Bohumil Federmann - HQQF

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Federmann píše:Pavle 50Hz není dominantních, dominantních je 100Hz a to není „indukci magnetickým polem trafa do PCB“ je to nabíjení kondenzátorů, nejde ani tak o těch 100Hz ale o jejich násobky až k 5 či 10kHz, ta moje cívka to umí slušně potlačit, když dáš na její střed kapacitu cca 1µF, první vinutí se začne chovat jako indukčnost a druhé jako transformátor … za zkušení to stojí, věř tomu, pak můžeš dát nové výsledky. :thumbup:
A kde jsou ty násobky až k 5 či 10kHz? Končí na -115dBV na 700Hz. Bavíme se tu o mikrovoltech na reprosvorkách :roll: Slyšet to není ani s repro přímo na uchu. A též odstupy rušivých napětí jsou vynikající a současně standardně naměřené, můžeš srovnávat s čímkoliv ve Stereophile, jenže přitom je vždy nutné dodržovat podmínky měření a porovnání a nesrovnávat s chimérami.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Průběh rušivého magnetického pole v okolí trafa zjistíš jedině smyčkovou sondou, ne hádáním. Až to změříš tak zjistíš, že průběh určuje proud vinutím a ten tvoří impulsy s opakovacím kmitočtem 100Hz, ne 50Hz. Toto pole indukuje rušení. Když zdroj vzdálíš od elektroniky, rušení způsobené magnetickým polem zmizí. Zkus si to.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od WaVe_99 »

Peer píše:Aspoň se mohou i nepřihlášení návštěvnící fora podívat, kam až může debata dojít...
O něčem to vypovídá.
Ano, neinformovany, neprihlaseny navstevnik fora muze ziskat dojem, ze HQQF je pravdepodobne nejlepe mericim zesilovacem teto planety. Osobne se divim moderatorum, ze toto na svem foru trpi...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

PMA píše:Průběh rušivého magnetického pole v okolí trafa zjistíš jedině smyčkovou sondou, ne hádáním. Až to změříš tak zjistíš, že průběh určuje proud vinutím a ten tvoří impulsy s opakovacím kmitočtem 100Hz, ne 50Hz.
Sorry, můj kiks ohledně 100Hz. V poli trafa skutečně převládají násobky 50Hz, v poli u diodového můstku a filtračních kapacit zase násobky 100Hz.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:
PMA píše:Průběh rušivého magnetického pole v okolí trafa zjistíš jedině smyčkovou sondou, ne hádáním. Až to změříš tak zjistíš, že průběh určuje proud vinutím a ten tvoří impulsy s opakovacím kmitočtem 100Hz, ne 50Hz.
Sorry, můj kiks ohledně 100Hz. V poli trafa skutečně převládají násobky 50Hz, v poli u diodového můstku a filtračních kapacit zase násobky 100Hz.
Rušení je významněji proudovým polem, ne elektromagnetickým .... Udělej FFT na napájení
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

FFT na napájení mám, tam samozřejmě dominují složky 100Hz. Magnetická složka elektromagnetického pole je vytvořená proudem, takže jde o totéž.

Nejsem si ale jistý, že je tu správná interpretace dB, dBV, parametrů, grafů a definic. Všechny ty síťové složky leží o 7dB a více pod úrovní šumu měřeného přes pásmo 20kHz. Úroveň šumu přes pásmo 20kHz je 56uV, což dělá na 8 ohm výkon 0,392nW (0,000 000 000 392W). Zkus si z toho spočítat SPL pro bednu s citlivostí 90dB/W/m, nebo klidně i se značně vyšší citlivostí.

Obrázek
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Ono je to trochu zapeklitější, jakékoliv rušení po napájení je potlačeno rezervou zisku, co se nepotlačí je ve výsledku bráno jako šum, zároveň však je poměrná část tohoto rušení na dif. vstupu zesilovače, kde jej více či méně posouvá do nelineární oblasti, dochází ke vzájemné modulaci všeho a produkci dalšího šumu, nejde ani tak o výkon na výstupu, jako o degradaci užitečného signálu.

Hoď to na laboratorní, stabilizovaný zdroj a zjistíš, o kolik se ti zlepší šumové poměry. Podle použitého OZ se to dá hravě dopočítat. Zkus změřit harmonické složky přímo na napájení, tam to bude podobné jako na výstupu.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Elektronkový předzesilovač HQQF-55-510, plně symetrický, ať již jako předzesilovač či budič koncových transistorů, výstupní rozkmit až 200V, šířka pásma 450kHz.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Obdélník 100kHz

Obrázek

Sinus 100kHz

Obrázek

A ještě sinus 1Mhz, stále pěkná sinusovka

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Ještě přenosová charakteristika, připomenu, že jde o předzesilovač bez celkové zpětné vazby. :thumbup:

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Bohoušku krásný :clap:
Kdyby to nebylo od Tebe, tak bych doporučil, ať si to nadšenci vyzkoušejí.
Ale tvoje povídačky "Pro velké zesílení klesá vstupní šumové napětí předzesilovače až na 1nV/√Hz." jsou trochu zavádějící :roll:
ps. a zase tam vidím ty nesmyslné filtry, to jsi tak blbej, že nechápeš, že to tak nefunguje ?
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Bohoušku krásný :clap:
Kdyby to nebylo od Tebe, tak bych doporučil, ať si to nadšenci vyzkoušejí.
Ale tvoje povídačky "Pro velké zesílení klesá vstupní šumové napětí předzesilovače až na 1nV/√Hz." jsou trochu zavádějící :roll:
ps. a zase tam vidím ty nesmyslné filtry, to jsi tak blbej, že nechápeš, že to tak nefunguje ?
Daněčku ono základy elektrotechniky, fyziky a matematiky nepopřeš ani neobejdeš, je smutné když někdo za každou cenu jen kritizuje, ale pointa mu uniká, když se základních matematických postupů nedostává, přitom stačí počítat jen na prstech. Text není zavádějící, jen mu prostě nerozumíš, zjevně netušíš o čem je řeč, proto kousek vysvětlení.

Šumové napětí je závislé na použitých aktívních prvcích a odporech, zesílení je většinou u zesilovačů bez celkové ZV závislé na poměrech odporů, toho nahoře a toho dole, ten dole má však významnější podíl na šumu, pokud se blíží nule, zesílení roste a šum klesá.

Tím jsem vyčerpal odpověď, pokud víš, o čem je řeč, nemá cenu pokračovat, pokud ne pak nemá cenu rovněž pokračovat. :thumbup:

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Bohoušku ...
ps. a zase tam vidím ty nesmyslné filtry, to jsi tak blbej, že nechápeš, že to tak nefunguje ?
Daněčku, mysli co chceš, ale myslet znamená ***** vědět :thumbdown:

Zde je měření před a za jedním filtrem, on funguje bez ohledu jestli to chápeš nebo ne, měření je toho důkazem. :thumbup:

Obrázek

PS: radil jsem Pavlovi aby je použil, várazně by mu to zlepšilo šumové poměry jeho zesilovače. :thumbup:
Naposledy upravil(a) Federmann dne 08 čer 2016 22:58, celkem upraveno 1 x.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Tak pokud správně koukám, tak 1nV/√Hz vidím na tom obrázku jen pro frekvence nad 3kHz :smile:
O tom se snad může přesvědčid každý.
Jiná věc je, co ten obrázek ukazuje.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše:
danhard píše:Bohoušku ...
ps. a zase tam vidím ty nesmyslné filtry, to jsi tak blbej, že nechápeš, že to tak nefunguje ?
Daněčku, mysli co chceš, ale myslet znamená ***** vědět :thumbdown:

Zde je měření před a za jedním filtrem, on funguje bez ohledu jestli to chápeš nebo ne, měření je toho důkazem. :thumbup:

Obrázek
No blbečku, s tím hejbacím obrázkem dodej hodnoty materiálu a já Ti zodpovím co je v Tvých debilních úvahahách špatně :roll:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše:
danhard píše:Bohoušku ...
ps. a zase tam vidím ty nesmyslné filtry, to jsi tak blbej, že nechápeš, že to tak nefunguje ?
Daněčku, mysli co chceš, ale myslet znamená ***** vědět :thumbdown:

Zde je měření před a za jedním filtrem, on funguje bez ohledu jestli to chápeš nebo ne, měření je toho důkazem. :thumbup:

Obrázek
No blbečku, s tím hejbacím obrázkem dodej hodnoty materiálu a já Ti zodpovím co je v Tvých debilních úvahahách špatně :roll:
Měžení je z rozkmitového stupně 507ky potlačení harmonických je neoddiskutovatelné, nejde o úvahy, ale konkrétní fakta, jen Tvé úvahy se s fakty míjí, mé úvahy jsou s fakty v souladu, jsem mnohem dále, než si vůbec umíš představit a to je to proč to nedokážeš pochopit. :thumbup:

Měřeno osciloskopem zvlnění před filtrem, amplituda 38mV

Obrázek

Měřeno osciloskopem zvlnění za filtrem, amplituda 10mV

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

A z toho se mám posrat ? Když tam dám kapacitní násobič, tak bude potlačení třeba 60dB :roll:
Ale jako vždy jsi nedodal konkrétní hodnoty, abych Ti ukázal míru Tvé blbosti !
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Tak pokud správně koukám, tak 1nV/√Hz vidím na tom obrázku jen pro frekvence nad 3kHz :smile:
O tom se snad může přesvědčid každý.
Jiná věc je, co ten obrázek ukazuje.
:thumbdown:

Já taky napsal "Pro velké zesílení klesá vstupní šumové napětí předzesilovače až na 1nV/√Hz."

INOISE znamená to co znamená ten výraz, tedy přepočtené vstupní šumové napětí, to co se udává u všech aktivních prvků či zesilovačů, pokud se to uvádí. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše:Já taky napsal "Pro velké zesílení klesá vstupní šumové napětí předzesilovače až na 1nV/√Hz."
To je taky věta hodná obsluhy kolotoče :smile:
Šumové napětí je vztaženo ke vstupnímu napětí, nemá nic společného se zesílením a ta hodnota je jen někde :clap:
Po rozpravě s vedením fóra (nick Mark Levinson) mám ale dojem, že je to zde spolčení hlupců, které vůbec nezajímá technická "pravda", ale jde jen o dodržení určitého klišé :roll:
Prostě šaškárna pro blbečky :clap:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:A z toho se mám posrat ? Když tam dám kapacitní násobič, tak bude potlačení třeba 60dB :roll:
Ale jako vždy jsi nedodal konkrétní hodnoty, abych Ti ukázal míru Tvé blbosti !
Kolik bude výkonový úbytek na takovém kapacitním násobiči? :thumbdown: Takové dva filtry za sebou mi udělají i mnohem více jak 60dB a bez výkonové ztráty, za nimi je u HQQF-55-510 napěťový stabilizátor, podepřený schunt regulátorem, celkové potlačení je pak daleko přes 160dB. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše:Já taky napsal "Pro velké zesílení klesá vstupní šumové napětí předzesilovače až na 1nV/√Hz."
To je taky věta hodná obsluhy kolotoče :smile:
Šumové napětí je vztaženo ke vstupnímu napětí, nemá nic společného se zesílením a ta hodnota je jen někde :clap:
Po rozpravě s vedením fóra (nick Mark Levinson) mám ale dojem, že je to zde spolčení hlupců, které vůbec nezajímá technická "pravda", ale jde jen o dodržení určitého klišé :roll:
Prostě šaškárna pro blbečky :clap:
Jak jsem již dříve napsal "Tím jsem vyčerpal odpověď, pokud víš, o čem je řeč, nemá cenu pokračovat, pokud ne pak nemá cenu rovněž pokračovat. :thumbup:"

Ale také jsem napsal "jsem mnohem dále, než si vůbec umíš představit a to je to proč to nedokážeš pochopit." vidím že jsem se nemýlil, dále nemá cenu nic rozebírat, byla by to jen ztráta drahocenného času. Brzy přidám další zajímavosti. :thumbup:

Můžeš se koukat na výsledky měření a přemýšlet proč to tak je. (šumové napětí je simulováno, aby to někdo nepochopil jinak, zbytek je měření)
Naposledy upravil(a) Federmann dne 08 čer 2016 23:42, celkem upraveno 1 x.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Napěťový úbytek je poněkud nezajímavý, když si tam jako blbeček uděláš zvýšené napětí pro napájení frontendu.
A ve výkonové větvi se takto ten filtr nechová.
Proto říkám, jdi s pravdou ven, hrozí Ti jen to, že ukážu, jaký jsi "autocenzura" :lol:
V opačném případě Ti hrozí sankce za klamavou reklamu :smile:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Napěťový úbytek je poněkud nezajímavý, když si tam jako blbeček uděláš zvýšené napětí pro napájení frontendu.
A ve výkonové větvi se takto ten filtr nechová.
Proto říkám, jdi s pravdou ven, hrozí Ti jen to, že ukážu, jaký jsi "autocenzura" :lol:
V opačném případě Ti hrozí sankce za klamavou reklamu :smile:
Nepopírej co je naměřené, mohu změřit i výkonovou větev a dopadne stejně, navíc jsou tam filtry dva za sebou, tak to bude potlačení dvojnásobné, to že nejsi schopen to pochopit, ještě neznamená, že to nefunguje. =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Asi posledních 20 let se zabývám výrobou měřicích izolačních zesilovačů, které mají mnohem horší vlastnosti, než zde propaguje soudruh Federmann a dobře vím proč a ani to nejde dost dobře vylepšit :roll: Prostě platí nějaké fyzikální zákony a ty oblafnout jde velmi těžko.
Na rozdíl od technických přadpisů, jak nám ukázal soudruh Federmann, ošulit a okecat se dá ledascos, čekám teď jen na vyjádření ČOI,mají na to 30 dní :smile:
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Nepopírej co je naměřené, mohu změřit i výkonovou větev a dopadne stejně, navíc jsou tam filtry dva za sebou, tak to bude potlačení dvojnásobné, to že nejsi schopen to pochopit, ještě neznamená, že to nefunguje. =))
Ale mě celkem nezajímá, co jsi naměřil. Dodal jsi konkrétní hodnoty ? Nedodal, tak si můžeš vymýšlet co chceš :roll:
Myslíš, že neznám z paměti vlastnosti těch Epcos symetrickejch droslí ? 20. let s nima dělám síťový filtry BLBE !
Naposledy upravil(a) danhard dne 08 čer 2016 23:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Asi posledních 20 let se zabývám výrobou měřicích izolačních zesilovačů, které mají mnohem horší vlastnosti, než zde propaguje soudruh Federmann a dobře vím proč a ani to nejde dost dobře vylepšit :roll: Prostě platí nějaké fyzikální zákony a ty oblafnout jde velmi těžko.
Na rozdíl od technických přadpisů, jak nám ukázal soudruh Federmann, ošulit a okecat se dá ledascos, čekám teď jen na vyjádření ČOI,mají na to 30 dní :smile:
Je mi Tě líto, kdyby jsi přišel,pomohl bych Ti, dělal jsem je již před 40 roky.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Je mi Tě líto.
Líto proč ? protože si nějakej podvodník natluče držku ?
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Je mi Tě líto, kdyby jsi přišel,pomohl bych Ti, dělal jsem je již před 40 roky.
To může prohlásit jedině dementní "autocenzura", který nechápe o čem je řeč :roll:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše: Nepopírej co je naměřené, mohu změřit i výkonovou větev a dopadne stejně, navíc jsou tam filtry dva za sebou, tak to bude potlačení dvojnásobné, to že nejsi schopen to pochopit, ještě neznamená, že to nefunguje. =))
Ale mě celkem nezajímá, co jsi naměřil. Dodal jsi konkrétní hodnoty ? Nedodal, tak si můžeš vymýšlet co chceš :roll:
Myslíš, že neznám z paměti vlastnosti těch Epcos symetrickejch droslí ? 20. let s nima dělám síťový filtry BLBE !
Federmann píše:Pavle 50Hz není dominantních, dominantních je 100Hz a to není „indukci magnetickým polem trafa do PCB“ je to nabíjení kondenzátorů, nejde ani tak o těch 100Hz ale o jejich násobky až k 5 či 10kHz, ta moje cívka to umí slušně potlačit, když dáš na její střed kapacitu cca 1µF, první vinutí se začne chovat jako indukčnost a druhé jako transformátor … za zkušení to stojí, věř tomu, pak můžeš dát nové výsledky. :thumbup:
Je to chráněno autorským zákonem =)) =)) =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše:Je mi Tě líto, kdyby jsi přišel,pomohl bych Ti, dělal jsem je již před 40 roky.
Co jsem dělal před 40 roky vím celekm přesně, na konferneci ČVUT jsem obhajoval digitálně řízený zdroj s MAA502 a mělo to celkem úspěch, asi 20 konkrétních realizací :clap:
Co dělal mistr Federmann nevím jistě, ale asi leštil kliky na generálním štábu naší lidové armády, nebo to bylo Bohouši jinak ?
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Je to chráněno autorským zákonem =)) =)) =))
Proboha a co ???
Ty jsi si na to podal patent ?
To už tě před ústavem nic nezachrání :lol:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše:Je mi Tě líto, kdyby jsi přišel,pomohl bych Ti, dělal jsem je již před 40 roky.
Co jsem dělal před 40 roky vím celekm přesně, na konferneci ČVUT jsem obhajoval digitálně řízený zdroj s MAA502 a mělo to celkem úspěch, asi 20 konkrétních realizací :clap:
Co dělal mistr Federmann nevím jistě, ale asi leštil kliky na generálním štábu naší lidové armády, nebo to bylo Bohouši jinak ?
No vidíš a nyní neumíš pochopit dvě cívky na jednom jádře a jeden kondenzátor.

Jen hlupák tam dá 1mF a tím jádro přebudí, kapacita musí být řádu 1µF aby harmonické jádro nepřebudily, tím, že proteče jejich část do země, pak již nemohou protéct druhým vinutím a vzájemně se toky odečíst, tím že se neodečtou, stane se druhé vinutí transformátorem, naindukuje se na něm napětí opačné polarity, a to se odečte, takže potlačení je výrazně větší, jako by bylo při použití L-R či R-C členu. Jak prosté.

No vidíš, ty jsi „na konferneci ČVUT jsem obhajoval digitálně řízený zdroj“ a já byl zase nejlepší vynálezce v ČSSR, a takových zdrojů dělal desítky, každý máme nějakou minulost.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše:... já byl zase nejlepší vynálezce v ČSSR ...
Víš Bohoušku, ono to bylo v trochu jiné době, a v té době jsem byl předseda komise ROH pro vználezce a zlešovatelské hnutí a chápeš, že jsem se nemohl vyhlásit zlepšovatelem roku, to by bylo neetické, na to stačil nějakej blbeček :lol:
ps. kdyby to někdo chtěl vydokladovat, tak na rozdíl od BF mohu :lol: ten dupal buzerpac :lol:
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

„na konferneci ČVUT jsem obhajoval digitálně řízený zdroj“
to jsem dělal ve druháku na VŠ, v roce 1976.
Mohl by jsi vydokladovat co jsi v té době dělat Ty ? šašku ?
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:„na konferneci ČVUT jsem obhajoval digitálně řízený zdroj“
to jsem dělal ve druháku na VŠ, v roce 1976.
Mohl by jsi vydokladovat co jsi v té době dělat Ty ? šašku ?
No vidíš, já na výšce jako diplomku dělal měřák na měření dynamických vlastností IO s rozlišovací schopností 10ps, který řadu let makal ve výrobě, princip byl patentovaný což jsem obhajoval ne před komisí ROH, ale před zbytkem zeměkoule. =)) =)) =))

Ale měli bychom se vrátit k tématu. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Bohumile, na kdy máš naplánované měření HQQF-55-510 a HQQF-55-507W na Audio Precision? Teď, když už máš tak dokonalé síťové filtry, se opakování problémů s vysokou hladinou rušivých síťových složek v měření nemusíš obávat, budou to parametry a měření jako víno! :thumbup:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Federmann píše:
PS: radil jsem Pavlovi aby je použil, várazně by mu to zlepšilo šumové poměry jeho zesilovače. :thumbup:
Že já hlupák jsem se nezastavil na konzultaci, při nejbližší příležitosti to určitě udělám!
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Rozjednané je to rok, čekám na volné místo, ale majitel stále nemá čas, není to ten co minule, je to novější AP, snad to vyjde o prázdnonách.

507 v ostré verzi, šedo-zeleno-stříbrná, právě se dodělvají povrchové úpravy.
510 spolu s 514, symetrický zesilovač včetně zapojení beden, bez celkové ZV, jako monobloky, zatím testovací skříně. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Federmann píše:Rozjednané je to rok, čekám na volné místo, ale majitel stále nemá čas, není to ten co minule, je to novější AP, snad to vyjde o prázdnonách.
To víš, doba je těžká, všichni mají pořád napilno.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

U 510ky mohu prozradit, že je plně symetrická, co nalevo to napravo, na každé straně jsou dvě kaskódy po třech aktivních prvcích, tedy celkem 6 aktivních prvků na každé straně, na celém modulu 12 aktivních prvků, z toho je jen 1/3 elektronek. Podle fotek se to dá dopočítat.


Vlastnosti jsou pak dány dokonalou kombinací a sladěním.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Odpovědět