No vsak si sloupky kup, jen si nevybirej prebasovane dunkel Olympicy :lol: Taky nezname tvuj fin. strop a predstavu o zvuku, popr. dalsi parametry. Na druhou stranu, k tvemu Luxovi existuje par osvedcenych modelu.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Yngwie »

JAPEX píše:
pajuna píše:
JAPEX píše:
Co ti na nich vadí? Já o nich uvažuji...ale nejsem bezpečně přesvědčen. Už mám třetí monitory a dvoje se "pojebaly" (svévolně se rozlepil vždy jeden reproduktor - ten krajní :lol: )
Nechci tady do toho prilis zasahovat. Nicmene poslechni si nekde v klidu Olympica 1 a pak muzes zavitat na kafe a poslechnout Accordo u me, nez se rozhodnes :smile: . Muzes si vzit i Luxmana, znam i zvuk teto kombinace. U acka bych do SF nesel, tady u modraka je to diskutabilni a zavisle na tvem vkusu.
Muj osobni nazor - FS je zvukove lehce posunuty SF :thumbup:
Chlapci, motáte mi šišku :crazy:
FS se mi také líbí. Ale chtěl bych vyzkoušet podlahové repro... :-?
FS Accordo se k 505uX hodí méně, než by člověk čekal ... tam špičková kalota tam odhalí jisté nectnosti 505uX (ať se majitel nenaštve, nemyslím si, že je to špatný zesilovač). Svého času jsem doma měl 507u a pak 590AX a 590AXII na Accordo, takže si dovolím říct, že k Accordo to chce minimálně tu 590AXII/509X/Accuphase E-600/650/470 nebo lépe hodně silné lampy (Jadis/Leben). Sonus Faber Olympica 1 je pro mě nejlepší bedna té série (nemá ty problematické basy dražších sloupků) .... Accordo je nicméně (podle mého názoru) ve všech ohledech lepší (pokud nehraje v místnosti větší jak cca 20m2) ... na hraní rocku a metalu to ovšem není.

505uX hodně lidí poslouchá (dlouhodobě) s různými variacemi BBC monitorů.

P.S. - Nevím, jestli je to aktuální, ale v Havířově je možnost poslechu Luxmanů A/AB na Accordo a Olympica 1.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co z toho plyne? Ze se k Accordo hodi spise ackovy zesilovac? Protoze ja znam priklady skveleho souzneni i se zesilovaci tridy AB :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:A co z toho plyne? Ze se k Accordo hodi spise ackovy zesilovac? Protoze ja znam priklady skveleho souzneni i se zesilovaci tridy AB :!:
Vím, na co narážíš, na tom Burmesteru 032 to nehraje věru zle ..akorát ta místnost je už moc velká na ty malé budky. Mě se osobně FS nejvíce líbily na Luxmanu M-800A/900u, co měl Valda Navrátil ve studiu .... je to už nějaká doba, ale pocity z přechodu integráč versus dělenec byl na Accordo markantní.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Burmestera jsem do toho vubec tahat nechtel (ackoliv takovy Pacula jej vylozene k Accordo doporucuje), mel jsem na mysli prave ty AB konce od Luxmana - a to vcetne 900u. Ale kdyz uz jsi Burmestera nakousl, tak i s 956MK2 to hraje vyborne v mistnosti o poznani privetivejsi - 30 m2. Ale JAPEX stejne touzi po sloupcich, takze podle mne je cela diskuze o Accordo v tomto vlakne zbytecna a to vcetne Olympica I.
Dieter Burmester
Odpovědět