Zajímavý DIY napájecí kabel

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od topič »

Nabízim k vyzkoušeni návod k sestavení zajímavého DIY kabelu:

v mém prostředí se velice osvědčil stadardní průmyslový kabel YCY-JZ. Měl jsem nějaké zbytky z instalace průmyslových PLC a vyzkoušel jsem jej - výsledky mne velice mile překvapily - přinos ve zvuku byl znatelný - všude přibylo detailu. Postupně jsem tímto kabelem nahradil všechny napájecí kabely.

kabel se dá pořídit např. zde :
http://www.kabelyvodice.cz/kabely-vodice/02_ycy-jz.php

kabel má 6 černých vodičů ,1 PE zelenožlutý vodič a stíníci oplet.

zapojení je následovné:
3 černé vodiče zapojte jako fázi L
zbylé 3 vodiče zapojte jako pracovní nulu N
na straně přistroje oholte oplet ( s ničím nespojovat), zapojte pouze samotný ochranný vodič
na straně přivodu ze zdi spojte oplet se zelenožluným kabelem a zapojte na uchranný PE konektor vidlice


Původně jsem začal s vidlicemi IEC a SHUKO z OBI. Ovšem nacpat do standardní vidlice 3 1,5 mm kabely chce pořádnou dávku trpělivosti!
Navíc "zlato" na konektorech brzo začlo černat - tudy cesta pro highend nevede!

Později jsem z Hongkongu objednal rhodiové zásuvky :

http://www.ebay.de/itm/New-Rhodium-Plat ... SweW5VX0Nh

Pozor - z Hohgkongu raději objednávat po jedné sadě , při 3 sadách už mi celníci napařili clo.

Rhodiové zásuvky přinesly mnohem snažší montáž kabelu a do zvuku přinesly ještě o chlup více detailu a lepší dynamiku. Hongkong asi nebude jako originál oyaide ale po několika letech používání zatím žádný problém. Navic kabel s modrými koncovkami vypadá super!

Vyzkoušejte, jsem zvědavý i na vaše zkušenosti.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od lidumil »

No ale tohle http://www.kabelyvodice.cz/kabely-vodice/02_ycy-jz.php je velkoobchod. Nemáš tip, kde to koupit bez ŽP?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od topič »

Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od aretax »

Topič: ten kábel je naozaj výborný. Firma Acon ho dodáva k ich komponentom. Keď som ho skúsil nahradiť vo filtri Acon káblom XLO Signature I., XLO nehral tak dobre. Ja som si ho inštaloval do bytového rozvodu. Používajú ho aj vo VW Slovakia na priemyselné použitie (tam, kde potrebujú tienený kábel).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka tých konektorov z Honkongu, ja mám 1 pár a taktiež žiaden problém. Sú naozaj kvalitné, je tam slušná vrstva rhodia a po zvukovej stránke mám tie isté skúsenosti. Možné je aj to, že sa naozaj vyrábajú pre Oyade. Mám aj rhodiové reproterminály z Číny s takým istým zvukovým prínosom. Pri porovnávaní s Monacor - no neviem, či to nie sú tie isté. Toto potvrdzuje moju teóriu o čínskych výrobkoch. V Číne sa vyrába totálny šunt, ale aj superkvalitné veci. Pri tých kvalitných je aj cena o niečo vyššia. U nás kvalitnú "Čínu" však nekúpiš, lebo sa na nej nedá toľko zarobiť (napr. ak niekto nakúpi nekvalitné konektory za 2€ a kvalitné za 16€, kde bude vyšší zisk, ak ich predá po 30€?). Jednoducho sa v čínskom sortimente treba vedieť orientovať. Nerád počujem, keď niekto hádže všetkých čínskych výrobcov do "jedného vreca". Veľa ráz sa stalo, keď presťahovali výrobu z USA, EU či Japonska do Číny, výrazne sa zvýšila ich kvalita. Osobne som mal (vlastne ešte mám) televízor Sony, vyrobený v Číne a bez poruchy hrá dodnes (asi od roku 1996) - a to hral 7 rokov z toho v hospode prakticky non-stop !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od topič »

aretax píše:Čo sa týka tých konektorov z Honkongu, ja mám 1 pár a taktiež žiaden problém. Sú naozaj kvalitné, je tam slušná vrstva rhodia a po zvukovej stránke mám tie isté skúsenosti. Možné je aj to, že sa naozaj vyrábajú pre Oyade. Mám aj rhodiové reproterminály z Číny s takým istým zvukovým prínosom. Pri porovnávaní s Monacor - no neviem, či to nie sú tie isté. Toto potvrdzuje moju teóriu o čínskych výrobkoch. V Číne sa vyrába totálny šunt, ale aj superkvalitné veci. Pri tých kvalitných je aj cena o niečo vyššia. U nás kvalitnú "Čínu" však nekúpiš, lebo sa na nej nedá toľko zarobiť (napr. ak niekto nakúpi nekvalitné konektory za 2€ a kvalitné za 16€, kde bude vyšší zisk, ak ich predá po 30€?). Jednoducho sa v čínskom sortimente treba vedieť orientovať. Nerád počujem, keď niekto hádže všetkých čínskych výrobcov do "jedného vreca". Veľa ráz sa stalo, keď presťahovali výrobu z USA, EU či Japonska do Číny, výrazne sa zvýšila ich kvalita. Osobne som mal (vlastne ešte mám) televízor Sony, vyrobený v Číne a bez poruchy hrá dodnes (asi od roku 1996) - a to hral 7 rokov z toho v hospode prakticky non-stop !!!
Naprosto souhlasím, i v Číně jsou dnes k mání opravdu kvalitní věci. Ten konektor vypadá a funguje fakt super, jediné co je na něm šuntové jsou nálepky označení, které se mi už většinou slouply. Oyaide má kvalitní nálepky a navíc bezpečnostní chráněnou etiketu. Na kvalitu nálepky ale kašlu, pro mne je podstatná pouze kvalita zpracování výrobku a funkce, a s tou jsem spokojen. Štve mně současný trend zdražování všeho v highendu a kvalitní čínské výrobky by mohly tento trend snad otočit. Uvidíme.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
rrart
Příspěvky: 64
Registrován: 19 lis 2013 14:07

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od rrart »

Šuntove nalepky? - To kazdu chvilu chytas do ruky, ze sa zlupuju?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od fox »

Doporučuji tento obchod. http://sonaraudioshop.com/en/Products/P ... ge=4&mid=1
Zde jsou konektory ve velmi dobré kvalitě za slušnou cenu. Prodejce zná problém DPH v EU, proto na balíčky píše cenu 10 USD. Ještě nikdy jsem nic neplatil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od lidumil »

Díky, sice nemají na skladě, ale zkusím tam zavolat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od aretax »

fox píše:Doporučuji tento obchod. http://sonaraudioshop.com/en/Products/P ... ge=4&mid=1
Zde jsou konektory ve velmi dobré kvalitě za slušnou cenu. Prodejce zná problém DPH v EU, proto na balíčky píše cenu 10 USD. Ještě nikdy jsem nic neplatil.
Neviem, či už aj v ČR, ale v SR platí od 1.5. 2016 nový colný predpis (má platiť pre celú EU) na dovoz tovaru z USA a Číny. Presne ho ešte nepoznám, viem iba to, že na každý dovoz z týchto krajín je potrebné vyplniť cca 50 stránkový formulár a to bez ohľadu na výšku cla.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od topič »

rrart píše:Šuntove nalepky? - To kazdu chvilu chytas do ruky, ze sa zlupuju?
Při častější manipulaci bych se nedivil, ale některé nálepky se slouply již při vybalování - možná problém při přepravě, kdo ví. Každopádně to neřeším, důležitá je pro mne kvalita konektorů a s tou jsem spokojen.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od fox »

aretax :
Prozatím to fungovalo tak, že když byla zásilka v hodnotě do 22 Euro, bylo vše bez cla a DPH.
Dvakrát jsem musel vyplnit formulář České poště pro vyřízení celních deklarací a zaslat kopii faktury. Bylo to vždy u CD Japan. Pokud jsem kupoval z Číny, nebo Honkongu, nikdy jsem nic nevyřizoval ani neplatil. Vždyť celník, pokud není znalý hifista, nemůže tušit, kolik stojí například konektor.
Dnes jsem objednával v Japonsku za 22 USD. Jsem zvědavý, jak to bude probíhat.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od jimmi »

https://www.mojandroid.sk/este-novym-pr ... ahranicia/


Úplne bez platby cla a DPH ostáva tovar do 22 EUR.

Pri tovare nad 22 EUR, avšak do hodnoty 150 EUR budú zásielky oslobodené od cla, avšak nie od DPH. Nad 150 EUR sa už uhrádza aj clo a tiež DPH.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od lidumil »

Mně přišlo včera a v pondělí několik CD z Japonska s cenou 20$ přímo na poštu bez vyplňování čehokoliv.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od jimmi »

Podstatná zmena je spojená s formalitami, teda so samotným daňovým konaním. Ak totiž vznikne colná a daňová povinnosť na dovoze tovaru, pri hodnote balíka nad 150 EUR čaká príjemcu colné konanie a bude musieť predložiť colné vyhlásenie. Okrem tejto povinnosti bude colný úrad prostredníctvom iných štátnych orgánov skúmať, či tovar, ktorý ste si objednali je možné do colného režimu prepustiť, teda inak vyjadrené, bude sa skúmať, či daný tovar nie je zakázaný, nebezpečný, prípadne či nie je napodobeninou. Pre tieto účely sa bude získavať vyjadrenie najmä Slovenskej obchodnej inšpekcie.

Ak bude predmetom dovozu tovar, ktorého hodnota neprevýši sumu 150 EUR, bude zachovaný nasledovný postup. V prípade, že s tovarom príde aj doklad o jeho kúpe (objednávka alebo faktúra), kde uvidí colný orgán jeho hodnotu, bude prepustený do voľného obehu bez omeškania. V praxi to znamená, že adresát dostane svoju zásielku hneď, bez nutnosti podávať colné vyhlásenie a nebude ani na takéto konanie vyzývaný. Spolu so zásielkou však dostane jej adresát aj rozhodnutie o výške platby (uhrádza sa do 150 EUR iba DPH), teda jeho radosť z novej zásielky, na ktorú čakal niekoľko týždňov hneď colný úrad vylepší. Ak so zásielkou nebude spojený žiadny doklad, z ktorého by colný úrad vedel určiť hodnotu, balík sa zadrží a bude sa postupovať ako v prípade zásielok nad 150 EUR.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od fox »

Snad nejsou Češi papežštější než Papež a týká se to jenom slovenských orgánů ! :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zajímavý DIY napájecí kabel

Příspěvek od aretax »

fox píše:Snad nejsou Češi papežštější než Papež a týká se to jenom slovenských orgánů ! :smile:
To je postup pre celú EU. Pochybujem, že by ČR bola výnimkou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět