Zapojení napájecího kabelu?

Diskuze o kabelech.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od MAR »

Takže podle prvního obrázku by jsi to mnel špatně.

Až druhy obr konektoru supra je v pořádku pokud tev přístroji na te straně pojistka jak je psáno výše .
Fáze v zasuvce v ČR vlevo - na konektoru ( pohled ze předu ) v pravo - to jest zásuvka přístroje - levy kolik ( za kterym je přístrojová pojistka u pristroju ČR )

Hodně originál kabelu je zapojených opačně pro německy trh Kde jsou jiné schuko zásuvky na zed - bez kolíků.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pamela píše:Děkuji všem za reakce.
Stačilo ale napsat že správné zapojení je správně podle prvního obrázku :thumbup:
To jestli je to v přístroji zapojeno naopak je věc další.
Upřímně, stalo se někdy někomu že by to bylo uvnitř zapojeno obráceně, pokud to
teda nebylo záměrně s tím že se tím něco "kompenzuje" ???
Nechce se mi věřit že by každý z vás při nákupu lepšího kabelu otevíral, zkoumal a
přeměřoval zapojení každého přístroje a kabelu :crazy:
Stínění jsem připojil na straně přístroje, většina to doporučuje a i mně to přijde logické. :thumbup:
No hele, asi takto...ze ctyr Burmester komponent to dve maji tak a druhe dve presne naopak :lol: Ony ty srandicky typu Oehlbach Phaser nejsou k zahozeni :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste poznamka ke stineni...mne zase prijde logicke to mit zapojene na strane vidlice. Ale nejlepci bude vyzkouset :-?
Dieter Burmester
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Ramones »

...a není to střídavému proudu jedno ? :silent:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Pamela »

Takže je to takhle z elektrikářského pohledu zapojeno správně???
WP_20170426_18_24_18_Rich (2).jpg
WP_20170426_18_28_56_Rich (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od aretax »

Samozrejme, však to tam máš napísané. Čo sa týka zapojenia v prístroji, keby sa mi to nestalo, že som mal prehodenú fázu, tak o tom nepíšem. Tienenie sa mne, podobne, ako Dietrovi, zdá logickejšie zapojiť na strane zásuvky do steny. To tienenie je tam preto, aby odvádzalo "bordel" do zeme a nie do prístroja. Toľko logika. Ale každý ju máme inú. Čo sa týka Tvojej reakcie na odpovede: "Děkuji všem za reakce. Stačilo ale napsat že správné zapojení je správně podle prvního obrázku ... " stačilo napísať, že chceš iba odpovedať áno - nie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teorie zapojeni stineni na strane pristroje vychazi z toho, ze se zvetsi kostra pristroje. Teorie zapojeni stineni na strane vidlice vychazi z toho, ze je bordel odveden od pristroje pryc tak, jak pise aretax. Pak existuje jeste teorie zadneho zapojeni stineni, ale u te teda nevim, na cem stavi. Je docela mozne, ze u kazdeho pristroje v sestave lze docilit ruznym zapojenim rozlicnych vysledku a to i v ramci jedne znacky. Chce to proste zkouset.
Dieter Burmester
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od MAR »

Dieter Burmester píše:Teorie zapojeni stineni na strane pristroje vychazi z toho, ze se zvetsi kostra pristroje. Teorie zapojeni stineni na strane vidlice vychazi z toho, ze je bordel odveden od pristroje pryc tak, jak pise aretax. Pak existuje jeste teorie zadneho zapojeni stineni, ale u te teda nevim, na cem stavi. Je docela mozne, ze u kazdeho pristroje v sestave lze docilit ruznym zapojenim rozlicnych vysledku a to i v ramci jedne znacky. Chce to proste zkouset.

Přesně tak, všechny způsoby osobně na různých kabelech vyzkoušeny. A nejlepší je to i podle doporučení výrobce kabelů, protože opravdu někteří doporučuji nezapojovat nikde a je to i v tomto případě nejlepší. :crazy:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od YamahaMan »

Nadviažem na toto vlakno lebo mám problém /asi/...
Už dlhšie uvažujem buď o tienenom kábli k zosilovaču alebo o filtrácii.
Zatiaľ je to "u ledu" nakoĺko riešim iný problém ale časom sa k tomu určite dostanem.
Potrebujem poradiť, či to má vôbec pri mojom zosiovači význam a nejako sa v tom prestávam
orientovať lebo som zistil, že je to zapojené bez "zeme"?
Ako to vlastne bude fungovať ?
Má s tým niekto skúsenosť?
AC IN.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od YamahaMan »

Tak asi nič....
Troška som pátral na nete a vyzerá to tak, že Yamaha to nemá zemnené /viď tabuľka/
Čiže - môj názor - napäťový kábel, keby aj bol s koncovkou C17 asi nemá zmysel zapájať,
keďže nemá zemnenie. Kábel s koncovkou C13, ktorý má konektor na zem tiež nie lebo nemá
proti pól v zosilovači.
Jediná možnosť je asi odfiltrovať to v kondicionéri a z neho to ťahať aktuálnym káblom -
/alebo mi poraďte nejaký s koncovkou C17/
Ďakujem za každú radu.
power plug types.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne michas dve veci a sice zemneni a stineni.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od YamahaMan »

Dieter Burmester píše:Podle mne michas dve veci a sice zemneni a stineni.
Ano, mas pravdu - sorry!
Ako to vidis ty Dieter, cital som tvoje prispevky ohladom tejto problematiky a vidno, ze sa vyznas...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja nejsem zrovna nejaky velky elektrikar s platnou padesatkou, takze bych nerad radil neco, co by nakonec mohlo vest k ujme na zdravi ci samotnem zivote :smile: Pockejme radsi, jestli se k tomu nevyjadri povolanejsi :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení napájecího kabelu?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Použij normální stíněný audio kabel, tedy s koncovkou C13, to vůbec nevadí, že přístroj nemá v zásuvce zemnící kolík, to není technicky žádný problém. Měl jsem Parasoundy a byly na tom stejně a měl jsem k tomu také klasický třívodičový a stíněný kabel. Kabel jako takový bude fungovat stejně jako by byl připojen k přístroji s tříkolíkovou zásuvkou, stínění je spojené se zelenožlutým vodičem a je zemněné v zásuvce el. rozvodu.Rozdíl bude v tom, že nebude skříň přístroje spojená se zemí napájení a stínícím opletem kabelu.
Pokud chceš slušný, ale levný kabel tak mohu doporučit tenhle
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... g/vp-1501/
A žádný kabel nemůže filtrovat jako kloudně udělaná filtrace, takže kabel nebo filtr není správné rozhodování.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
kychtax

Re: Sieťový napájací kábel

Příspěvek od kychtax »

Mirku, Jsou ty fastony oyaide lepsi nez wbt nebo cca nastejno? Uvazuji ze bych to precvakal v bedne na neco kvalitnejsiho. Cena je zanedbatelna.. (vzhledem k sestave)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Sieťový napájací kábel

Příspěvek od Pytell »

Honzo,

Fastony Oyaide jsou za tu cenu vyborné, ale jestli to budeš dělat pro sebe tak doporučuji jedině WBT, vyborná zkušenost , měl jsem je v 35 a nyní v 40 a nic lepšího neznám. Půjčím ti origo krimplovací kleště WBT.
Odpovědět