Test káblov

Diskuze o kabelech.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Test káblov

Příspěvek od wolf »

Na stránke HIFI-Aktiv.at som našiel tento zaujímavý článok.
Dávam sem preklad takmer 1:1

Veľmi zlý fake- test
Dosť zahanbujúce ale so zaručene strhujúcim efektom.


V nemeckom HiFi Studiu, bola vykonaná rada prezentácií na tému HiFi káble (RCA, XLR, LS a napájací kábel)výsledky boli tak pôsobivé, že sa oplatí o tom napísať.. Ako základňu tvoril kvalitný reprodukčný reťazec, skladajúci sa z CD prehrávača, predzosilňovača, výkonového zosilňovača a pár stojanových reproduktorov. Ako hudobný materiál, boli zvolené dobre známe, najmä kvalitné hudobné nahrávky rôznych štýlov hudby. Pod vedením majiteľa štúdia bol predstavený rad káblov rôznych cenových relácií a od rôznych výrobcov, ktorých zvláštne vlastnosti tu boli prezentované . Rozsah káblov sa tiahol od lacných štandardných káblov až po najdrahšie triedy high-end . Počas komplikovanej demonštrácie (všetky káble boli znova pripojované viackrát), rozdiely, na tomto očividne veľmi čisto poskladanom systéme, boli pre všetkých prítomných jasne počuteľné. Po viac ako 3 hodinách uvoľneného počúvania boli z účastníkov profesionáli na problematiku káblov. Každé premiestnenie viedlo k rôznym zvukovým obrazom, ktorých vlastnosti boli evidentné a boli jasne pochopitelné. Nie vždy boli najdrahšie káble najlepšie, ale tendencia v tomto smere, tam bola a všetci prítomní sa v tomto zhodli. Na návrh z publika na posúdenie prínosu bi-wiring zapojenia, bolo o toto okamžite postarané. Boli použité kvalitné , smerové káble. Okamžite boli všetci presvedčení o dynamickom zisku. Basy boli štíhlejšie, ale presnejšie a priestorová reprodukcia získala na štruktúre. Nástroje mali telo a hlasy boli prirodzené.. Všetci prítomní si užili niekoľko ďalších hudobných skladieb a to až do okamihu, kedy boli všetky káble odstránené pred zrakmi divákov, zosilňovač aj CD prehrávač boli vypnuté . Ale hudba stále hrala!
Po určitej dobe ubitého mlčania, sympatický vlastník štúdia utešoval svoje publikum s nasledujúcimi slovami: Verte mi, dámy a páni, to sa môže stať každému z nás. Robím tento seminár dnes nie po prvýkrát a nevediem vás bezdôvodne na tenký lad.
Potom sa naklonil ku reproduktorom striedavo na jednu stranu a ukázal skutočné vedenie, ktoré viedli popod hroty priamo do podlahy a do jeho servisnej miestnosti. Tam sedel s úsmevom zamestnanec, ktorý viedol réžiu po celú dobu prezentácie. On pozoroval skrytou kamerou čo sa deje v štúdiu a vo vhodnom čase spúšťal alebo zastavoval hudbu.
V priebehu testovacej sekvencie tak nebolo nikdy nič menené !!!
Táto demonštrácia bola ukončená majiteľom štúdia s nasledujúcimi slovami: Ak by ste rovnaké množstvo peňazí, ktoré ste chceli práve minúť za káble, investovali do lepšej akustiku a reproduktorov, môžete skutočne počuť rozdiely a to aj so zavretými očami.
Tieto falošné testy ukazujú aká silná je sugescia v tejto oblasti.
V HIFI časopisoch prezentované Workshopy sú založené na rovnakých efektoch.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Test káblov

Příspěvek od Senior »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Test káblov

Příspěvek od Tinariwen »

:-?

Ja napríklad takýmto "lacným" príbehom neverím....To malo vyznieť že to bol slepý test predpokladam...

...autor článku ,tak ako to podal, mi pripada že si vystrelil predovšetkým z čitateľa.

Viete mi dať preklik na original tohto članku?
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Ten článok asi prevzali od géniov zo Slovanetu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Test káblov

Příspěvek od sekal »

Článek je převzatý z rakouského webu hifiaktiv.at, jak už bylo napsáno v úvodním příspěvku. Originál je zde. Na Slovanetu o něm není ani zmínky.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Test prepojovacích HIFI a HIGH-END káblov.

Příspěvek od jimmi »

Starší ale zaujímavý test:


http://www.cable4you.eu/documents/AMP%2 ... abelu).pdf

:thumbup:

Celí odkaz treba nakopirovať a dať vyhladať v google:

http://www.cable4you.eu/documents/AMP%2 ... abelu).pdf


......

začiatok textu:

"

Recenze hifi jsou postaveny vždy na chatrných základech. Vlastně nikdo se nemůže dopátrat objektivní skutečnosti, nikdo
opravdu neví, jak by to mělo znít, není srovnání s originálem. Ten je nahrazen jakousi fatou morganou. V případě propojovacích
kabelů tento fakt nabývá fatálních rozměrů. Neznámých je více, než je únosné. Názory na úlohu kabelu, zvláště propojovacího
čili signálového (to jsou ale všechny, že) či snad linkového, se v extrémech různí:
Propojovací kabel nehraje pro zvuk zásadní roli. <> Propojovací kabel může brzdit dynamiku, rozostřit detaily a znechutit
poslech jinak výborné soustavy.
Propojovací kabel je příslušenství.<>Propojovací kabel je plnohodnotný komponent.
Kabel je přizpůsobovací člen.
Kabel je nutné zlo.
Kvalitu kabelu nelze objektivně zhodnotit.
Existují v podstatě dva různé přístupy k problematice, resp. výběru signálových kabelů (koneckonců připomínající nekončící
názorovou třenicí táborů audiofilů):
a) Ideou kabelu by měla být jednoznačně jeho transparentnost
b) Kabel je tu od toho, abychom jím zvuk dolaďovali
Nebo:
a) Jen racionální cesta vede k úspěchu
b) Je nutné zkoumat i technologie, které jdou za hranicí "zdravého" úsudku
Samozřejmě těmto požadavkům odpovídá různá filosofie výrobců.
Čtenář si však klade jistě i poněkud prozaičtější otázky:
- jak velké jsou skutečné rozdíly mezi kabely?
- jak se projeví změny ve zvuku - a to i při použití nejlepších či naopak levných přístrojů?
- lze uvažovat o vlastním charakteru zvuku kabelu?
- lze kabel zhodnotit měřením?
Tento test propojovacích kabelů je včetně závěrů jeden z nejkomplexnějších, co byl v uplynulé dekádě uspořádán. Stanovili jsme
před sebe úkol, že z našeho úsilí musí vyplynout nějaké obecnější závěry, než jen tabuka pořadí úmorného srovnání velkého
počtu kabelů. Snad i vás přesvědčíme, že vlastnosti kabelů lze zobecnit."
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Test prepojovacích HIFI a HIGH-END káblov.

Příspěvek od Fox_25 »

Pěkné, sám jsem nějaké repro kabely zkoušel, ale mezi běžnými dvoulinkami jsem rozdíl neslyšel, teprve koaxiál byl o něco lepší. Abych to upřesnil, nějaký rozdíl slyšet byl vždy, ale hádám za to mohla psychoakustika a teprve u koaxu byl rozdíl mnohem větší.
U signálových kabelů to mám jednodušší, stačila RG62 a při délkách 10cm a 6cm je nejspíš bezpředmětné to nějak výrazně řešit. Zkoušel jsem samozřejmě i jiné sig. kabely, ale rozdíl byl opět na hranici rozpoznatelnosti.

Kolikrát je lepší kouknout se co nám milý výrobce repro soustav osadil veselého do výhybky. Nezřídka kdy to bývají i polarizované elektrolytické kondenzátory u středů a výšek, jako bonus prťavé tlumivky na feritovém jádru.

Zajímavější jsou SPDIF výstupy zvukových karet. Mám k dispozici int. zv na základní desce, M-Audio REVO 5.1, Sound Blaster X-Fi Gamer, Sound Blaster X-Fi Elite Pro(s IO konzolí) a nakonec Asus Xonar D2. Člověk by si řekl že by to mělo hrát alespoň podobně, ale ono ne. Ty dvě X-Fi hrají podobně, i když Elite Pro je o kousek dále, ale Xonar zvládá lépe prostor a výšky, středy jsou čistější a "čitelnější". Zajímavé je, že od určité hladiny hlasitosti je zvuk s X-Fi špatný, ale xonar tento problém nemá. Přitom je to v podstatě kravina, hlasitost reguluji pouze potenciometrem, navíc u ASIO a bit perfect je regulace hlasitosti v PC vyřazena. A o psychoakustiku nejspíše v tomto případě nejde, všiml si toho i kamarád který netušil co kde a jak přepínám a označil zvuk X-Fi při vyšší hlasitosti za velmi špatný.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Hmm... takze na prepojenie CD prehravaca so zosikom... RCA kable nieje nic moc... dosiahne sa toho viacej pri koaxiale ci optike alebo XLR kablov
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Test káblov

Příspěvek od valderon »

Jasně, rca je pro hluchoně, nejlepších výsledků dosáhneš optikou, koaxem a xlr.... \m/
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Hm...ja som kupil v akcii tento kabel AUDIOQUEST
GOLDEN GATE SIGNALKABEL ... a vobec nikde sa neviem docitat co to vlastne za kabel je ....vsade pisu secko mozne a nikde nic podstatne ....
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Test káblov

Příspěvek od valderon »

Tady už končí veškerá sranda... Došla mi ironie. (věřím, že drtivá většina pochopila, že to byla ironie). A rozkodovat, zda Miro jen trolli, nebo ne? To nejde. Takže končím :roll:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

este som sa docital ze ak sa jedna o solidny koaxial ... vyrobca ma urcit 3 zakladne vlastnoti : impedanciu,damping a rychlostny faktor kablu... a nikde nic nepisu ...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Test káblov

Příspěvek od PavelDosko »

miro : co je damping a rychlostni faktor kabelu ??
neni placka, neni highend
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Test káblov

Příspěvek od valderon »

Damping je, kolik peněz přispěje partner (ka), a rychlostní faktor je,jak rychle ty peníze zmiznou. To je přeci jasný :lol:
JAPEX

Re: Test káblov

Příspěvek od JAPEX »

valderon píše:Damping je, kolik peněz přispěje partner (ka), a rychlostní faktor je,jak rychle ty peníze zmiznou. To je přeci jasný :lol:
=))
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

joo partnerka kdyz slisi slovo HIFI damping faktor 1000000 a rychlost .. prevysuje rychlost svetla

Faktor rychlosti kabla :Každý typ koaxiálneho kábla má určitý faktor rýchlosti, čo je percento, čo poukazuje na to, o koľko pomalšie sú rádiové signály v príslušnom koaxiálnom kábli než vo vzdušnom priestore, tj rýchlosti svetla. Toto číslo je vždy nižšie ako 100%. Môže byť vhodné uviesť faktor rýchlosti výrobcu alebo dovozcu káblov.
o pardon moja chyba nie damping ale DEPING

DEMPING:
Kvalita kábla je indikovaná vzhľadom na stratu sily signálu v dB, decibel na meter dĺžky kábla. Pri krátkych koaxiálnych kábloch sú straty malé, takže je menej dôležité, akú kvalitu si vyberiete, ale keď je kábel dlhý, strata môže byť veľká, ak je kvalita nedostatočná.

Je známe, že keď sa účinok zvyšuje, výkon stredového vodiča je vytlačený smerom k jeho povrchu. Je to preto, že magnetické pole, ktoré vytvára energia, je stále veľké. To zvyšuje efektívny odpor vodiča a obmedzuje prenos.

asi tak nejak ....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Test káblov

Příspěvek od PavelDosko »

aha :-)
neni placka, neni highend
JAPEX

Re: Test káblov

Příspěvek od JAPEX »

Někdo říká, že je Země placatá, jiný zase, že rychlost světla není konstantní... :lol:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Ved tooo .. comu potom verit...a pravda je len JEDNA...
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Test káblov

Příspěvek od Urbino »

valderon píše:Damping je, kolik peněz přispěje partner (ka), a rychlostní faktor je,jak rychle ty peníze zmiznou. To je přeci jasný :lol:

:smile: :thumbup: :clap: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Ale vsedko predsa musi mat nejake vysvetlenie alebo to nejako dokazat...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:Někdo říká, že je Země placatá, jiný zase, že rychlost světla není konstantní... :lol:
Zem síce placatá nie je, ale nie je to ani guľa. Rýchlosť svetla je konštantná, ale iba v ideálnom stave. V skutočnosti nie je a mení sa vplyvom prostredia, ktorým svetlo prechádza. Vo vesmíre sa napr. rýchlosť svetla prudko mení v blízkosti čiernych dier, kde nastáva aj deformácia časo - priestoru a k zakriveniu svetla v dôsledku obrovskej gravitácie.
Ale káble s tým asi nebudú mať nič spoločné, nemáme v blízkosti žiadnu čiernu dieru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

=)) este rok budem na tomto fore ...a bude zo mne edec... :thumbup:
A vraj jedna anglicka matematicka..matematicky vyvratila cierne diery...v clanku bol aj vypocet skusim to najst ...len tak pre zaujimavost
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Test káblov

Příspěvek od PavelDosko »

edec, muze byt
neni placka, neni highend
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

jeej ....preklep VEDEC
JAPEX

Re: Test káblov

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:
JAPEX píše:Někdo říká, že je Země placatá, jiný zase, že rychlost světla není konstantní... :lol:
Zem síce placatá nie je, ale nie je to ani guľa. Rýchlosť svetla je konštantná, ale iba v ideálnom stave. V skutočnosti nie je a mení sa vplyvom prostredia, ktorým svetlo prechádza. Vo vesmíre sa napr. rýchlosť svetla prudko mení v blízkosti čiernych dier, kde nastáva aj deformácia časo - priestoru a k zakriveniu svetla v dôsledku obrovskej gravitácie.
Ale káble s tým asi nebudú mať nič spoločné, nemáme v blízkosti žiadnu čiernu dieru.
Ale tady jde o něco jiného...Miro si koupí universální blu-ray přehrávač, k tomu chce kosmické kabely a konektory a DAC a bůh ví co ještě a nakonec si na něm pouští MP3...a řešíme tady teoretickou laboratorní fyziku! ~x(
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Ne ne ... uz nechci nic muj mozek dostal momentalne celkem zabrat ....ted sem jenom zvedavy jestli se zmneni zvuk ..pri optike a koax. oproti tem kabelum audioquest co mam ...
Ale co se tice kabelu ...tak zdravy rozum mi rika ze je to opet ,,Faktor Psi,, ktery dokaze ovplivnit Vysledek ...

ale stejne dekuju za vysvetleni a rady :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Miro píše:=)) este rok budem na tomto fore ...a bude zo mne edec... :thumbup:
A vraj jedna anglicka matematicka..matematicky vyvratila cierne diery...v clanku bol aj vypocet skusim to najst ...len tak pre zaujimavost
Matematika ich pred x-rokmi vyvrátila, tak isto, ako v stredoveku potvrdila, že Zem je doska, ale Hubblov teleskop ich našiel. Možno dostal "vlčiu tmu". Len tak, pre zaujímavosť...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

pre mna ..na tomto fore je zaujimave vsedko .. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Miro píše:Ne ne ... uz nechci nic muj mozek dostal momentalne celkem zabrat ....ted sem jenom zvedavy jestli se zmneni zvuk ..pri optike a koax. oproti tem kabelum audioquest co mam ...
Ale co se tice kabelu ...tak zdravy rozum mi rika ze je to opet ,,Faktor Psi,, ktery dokaze ovplivnit Vysledek ...

ale stejne dekuju za vysvetleni a rady :thumbup:
Miro, vypisuješ, pýtaš sa - a čo tak vyskúšať? Všetky typy menia zvuk, nie vždy však k lepšiemu. Nikto Ti nemôže poradiť, čo k Tvojej zostave bude lepšie hrať a navyše nikto nemá také isté požiadavky na zvuk, ako Ty. Všetky faktory od psí až po slona Ti ovplyvnia zvuk. Takže - skúšaj...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Test káblov

Příspěvek od Miro »

Mas pravdu .. to bude asi to najlepsie .Kolko ludi tolko chuti.
Teraz si myslim ze urcite kaza ZNACKA pristroja ci kablu ma svoje vlastne charakteristicke vlastnosti ci zvuk . ,,lacne ci drahe,,
Ak by niekoho zaujimalo ... nasiel som super clanok ako postupovat pri vybere vhodnho prepajaceho kabla .Mozno to tu uz niekde i je a som to prehliadol tak pardon .
Ale tu je navod : http://www.hifimarket.cz/vybirame-signalove-kabely-a227
McBastard
Příspěvky: 1
Registrován: 23 pro 2017 20:45

Re: Test káblov

Příspěvek od McBastard »

Zdravim vas,
Moje realne skusenosti a testovane rca ktore mam su:
BABEXaudio - Vector MKII Cesky vyrobca a tymto kabelom mam prepojeny koncak rotel rb-1552 s integracom creek evolution 50a sluziacim ako predzosik.
Wireworld solstice 7 rca (cinch) mam prepojeny streemer pioneer n50 z predzosikom creek 50a.
Cd player Nad c542 je prepojeny dvoma sposobmi
1, digitalne na streemer pioneer
2, rca (cinch) chord c-line priamo na predzosik

Sietove napajacie kable:

Koncak mam napojeny sietovym napajacim kablom wireworld stratus 7.
Predzosik sietovym kablom pangea ac 14 se mk2.
Mam listu zo 6x schuko a to wireworld matrix 2 s kablom isotek evo3 premium.

Wireworld oasis 7 repro kablami mam prepojene regale Audio physic classic compact high glass- green.

Podobne kable som skusal aj na prima luna prolog one a na vienna acoustic mozard grand.
Co sa tyka kablov stale som si myslel ze je to tah na hlupaka a utopene love. Presiel som cez rozne audio komponenty a dnes ma nik nepresvedci ze kvalitny kabel nema zmysel, prave naopak u niektorych komponentov sa vykon posunul o 30-50% smerom k lepsiemu. Slaby kabel potlacal detail, priestor bol zastreny a dynamika mizerna. Kazdy posun vymenou kabla bola zmena k lepsiemu. Dokonca napajaci kabel na koncak a predzosik dal vyrazne pocutelnu kontrolu a stabilitu pri vyssich hlasitostiach a spickach v strednom a vyskovom pasme. Bas bol hutnejsi a pokojnejsi z lepsim detailom. Nedochadzalo k poklesom striedaveho napatia a prisun stavy bol citelne stabilny. Lista wireworld matrix 2 precistila cele spektrum a aj Tv signal ma vyrazne krajsie a ostrejsie farby signifikantne zlepsenie. Dramaticky posun vymena proson repro kablov za wireworld oasis 7 kde cela priestorova scena, rozlozenie detailov a plasticita nahravky bola famozna. Pri rovnakej hlasitosti to citelne hra hlasnejsie a zaroven pokojne a uhladene , nie ukricane. Bass sa mi zdal z pociatku slabsi nuz je to prvotny pocit nakolko bas pridal na pevnosti a to neprirodzene hlboke dunenie sa vytratilo a bass dostal konkretnu konturu . Testoval som aj na rovnaky cd menic rca vs. Digital. Hra to inak a co lepsie a horsie? Digital vic basu menej stredoveho pasma. Chinch detailnejsie stredy a vysky s plastovou prichutou nuz tazko hodnotit cd ma prevodnik aj pioneer n50 a preto to nieje objektivne. Zaver? Nez tych kablov by som to iz nepocuval nakolko to limitovalo celu aparaturu. Repro za 2litre nemozu nyt napojene kablom za 100€ ... mozu ale limituju potencial. Rovnako koncak za 1000€ z napajacim za 3€ nemoze dostat stavu ako z napajacim za 150€.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Minulý týždeň som mal požičané prepojovacie káble Audioquest Fire. Najprv som ich nechal asi týždeň zapojené v mojej zostave medzi predzosilňovačom a koncami. Cez víkend som ich porovnával so súčasnými káblami Nordost Valhalla. Moje porovnávanie nespočívalo vo vypočutí jedného krátkeho úseku nejakej skladby a následnej výmeny káblov. Po odpojení AQ som zapojil Valhallu a počúval som tie isté LP, ako cez AQ. Viac ma zaujímal celkový dojem, ako jednotlivé nuancy.
Sú to káble rovnakej cenovej kategórie a rozdiel medzi nimi je vcelku malý, ale nezanedbateľný. AQ oproti Valhalle je teplejší, má mohutné, ale oblejšie basy, veľmi pekné teplé stredy, najmä vokály a dychové nástroje, na výškach je menej vzdušný, ale to neznamená, že by detaily chýbali. Valhalla je oproti AQ vzdušnejšia, basy nemajú taký objem, ale sú presnejšie a nástroje sú lepšie definované, stredy nie sú tak príjemné, ako cez AQ, na druhej strane na výškach je Nordost vzdušnejší. Práve na výškach je rozdiel najväčší v prospech Nordost. Čo sa týka podania priestoru, v tom je rozdiel minimálny. Pravo - ľavý priestor sa mi zdal lepší pri Nordoste, predo - zadný zas pri AQ.
Záver: Obidva sú špičkové káble, veľmi ťažko som sa medzi nimi rozhodoval. Pokiaľ sa medzi sebou neporovnávajú, bol by som spokojný s hociktorým z nich. Tie rozdiely sú naozaj minimálne. Nakoniec som sa rozhodol ponechať si Nordost. Pre Nordost rozhodlo podanie veľkých orchestrov, jazzových, aj symfonických. Mal väčšie rozlíšenie jednotlivých nástrojov v orchestri. AQ viac "vypichol", keď hral sólový nástroj, ale orchester bol viac "zamazaný", kdežto Nordost dokázal rozlíšiť aj nástroje, ktoré hrali v orchestri. Ale pozor !! Tie rozdiely sú možno 3 dieliky so 100 dielnej stupnice. Obidva sú naozaj vynikajúce káble !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Test káblov

Příspěvek od F2014 »

@aretax: Pekne porovnani. Nordost byl V1 anebo V2? XLR anebo cinch?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Test káblov

Příspěvek od Pytell »

Také mě zajímá jestli to byla V1 nebo V2 ?

Když jsem měl doma na zahoření a test XLR V2, tak pro mě konečná , asi nic lepšího jsem na své sestavě neslyšel.

Příští měsíc budu upravovat několik V2 jak signálů tak i síťových, už se těším na postřehy. Určitě napíši jak to slyším.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

V1. Skúšal som aj V2, ale na môj vkus mal príliš silné basy. Zvukovo mi viac vyhovuje V1.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Test káblov

Příspěvek od Jiri »

Já jsem u sebe také porovnával v1 a v2, ta v2 mi sedla do sestavy lépe. Nic není univerzální.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Test káblov

Příspěvek od lachim »

jiri
za sebe bych řekl, že právě V2 / XLR je již kabel zcela universální.
mám to sice zatím jen z doslechu, ale od člověka, kterému věřím 100%.
(proti němu jsem stále jen začátečník)
budou však sestavy, kde více sedí V1.
protože hraje (zejména) méně basů a tím méně "ukazuje" problémy v sestavě /akustice.
proto jsem moc zvědavý na douhodobé testy V1 x V2 u mě v DK
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

"protože hraje (zejména) méně basů a tím méně "ukazuje" problémy v sestavě /akustice."
Tomu naozaj nerozumiem. To znamená že keď je viac basov, tak nie sú problémy v akustike? Alebo naopak? Vždy som si myslel, že akustika je iba akustika a pokiaľ basy nerezonujú pri určitých frekvenciách, tak je to OK. Ja osobne mám basy rád, ale nemám rád, keď mi prehlušia hudbu, t.j. stredy a výšky. Ja chcem, aby mi basy hrali, aby som bicie, bass gitaru, trombón a pod. počul hrať a nie masírovať brušnú dutinu. Preto som dal prednosť V1, ktoré má pre mňa prijateľnejšie podanie basov a tým vlastne aj celého spektra.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Test káblov

Příspěvek od Jiri »

Aretax, máš stále ještě předzesilovač AR lampy? Mě tvá volba v1 přijde logická.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět