Genesis

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Genesis

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Už půl roku mám ve skříni plakát The lamb lies down on Broadway.
Nemá to sice tu jemnost odstínů šedé, ale za to je u toho nádherné barevné logo Genesis a hlavně to stálo něco kolem 800 Kč .
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Náhodou jsem narazil na zajímavou stránku. Je to pro mne bohužel v italštině, ale i tak to dává tušit, že se snaží nejen přeložit texty alba Genesis, ale také vysvětlují některé detaily z obálek Paula Whiteheada, které s největší pravděpodobností souvisí s obsahem textů a hudby:

http://www.centrosangiorgio.com/rock_sa ... alisse.htm
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

V pátek 18. května večer je na ČT Art fragment dokumentu Sum of the parts o Genesis.
Bude to s titulky, takže majitelé dokumentu na DVD nebo Bluray to jistě uvítají.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Genesis

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavý tip, díky. Podívám se.
Mark Levinson
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Genesis

Příspěvek od matori »

Slevy, ale jaká je kvalita? Může někdo podat referát.

http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1187956
Bond 007 alias Monte

Re: Genesis

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

matori píše:Slevy, ale jaká je kvalita? Může někdo podat referát.

http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1187956

Nedoporučuji, jednou jsem nakoupil, ne. Dnes kupuji jen v Plzni, ani Bonton ne.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

matori píše:Slevy, ale jaká je kvalita? Může někdo podat referát.

http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1187956
Jsou to s největší pravděpodobností remixy Nicka Davise. Kdybych si mohl vybrat, tak pokud ne Japan repliky tak alespoň provedení z přelomu tisíciletí. Tuším, že to mělo bílou nálepku definitive collection nebo definitive remaster. Ty remixy nemusí totiž každému vyhovovat.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Je už to snad deset let, co jsem s nadšením očekával vydání remixů N. Davise . Po prvotním poslechu CD vrstvy na letitém aparátu jsem byl doslova nadšen. S novým zařízením však přišlo velké rozčarování. Nejenže se změnilo DR, ale evidentně si pan Davis při mixování pomohl "rukou". Na výsledném zvuku je stopa ostrosti. Po pár letech jsem se podruhé odhodlal porovnat remix Nicka Davise SACD The lamb lies down on Broadway s Japan replikou na CD.
Bohužel to dopadlo velmi podobně. Vydržel jsem jen jedno CD .
Je tam pořád ta poslechová nepohoda, která u remixů Yes Stevena Wilsona neexistuje!!!
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Genesis

Příspěvek od Halíř »

Ja mam od Davise Selling a Lamb, obojí 2008. O jemnosti pochopitelně nemůže být ani řeč. Konkrétně Lamb ostrý jak břitva, ty vejšky až na hraně (a to mám milosrdný aparát). Nicméně detail, prostor moc fajn. Větší problém mi dělá při poslechu opačný extrém - temnější alba a že jich pár taky mám. Tam jsem si musel , já čuně, pomoct korekcí. Fuj, hanba!!!
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Genesis

Příspěvek od Halíř »

Jen doplnim údaj pro upřesnění: 2008 remastered a stereo mixed, drobně pod čarou: 2007 to Virgin records.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Genesis

Příspěvek od Mark Levinson »

Po delší době jsem si dnes pustil desku Wind a wuthering a uvědomil jsem si jak je to skvělá věc. Neříkám, že je nejlepší nebo lepší než Selling.... apod., ale rozhodně stojí za pozornost. Mnoho lidí tuto desku upozaďuje nebo zůstává ve stínu slavnějších děl, ale mně se opravdu hodně líbí. Možná tímto někoho popichnu k jejímu poslechu.
.
2020-05-17 09.26.18.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Genesis

Příspěvek od matori »

Pravdu máš předsedo. Stavím ji také hodně vysoko.Mám ji jen CD VJCP68099 a bažím po SACD. Měl jsem i první LP. To jelo tak často, že o originálu se už hodně vzdálilo. I obal dostal na zadek. No pujčovalo se k nahrávání a ty gramce max s přenoskou SHURE. Poplatné době.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Genesis

Příspěvek od Dasta »

Victore,
děkuji za inspiraci
IMG_20200517_130503.jpg
Dal jsem si před obědem, byla to luxusní záležitost.
Tato deska z roku77. je opravdu výborná, k nějakému upozaďování není nejmenšího důvodu, splňuje veškeré atributy progresivní tvorby, kterou skupina nastavila v dřívějších albech s P. G.
Jediný důvod, proč se zdá být upozaďována bych viděl v tom, že na titulu nezpívá P. Gabriel.
Osobně stavím tento titul, spolu s "Trick of The Tail" na stejnou úroveň jako desky"Seeling England By The Pound", nebo "Nunsery Cryme".
IMG_20200517_122743.jpg
IMG_20200517_121945.jpg
Odpoledne ještě nějakou desku od Genesis poslechnu.
Díky za tip.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Genesis

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci, díky za ohlasy, jsem rád za inspiraci a sdílení. Taky mne to dnes chytlo a jedu Genesis, pokračoval jsem deskou "A trick of the tail" a teď mi hraje "Foxtrot". Chystám se na dvojalbum "The lamb lies down on Broadway".
Honzo, musím se přiznat, že deska "Nursery Cryme" u mne trochu pokulhává, moc ji nemusím. A "Trespass" vůbec ne.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Trespass má skvělé kousky, ale na albu je ještě znát nízká technická (zvuková) kvalita, se kterou se technici potýkali.
Doporučuji si poslechnout The knife z koncertního alba Genesis - Live :thumbup:
Genesis Live.jpg
Úplně od věci není poslech nebo video Steve Hackett - Genesis revisited. Tam je zvuk a tím i hudba úplně někde jinde :clap: :clap: :clap:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Genesis

Příspěvek od Dasta »

Mám Trespas pouze na cd, reediční vydání z roku07a jsem docela spokojen.
Vzhledem k tomu, že je to dnec již padesát let starý titul, musím říci, že se vydání na cd povedlo.
Možnosti v roce 70 byly, jaké byly, s tím už nic nenaděláme, zvuk je takový, jaký je.
Jistě, že koncertní podání z blízké doby,se může zdát jako lepší, pro porovnání by to chtělo koncertní záznam okolo roku 70.
Trespas je z roku70, tudíž byl komplet nahrán analogovou cestou, jediná možnost získání nejlepší kopie je pouze první vinylové vydání z roku70 , pokud možno UK vydání.
Jakékoliv remixy, od koho buď, přepisy na cd, sacd, v jakémkoliv datovém toku,všelijaké SHM, nebo bůh ví co ještě, bude jenom honba za iluzí.
Je to výborná hudba, nedělejme z ní však audiofilní záležitost, byla určena pro rockery, nebo ještě lépe pro příznivce progresivní tvorby v rocku a toto splňuje úspěšně už padesát let.
Tehdejší nahrávací možnosti bych v žádném případě nevylepšoval, z toho vyleze jedině paskvil, asi takový, jako když na originální portrét ženy přidáte na rty výraznější rtěnku a ztmavnete vlasy.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Genesis

Příspěvek od PGH »

Honza má pravdu, nejlepe na tom budou první anglická vydání, par jsem jich měl. Jinak mě ted uplně stačí remastry z 94 a 07.
Mám rád vše od Trespas po Wind and Wuthering ale nadherná rozlučka je živé Seconds Out nahrané v Paříži v červnu 77. Už tenkrát to 2LP mělo fantastický zvuk a Collins Gabriela nahradil víc než dustojně.
Pak už to nejak přestalo být ono aspon pro mě.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Genesis

Příspěvek od matori »

PGH: ano , pak to šlo trochu né do kopru, ale do popu. Pořád skvělá muzika, ale ten rock se pomalu vytrácel. Collins to , jak to napsat - "víc opísničkoval". Mám zafixováno, že většina normál populace zjistila že existují nějací Genesis po skladbě Follow You Follow Mee.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Genesis

Příspěvek od Dasta »

Na závěr dnešního dne s Genesis si dávám ještě tento skvost.
IMG_20200517_174459.jpg
Čtyricetšest let stará hudba a pořád přináší radost.
No řekněte, přátelé, není to nádherné?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Genesis

Příspěvek od matori »

Ano hudba excelent, taky to sjíždím, ale když Dasto napíšeš ty roky- honem ještě užívat. :angel:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

V příloze pár ochutnávek pro nedočkavé:
SACD od Analogue Pruduction
SE1Cover.jpg
SE2Back.jpg
SE3-Inside-Case.jpg
SE4-Inside-Booklet.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Genesis

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie, díky za fotky :thumbup:
Zajímalo by mne spíše zvukové srovnání s SACD, které již na světě jsou dávno, tedy Japan miniLP a Evropská verze. To asi nebude jen tak možné.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Genesis

Příspěvek od jirie »

Mám doma jak japonské mini repliky, remixy SACD i CD.
Tohle by teoreticky mohlo být
o chlup lepší než první vydání Japan replik :angel:

Takže nezbývá než trpělivě čekat než Pavel zavolá.
Odpovědět