Ceraball

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Ceraball

Příspěvek od Peer »

Na počest lachima opět zakládám vlákno Ceraball. :smile:
http://ceraball.com/
Obrázek
Myslím, že není potřeba představovat.
Kdo to vyzkoušel, ví své.
U mne největší přínos pod repro soustavami a gramofonem!
Jak jste na tom, pánové, vy?
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Obrázek
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Ceraball

Příspěvek od pasul »

Mám to pod transportem. Velice jednoduché ověření funkčnosti. Ale našel jsem výrobek, který má u mého převodníku větší vliv než ceraball. Je fakt, že už samotá Finite Elemente Pagoda má vliv. Ovšem s fo.Q G-53F je to ještě lepší. Doporučuji vyzkoušet. A když už jsme u těch doplňků, tak jiný výrobek od fo.Q má neskutečný vliv na ty placky. Probereme jinde.
zakka68

Re: Ceraball

Příspěvek od zakka68 »

Taktiež som s tým trocha laboroval, no nakoľko som mal zapožičanú iba jednu sadu, skúšal som iba pod prístrojmi, verím, že u reprosústav by sa to prejavilo asi najviac. Najviac som počul zmeny k lepšiemu u CDP.
Jeden člen fóra mi pred časom spomínal zaujímavú vec. Pri návšteve hifi štúdia v Nemecku videl, ako tam skúšali Cerabally podkladať pod CDP v rôznych polohách, bližšie a ďalej od seba, pričom dochádzalo k zmene vo zvuku.
Napadlo ma podložiť Cerabally tam, kde dochádza k najväčšim vibráciam, t.z. trafo, mechanika a ešte pod výstupy.
Na svojej CDS-5-ke som Cerabally aplikoval takto a myslím, že tento spôsob je u mňa najviac počuteľný, samozrejme ide len o jemné nuansy, ale každý posun vpred má svoj význam (verte, porovnal som to nespočetne krát, psychoakustika už nemohla ani fungovať)
Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Super. Díky za nové poznatky. :thumbup:
Škoda, že jsi to nemohl vyzkoušet právě pod repro soustavama...
U mne tam byl opravdu největší přínos.
(nejenom u mne)
zakka68

Re: Ceraball

Příspěvek od zakka68 »

nie je to veľmi dobre vidieť, ale v reáli to vyzerá u mňa asi takto:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

Budu citovat sám sebe ze svého vlákna:

Cerabally jsem zkoušel již dříve. Měl jsem zapůjčeno několik sad od p. Pieknika ze studia RP Audio a několik dnů jsem zkoušel jak se to projeví zvukově. Nakonec jsem si nechal dvě sady pod reproduktory, tam se to projevilo nejmarkantněji. Slyžitelné zlepšení zvuku, zpřesnění celého spektra, hlavně v oblasti basů. Pod komponenty jsem nepozoroval žádné zlepšení, snad jen, no malinko jsem váhal u předzesilovače, ale bylo to na hranici psychoakustiky. Komponenty ML jsou již z výroby na solidních nožičkách, tak asi proto to dopadlo takto. Na jiném přístroji se to může chovat jinak, zájemce to musí vyzkoušet na svém aparátu.

Obrázek
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Pochopil jsem, že používáš jen 3 Cerabally.
Což je správná volba :!:
Alespoň co se týče stability přehrávače.
A vidím, že jsi ho i zatížil. :thumbup:
Pokud jde o vibrace, tak kromě vylepení vnitřku bitumenem, nelze
víc udělat... Tady je jen otázka, jestli to má ještě smysl.
Super. :!:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Dívám se, že máš i zesilovač Vincent.
Asi 234?
Tam asi nejsou úplně ideální nožičky?
Je to podobné jako u 238?
Pokud ano, tak bych zkusil i tam s tím laborovat.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Ceraball

Příspěvek od pasul »

Je to slyšet. A to i na tom mém krámu. Použil jsem ještě jednu věc od firmy Fo.Q. A ta taky moc pomohla mému transportu.

Obrázek
zakka68

Re: Ceraball

Příspěvek od zakka68 »

Peer:

máš pravdu, je to 234-ka a tie nožičky ako píšeš, nie sú ideálne. Budem sa snažiť postupne vypodložiť najprv repro a potom, keď to financie dovolia aj ostatné prístroje a to uvedený zosil a možno aj sieť. práčku. Zatiaľ som to pod ňou neskúšal, pretože ju mám krátko.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Napřed to vyzkoušej, jestli to má vůbec nějaký přínos pod zesilovač.
Cerabally nejsou zrovna laciné, že.
Pak dej vědět.
Každá zkušenost je vítaná!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ceraball

Příspěvek od Mark Levinson »

Ještě jsme zapomněli na nejmenšího z Ceraballů, model Spider. V tabulce od Peera není vyobrazen, ale je dobře vidět na fotce od Pasula pod EMM Labs. Jsou předurčeny pro firemní stojan Finite Elemente-Spider, ale dají se výborně použít i pod komponenty. Jejich nosnost je pro tento účel dostatečná a jsou z celé rodiny Ceraballů nejlevnější.
Finite Elemente - tabulka nosnosti.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Ceraball

Příspěvek od Peer »

Rád bych touto cestou také varoval před padělky Ceraballů, které
u nás kolují. Padělek je patrný na první pohled a navíc kulička
je samozřejmě úplně jiná, než originální.
Koupi těchto padělků vřele nedoporučuji.
Jsou to vyhozené peníze a vrhá to špatné jméno na kvalitu originálů :!:
A myslím si, že kdyby to viděli výrobci, tak by se za břicho popadali, než by podali žalobu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Ceraball

Příspěvek od Guliver »

Peer píše:Pokud jde o vibrace, tak kromě vylepení vnitřku bitumenem, nelze víc udělat...
Môžeš mi doporučiť nejaké samolepiace (asi do auta) nech nemusím bádať?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Ceraball

Příspěvek od pajuna »

Cerabally mam pod repro, kde je to znat. Zkousel jsem je i pod CDP, ruzne umisteni prinasi opravdove zmeny. Nicmene, zatim CDP provozuji bez nich. Kazdemu ale vrele doporucuji vyzkouset.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Ceraball

Příspěvek od pajuna »

Guliver píše:
Peer píše:Pokud jde o vibrace, tak kromě vylepení vnitřku bitumenem, nelze víc udělat...
Môžeš mi doporučiť nejaké samolepiace (asi do auta) nech nemusím bádať?
Zkus se zeptat take Mikyho, on to vystlal asi pred tydnem, ale ja si nepamatuji cim konkretne!
Kontakt pripadne do SZ.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Ceraball

Příspěvek od johny52 »

Ví někdo na jakém principu Ceraball funguje?....Vibrace z korpusu rozvibrují keramickou kuličku a tím se eliminují?
Když je kulička kovová tak to nefunguje?....díky :shock: :?:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Ceraball

Příspěvek od bigjoe »

Já si myslím, že logický je to, aby kulička byla z materiálu, kde vibrace "chcípnou", což asi dělá ta keramika. Kovová kulička by vibrace pustila dál.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

_soundcare_spikesa_fotomale.jpg
_soundcare_spikesa_fototlac_graph.jpg
Skúšal som pod repro aj pod prístroje Cereball, pod prístrojmi asa mi najlepšie osvedčili originílne nožičky od výrobcov, pod repro zas Soundcare. Oproti Cereball sú čistejšie na výškach a stredoch, majú zdanlivo menej basov, ale sú konkrétnejšie. Prikladám foto a dokonca aj merania.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ceraball

Příspěvek od aretax »

bigjoe píše:Já si myslím, že logický je to, aby kulička byla z materiálu, kde vibrace "chcípnou", což asi dělá ta keramika. Kovová kulička by vibrace pustila dál.
Čo sa týka prenosu vibrácií, ich prenos cez guličku je minimálny, pretože sa jedná o bodový styk. Samozrejme, aj materiál guličky má určitý vplyv. Väčší vplyv na prenos vibrácií má materiál samotného telesa nožičky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ceraball

Příspěvek od adrian »

Davam do pozornosti recenziu na Finite Element,zaujimavy clanok ...
http://www.svetaudia.cz/recenze-finite- ... -vec/139-2
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ceraball

Příspěvek od Jiri »

Pokud někdo plánuje nákup doplňků od Finite Elemente tak bych s tím moc neváhal.
Firma je prý ve finančních potížích a další osud nejistý...
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Ceraball

Příspěvek od jimmi »

Jiri píše:Pokud někdo plánuje nákup doplňků od Finite Elemente tak bych s tím moc neváhal.
Firma je prý ve finančních potížích a další osud nejistý...
Kolko ich máš slubených za reklamu ? (vtip)

No jasné tých 6 Cerabollov čo sa v čr predá zacháni firmu pred krachom. :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Ceraball

Příspěvek od lachim »

firma fin. el. již někdy v srpnu 16 podala sama návrh na svou insolvenci.
výrobu přebírá, prodej přebral jiný subjekt.
vše by mělo běžet normálně dále.
uvidíme. též jsem zvědavý...
Roman2

Re: Ceraball

Příspěvek od Roman2 »

Ani se nedivím, že podala návrh na insolvenci, takových bláznů jako jsme my,moc nenajdou :lol:

Mám 3 kusy pod lampovým předezesilovačem a tam mají jednoznačný přínos v podobě výborně konturovaného basu a zlepšení je slyšitelné i co se týka podání prostoru.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Ceraball

Příspěvek od timcs »

Jiri píše:Pokud někdo plánuje nákup doplňků od Finite Elemente tak bych s tím moc neváhal.
Firma je prý ve finančních potížích a další osud nejistý...
Pri tých cenách sa ani nečudujem. Ich produkty prínos síce majú, ale pomer výkon/cena je slabá.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ceraball

Příspěvek od Jiri »

Ne, nejde mi o záchranu firmy Finite Elemente :lol: ale o to, že jejich výrobky budou minimálně na nějaký čas obtížnější sehnatelné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Ceraball

Příspěvek od jimmi »

V dnešnej dobe kapitalizmu ak nejaká firma skrachuje nahradí ju iná firma.
(Príkladom aj ked z iného odvetvia je humanizmus 25 rokov dozadu pri výrobe zbraní v našich štátoch alebo výroba potravín. 1.človek za to zožal vo svete uznanie a 200.000 ludí prišlo o prácu)

To je jedno či umelo alebo naozaj.Ak je o výrobky záujem a su kupci a trh kde to umiestniť .Poprípade sa umelo trh vytvorí či už reklamou alebo inak. Konkurencia povačšine ponuka "drahšie a ešte lepšie " riešenie. :cool: :roll:

Uplne mimo temu a dosť pravdepodobne blbá štatistika http://www.podnikanivusa.com/2015/09/04 ... uji-firmy/
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ceraball

Příspěvek od Jiri »

Jimmi, ano, asi se najde někdo kdo převezme výrobu těchto produktů ale moje info bylo o tom, že pokud se teď někdo rozhoduje ke koupi jako jsem to tento týden udělal já, tak se prostě zásoby u CZ distributora zmenšují a nové dodávky zatím nejsou...Toť vše.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Zkoušel už někdo čínské kopie ? http://www.ebay.com/itm/4x-HiFi-acousti ... 1884534163
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Ceraball

Příspěvek od timcs »

fox píše:Zkoušel už někdo čínské kopie ? http://www.ebay.com/itm/4x-HiFi-acousti ... 1884534163
Vyzerá to celko ak Finte Elemente, funkčnosť je otázna. Len aby to niekto nezačal predávať ako originál s odôvodnením, že už k tomu krabičku a doklady nemá. #:-s
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Neodolal jsem a zakoupil jsem kopie. Včera dorazily. Provedení velmi dobré, kulička z černé keramiky. Zkoušel jsem je pod CD, kde jsou přínosem. Uvažuji o koupi dvou setů pod bedny.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Ceraball

Příspěvek od timcs »

fox píše:Neodolal jsem a zakoupil jsem kopie. Včera dorazily. Provedení velmi dobré, kulička z černé keramiky. Zkoušel jsem je pod CD, kde jsou přínosem. Uvažuji o koupi dvou setů pod bedny.
Nemáš možnosť porovnať s originálom. Bolo by to zaujímavé, hlavne ak by prínos original vs kópia nebol taký priepastný ako ich cena.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ceraball

Příspěvek od fox »

Originál doma nemám. Kdysi jsem je měl půjčené, ale to jsem měl jinou sestavu.
Ty kopie stojí za zkoušku. Pokud si pamatuji, vzhledově jsem nepoznal mezi nimi rozdíl.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Ceraball

Příspěvek od Ramones »

fox píše:Četl už někdo tento článek ? http://www.audiodrom.net/cs/lide-a-stro ... za-chvenim
... a co pak taková rozdílná vlhkost vzduchu v poslechovém prostoru. To jsou rozdíly :silent:
... umístění poslechové aparatury ve vztahu k nadmořské výšce, případně výšce budovy s výchylkou ve vyšších patrech v cm :silent:
... a pak už jen zanedbatelný rozdíl v hodnotách krevního tlaku posluchače, měnící se 100 000 x za den, který významně ovlivňuje prokrvení sluchového orgánu (ano i sluchového :-) )
... případně tinitus a rozdílná kondice pravého a levého ucha v řádu %

A vy tady "nějaké podložky" :angel:
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: Ceraball

Příspěvek od Jurajc »

..ahoj..chcel by som trochu odstranit pavuciny z tochto vlakna :)
..reprobedne s vahou cca 45kg by som chcel dat na tri cerabally, toto som zatial nikde necital, preto sa chcem spytat, ci je v tom nejaky hacik - nie na styri ale na tri...teraz mam v ramci "dizajnu" izby :) bedne na styroh 10cm zeleznych nozkach, kde na spodku je nejaka guma...
...mam plavajucu podlahu, kde zulova kocka nepripada do uvahy :)
..co poviete??..urobit to, ci nechat tak...so zvukom som spokojny ale viete..preco sa nevenovat "konicku"? :) (ma to vobec nejaky prinos) ci je to uz lem o dizajne, kedze nie som ziaden s prepacenim netopier na rozdiel od inych.. :)
moja zosatva...hegel h160 - cardas - primare np30 - visaton conga...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ceraball

Příspěvek od Dieter Burmester »

3 Cerabalony bedny udrzi, ale jaky budou mit dopad na zvuk bude chtit vyzkouset. Dobry prodejce by mel umet tento produkt zakaznikovi zapujcit.
Dieter Burmester
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: Ceraball

Příspěvek od Jurajc »

diky za fajn odpoved :) pekne sviatky
Odpovědět