Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
efičák
Příspěvky: 663
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od efičák »

Když DIY tak proč ne vlastní.
Aretaxův nápad s projektem Troelse považuju za výborný.
http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudsp ... ojects.htm

Naladit bedny přímo na svou místnost je dobrý nápad. Dřevařskou práci doladí třeba osvědčený Aleš Bílý. Vyhybky s měřením umí velmi dobře. . Mám od něj dvoje bedny v rámci hifi měničů a jsou dobré.
Kuba4 toho má ještě víc s různýma reprákama od pásků po horny.
Všechno mu ladil ještě na místě podle vkusu .

Třeba mě sedly až druhé měniče ve stejné bedně a třetí kondenzátory před výškáčem. A to je u tovární bedny nemožné.

Pravda je, že DIY se špatně prodává, čili nový majitel když chce změnu, musí prodat hodně pod pořizovací cenu a mít trpělivost.
http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-ATS.htm
:cool:

IJ1970, divím se tomu hledání, vždyť musíš už mít hodně naposloucháno a vědět kterým směrem se dát, co se ti líbí a k jakému žánru je použiješ.
Třeba já už mám vymyšlené třetí bedny které kdybych mohl, hned stavím. Líbí se mi charakter polypropylénových membrán a buď dobrou nenápadnou kalotu, nebo zkusit širokopásmo. Kvůli pokoji se nemusím tlačit moc nízko ale líbí se mi co největší měnič středobasu aby chytil co nejnižší středy . Charakter spíše hladký bezešvý a pohodový, než nějaké monitorové sledování detailů.
Hudbu jako celek v plných barvách než ten plankton detailů lovit všude kolem sebe.
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od adrian »

efičák píše: Líbí se mi charakter polypropylénových membrán a buď dobrou nenápadnou kalotu, nebo zkusit širokopásmo. Kvůli pokoji se nemusím tlačit moc nízko ale líbí se mi co největší měnič středobasu aby chytil co nejnižší středy . Charakter spíše hladký bezešvý a pohodový, než nějaké monitorové sledování detailů.
Hudbu jako celek v plných barvách než ten plankton detailů lovit všude kolem sebe.
Na to je jednoducha odpoved HARBETH M 40.1 O:-) A je tam vsetko... :thumbup:
http://www.nisel.sk/?p=9352
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od adrian »

Efiku,
mame podobne poziadavky od reprodukovanej hudby. Ziadna analytika,ale detail musi byt,avsak dolezite je,aby to vystupovalo ako celok,nie splet zvukov . Muzikalita je ten spravny pojem. Bez nej to nejde,pretoze to nebavi.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
efičák
Příspěvky: 663
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od efičák »

Harbeth hraje hladce.
Naposledy upravil(a) efičák dne 05 črc 2016 22:49, celkem upraveno 1 x.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 663
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od efičák »

Harbeth je analogový !
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od RoGi »

..skoda ze uz dali inu cenu :-( , inak usher JE pomer cena/zvuk..

http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... iamond-dmd

http://usheraudio.cz/cenik/
(typujem ze zmena ziadna ,ale bol (je ) to tak dobry produkt, ze asi chcu väcsiu marzu :oops: ) ,no..

a k tomu este :
http://www.audiodrom.net/cs/integrovane ... dio-amp-c1

a je vyhrane.....
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
DinosaurJr
Příspěvky: 56
Registrován: 13 dub 2012 21:31

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od DinosaurJr »

1) MÍSTNOST - základ těžko se mění. Nejlepší varianta je zabrat největší místnost a jen pro sebe, což se nepodaří asi každému - takže je nutno přistoupit na kompromisní řešení. Poslechový minisál v suterénu nebo větší garáži jsou výhodou. Ke KDE ? patří pro kolik bude lidí (1-2) anebo více, poslechová vzdálenost. K tomu patří nezbytná úprava akustitky - alespoň základy, aby se v místnosti dalo současně bydlet. Pokud to myslíš trochu vážněji s akustikou tak začni stropem.

2) HUDBA - Nejdůležitější ze sestavy jsou reproduktory resp. hudba kterou budeš nejčastěji poslouchat. Píšeš - Poslouchám od rocku, až po klasickou hudbu.
nejprve se rozhodni, co budeš poslouchat z 80% a co jen okrajově. Muziku lze rozdělit např. na 5 oblastí s ohledem na výběr reproduktorů
a) trash+heavy metal, hard rock, elektronika nebo
b) grounge, RNB, R´n´R, bluesové kytary, svižný rock nebo
c) melodický rock, relax, plnější jazz nebo
d) jednotliví zpěváci a instumentalisté na nástroje - šp. kytara, klavír, spinet, trumpeta, sax, klarinet, housle, violu, solo či hrající v nevelké skupině dohromady nebo
e) operní zpěv, symfonie v podání orchestru, až po varhany J.S.B. nejnáročnější kat. ...

3) REPRODUKTORY
Podle možností umístění repro (nejlépe ideální pozice s odstupy od stěn min. 50 cm, raději 1m) v místnosti bych zvolil konstrukci repro:
velké sloupy, sloupy, sloupky, regály+sub, regály, (asi už ne monitory, nearfieldy, sluchátka)
Podle převažujícího druhy hudby bych zvolil materiál výškáče, (střeďáku a basů).

Co ti vyšlo ? Pak bych pokročil dále ke konkrétním značkám repro. A pak dále na

4) ZESILOVAČ
5) ZDROJ HUDBY
6) SOUND - plný, hutný vs přesný, detailní, dále třeba hřejivý, analogový, typ basů...
A jaké máš nároky na basy a celkový sound ?
Téměř "každý" "čtvrtek" "novou" LP ♪♫♪
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Bartoli »

Technicky nejlepsi bedny v inzerci jsou 1518.
Kdybys chtel pekny lak a dyhu v komerci je obdoba JBL M2. Jedny JBL M2 byly i na audiomarktu za 10 000 Euro secondhand vcetne zesilovacu crown.

Druhe nejlepsi bedny v inzerci jsou revel ultima saloon 2.

1518/JBL M2 umi hrat lepe nahlas a maj oproti revelum i lepsi spodek.

Ty maly revely ultima saloon 2 jsou na malych hlasitostech srovnatelne dobry jako 1518 a pokud nevyzadujes hrat extremne nahlas a pokud k tem revelum koupis vykonny zesik aspon 300W/8 ohm tak to muze hrat opravdu velmi pekne.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od PavelDosko »

dokonce jsou v inzerci i jedny z nejlépe odleželých ...
neni placka, neni highend
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Bartoli »

Nevite za kolik jsou ty revel ultima saloon 2 k mani?
V inzeratu nebyla cena a trochu se bojim ze se to nevleze do limitu repro + silic 320 000CZK.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Bartoli »

Jinak napisu i svuj nazor jak to udelat v ramci rozpoctu 320 000CZK nejlip = state of the art.

Nejlip jak to jde udelat je aktivni DSP bedna 1518 v uzavzence v 80 litrech + na basech pod 100Hz pak nastupuje bas management multisub ala Geddes.

Takhle je to uplne nejlepsi reseni.

Vyzaduje to samozrejme hodne zesilovacu (4 kanaly pro 1518 + aspon 3 kanaly pro min 3 suby).

Je to taky narocne na ergonomii mistnosti, to znamena umistneni multisub managementu po cimre v zavislosti na sade mereni = "dekorelace" modalni oblasti v konkretni cimre pokrocilou DRC.

Samozrejme laik si to sam neudela bez podpory nekoho kdo tomu rozumi (v CR asi tuhle podporu a navrh umi jen MaBat a Coffe).

Kazdopadne tohle je dnes maximum mozneho a maximum kvality, takovou kvalitu zvuku zadna pasivni kalotova bedna nenabidne.

Nakladove v custom reseni DIY 1518 + 3 suby + 7 kanalu zesilovacu + DSP vyhybka to myslim je realne za 300 000 zadat udelat ze by to bylo i krasne a luxusni povrch a drahe zesy a tak.

Pokud vim krome mych 1518 a B2 ma jeste drazssi in wall DIY system od Coffeho doma v baraku ve zdi Tomtom.

Takze jde to i takhle opravdu dobre :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3079
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od aretax »

To bolo vyčerpávajúce. Ešte Bartoli zabudol dodať, že k tomu najvýhodnejšiemu a samozrejme najlepšiemu riešeniu je nutne potrebné zakúpiť aj zosilňovače, ktoré inzeruje.
Anketa:
- pre koho je takéto riešenie najlepšie?
Všetky správne odpovede budú vyhodnotené a zlosovateľné.
1,. cena: návšteva u Bartoliho vrátane prednášky o všetkých "mršbách" a o výhodách neprekonateľných bední 1518 ako aj zdôvodnenie, prečo sa nedajú predať (ešte sa asi nenašiel nikto, kto by si ich zaslúžil).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od pajuna »

Nahodou , ... myslim si, ze si umi udelat docela slusnou antireklamu :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Bartoli »

Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od knopi »

Jestli můžu taky poradit trošku z vlastní zkušenosti. Tak já když vybíral bedny s polovičním rozpočtem teda než máš ty IJ1970. Tak i přes všechny výborný tipy které jsem dostal na jinym fóru, stejně jsem si vybral jedny z prvních co se mi zvukově líbily a líbily se mi i vzhledově tzn. nějaké sympatie k tomu produktu.
U tebe IJ1970 to vidím hodně podobně Spoustu bedýnek co tu byly vyjmenované budou vynikajicí Noble, Tannoy, Troels, Harbeth a spousta dalších..když potom až to koupíš budeš mít čhuť chtít si s tim doma trochu hrát a zkoušet i víc komponentů k tomu. Bohužel je to tak. Já sem s tím chuť hrát neměl zejména i kvůli financím a tak to co jsem koupil tak jsem to tak i nechal, přitom ty bedýnky co mám tak je tam opravdu cítit každá změna jiného komponentu, vyladit se to potom dá velmi dobře a pokud máš možnost si hrát i s akustikou tak paráda.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Bartoli »

Takhle vypadaji TOP kalotove bedny Revel/Vivid:
http://www.stereophile.com/content/reve ... 0GE1XTJ.97

http://www.stereophile.com/content/vivi ... B1qAXUj.97

Lepsi mereni uz ma jen 1518/JBLM2/B2 kde udrzi kompresni driver svazek pod kontrolou ve velkem zvukovodu s CDWG az do cca 13kHz oproti kalotovym bednam celkem rozdil ze - top kalotove bedny maji konec kontroly svazku na 8kHz.

Tak jak bedny meri tak taky hraji :thumbup:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od adrian »

Davam jeden tip na Jadis DA50 Signature -je to second-hand,asi z hifistudia, nakolko ma 3-mesacnu zaruku . Kurier z Holandska nie je problem...
https://www.hifi.nl/tweedehands/1001016 ... ature.html
Jadis DA50Signature.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od adrian »

K tomu Aurum Cantus Volla ( ak by regal nevadil,niekedy je lepsie riesenie,ked akustika nie je poriesena ) a hodne usetris ...
https://www.hifi.nl/tweedehands/1000954 ... Volla.html
Aurum Cantus Volla.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od adrian »

adrian píše:Davam jeden tip na Jadis DA50 Signature -je to second-hand,asi z hifistudia, nakolko ma 3-mesacnu zaruku . Kurier z Holandska nie je problem...
https://www.hifi.nl/tweedehands/1001016 ... ature.html
Alebo najlepsie Harbeth M40.1 a budes na dloho vesely :thumbup:
Harbeth M40.1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
IJ1970
Příspěvky: 16
Registrován: 12 čer 2016 11:15

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od IJ1970 »

již jsem rozhodnut pro revely, děkuji za rady :)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Vlado222 »

Za mňa dobrá voľba. :thumbup:
Musí to byť dobrá kúpa keď sa tie Salon vojdu do rozpočtu. :smile:
A železo? Čím ich hodláš kŕmiť?
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Ramones »

Také tleskám a tiše závidím :thumbup:
Já už dožiju s JBL ti10k .... :smile:
IJ1970
Příspěvky: 16
Registrován: 12 čer 2016 11:15

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od IJ1970 »

to zatím nevím, majitel je má připojené na audionet max, které by také prodal.

Co doporučítě vy? určitě maxy jsou špičková volba
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Ramones »

Pokud se ti ta sestava poslechově zamlouvala, klidně bych ti ji doporučil.
Časem stejně začneš pošilhávat po jiných variantách a do té doby si pár let užiješ spokojený poslech, pokud máš alespoň trochu porešenou místnost (akustiku).
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Výběr repro + zesilovač (320 000kč)

Příspěvek od Ramones »

...nebo ještě mě napada, kdyby něco kompaktnějšího:

Mark Levinson № 585

Je sice výkonově slabší, ale i tak by cca 300 W na +/- 4 Ohmy stačilo a třeba by se dal sehnat nějaký z druhé ruky.
Odpovědět