Kvalita vinylových výlisků

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od tujatuja »

Za poslední rok jsem nakoupil v Bontonlandu v Praze asi 60 LP desek - většinou re-edice starších jazzových alb, ale i nějaký rock. Právě dnes jsem si přinesl domů Coldplay - MYLO XYLOTO a jednu raritu z r. 1968 - The United States of America. Po jejich vybalení se mi jenom potvrdily mé negativní zkušenosti se současnou mizernou úrovní lisoven - tedy přinejmenším těch, jejichž výtvory jsou u nás k mání. Deska Coldplay je po obvodu nezačištěná a visí z ní kousky vinylu, jedna strana desky The United States of America nese stopy, jako by jí někdy otíral hadrem na podlahu. Obě desky mají tak malý středový otvor, že je nelze ani silou nasadit na talíř gramofonu. Podobné problémy se vyskytovaly i u značné části mých letošních nákupů (odhaduji cca 1/3) - často spojené i s praskotem. Je dosti zvláštní, že téměř všechny vinyly, co jsem v Bontonlandu koupil, měly stejný papírový vnitřní obal - jako by se jednalo o výlisky s jediné výrobny. O to více si dnes musím vážit své staré sbírky LP desek. Jako jsou Vaše zkušenosti s kvalitou současných výlisků?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od fox »

Dražší limitované edice jsou v pohodě. Komerční nahrávky nestojí za mnoho.
Proč kupuješ v Bontonlandu ? Desky jsou tam většinou předražené a výběr nic moc.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od monte »

Osobně, kupuji už jen na EBAY, ne v dražbě. Nejraději u obchodníků s deskami, jen stará vydání. Když mi dojde nerozbalená třicet let stará deska, jen mlaskám. Dnešní vydání jsou zvukově, jen digitálně, přebuzené vydání. Pokud není aspoň předzesilovač s regulací, zvuk je bída. Jenže mnoha lidem to nevadí a kupují.
Ceny kvalitních hraných desek, jsou dnes už taky pěkně vysoko. http://stores.ebay.de/Der-Bucherpate/Vi ... 34.c0.m322, naposledy jsem kupoval 15 desek v Rakousku, polovička nerozbalených, vše původní vydání :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od radimecek13 »

Dnešní výlisky vinylů stojej za prd,koupil jsem na curepink.cz Robbie Williams bratru za 900,- a byla tak zvlněná,že přenoska skákala z drážky na drážku,hrůza.Dobrou zkušenost mám s Amazonem.de,tam jsem kupoval Pink Floydy a Dire Straits a byly v pohodě.
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od tujatuja »

Proč kupuji v Bontonlandu? Protože 1) vadnou desku ochotně vymění za jinou, 2) cenově to vychází skoro stejně jako u dovozu, pokud vezmeme v potaz přirážku za přepravu, 3) s nákupem v zahraničí nemám nejlepší zkušenosti - z mých nákupů CD a LP u CD WOW mi nedošlo 12 ks ( cca 1/3 objednaných a zaplacených desek) - údajně dochází k rozkrádání zásilek v třídírně zásilek u České pošty.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od tujatuja »

Tak mi z Němec od JPC Schallplatten došel komplet The Beatles. Balení luxusní, ale poté, co jsem první desku položil na talíř gramofonu, slyším silný praskot: na okraji je prasklina dlouhá asi 3 cm, které jsem si nevšiml. Teď sháním pořádně silnou lupu, abych zjistil, zda nedošlo k poškození hrotu přenosky :mad: .

To, že kvalita současných výlisků je často pochybná, dobře vím. Ale dosud jsem se nikdy nesetkal s naprasklým vinylem. Hlavně, že si ti vychcánci nechají ty černé placky dobře zaplatit.

Shodou okolností jsem si ve stejný den zase jednou koupil v Bontonlandu LP Grant Green: Carryin´ On. Ani jsem tu desku nedal na gramofon - už po vybalení vidím rýhu (jakoby nehtem). A to jsou ty desky všechny zapečetěné!

Vinyl s výjimkou několikaleté přestávky po nástupu CD kupuji po celý život. Pamatuji, že bylo běžnou praxí, že prodavačky v Supraphonu vyjímaly desky a přehrávaly na požádání ukázky zákazníkům, takže se občas stávalo, že deska, kterou jsem si přinesl domů, nebyla úplně tiptop. Ale to, co se prodává na vinylu dnes, je prostě humus. :thumbdown:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja mam zatim s Bontonlandem dobre zkusenosti, stejne tak s tim obchodem dole v Palladiu. Asi stesti (*)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Mamut »

tujatuja:

Musím jen souhlasit. Je mi s toho také moc smutno, člověk se těší na novou desku a pak se s toho jen užírá ~x(
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od tujatuja »

Naštěstí v Bontonlandu se chovají seriozně a desku vymění. Příště už ale si nechám každou LP prodavačem vybalit a prohlédnu si povrch na místě.

Vadnou LP od Beatles jsem poslal do Německa k výměně a doufám, že se k reklamaci postaví čelem.
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Kupuju tak tři LP za měsíc. Myslím funglovky. Cena je často kolem 1000Kč, ale kvalita bývá mizerná! K vánocům jsem dostal PF TER. Desky zvlněné, hodně praskaly a ještě zvláštně šuměly. Je březen a já čekám na vyřízení reklamace. Jack White - Lazaretto - první strana křivě vylisovaná - hrot jezdil zprava do leva +- 4mm!!!, takže hrála hodně falešně. LP zvukově celkově dost mizerné. Prodejce mi řekl, ať si vezmu jinou LP. Doplatil jsem 250Kč a vzal jsem si Marka Knopflera - Privateering. Obsahově super, zvuk vynikající. Ale... První deska opět špatně vylisovaná. V prvních dvou písních se hrot sotva udržel v drážce. V jednom místě hodně malých vlnek za sebou. Hodně to rozkmitalo basové reproduktory a bylo to i slyšet. Zase reklamace. Prodejce mi řekl, že si myslí, že chyba bude asi v mým zařízení. Řekl, že to je druhá a poslední reklamace. Od každé desky má většinou jen jeden kus, tak jsem si tentokrát vzal Claptona a friends, Yes - The album a doplatil jsem stovku. Lp hrají zaplať Pánbůh dobře. Za ty prachy by to opravdu mohli vyrábět a kontrolovat pečlivěji! Výborně hraje album skupiny Korn, které jevyrobeno u nás. Nevím, kde LP kupovat, aby s reklamacema nebyl problém.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je slozite. Deska muze byt vyrobena excelentne, lec kdyz ji bude prodejce skladovat na hromade jako ta slecna v Bontonlandu na Zlicine, tak z toho budes mit talir. Nebo kdyz nekdo necha polovinu vsech palet s Beatles Mono boxy cely den na slunci, tak ty desky taky nebudou uplne rovne. Jak jsem psal jiz nekolikrat - poptavka prevysuje kapacity, a tak se to flaka.

A PROTO JEDNA RADA...

Kdo mate zajem o posledni Knopflerovo album "Tracker", nekupujte jej na vinylu. Ty placky obsahuji vady, ktere vznikly pri rezani a galvanoplastice, takze jsou z logiky veci na vsech vyliscich. Jo a obsahove je to hrooooozna nuda :???:
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Mám už druhý výlisek Knopflera - Privateering, ale zase první LP rozkmitává přenosku a dost to ruší reprodukci. Druhé LP je v pohodě. Máte zkušenosti s tímto vinylem?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

S timto titulem mam zkusenosti mraky. Co presne znamena, ze "rozkmitava LP1 prenosku"?
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Na kraji je LP vlnité. Hodně drobných vlnek za sebou. Přenoska nadskakuje. Je to pozorovatelné na membránách reproduktorů a slyšitelné v reprodukci - chvění. Mám druhý výlisek, kupovaný na druhém konci republiky a závada je zcela totožná. Druhé LP je zcela v pořádku.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aha, klasicky problem. Kdyz se dostane bordel mezi matrici a lisovaci formu, tak to udela presne tohle. Druhym zpusobem vzniku teto vady je tupy nuz, ktery orezava pretoky. Jak je deska jeste tepla a nuz tupy, tak to okraj nekdy zvlni. Pokud uvazim zpusob prace s matricemi v tovarne, kde deska vznikla, tak priblizne dalsich cca 1000 desek bude timto problemem trpet. No a pokud ma prodejce vsechny z teto varky, muzes reklamovat do aleluja. Resenim je koupit obvodovy zatezovy kruh - Clearaudio tomu rika Outer Limit, vyrabi to treba i VPI. Ovsem cena je cca 20.000 Kc, takze tudy asi cesta nevede. Pak pomuze rovnacka desek. Tu od Furutechu vzhledem k cene zavrhuji, jinak je ale skvela. Zajimave vysledky podava i Vinyl Flat (http://vinylflat.com), ovsem ten je dobry na celkove krive desky a nevim, jestli by to pomohlo na tento problem. Kdyby ses rozhodl jej poridit, nemusela by to byt v pripade neuspechu velika ztrata, protoze kdo doma nema nejakou tu krivou desku, ze? Srovnas pekne celou sbirku...

Rada na zaver: Nez desku z Lodenice, to si radsi nas*at za limec kosile :thumbdown:
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Ten Knopfler není z Loděnice, ne? S deskama z Loděnicejsem celkem spokojenej. Poslední Korn a Black Sabbath hrajou hodně dobře.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je z Lodenice.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od timcs »

Niečo pre milovníkov LP http://www.gearboxrecords.com/
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Reedice Bowieho zase zvlněná... :mad:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Celoplosne nebo jen na kraji?
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Zase jen kraj. :thumbdown:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Klasika :smile:
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Jaké máte zkušenosti s posledním LP Cohena? Já zase negativní. :-(
Bond 007 alias Monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Absolutní top zvuk, máš vydání od Back to Black, Sony music
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Na první straně mám ve všech mezerách a na začátku skladeb nepříjemnej šum... A to mám už třetí výlisek.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dalsi vylisek ti nepomuze, problem je jinde.
Dieter Burmester
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rOn »

Tiež mám nového Cohena a kvalita je úplná mizéria. Silný šum, prevažne v jednom kanáli, na oboch stranách. Doska od výroby s otiskmi prstov, a znečistený povrch dosky.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od PGH »

Kupte si CD-SACD, za 30 let co je kupuju jsem žádné měnit nemusel. LP je krok zpět, je to jen móda kterou vymysleli vydavatelé aby měli co prodávat protože lidi uz hudbu nekupuji. Take hraju LP ale ty staré co jsem nakoupil před vic jak 25 lety.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo, nizce nastavena teplota vyhrivani rezaciho noze (v pripade rezby do laku) nebo tupy nuz a spatna med (v pripade DMM) se projevuje presne tak, jak pisete. Potom jeste trochu lajdactvi v galvance a lisarky se mohou treba pokalet, ale problem uz bude na vsech vyliscich :thumbdown:
Dieter Burmester
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Když je deska dobře vyrobená, kvalitou zvuku jí nic nepředčí. Předchozí dvě LP Cohena hrajou skvěle, navíc je u nich přiloženo CD. Škoda, že u poslední LP je jen kód na stažení... Kupuji cca 5 LP za měsíc, ale ne vždy pro radost, bohužel. Např. MLOR od PF má lehké škrábnutí už z výroby a pravidelně jemně lupne v téměř celé první skladbě...
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od LawIAR »

rzika píše:např. MLOR od PF má lehké škrábnutí už z výroby a pravidelně jemně lupne v téměř celé první skladbě...
reklamácia?
Bond 007 alias Monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

rzika píše:Na první straně mám ve všech mezerách a na začátku skladeb nepříjemnej šum... A to mám už třetí výlisek.


Znova si ji pouštím a nemám tam nic jak popisuješ, nemáš rozhozeny gramec. Taky každou novou desku vyperu. Tvůj problém se mi taky kdysi stal u Emersona, koupeno na Akru, jako nové, už nikdy. Dnes kupují jen u Music Records Plzeň.

DSC_0092.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Bond 007 alias Monte píše:
rzika píše:Na první straně mám ve všech mezerách a na začátku skladeb nepříjemnej šum... A to mám už třetí výlisek.


Znova si ji pouštím a nemám tam nic jak popisuješ, nemáš rozhozeny gramec. Taky každou novou desku vyperu. Tvůj problém se mi taky kdysi stal u Emersona, koupeno na Akru, jako nové, už nikdy. Dnes kupují jen u Music Records Plzeň.

DSC_0092.JPG
Já kupuju taky u MR v Plzni. Tam jsem jí dvakrát reklamoval. Třetí mám z Budějovic, ale taky bída. Zkoušel jsem jí na několika gramcích s různýma přenoskama a všechno špatně. Druhá strana je celkem v pohodě.
Bond 007 alias Monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mám vybitou baterií, chtěl jsem nahrát hlavně mezeru, tak jen začátek https://youtu.be/3TC3mzNhhZE , jestli bude chuť, tak odpoledne
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

Bond 007 alias Monte píše:Mám vybitou baterií, chtěl jsem nahrát hlavně mezeru, tak jen začátek https://youtu.be/3TC3mzNhhZE , jestli bude chuť, tak odpoledne
Mně by zajímaly hlavně mezery. první výlisek šustil na druhé straně v poslední skladbě asi poslední minutu. Druhý - první strana šmajdala zleva doprava a v mezerách šustila, druhá byla v pořádku. Třetí výlisek nešmajdá, ale na první straně šustí. Myslím, že i při náběhu na první skladbu. Druhá strana celkem v pořádku.
Bond 007 alias Monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

tak https://youtu.be/XNSd3APYnPg , prostě na desce nikde nic není
Bond 007 alias Monte

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

ještě jedna, jinak takto vypadá sdílená ekonomika, oni vše, já nic :lol: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... U_eEJOVhO4 , ale zvuk nesmazali



Vaše video bylo v některých zemích zablokováno.
Ve vašem videu byl nalezen obsah chráněný autorskými právy.
Vzhledem k zásadám nastaveným nárokující stranou nelze video v některých zemích přehrávat.
OMEZENÍ SLEDOVÁNÍ
Video blokováno v 244 zemích
ZPENĚŽENÍ
Video nelze zpeněžit
Zpeněženo nárokující stranou

je víc zemí než 244 :lol: ^:)^
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od harley44 »

rzika píše:Jaké máte zkušenosti s posledním LP Cohena? Já zase negativní. :-(
Vyborna kvalita, zvuk i pozadi. Rekl bych , ze konecne se to naucili zase lisovat. Pred nekolika lety to byla katastrofa.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
rzika
Příspěvky: 13
Registrován: 03 bře 2015 07:55

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od rzika »

harley44 píše:
rzika píše:Jaké máte zkušenosti s posledním LP Cohena? Já zase negativní. :-(
Vyborna kvalita, zvuk i pozadi. Rekl bych , ze konecne se to naucili zase lisovat. Pred nekolika lety to byla katastrofa.
Tak si objednám ještě jednoho z venku. U nás jsem koupil tři jeden horší než druhý... :-(
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita vinylových výlisků

Příspěvek od martinowsky »

U me skvely zvuk a ticho jak z CD.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět