Ground box

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Ground box

Příspěvek od Dano251 »

Chlapi,

zapodieval sa tymto niekto?
Vyzera to zaujimavo!!!

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Ground box

Příspěvek od Steve »

Dano251 píše:Chlapi,

zapodieval sa tymto niekto?
Vyzera to zaujimavo!!!

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704

velmi pekné ! :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Ground box

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Čo to akože má robiť? Uzemniť prístroje? To môžeš kľudne použiť kvetináč so zemou. Vyriešiš tak rovnaké prd ale bude to lacnejšie.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Ground box

Příspěvek od Tinariwen »

Dano251 píše:Chlapi,

zapodieval sa tymto niekto?
Vyzera to zaujimavo!!!

http://www.entreq.com/products/ground-boxes-17667704

Dano, ty si sa ale rozbehol paradne a sebavedomo hned po zaregistrovavaní....ako starý rutiner :thumbup:
Aký si mal nick pred tvojou reinkarnáciou ? :-?
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Ground box

Příspěvek od Dano251 »

Aký si mal nick pred tvojou reinkarnáciou ? :-?
Ahoj, ziadna reinkarnacia sa nekona, som prvy krat zaregistrovany na nejakom fore.

Ale drzme sa temy.
Ma to nejaky zmysel, alebo je to dalsi sposob ako vytiahnut z niekoho peniaze?
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Ground box

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Skús na to prísť sám. Iba napoviem otázkou. Kde je zemnené elektrické vedenie? Tam by mali byť zemnené aj prístroje.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ground box

Příspěvek od Vlado222 »

Ma to nejaky zmysel, alebo je to dalsi sposob ako vytiahnut z niekoho peniaze?
Ak si to kúpiš tak zistíš. :smile:
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Ground box

Příspěvek od Dano251 »

Uz mi to je jasne, je to somarina :!:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ground box

Příspěvek od Vlado222 »

Vidíš ako rýchlo si na to prišiel. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ground box

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bubuxin-KILBRU power píše:Skús na to prísť sám. Iba napoviem otázkou. Kde je zemnené elektrické vedenie? Tam by mali byť zemnené aj prístroje.
Zkazil jsi mi radost :mad: Sliboval jsi napovedet otazkou a nakonec jsi zde prozradil i odpoved :mad: :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Ground box

Příspěvek od Dano251 »

Bubuxin-KILBRU power píše:Skús na to prísť sám. Iba napoviem otázkou. Kde je zemnené elektrické vedenie? Tam by mali byť zemnené aj prístroje.
Vlado222 píše:Vidíš ako rýchlo si na to prišiel. :smile:

Bolo mi to viac menej jasne dost skoro, chcel som sa v tom utvrdit.

Dakujem.



OT: konecne som sa naucil ako niekoho citovat aj s jeho menom :lol:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Ground box

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Dieter Burmester, sorry. Kto chce môže to vyskúšať naplnené napr. zemou z oblasti Champagne a tešiť sa z kúpy.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Máte někdo zkušenost s SR ground boxy? Zajímá mě hlavně ten střední model Ground BOX SE. OD SR již mám Powercell SX a jsem velmi spokojený, takže následuje úvaha na ground boxem. V minulosti jsem měl možnost u kamaráda vidět vliv prototypu ground boxu od AAI ze Slovenska a jednoznačně tam byl slyšitelný přínos. Podmínkou bylo mít všechny přístroje propojené do ground boxu včetně reprosoustav.

Samozřejmě mě jako každého Čecha hned zaujme možnost DIY výroby těch nesmyslně drahých originálních HD ground kablíků s mini banánkem.

Klidně do SZ.
SR ground boxy.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Mel jsem pujceny ten maly a ten stredni. Funguji oba, ten stredni o dost lepe. Je to logicke - ten maly visi ve vzduchu takze vlastne jen pospojuje vsechny pristroje na jeden bod, ten stredni je dodavany se sitovym kabelem, ktery ma zapojeny pouze zemnici kolik, takze zemni na zasuvku. Proto je potreba do toho nastrkat vsechno. Jako spravneho Cecha te snaha o vyrobu vlastnich kabliku prejde, kdyz si vyzkousis ty vyssi od SR, ktere jsou jeste drazsi, ale ty penize tam jsou hodne slyset.
Quentin

Re: Ground box

Příspěvek od Quentin »

Vienna píše: 29 led 2022 15:10 Mel jsem pujceny ten maly a ten stredni. Funguji oba, ten stredni o dost lepe. Je to logicke - ten maly visi ve vzduchu takze vlastne jen pospojuje vsechny pristroje na jeden bod, ten stredni je dodavany se sitovym kabelem, ktery ma zapojeny pouze zemnici kolik, takze zemni na zasuvku. Proto je potreba do toho nastrkat vsechno. Jako spravneho Cecha te snaha o vyrobu vlastnich kabliku prejde, kdyz si vyzkousis ty vyssi od SR, ktere jsou jeste drazsi, ale ty penize tam jsou hodne slyset.
Dovolím si opravit: ten malý "nevisí ve vzduchu", ale je uzemněn přibaleným kablíkem do zásuvky na střední kolík (větší díra na banánek z boku kostky)
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Quentin píše: 29 led 2022 15:53
Vienna píše: 29 led 2022 15:10 Mel jsem pujceny ten maly a ten stredni. Funguji oba, ten stredni o dost lepe. Je to logicke - ten maly visi ve vzduchu takze vlastne jen pospojuje vsechny pristroje na jeden bod, ten stredni je dodavany se sitovym kabelem, ktery ma zapojeny pouze zemnici kolik, takze zemni na zasuvku. Proto je potreba do toho nastrkat vsechno. Jako spravneho Cecha te snaha o vyrobu vlastnich kabliku prejde, kdyz si vyzkousis ty vyssi od SR, ktere jsou jeste drazsi, ale ty penize tam jsou hodne slyset.
Dovolím si opravit: ten malý "nevisí ve vzduchu", ale je uzemněn přibaleným kablíkem do zásuvky na střední kolík (větší díra na banánek z boku kostky)
Jj, mas pravdu, uplne mi to uz vypadlo.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Ty 2 dražší ground boxy jsou už plně aktivní a zapojují se kabelem do 220V zásuvky ve zdi.
Dává smysl uzemnit i pasivní reprosoustavy?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ground box

Příspěvek od Vinco »

Nedava, pokial je zosilovac a vsetky ostatne komponenty v okruhu uzemnene....poloaktivne bedne sa uz ale zemnia...
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Zajimava poznamka na strance Synergisticu: Many power amplifiers will sound best without the ground engaged. Try your power amp and speaker cables with and without the ground attached and choose what sounds best for your system.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ground box

Příspěvek od Vinco »

To sa tyka hlavne elektronkovych zosikov, ale treba vyskusat. Rozdiel je evidentny a lahko pozorovatelny.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Tak SR Grounding Block a DIY zemnící káblíky jsou doma.
Uzemnil jsem SR Powercell SX, koncák, DAC, externí napájení DACu, streamer, 2x switch.
Zvuk se ještě více uklidnil, nástroje se v prostoru přesně usadili, je tam větší klid na pozadí.

Zajímavé je, že ta aktivní jednotka je náchylná na kvalitu přívodního napájecího kabelu. Čím lepší kabel, tím lepší výsledky.

20220206_184026.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

:thumbup:
Myslim, ze te jednotce je napajeci kabel totalni sumak. To jen povesis dalsi kabel do napajeciho okruhu a je jasne, ze ruzne typy se projevi jinak. Proud netece.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Já vím, že prostě u aktivní jednotky vliv napájecího kabelu je zřejmý.
20220206_194841.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ground box

Příspěvek od Frogyman »

@jiri
Z čeho jsi dělal ty DIY kabely? Zkoušel jsi více variant a materiálů?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

zabiny
Použil jsem stříbrný solid core drát v teflonu.
Vybral jsem to kvůli tomu, že i SR v Powercellu a Grounding Blocku používá stříbrnou vnitřní kabeláž.
Neměl jsem zatím možnost ani vyzkoušet originální SR HD Ground kablíky, moc mě to nemrzí protože vzhledem k ceně (i jako 2nd hand) mi to nedává smysl.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Zkus misto solid core lanka. Vetsi prurez. Na zem mi to vzdycky fungovalo lepe.
A ty HD kabely jsou fakt nechutne drahy, bohuzel je to dost slyset. Tedy oproti tem standardnim. Ty Tvoje stribrny budou pravdepodobne lepsi, tak treba rozdil takovy nebude a jsi v klidu.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ground box

Příspěvek od Vinco »

A mozu prist dalsie experimenty - u mna je napriklad evidentne lepsie zemnit streamer RCAckom ako dedikovanym uchytom pre vidlicku...( HD Ground Cable )...
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

To asi jo. O tomto mluvi na strankach Shunyata. Pro CG jsou zemneni sasi a zemneni skrze vystupy dve zcela odlisne veci. Treba zkusit.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Vinci, Vienna
Zkoušeli jste uzemnit i reprosoustavy ?
Rád bych zkusil ale na Vivid není k čemu to přichytit.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Tak to neprichycuj:) Kdyby to davalo smysl, tak by tam Vivid nejaky zemnici terminal udelal. Co chces zemnit, vyhybku?
Co ja vim, tak repro zemni jen Tannoy a ti to pry maji natazene od terminalu ke kosum menicu. A doporucuji to zemnit na sasi zesilovace. Ale Tannoy je totalni technicky old-school, tak to tam treba smysl dava. Ja na sasi pristroju nemam uzemnene nic, protoze tam prinos zadny neslysim. Ale kdyz uzemnim skrze nepouzivane vystupy, je to velky rozdil.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Shunyata ted dodelava dve zemnici jednotky (Altaira), jednu specialne pro sasi a jednu pro signalovou zem. Kabely k tomu maji uz na strankach, jednotky nikoli. To bude moc zajimavy...
https://shunyata.com/grounding-tech/
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Ground box

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 07 úno 2022 20:43 Tak to neprichycuj:) Kdyby to davalo smysl, tak by tam Vivid nejaky zemnici terminal udelal. Co chces zemnit, vyhybku?
Co ja vim, tak repro zemni jen Tannoy a ti to pry maji natazene od terminalu ke kosum menicu. A doporucuji to zemnit na sasi zesilovace. Ale Tannoy je totalni technicky old-school, tak to tam treba smysl dava. Ja na sasi pristroju nemam uzemnene nic, protoze tam prinos zadny neslysim. Ale kdyz uzemnim skrze nepouzivane vystupy, je to velky rozdil.
Zajímavá informace. Dík :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Vienna
Právě, že jsem počítal s uzemněním koncáku přes jeden nevyužitý RCA vstup a bohužel zvuk se zbortil a z beden byl slyšet i brum, takže jsem to uzemnil přes šroubek na šasí. Někde jsem četl, že někdy je nevhodné koncak uzemnit.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Nevim, jak to ma MSB uvnitr udelane. A zkousel jsi cvicne prehodit kabely a zemnit na zem XLR?
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Ground box

Příspěvek od Vienna »

Se jeste divam na jejich stranky a vsechny MSB zesilovace maji vzadu zemnici terminaly. Krome toho tveho.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Ground box

Příspěvek od Pytell »

Jak Jiří píše tak kablíky jsou ze stříbra v teflonu, ale ze zkušeností, vím , že postříbření lícna v teflonu je lepší -- potvrdili mi to dva klienti kteří používají tyto Ground boxy. Dokonce Lachim , co má samodomo Ground box požadoval koaxiál ( doporučil mu to Luděk ) , že prý nejlepší co se dá použít v této aplikaci.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ground box

Příspěvek od Frogyman »

@pytel
A ten koax je zapojen jen na stínění?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Ground box

Příspěvek od Jiri »

Synergistic Research ve svých HD grounding kabelech používají stříbrný drát, takže jsem šel stejnou cestou.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Ground box

Příspěvek od Rothaudio »

Dle mě bude záležet hodně na průřezu a také zda kabel je stíněný. Za mne bych klidně zkusil koax s max průřezem. Ground box od SR je špičkový produkt.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Ground box

Příspěvek od Pytell »

zabiny007 : koax byl zapojen stínění vč. středného vodiče na obou stranách spolu.
Odpovědět