ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Zaujala ma táto ultrazvuková práčka LP. --> http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... SK-SYSTEME
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=tkfiuh5kHhU
Má s ňou niekto osobnú skúsenosť?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Slovo DIY patri na vedlejsi fora :cool:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

:roll:
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od jeronym »

To muze prohlasit jenom totalni "Dieter". Drzim palce at se dilko podari.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Dík jeronym. Pustím sa do toho zrejme až po novom roku. Mám doma Okki noki, po vybratí LP z ultrazvukového kúpeľa platne ešte prebehnem na Okki a odsajem ich do sucha. :smile:
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od palipol »

Nakoľko s práčkou vinylov Audio Desk Systeme Gläss mám osobné skúsenosti, dovoľte, aby som priblížil, o čo ide. Je to nemecký výrobok, na pohľad jednoduchý, ale kvalitne a funkčne spracovaný. Korpus je zmontovaný z hrubých plastových dosiek, prvky mechaniky sú z nerezu a mosadze. Rozmery sú kompaktné, zrejmé z obrázkov, váha bez náplne je asi 6 kg. Princíp čistenia je mokrý, mechanicko – chemicko – ultrazvukový. Vstavaná nádržka pojme 4,5 l roztoku, ktorý sa pripraví zmiešaním koncentrovaného čistiaceho prípravku s destilovanou vodou v predpísanom pomere. Pracovný čistiaci priestor je vybavený dvomi podávacími kovovými valčekmi s gumovými krúžkami, medzi ktoré sa zvrchu zasunie platňa, tú naviac stabilizujú dve stieracie manžety po stranách. Podávacie valčeky slúžia na otáčanie platne v kúpeli, mechanický čistiaci proces zabezpečujú dve dvojice postranných valčekov s povrchom z mikrovlákna, ktoré sa točia proti sebe a vzájomne sa mierne dotýkajú. V kombinácii s ultrazvukom vytvárajú v mieste dotyku s platňou intenzívne vírivé kavitačné pole, ktoré hĺbkovo čistí a vyplavuje drážky od všetkých nečistôt zachytávajúcich sa v prietokovom filtri. Obsluha je jednoduchá. Po vložení platne a stlačení tlačidla „Start“ začne automatický proces – najskôr čerpadlo prečerpá do kúpeľa roztok, platňa sa roztočí, mechanika prisunie rotujúce čistiace valčeky k platni a spustí sa ultrazvukové čistenie. Asi po 2 minútach čistiaca procedúra skončí, čerpadlo odčerpá vodu späť do zásobníka a nasleduje sušenie studeným vzduchom pomocou dvoch po stranách umiestnených ventilátorov za pomalého otáčania sa platne. Po cca 5 minútach sa prístroj prepne do standby stavu, platňa sa povysunie a zbavená statického náboja je pripravená na prehrávanie. Počas procesu práčka vydáva rôzne zaujímavé zvuky – od žblnkotu a bzukotu až po zvuk malého vysávača, avšak nijako rušivé. Jedna náplň vystačí na 500 čistiacich cyklov, filter sa dá priebežne čistiť vypratím v destilovanej vode, výrobca dodáva všetky spotrebné dielce – gumové krúžky podávacích valčekov, čistiace valčeky, stieracie manžety, filtre, koncentrát…Zvukový prínos po čistení je evidentný vo všetkých smeroch a predovšetkým pre vlastníkov rozsiahlejších a vzácnych zbierok je to, myslím, zmysluplná investícia.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Na trhu je už nový o 200€ drahší :smile: -> http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... aner%2Dpro

-> https://youtu.be/kAtSD4RvzGw?t=21

Nedalo mi to.Objednal som si ho. Bastliť sa nebude- :smile:
Ak bude mať miestna komunita záujem tak zreferujem ako som s ním spokojný. :smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Práčka mi dnes konečne dorazila domov.
Musel som na ňu až doteraz čakať (kým sa vyrobí ) lebo je to už novší model.
Tak som zvedavý.
No ešte ma napadlo, že by si možno zaslúžila kvalitnú destilovanú vodu. Preto sa chcem spýtať skúsených či jej bude stačiť obyčajná destilka, alebo mám kúpiť nejakú z lekárne alebo čojaviem odkiaľ. Kým som mal Okki Noki tak mi stačila destil. voda z drogerie. Ale teraz čoja viem.
Čo na to fajnšmekri? Aké mate skúsenosti s dest. vodou?

Ďakujem za prípadné postrehy.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teraz staci destilka z benzinove pumpy.
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Asi máš pravdu.
Netreba z toho robiť vedu. :smile:
Obyč. destilka stačila Oki Noki bude stačiť aj tejto. :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

&Tento chlapík -> https://youtu.be/kfxNWFWV1Qc?t=73
z toho nerobí vedu a svoje LP účinne čistí aj bez práčky. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od aretax »

Doteraz som neprišiel na to, prečo nezoberie rovno brúsny papier. Ak začne so zrnitosťou k40 a postupne prejde k80, k120, k240....k3000, tak LP vyčistí naozaj dokonale. Bude taká hladká, že sa na nej môže nastavovať antiskating.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Nejaký ten deň, práčku už doma mám. :smile: Nejakú tú LP som na nej už vypral a nedá mi aby som ju nepochválil.
Som s ňou veľmi spokojný. :thumbup: Je to super mašinka. :thumbup: Som rád že ju mám. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ve Stereophile testu se recenzent podivoval nad tim, ze u desek, u kterych zna kazdy lupanec a presne vi, kdy prijde, po vyprani touto prackou nejak vymizely. Vsimnul sis neceho takoveho?
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Ve Stereophile testu se recenzent podivoval nad tim, ze u desek, u kterych zna kazdy lupanec a presne vi, kdy prijde, po vyprani touto prackou nejak vymizely. Vsimnul sis neceho takoveho?
Mohlo to mať 2 dôvody - po prvé, že sa jednalo o "zapečenú" nečistotu, ktorú štandardné pračky nevedeli odstrániť a a odstránilo ich až vibrovanie kvapaliny ultrazvukom
po druhé - tak, ako ultrazvuk odstráni nečistoty, môže poškodiť aj platňu. Ultrazvuk nedokáže rozoznať nečistotu od materiálu LP. Zákonite musí takéto čistenie zasiahnuť aj LP. Verím, že ultrazvukové čistenie je vynikajúce na staré a znečistené platne, ale ja by som nedoporučoval opakovane týmto spôsobom čistiť LP. Pri častejšom čistení musí zákonite nastať poškodenie aj samotnej LP a to napr. "vyhladením" nuancí (hlavne na výškach). Princíp ultrazvukového čistenie je vlastne narušenie materiálu ultrazvukovými vlnami (ultrazvukom sa dajú demolovať celé stavby - samozrejme tomu musí zodpovedať aj výkon). Je to jednoducho deštrukčný proces. Ale na druhej strane ak raz LP vyčistím, nevidím dôvod čistiť ju znova. Stačí ju udržiavať v čistote a antistatickou utierkou jemne utierať prach. Hlavná výhoda takejto pračky je vyčistenie starých LP, ktoré sú inak nepočúvateľné. Ak LP nie je očividne poškriabaná, tak lupance na nej sú iba nečistota, ktorá sa bežnými pračkami nedá odstrániť. Aj ja rozmýšľam nad kúpou takejto pračky. Mám veľa pôvodných vydaní LP, starých 30 - 50 rokov, ktoré sa už nedajú zohnať a vyčistenie by im prospelo. V takomto prípade strata nejakých nuancov nie je dôležitá.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Areatx, pri vsi ucte k tobe mam problem ve 3 vecech:

1) Vyhlazeni nuanci na vyskach ultrazvukem
2) Pouziti uterky
3) Lupance su iba necistota

Bod c. 1 si pouze nedokazu predstavit, u bodu c. 2 si myslim, ze za ta leta existence ruznych uterek urcenych k udrzbe LP desek bylo dostatecne prokazano, ze pripadny bordel do te drazky akorat tak zatlacis. Nemluve o tom, ze kazda uterka bude "poustet nejaky ten chlup". U bodu c. 3 jsem si 100% jisty, ze nemas pravdu.
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Dieter Burmester píše:Ve Stereophile testu se recenzent podivoval nad tim, ze u desek, u kterych zna kazdy lupanec a presne vi, kdy prijde, po vyprani touto prackou nejak vymizely. Vsimnul sis neceho takoveho?
DB to neviem. Nemám napočúvanú žiadnu LP do tej miery aby som mohol skonštatovať to čo napísal ten recenzent.Každopádne LP vypraté v tejto práčke sú veľmi veľmi čisté :thumbup: - blýskajú sa ako psovi gule. :smile:
Oki noki ktorú som mal doteraz sa na ňu nechytá ani zďaleka.
Oceňujem hlavne komfort pri praní, :thumbup:ktorý je k nezaplateniu. Nakoniecsom predsalen práčke doprial destilovanú vodu z lekárne, pretože v lekárni mi vraveli že ich destilovaná voda spĺňa tie najprísnejšie normy.
Možno marketing. :smile: Neviem. No aspoň som pár euríkmi podporil naše zhumplované zdravotníctvo. :sad:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ten lesk asi nebude uplne znamkou kvality, rozhodujici bude vysledek pod mikroskopem, ale musim rict, ze prave z duvodu pohodli o te pracce uvazuji taktez :cool:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Súhlasím lesk LP bude pravdepodobne spôsobený čistiacim roztokom vmiešaným v destilovanej vode.
Zrejme zámer výrobcu. :smile:
Ale aby tu nedošlo k nejakým fámam či dezinformáciam. Ani táto práčka neni všeliek na lupance. Ak je raz LP obohratá, tak ju ani táto práčka nezachráni.
Tiež si myslím Aretax že to vydíš moc čierne a zdá sa mi to tvoje tvrdenie trohu pritiahnuté za vlasy. Predpokladám že Výrobca si dal záležať pri jej vývoji že nie je taký hlúpy aby vyrobil práčku LP, ktorá bude čistiť platne takým silným ultrazvukom aby spôsobil deštrukciu záznamu na nosiči.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše: Ak je raz LP obohratá, tak ju ani táto práčka nezachráni.
Jak souvisi obehranost desky s jeji lupavosti? Odpovim si sam - presne opacne, nez to vIdis ty :smile:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Vlado222 »

Pod obohratosťou som mal na mysli, LP kúpenú z druhej ruky - poškodenú pri prehrávaní s nekvalitnou prenosko, ktorá mohla poškodiť záznam počas jej prehrávania.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo tak - zmatla me predchazejici veta :smile:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Areatx, pri vsi ucte k tobe mam problem ve 3 vecech:

1) Vyhlazeni nuanci na vyskach ultrazvukem
2) Pouziti uterky
3) Lupance su iba necistota

Bod c. 1 si pouze nedokazu predstavit, u bodu c. 2 si myslim, ze za ta leta existence ruznych uterek urcenych k udrzbe LP desek bylo dostatecne prokazano, ze pripadny bordel do te drazky akorat tak zatlacis. Nemluve o tom, ze kazda uterka bude "poustet nejaky ten chlup". U bodu c. 3 jsem si 100% jisty, ze nemas pravdu.
Ultrazvuk nutne musí poškodiť aj samotnú drážku, pretože sám od seba nerozozná nečistotu od materiálu LP. Tie "nuance" na výškach sú na platni tie najjemnejšie výlisky drážky, ktoré sa poškodia prvé.
Utierka, kartáčik a pod. Ja som nenapísal, že LP máš utierkou čistiť a tlačiť na ňu. Ale prach z LP sa utrieť musí...Neviem, či je tu taký tupec, ktorý by tlačil na utierku silou.
Tu máš pravdu - ušlo mi slovíčko, že lupance sú v prevažnej miere nečistota. Ak si si istý, že to tak nie je, potom podľa Teba žiadna práčka nemá význam.

Ale - ako povieš, tak bude. Howgh!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja ti nevim, ale ja na vysoke frekvence v drazce cumim porad a porad mi neni jasne, jak by melo dojit k poskozeni. Zato si dokazu predstavit, jak ten ultrazvuk dokaze odstranit minimalne jeden typ z mnoha existujicich typu lupancu. O uterce se hadat nebudu - klidne ji pouzivej, prijde-li ti to jako vhodne reseni. Ano, lupanec, ktery je zpusoben prekazkou v drazce (rozumej neco, co je prichycene na stene drazky a nema to tam byt), muze byt zpusoben necistotou a na tohle jsou pracky urcene. Ovsem takova prekazka na stene nebo naopak "dira" ve stene drazky, coz je zase jiny typ lupance, je zpusoben predevsim nekvalitou lisovani, v mensi mire take nekvalitou predesle galvanoplastiky. A na to bezna pracka pomuze opravdu velmi velmi velmi minimalne (a na tu "diru" vubec). No a ja si myslim, ze ten ultrazvuk dokaze nektere ty prekazky ze steny drazky utrhnout, cimz se lupanec odstrani. Rovneztak si myslim, ze intenzitu ultrazvuku vyrobce nastavil tak, aby dokazal prave takove prekazky odstranit, zaroven je tato intenzita dostatecne mala na to, aby se poskodila drazka jako takova. To by se musel zmenit jeji tvar tak, jak se meni napriklad koryta rek.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od palipol »

Je dosť dôležité ujasniť si princíp účinku utrazvuku na ktorom je založený tento proces čistenie platní. Ultrazvukové vlny majú za účel rozvibrovať mechanické nečistoty prichytené v drážke, vírivý vodný kúpeľ s obsahom detergentov a účinkom hydrodynamickej kavitácie nečistoty selektuje a dopraví do filtra, kde sa zachytia. Je mylné domnievať sa, že sa utrazvukovým procesom časom "vytrasie" aj materiál samotnej platne a nebodaj sa záznam znehodnotí. Plastová platňa z PVC nie je hlinená tabuľka s hieroglyfmi. Opakované čistenie ultrazvukom platni neškodí a mechanicky ju nijako nepoškodzuje - naopak - priebežne minimalizuje množstvo zachytených mikronečistôt, eliminuje statický náboj a v konečnom dôsledku znižuje opotrebenie hrotu snímacieho systému prenosky. O zvukovom komforte nehovoriac. To samozrejme neznamená, že platňu je potrebné neuroticky čistiť pred každým prehrávaním. Je to však súčasť preventívnej ochrany záznamu pred ďalším mechanickým poškodzovaním, ktorá má primárne za účel predĺžiť životnosť audiofilských zbierok.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od aretax »

Čistenie ultrazvukom je deštrukčný proces, založený na je kavitácii, t.j. volne preložené "vytrhávanie" materiálu, teda aj nečsitôt. Kavitácia vzniká v tomto prípade podtlakom, ktorý vzniká pri deštrukcii molekúl, na ktorej je založené ultrazvukové čistenie. Ako som už písal predtým, kavitácia nerobí rozdiely medzi materiálmi. Taký istý je vplyv na nečistoty, ako aj na samotný materiál LP. Netvrdím tým, že predmetná práčka nutne musí poškodiť platňu, ale pri opakovanom viacnásobnom čistení podľa mňa k tomu môže prísť. A práve výšky sú "najzranitelnejšie", pretože ich tvoria najjemnejšie "zárezy" v drážke. Ku kavitácii iba toľko: napr. pri turbínach - ak je podtlak, vytvorený pri deštrukcii molekúl kvapaliny dosť silný, nastáva poškodenie lopatiek turbíny a súčasne je to najväčší problém pri ich konštrukcii. Aj keď sa sila kavitácie v tomto prípade nedá porovnávať, princíp je rovnaký. Preto podľa môjho názoru je ultrazvuková pračka výborná na čistenie starých, znečistených platní, ktoré majú pre majiteľa cenu, ale nikdy by som ju nepoužil v prípade novej LP. Že má vynikajúcu účinnosť, to som sa presvedčil u Vlada 222, keď mi vypral 3 znečistené LP. Výsledok bol výborný (predtým som ich viac ráz pral na VPI).
P.S. tá hlinená tabuľka s hieroglyfmi by asi lepšie odolala, ako vinyl.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od palipol »

V absolútnom nanopohľade je poškodzovanie platne všetko, čo ju v jej "živote" stretne od momentu, keď ju obsluha pri lise prvýkrát vsunie do obalu. I obyčajná tečúca voda dokáže mechanicky opracovať kameň. Za 100 miliónov rokov, alebo ihneď pod tlakom 700 atmosfér...Opotrebenie vinylov prehrávaním je z praktického hľadiska jediné, ktoré možno brať skutočne vážne...akékoľvek čistenie, predovšetkým mokrým procesom životnosť platní len zvyšuje a takto udržované zbierky svojho majiteľa určite prežijú.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Dieter Burmester »

palipol píše:V absolútnom nanopohľade je poškodzovanie platne všetko, čo ju v jej "živote" stretne od momentu, keď ju obsluha pri lise prvýkrát vsunie do obalu...
Jen bych upresnil, ze obsluha pri lise nevsunuje platnu do obalu. Jednak na to ta obsluha nema cas, druhak ta platna musi jeste po nejaky cas "vyzrat".
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od palipol »

Prosím, nechytajte ma za každé slovíčko. Je to myslené schématicky.... ~x(
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od lidumil »

Čas dozrál na nákup téhle pračky, nemáte tip, kde ji koupit v ČR? Díky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden mi poslal prodejce z Pardubic :

ULTRAZVUKOVÁ PRAČKA - AUDIODESK SYSTEME - VINYL CLEANER PRO – 2500,- euro = 65000,- nové zabalené

www.modernibyt.com

l.kubias@gmail.com

tel: +420 777 211 069


Zavolej nebo mu napiš, jestli ji ještě má ?!?!
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od lidumil »

Díky Mirku, napadlo mě to taky, hned včera jsem mu volal a jsme už domluveni :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: Gratuluji!
P.S.: Vypadá to, že pereš nějaké BS \m/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Frogyman »

Ještě doporučuji dokoupit tento kryt :thumbup:
https://ebay.us/OSr72M
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od lidumil »

Díky. No mohli by t být i UH, ne? Ale jsou to fakt BS 1. Po krytu jsem už koukal.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od Frogyman »

Na webu jsem našel foto vnitřku pračky, jak někdo v Austrálii řešil opravu čerpadla. Třeba to pro někoho může být zajímavé...


Obrázek

Obrázek

zdroj: https://www.stereo.net.au/forums/topic/ ... ner-parts/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
weiron
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2017 16:49

Re: ultrazvuková práčka LP - AUDIO DESK SYSTEME

Příspěvek od weiron »

Já už jsem na této pračce vyměňoval vodní čerpadlo. Mám druhý model. Prvně jsem napsal výrobci. Ten se víc jak týden neozval. Po přečtení zahraničních fór jsem se rozhodl si pračku opravit sám. Někteří psali že oprava vyšla přes 1000 dolarů. První model téhle pračky měl více poruch. Můj druhý model má mít lepší čerpadlo které má vydržet až 10.000 hodin provozu. Vydržel asi 2 roky. Na obrázku nahoře je ten starší model. Škoda že jsem neudělal pár fotek. Originál čerpadlo je tam Zksj DC40A-2440 cena 20 Eur. Třeba se to někomu bude hodit.
Odpovědět