Tlumici krouzky na lampy

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od ivandk »

Nevim jestli je to spravny nazev, ale nasel jsem jako doplnek na lampy na lampovem zesilovaci silikonove krouzky ktere by mely eliminovat mikrofonnni efekt lamp. Ma s tim nekdo zkusenost jestli to funguje ma vliv na reprodukci? Dekuji.
https://www.eurotubes.com/store/pc/inde ... s/3451.jpg
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od lubin »

Efekt to povětšinou má, píše se o tom hodně zde nebo na sousedním foru, ja tam dost názorů, jen nevím už kde...hledej.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od mac »

Na lampy typu ECC 8..... jsou výborné tyto, i když trošku dražší
http://www.europeanaudioteam.com/en/eat ... 00012.html
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od aretax »

Má to dosť podstatný vplyv. Krúžky potlačujú rezonovanie elektróniek. Krúžky EAT navyše aj odvádzajú z elektróniek teplo. Aj zvukový prínos je rozdielny. Krúžky EAT zvuk spresňujú, niekedy môže byť až príliš analytický, suchý. Na predzosilňovačoch AR REF 3 a LS 26 boli EAT veľkým prínosom, Na McIntosh zas opačne. Zvuk ostal príliš presný, stratil vzdušnosť. Lepšie mi pasuje originálna lišta na zabránenie vibrácií. Treba vyskúšať. Vlastne ako všetko ostatné v hifi. To "najlepšie" nemusí vždy byť prínosom pre každého.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

mikrofonnni efekt lamp ? a to je co, jinak bych rád věděl, co se na lampách rozvibruje ... Ani vytáhnou jich kolikrát nemohu, jak skvěle drží.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od timcs »

Keď máš elektrónkový zosilňovaš, tak si už asi videl ako vyzerá elektrónka. Len príklad viď. foto z čoho sa skladá EL84. Keď sa pozrieš, čo tam toho môže vibrovať, tak je toho dosť. Mikrofoničnosť si vieš overiť pri zapnutom zosilňovači poklepaním drevenou ceruzkou na baňku, mal by si počuť v repro zvuk podobný pri poklepe na mikrofón. Čím je menšia intenzita toho zvuku, tým je elektrónka menej náchylná na mikrofóniu. Ak sa mýlim, tak ma určite niekto opraví. Vďaka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od timcs »

PS : Ja osobne používam EAT Cool Damper na dvoch elektrónkach v cd a má to pozitívny prínos. Na zosilňovači žial takú možnosť nemám, lebo sú tam ochrané krúžky okolo elektróniek, kvôli ktorým sa už nezmestia.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:mikrofonnni efekt lamp ? a to je co, jinak bych rád věděl, co se na lampách rozvibruje ... Ani vytáhnou jich kolikrát nemohu, jak skvěle drží.
Práve tá sklenená banka, ako píše Timcs.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Tony »

Monteho prispevky su niekedy fakt usmevne...no co, aspon ma jednoduchsi zivot:-)
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Možná, jen kdyby byl zesilovač někde naproti repro. Většina lidí má mezi bednami.Ťukat tužkou, to snad nemusím. Ono kdyby to bylo zlepšení, tak výrobce jich bude dodávat hned, ale asi není důvod. Já uznám jen oddělovací trafo pro přínos zvuku, to slyší i hluchý, ale kroužky. V podstatě jsem jich měl na předzesilovači na gramo, světe div se, bez nich je lepší zvuk.
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tony píše:Monteho prispevky su niekedy fakt usmevne...no co, aspon ma jednoduchsi zivot:-)
lamo neurážej
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Vzduchoprázdno, vakuum, je dokonalou zvukovou izolací
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od timcs »

To asi áno, neviem, ale pri elektrónkach sa jedná o prenos vibrácií do tela elektrónky prenosom cez baňku. Skús niečo odizolovať vákuumom, mechanickým vibráciám nezabrániš preniknúť, len ak sa mechanicky pokúsiš potlačiť vibrácie na predmetnej veci alebo ju celkom odizoluješ.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak mi to nedalo, najdu tužku a ťukam. S hudbou, bez, silněji a slaběji, nic. M :cool:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od timcs »

Tak to znamená, že tvoja elektrónka je z hľadiska mikrofoničnosti registrovanou posluchom OK. Samozrejme meraním sa to dá presnejšie preukázať, avšak u teba to bude na prahu počuteľnosti, čo si aj vyskúšal. Záleží aj od typu elektrónky predzos alebo výkonová. Výkonové sú náchylnejšie. napr https://www.youtube.com/watch?v=9CW4EsFqXG0
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jestli se někomu něco projevuje, bude někde vada, něčeho....
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mohli bychom to přirovnat i s přenoskou, taky by nemělo být nic slyšet a to je sakra citlivost
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od lubin »

Monte mikrofoničnost je u každé elektronky, čím delší slída, tím je náchylnější (plus další věci jako uchycení součástek ap.), některé se chlubí již v popisu nízkou mikrofoničností (např. 12ax7EH). Kroužky jdou slyšet ale téměř vždy. Často se to dá popsat jako zpřesnění zvuku napříč celým pásmem, ale někdy se může zvuk stát tvrdým až sklovitým. Také jsem zaznamenal rozdíl mezi kovovými kroužky a třeba silikonovými (ty jsou za hubičku). Osobně používám silikonové. A mimo jiné...například firma AR a mnoho jiných používá tlumící prvky už od výroby!!!
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:Možná, jen kdyby byl zesilovač někde naproti repro. Většina lidí má mezi bednami.Ťukat tužkou, to snad nemusím. Ono kdyby to bylo zlepšení, tak výrobce jich bude dodávat hned, ale asi není důvod. Já uznám jen oddělovací trafo pro přínos zvuku, to slyší i hluchý, ale kroužky. V podstatě jsem jich měl na předzesilovači na gramo, světe div se, bez nich je lepší zvuk.
Niektorí výrobcovia ich aj dávajú, napr. Audio Research, McIntosh..., Ale myslím, že každá debata je tu zbytočná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od pajuna »

Bond 007 alias Monte píše:
Tony píše:Monteho prispevky su niekedy fakt usmevne...no co, aspon ma jednoduchsi zivot:-)
lamo neurážej
Tony neni lama, ja ho videl :shock: :lol:

Monte,
ke stari zacinas vnimat jen cernou a bilou barvu - co ty mezi nima, znas nebo uz jsou passeeee :smile: ?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

holt začátečníci zmoudřeli :lol: :lol: :lol: , běžte protestovat :lol:
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od ivandk »

mac píše:Na lampy typu ECC 8..... jsou výborné tyto, i když trošku dražší
http://www.europeanaudioteam.com/en/eat ... 00012.html
Mate s nimi konkretni zkusenosti. Nasel jsem webove stranky ale neni zrejme kde by se daly koupit nebo objednat?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Tlumici krouzky na lampy

Příspěvek od pajuna »

Tak Ivane,
ktere si nakonec objednal?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět