Sietovy filter Noble Audio

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Vlado222 »

A ako je to s rušivou DC zložkou?
Mal s ňou, v minulosti niektorý z vlastníkov tohto filtra predtým problém?
Ak áno filter ju odstránil?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuji všem kteří se zde dělí o své zkušenosti s provozem mé jednotky, upřímně mě těší , že jsou všichni s funkčností spokojeni ať na levnějších tak na vysoce nákladných sestavách.

Nedávno se stalo to na co se zrovna ptá Vlado 222. Volal mi neznámý člověk, že se k němu přes jednoho majitele dostala na zkoušku má jednotka. Po předřazení k jeho nákladné sestavě zmizel silný hluk 2kW transformátorů v monoblocích a i následný poslechový test ukázal navíc ještě i přirozenější podání hudby.
Tedy DC filtrace v mé jednotce je zřejmě velmi účinná a ani opravdu silné monobloky zvukově negativně nepoznamenává, pán si jednotku pořídil. Pokud vím, tak onen člověk na fóra nepíše, tak jsem si dovolil tuto jeho zkušenost sem předat.
Samozřejmě pokud bude hluk transformátorů způsoben nekvalitní výrobou – špatným zalitím trafa, tak při použití filtrační jednotky nedojde ke ztišení. Příčinnou hlučnosti v takovém případě není zvýšená stejnosměrná složka v síti.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od marekg »

Zopakujem sa, ale je niekto v Bratislave alebo okoli, kto by bol ochotny odprezentovat tento filter?
Vopred vdaka za reakciu, aj pripadne do SS
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To marekg
Nikdo se neozývá, a ani já o žádném u Bratislavy nevím, tedy těžko očekávat kladnou odezvu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Frogyman »

marekg píše:Zopakujem sa, ale je niekto v Bratislave alebo okoli, kto by bol ochotny odprezentovat tento filter?
Vopred vdaka za reakciu, aj pripadne do SS
Zdarec, pokud máš zájem o prezentaci, tedy odpojování, zapojování, slepé testy atd, tak to ti nepomůžu. Mám jej zapojen k mé spokojenosti a na zkoušení mne neužije. Pokud by ti ale stačilo jej vidět a slyšet i se síťovkou Zephyr (na aparatuře viz podpis), v akusticky neupraveném obýváku a vnímal by jsi Brno jako "širší okolí Bratislavy :mrgreen: " , tak se můžeš klidně stavit... Dej vědět do SZ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

K síťovému filtru jsem vyvinul napájecí kabely Zephyr a Zephyr T . Ceny obou modelů jsou totožné, zvukové výsledky se však liší. Není to rozdíl objektivně kvalitativní, ale jednoznačně v proporcích zvukového designu. Ani jeden z nich není preferovanější, praxe přináší zastánce jednoho i druhého modelu, podle stavu vyladění té které sestavy. Detaily jsou na mých stránkách.
http://noble-audio.webnode.cz/kabely-napajeci/

Nově jsou oba kabely k dispozici i s přístrojovou zásuvkou IEC C19, kterou jsou osazené některé filtrační jednotky GIGAWATT a ISOTEK.

Zephyr IEC C19.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
rookie
Příspěvky: 2
Registrován: 04 zář 2016 18:32

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od rookie »

zdravim,
som tu novy a mozno mam sprostu otazku.je provlem,ked sa necha tento filter stale zapnuty?
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Fidas »

rookie píše:zdravim,
som tu novy a mozno mam sprostu otazku.je provlem,ked sa necha tento filter stale zapnuty?
Mám filtr cca půl roku a nevypínám jej.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
rookie
Příspěvky: 2
Registrován: 04 zář 2016 18:32

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od rookie »

Fidas píše:
rookie píše:zdravim,
som tu novy a mozno mam sprostu otazku.je provlem,ked sa necha tento filter stale zapnuty?
Mám filtr cca půl roku a nevypínám jej.
ok,dakujem.tak asi kupim,stale vypinat by sa mi ho nechcelo.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Jednotka Sunrise - poznatky z praxe

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dostal jsem informace a fotky od jednoho majitele filtrace Noble Audio – Sunrise. Provedl měření zarušení napájení ze sítě a za jednotkou s výsledkem 631 před a 000 za filtrací.
Měření rušení.jpg
Tento nízký stav je u něj spíše výjimečný, převážně měřák ukazuje že je rušení mimo rozsah a za filtrací dosahuje hodnot přes 400. Se zvukovým přínosem jednotky je spokojen, ale líbilo by se mu kdyby i v době nejsilnějšího zarušení naměřil za filtrací do 200 jednotek. Dostal doporučení na jednotku Ri audio obsahující filtraci a oddělovací transformátor. Pozval si na zapůjčovací akci kamaráda, tato jednotka je rozměrná, a hlavně váží okolo 50kg. Pokud se během dne rušení v síti zvedlo až nad hodnotu 999 kdy měřák již přestane ukazovat konkrétní čísla, tak za filtrací od Ri audio měřák vyhodnocoval nižší čísla než za jednotkou Sunrise. S hodnotami naměřenými za oddělovacím trafem panovala spokojenost, takto by se to pánovi zamlouvalo.
Obě jednotky podrobil poslechovým srovnáním, při kterých vyhodnotil, že zvuk byl v daných podmínkách (stav sítě, audio sestava a akustika) ohodnocen jako přirozenější z jednotky Sunrise navzdory vyššímu číslu naměřeného rušení. Nezanedbatelný parametr pro rozhodování byla i rozumná velikost a váha a 3x nižší cena u mé jednotky.
Podle jeho slov zkusí časem vyhledat jednotku která by Sunrise překonala nejen změřenou hodnotou ale i zvukovým přínosem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od aretax »

vanadoo píše:Výrobca automobilov Ti uvedie, presný objem, výkon, krútiaci moment, hmotnosť vozidla, atď.. Výrobca mixéra, vysávača Ti uvedie, výkon motora alebo sací výkon motora, atď. Tiež sa na tie parametre pýtaš, alebo ich niekde hľadáš, čítaš, aby si sa o tom, či onom niečo dozvedel aj keď si to nejdeš kúpiť.
NA som žiadal o foto. Neposkytol ho a všetci vlastníci sú tak trochu pokaka..., alebo dostali zákaz. V princípe to už ani nepotrebujem vidieť, je mi to ukradnuté či ma vo vnútri v nejakej krabičke namotaných 20 závitov z 2,5mm drôtu na rúčke od metly, alebo tam má skutočne sofistikovaný filter. Vážne to nepotrebujem vidieť. Mrzí ma, že si vecnú otázku prekrútil na obyčajný flame s Tvojimi dedukciami. Inak pozri sa na dátum, kedy som predmetný dotaz na ktorý reaguješ dával.

Takže skúsim to ešte raz, jedná sa o zariadenie ktoré by malo filtrovať VF bordel. Je to takmer jediná funkcia čo by to malo robiť a preto sa opäť pýtam na práve na ten najdôležitejší parameter, aký ma filter útlm na 150kHz? Ďakujem.
Výrobca automobilov Ti poskytne parametre vozidla, ale ešte som nepočul, aby Ti poskytol detailné fotografie rozobratého motora, či prevodovky, ani technické výkresy Ti neposkytne a to ani vtedy, ak si auto kúpiš. Taktiež Ti ho predvedie, ako funguje, môžeš sa na ňom previezť presne tak, ako si môžeš vyskúšať filter.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PítrsPraha »

Omlouvam se za OT, ale vyrobci aut se naopak pri uvedeni nejake novinky chlubi rezy motorem, vyrabi videa s animaci, jak presne funguje jaka inovace. Je to pochopitelny marketingovy nastroj, jak lidem srozumitelne sdelit, v cem a proc je jejich reseni lepsi.

To same plati pro prevodovky, tlumice, adaptivni rizeni....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od sartel »

Buď si NA kryje know-how nebo se obává toho, že po sečtení jednotlivých uveřejněných součástek vyleze nějaký kouma a bude ukazovat na to, kolik autor filtru na zařízení rýžuje :roll:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od jimmi »

Skus si ryžu dopestovať sám doma a potom ju predávaj. :cool:
Filter je pekný aj funkčný, cena prijatelná tak aký problém. :idea:
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od LawIAR »

sartel píše:Buď si NA kryje know-how nebo se obává toho, že po sečtení jednotlivých uveřejněných součástek vyleze nějaký kouma a bude ukazovat na to, kolik autor filtru na zařízení rýžuje :roll:
šak si ho kúp, otvor a sprav analýzu. :lol:
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od sartel »

1. můj koment nebyl mířený proti NA nebo filtru samotnému, ale proti rýpalům
2. LawIAR - a kdybych to udělal tak co? Nebyl bych vázán prodejcem k mlčenlivosti o vnitřnostech zařízení.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od sartel »

vanadoo píše:NA som žiadal o foto. Neposkytol ho a všetci vlastníci sú tak trochu pokaka..., alebo dostali zákaz.
Stačí hledat. Třeba přímo v tomto vlákně
- 4 šedé válce, v tom nějaký EMI filtr 4x1000,-
- DC filtr, třeba CW složený za cca 1000,-
- Modushop bedna 2500,-
- zásuvka 5x 150,-
- další drobnosti 500,-
=cca 9.000,- , vývar si dopočítejte

....a i kdyby to takhle nakrásno opravdu bylo, sere to někoho? Mě ne :smile:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuji všem za příspěvky, oceňuji zejména reakci Aretaxe na 15 měsíců starý post.

Sartel projevil jisté nadání, a popsal zhruba původní jednotku.
U nového Sunrise je výrazně nákladnější celohliníková skříň a ve svém výčtu pozapomněl na cenu za montáž, přepravní balení a vývoj.
Při pohledu na prodejní cenu je rázem rozumnému člověku jasné, že ta je dramaticky jinde než by podle kritérií cenotvorby v tomto segmentu výrobků měla být.
Z toho faktu také vyplívá jen nepatrná ztráta na ceně při případném následném prodeji, protože lidé si uvědomují za jak poctivou cenu nakoupili a že zde není nutné prodávat za polovinu. Praxe ukázala že nabízené jednotky záhy mizí a jdou se slevou pouhých 10-15%.

Za dvacet tisíc je možné si také pořídit třeba

http://cdn.head-fi.org/b/b4/500x1000px- ... usqt7.jpeg


https://www.l-e.cz/media/catalog/produc ... acc7_1.jpg

Každý si může vybrat pro sebe to co naplňuje jeho představy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od LawIAR »

wtf? čo na tom isoteku váži 8 kg.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Děkuji všem za příspěvky, oceňuji zejména reakci Aretaxe na 15 měsíců starý post.
Nie je za čo. Tvoje ocenenie si "nesmierne vážim", aj keď je ironické. Iba neviem, v čom je problém. Po 15-tch mesiacoch príspevok neplatí, alebo sa mení jeho význam?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Law IAR
to je asi otázka na výrobce, no na této stránce jednoho z prodejců je uvedeno: Hmotnost (v krabici): 7,5kg - tedy včetně přepravního obalu.
https://www.l-e.cz/isotek-evo3-solus

Inspirován sartelem:
Evo3 solus 19.500,-
-Malý plošný spoj s 5ti varistory, 9ti kondenzátory, 3mi odpory a jednou diodou 1.000,-
-Plechová skříňka s AL čelem a zásuvkami 2.500,-
= cca 3.500,-
Obdobný součet bude i u Vincent PF-1, levnější čínská výroba a cena na pultě již „ jen“ 12.000,-
http://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs ... f1_191.jpg

Žádné jednotlivé sofistikované a proudově vysoce naddimenzované filtry, žádný DC filtr, žádná filtrace zemního vedení, na celohliníkovou krabici můžeme také zapomenout.


Aretaxi, v klidu, počkám dalších 15 měsíců na reakci na můj včerejší příspěvek s měřením zkreslení. Připouštím, že může být pro někoho logické pod čerstvý příspěvek dát reakci na něco co je o dvě stránky nazpět, může se to zdát zvláštní, ale každý jedinec má odlišné myšlenkové pochody. Já bych pod nový příspěvek reagoval právě na něj, přirozeně, pokud bych k tomu měl co smysluplného uvézt.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
analog2001

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od analog2001 »

Myslim, ze toto NA nemate zapotrebi.
Dobre zbozi se chvali samo a Sunrise je bezpochyby vyborne zbozi!

P.S. NA filtr jsem nedavno vymeni pravel za RiAudio ( u me neuveritelny skok kupredu) :thumbup:

Hodne zdaru v tvurci praci!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To analog2001

Příspěvek s praktickými zkušenostmi jsem vložil jako informaci, ne jako chválu. Ta se šíří mezi spokojenými uživateli opravdu sama.
Doufám, že zveřejňováním informací snížím počet e-mailových a telefonických dotazů ohledně jednotky, kterým věnuji nemálo času.
Ten bych raději využil pro vývoj, výrobu a relaxaci při dobré hudbě.

Že zrovna u Tebe se chovaly zmíněné jednotky odlišně od výše zmíněného případu není nic nenormálního, vždy hraje roli souhrn vícero okolností. Žádný komponent není nejlepší pro všechny podmínky ani lidi.

Pěkný víkend všem.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
analog2001

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od analog2001 »

:thumbup:

Omlouvam se za preklepy - pisu z mobilu na kole
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od aretax »

NA:
"Aretaxi, v klidu, počkám dalších 15 měsíců na reakci na můj včerejší příspěvek s měřením zkreslení. Připouštím, že může být pro někoho logické pod čerstvý příspěvek dát reakci na něco co je o dvě stránky nazpět, může se to zdát zvláštní, ale každý jedinec má odlišné myšlenkové pochody. Já bych pod nový příspěvek reagoval právě na něj, přirozeně, pokud bych k tomu měl co smysluplného uvézt".

Ospravedlňujem sa Ti za moje spomalené myšlienkové pochody, ale nemôžem byť predsa na tej istej inteligenčnej úrovni, ako Ty. Ty si proste génius, ako by som mohol "mať na Teba". Ani nie sme všetci takí chytrí, ako Ty. Neboj sa, ozvem sa Ti po 15 mesiacoch, keď mi to všetko v hlave "dôjde".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax:
Mene je nekdy vice.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
analog2001

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od analog2001 »

...pravil Bartoli II,

ktery citi posledni dobou potrebu vzdy, vsude a na vsechno reagovat!
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PítrsPraha »

Podobne bezzubych plivancu je tu uz vic. A ja myslim, ze je to skoda. Vyrobky NA ani jejich autor si to ve svem vlakne nezaslouzi.

Pristi tyden bych mohl mit Sunrise kraticce doma na vyzkouseni, tak dam vedet sve dojmy, snad se debata zas stoci smysluplnym smerem.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kedlub
Příspěvky: 1
Registrován: 11 kvě 2016 22:42

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od kedlub »

mám noble audio sunrise.naprostá spokojenost.zapojen na ec. eci5mk2,emc1mk4,sfv2.5 konec hotovo basta
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Filtrační jednotka Sunrise je momentálně nedostupná z důvodu výpadku dodávky klíčových součástí z dodavatelské strany.
Situace by se měla změnit doufám do max. dvou měsíců. Na jednotku vznikl pořadník se zájemci, kteří si chtějí počkat.
Kdo máte zájem udělejte objednávku přes mé stránky (žádné zálohy se neplatí) jen tak můžete získat jistotu uspokojení své poptávky z plánované výrobní série.
Děkuji za pochopení a případnou trpělivost.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak již se to hnulo, dělám na další výrobní sérii jednotek a zatím jsou ještě volné kusy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od valderon »

Nedávno u mě doma proběhlo krátké porovnání filtru NA Sunrise a Isotek Titan. U testu jsme byli ve 3 lidech. Srovnání bylo pojato tak, že oba filtry měly stejné podmínky, stejný přívodní i stejné odchozí kabely. Vždy se v sestavě měnil pouze filtr. (potom se zkoušely i jiné síťáky, ale to je jiná kapitola) Teď možná budete všichni očekávat, jak začnu květnatě popisovat, kde co bylo lepší, jak to či ono víc.... Bas basovějsi, středy středovejsi a výšky vyšší. Ne. Ani prostor, ani dynamika, ani nic. Jediný rozdíl byl v tom, že zvuk s Titanem byl jemnější. Abych vysvětlil. Určité špičky tónů (piano) to "uklidnilo", takže to člověk lépe vnímá, prostě zmizela i poslední kapka "ostrosti". Líp to popsat asi neumím. Ještě jeden malý rozdíl ve prospěch Titana. Víc černé, klidnější pozadí. Tyto 2 věci, nic víc, byly jinak. Ne o moc, ale už tak, že to všichni slyšeli hned. Ani změna ve výsledné hlasitosti, nějaký útlum pásma, nic. Byl jsem moc rád, že to u mě doma proběhlo. Takže jen pro jistotu dodávám, že tyto závěry jsou z poslechu jen na mé sestavě! Jaký mám z toho závěr? Filtr NA je za daný peníze sakra dobrý, i v přímém porovnání s tak dobrým a mnohonásobně dražším Titanem. Já osobně bych do výměny nešel. Možná z 2hé ruky, kdybych už NA neměl . Ale zase by byl pro mě problém s tím, že Titan má jen 2 výstupy. Kdo má jen 2 stroje a může ho sehnat za podobný peníze jako stojí NA, tak jo. Co si budu nalhávat, čekal jsem že NA dopadne hůř,přeci jen finanční rozdíl je velký. Takže další červíček padl... :smile:
A to jsme ještě v rychlosti mezi sebou testli 3 druhy napájecích kabelů. Ale to zase příště, pokud bude vůbec zájem a dobrá vůle...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavé postřehy a zkušenosti, díky za ně. Zajímal by mne i ten test napájecích kabelů, tak kdyby byl čas a chuť, prosím napiš do patřičného vlákna.
Díky. ML
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od adrian »

valderon píše:Nedávno u mě doma proběhlo krátké porovnání filtru NA Sunrise a Isotek Titan. U testu jsme byli ve 3 lidech. Srovnání bylo pojato tak, že oba filtry měly stejné podmínky, stejný přívodní i stejné odchozí kabely. Vždy se v sestavě měnil pouze filtr. (potom se zkoušely i jiné síťáky, ale to je jiná kapitola) Teď možná budete všichni očekávat, jak začnu květnatě popisovat, kde co bylo lepší, jak to či ono víc.... Bas basovějsi, středy středovejsi a výšky vyšší. Ne. Ani prostor, ani dynamika, ani nic. Jediný rozdíl byl v tom, že zvuk s Titanem byl jemnější. Abych vysvětlil. Určité špičky tónů (piano) to "uklidnilo", takže to člověk lépe vnímá, prostě zmizela i poslední kapka "ostrosti". Líp to popsat asi neumím. Ještě jeden malý rozdíl ve prospěch Titana. Víc černé, klidnější pozadí. Tyto 2 věci, nic víc, byly jinak. Ne o moc, ale už tak, že to všichni slyšeli hned. Ani změna ve výsledné hlasitosti, nějaký útlum pásma, nic. Byl jsem moc rád, že to u mě doma proběhlo. Takže jen pro jistotu dodávám, že tyto závěry jsou z poslechu jen na mé sestavě! Jaký mám z toho závěr? Filtr NA je za daný peníze sakra dobrý, i v přímém porovnání s tak dobrým a mnohonásobně dražším Titanem. Já osobně bych do výměny nešel. Možná z 2hé ruky, kdybych už NA neměl . Ale zase by byl pro mě problém s tím, že Titan má jen 2 výstupy. Kdo má jen 2 stroje a může ho sehnat za podobný peníze jako stojí NA, tak jo. Co si budu nalhávat, čekal jsem že NA dopadne hůř,přeci jen finanční rozdíl je velký. Takže další červíček padl... :smile:
A to jsme ještě v rychlosti mezi sebou testli 3 druhy napájecích kabelů. Ale to zase příště, pokud bude vůbec zájem a dobrá vůle...
Ked som si pozrel cenu toho Titanu,tak potom priame zrovnanie s NA Galaxy,ktory bude daleko lacnejsi ako spomynany Titan,dopadne uz opacne. NA ma neskutocny pomer cena/vykon.Takych znaciek by mohlo byt viac.
Vdaka za porovnanie. :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jen bych upřesnil, že chystaná jednotka bude mít jméno Galaxys, ne Galaxy, její dostupnost plánuju na začátek příštího roku a předběžná cena je do 35.000,- Bude to luxusní model k výročí 20ti let Noble Audio.
GALAXYS logo.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od valderon »

I test kabelů napíšu, ale prosím o strpení, jsem teď strašně zaneprázdněný, mám na zkoušku Luxman D 06, takže poslouchám. Musím se rozhodnout, zda koupit nebo ne... Jistě chápete, nic lehkého.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Frogyman »

... vždyť už jsi v podstatě rozhodnutý, teď jen to vstřebat, že se ti skutečně splní sen :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Nějaké bližší info o chystané jednotce Galaxys? Budou použity jiné lepší součástky a jiné šasi?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zatím mohu prozradit, že Galaxys bude mít 2+4 zásuvky, všechny budou schuko a pozlacené od FURUTECHu. Od stejného Japonského výrobce bude i vstupní přístrojová zlacená zásuvka s pojistkovým pouzdrem. Místo čtyř filtračních sekcí u Sunrise v2 bude sekcí pět a budou osazeny proudově ještě více dimenzovanými filtračními obvody, (pro zesilovače to bude 36A oproti 25A u dosavadních modelů) obvody budou obsahovat výhradně prémiové a nákladné kondenzátory RIFA z metalizovaného papíru. Propojení bude předimenzovanými vodiči 2,5mm od JANTZEN AUDIO, postříbřená měď v teflonu. Všechny mechanické spoje zde budou vynechány, takže i vypínač, vše přímo letováno vysoce vodivým cínem.
Galaxys bude filtračně naladěn trochu jinak než Sunrise, nebude globálně vzato filtrovat více, více bude filtrovat jen některé druhy rušení. Bude postaven do stejné celohliníkové skříně jako má Sunrise. Ta bude mít ale navíc antirezonanční opatření a designové změny pro odlišení na první pohled z čela přístroje vůči stávajícímu nižšímu modelu.(AL mohutné nožičky a vzezření čelního panelu.)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Diky za info, tesim se. ^:)^
Odpovědět