PANGEA

Diskuze o kabelech.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

PANGEA

Příspěvek od Pytell »

tyto sítové kabely nepatří cenou do hiendu, ale v dané cenové lize jsou výborné, jak geometrií, dvojím stíněním, použitým vodičem ( měď kombinace solid core a lícna ), k maloodběrovým aparátkům AC-14SE a tlustá hadice AC-9 ke koncům. Budete překvapeni jak to hraje, chtějí delší dobu na zahoření, a pozor u AC-9, je obráceně fáze ( asi pro Francouzký trh ?! ), kvalitní provedení.

http://www.pangeaaudio.com/products.html
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: PANGEA

Příspěvek od jupol »

Rád by som sa spýtal, neskúšal si náhodou porovnať z niektorým zo známych káblov?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: PANGEA

Příspěvek od Pytell »

Samozřejmě porovnával ta AC-9, zůstala u mě na konci MARSCH a např. nahradila Nordost Brahmu. U mě zvuk podobný kabelu Kimber PK-10 ( ale ten není stíněný ).

Ale pozor např. u Primare BR-32, pokulhávala za konkurencí. Tzn. záleží jak si sedne s aparátkem.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

Chcem upozorniť na novú značku sieťových káblov Pangea: http://www.nisel.sk/?p=9535
Dnes som si obidva modely požičal na vyskúšanie a prvý verdikt nezahoreného kábla, rovno rozbaleného z krabice je - neuveriteľné. Neviem, ako sa bude vyvíjať zvuk po zahorení, ale prvý dojem bol viac, ako priaznivý a to bez ohľadu na ich cenu. Tá je naozaj neuveriteľná. Dovolím si tvrdiť, ak použijeme kvalitné koncovky (a tieto káble ich majú) a kúpime kvalitnú metráž, tak nás to vyjde viac. Mám doma sieťové káble Cardas Golden Reference, LessLoss Original, aj Signature, Nordost Frey, XLO Signature 3.10, ale asi mi ostane práve Pangea. Zvuk je príjemný, mierne teplejší, bez straty detailov, basy sú mierne mäkšie ako napr. z Nordostu, ale veľmi presné, hlboké a priestor je naozaj veľmi dobrý. Najväčší prínos je reprodukovanie ľudského hlasu, ktorý je naozaj veľmi reálny. Spevák akoby vystúpil do popredia. Po zahorení napíšem viac.

(Edit by ML)
Sloučil jsem dvě vlákna o kabelech Pangea (vlákno již dříve založil Pytell).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za info :thumbup:,
nová značka na trhu a za rozumné ceny?
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Ramones »

Značka je na trhu již pár let a je mi sympatická. Hodně se ji prodává v Německu. Na netu je vícero článku a vesměs kladných hodnocení.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Vlado222 »

Pangea sa zhoduje s Less Loss. Konkrétne v tom že sieťové káble majú byť konštruované tak aby neboli vodivé pre nežiadúce VF rušenia :idea: a nevnášali ich do audiokomponentov.
...“Silové káble vyžadujú špeciálne konštrukčné aspekty,” hovorí inžinier, hudobník a celoživotný hudobný fanatik Jay Victor – generálny riaditeľ spoločnosti.

“Ja pristupujem k napájacím sieťovým káblom tak, akoby to boli káble určené k subwooferu, pretože striedavý prúd/napätie má frekvenciu 50/60 Hz,” hovorí Jay. “Takže ja som venoval zvláštnu pozornosť vlastnému vodiču, ktorý musí byť navrhnutý tak, aby zvládol prenos nízkych frekvencií. Prenos vysokých frekvencií by mal byť potlačený, pretože v tomto type kábla predstavuje nežiadúci šum.”
...Metou každého vývojáře síťového kabelu je dosáhnout maximální vodivosti (tj. co nejnižšího odporu) pro základní cyklus 50/60Hz bez toho, aby kabel současně podporoval i šíření vysokofrekvenčního rušení. V ideálním případě by se mělo zamezit tomu, aby se vůbec takové rušení dostalo až do audiokomponentu. Jinými slovy, je potřeba učinit kabel dobře vodivým pouze pro některé frekvence. Teorie skin efektu říká, že VF interference cestují zejména po povrchu vodiče a LessLoss toho bohatě využívá ve svých kabelech s dynamickou filtrací. ..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od PavelDosko »

skoro rok pouzivam Pangea AC 9 k filtracni jednotce NobleAudio a k zesilovaci Vincent 238Mk, spokojenost. AC 14 jsem zkousel k cd, nakonec tam zustal VDH Mainsstream s rhodiovymi koncovkami.
neni placka, neni highend
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Vlado222 »

aretax píše:...Zvuk je príjemný, mierne teplejší, bez straty detailov, basy sú mierne mäkšie ako napr. z Nordostu, ale veľmi presné, hlboké a priestor je naozaj veľmi dobrý. Najväčší prínos je reprodukovanie ľudského hlasu, ktorý je naozaj veľmi reálny. Spevák akoby vystúpil do popredia. Po zahorení napíšem viac.
Možno to bude tým že sú v ňom vodiče od Georga Cardasa :smile: -> http://www.audiophonics.fr/en/power-cab ... -9906.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

Vodiče od Cardasa používa kde-kto a pritom každý kábel z nich vytvorený má iný zvuk. Dôležité sú skôr ostatné faktory, ako dielektrikum, tienenie, geometria, prierez a pod. Cardas, ako je známe používa "teóriu zlatého rezu", Pangea používa plnú meď o rovnakom priereze. Aj zvuk je iný. Mne osobne sa Pangea AC9 v predzosilňovači zvukovo pozdáva lepšie, ako Cardas Golden Reference a to hlavne na basoch. Pangea AC 9 má veľmi hlboký, ale presný bas, pričom Cardas Golden Reference je na basoch trochu "rozmazaný". Podanie stredov má príjemnejšie Cardas, ale Pangea AC 9 ešte neviem presnejšie charakterizovať, pretože ešte nie je zahorený. Hral mi spolu cca 3 - 4 hodiny. Cardasy mám hodne dlho a môžem povedať, že ich poznám. Sú teplé, na basoch (ako som už písal) mierne rozmazané, majú veľmi pekné stredy a teplé výšky, na môj vkus až príliš. Následkom toho sú na výškach menej priezračné, skôr hrajú zamatovejšie. Ale hlavnú úlohu hrá ich kompatibilita s prístrojmi. Ja ich používam ku koncom JR a k nim som lepší kábel ešte nenašiel. Čiže ani Pangea káble nie sú "perpetuum mobile" vo zvuku. Buď pasujú, alebo nie. Skúšal som aj Pangea AC 14, ale ten mi vôbec nevyhovoval. Na môj vkus bol príliš "surový" a málo detailný. Medzi AC 14 a AC 9 je naozaj veľký rozdiel. Nerád pri zvukovom porovnávaní hodnotím cenu, ale v tomto prípade je to asi nutné. V tej cene si dovolím tvrdiť, že neexistuje lepší kábel. Za 200 € sa tak dobrý 2 metrový kábel s kvalitnými koncovkami nedá vyrobiť ani z metráže.
Čím dlhšie hrám, tým viac detailov pribúda a zvuk je čistejší. Určite si ho nechám.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

Dodatok: Predaj káblov Pangea tak rastie, že predpokladám za krátky čas príde model MKII, prípadne MKIII s cenou niekoľkonásobne vyššou. Ak ich porovnávam s káblami cenovej kategórie cca 1000 €, tak zvukovo, ale aj kvalitou spracovania ich hodne prevyšujú. Momentálne skúšam Nordost Frey II, pre mňa veľké sklamanie. Zvuk je u mňa tenký, hodne ide do výšok a hlavne studený. Jednotlivé nástroje nie sú vzdušné, hlavne spev je neprirodzený, bez náznaku tepla. Jednoducho pre mňa nepríjemný. Podotýkam, že kábel nie je nový, ale hral cca 3 roky. Jeho katalógová cena je cca 1700 €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od blesk666 »

musim sa priznat ze ako kablovy skeptik (to ze medzi kablami su zvukove rozdiely vsak nepopieram-naopak).
som si povedal ze vyskusam v ramci zimneho obdobia kedy ovela viac pocuvam, predsla len dokladnejsie posudit vplyv konkretnych kablov v mojej zostave. Momentalne su to prave sietove kable k aktivnym nedniam Acon Divus mk3 (teda vlastne ku koncivym zosilnovacom). Mal som k nim od vyrobcu dodane Supra LoRad 3x2,5 a momentalne som zapojil na porovnanie zapozicane kable Vincent Premium Power a mam v plane buduci tyzden zapozicat od pana Michalca a porovnat prave aj Pangea. Ak by mal niekto zaujem moze sa ohlasit a skusime spolocne urobit aj slepe porovnanie. (cize by sa porovnavali sietove kable v cene do 200Eur/ks k zosilnovacom/aktivnym bedniam: Supra LoRad, Vincent Premium Power a Pangea AC-9).
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:musim sa priznat ze ako kablovy skeptik (to ze medzi kablami su zvukove rozdiely vsak nepopieram-naopak).
som si povedal ze vyskusam v ramci zimneho obdobia kedy ovela viac pocuvam, predsla len dokladnejsie posudit vplyv konkretnych kablov v mojej zostave. Momentalne su to prave sietove kable k aktivnym nedniam Acon Divus mk3 (teda vlastne ku koncivym zosilnovacom). Mal som k nim od vyrobcu dodane Supra LoRad 3x2,5 a momentalne som zapojil na porovnanie zapozicane kable Vincent Premium Power a mam v plane buduci tyzden zapozicat od pana Michalca a porovnat prave aj Pangea. Ak by mal niekto zaujem moze sa ohlasit a skusime spolocne urobit aj slepe porovnanie. (cize by sa porovnavali sietove kable v cene do 200Eur/ks k zosilnovacom/aktivnym bedniam: Supra LoRad, Vincent Premium Power a Pangea AC-9).
K Aconom by som doporučil vyskúšať aj LessLoss Signature, prípadne Original. Ak sa nezapájajú cez filter sú naozaj vynikajúce.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Vlado222 »

Pangea Audio AC-9SE bol inovovaný ako nový model AC-9SE Signature Edition MkII -> http://www.audioadvisor.com/prodinfo.asp?number=PGAC9S2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od PavelDosko »

:razz:
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od blesk666 »

A uz to tu mame one plizive zdrazovanie. Myslim ze skusim len slepy test aby sa mi nahodou za 400USD nepacili len preto viac ze stoja viac:-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od blesk666 »

zatial prve poznatky s porovnania Vincenta vs Supra je ze rozdiely su. Optimalne by bolo keby ti ekable niekto prehadzoval a ja nevidel ale aj tak vnimam ze Vincent tlaci hlas a stredy obecne trosku viac dopredu a vysky sa mi niekedy celkom nepozdavaju (zrno, piesok, horsie rozlisenie...?)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Vlado222 »

Ten nový Vincent power sa u mňa choval veľmi podobne ako popisuješ. Išiel hneď z domu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:A uz to tu mame one plizive zdrazovanie. Myslim ze skusim len slepy test aby sa mi nahodou za 400USD nepacili len preto viac ze stoja viac:-)
Kábel Pangea, ktorý skúšam je už zo série MKII. Rozohrávaním sa mi páči čím ďalej, tým viac. Pribúdajú detaily a bas je pevnejší a výšky čistejšie. Vyzerá, že bude dosť vyrovnaný s miernym dôrazom na spodných basoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od blesk666 »

aretax mas ho od pana Michalca? na stranke ma uvedene dlzky pre AC-9 len 2 a 3m. Ja potrebujem 1,5m. 2m mi uz bude priserne zavadzat za aparatom
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od Vlado222 »

2m Ti bude lepšie filtrovať. :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: sieťové káble Pangea

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:aretax mas ho od pana Michalca? na stranke ma uvedene dlzky pre AC-9 len 2 a 3m. Ja potrebujem 1,5m. 2m mi uz bude priserne zavadzat za aparatom
Ja mám od Michalca požičaný 1m a 1,5m. Na stránke má uvedený iba starý model. Aj ceny sú o niečo vyššie, model MKII 1,5 m stojí 264 € a 1m stojí 211 €
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PANGEA

Příspěvek od blesk666 »

prave mam doma zapozicane od pana Michalca z Niselu AC9 V2 aj AC9SE V2. (po dva ks kedze to budem skusat na aktivoch)
Zatial porovnavam s Vincent Power a Supra LoRad lacnejsi model AC9 V2 a prve dojmy su:
Pre mna je to sice uz trochu moc tlsta hadica ktora si vyzaduje viac miesta:-) ale zvukovo som zatial po dvoch hodinach posluchu fakt milo prekvapeny. Sykavky zvlada o poznanie lepsie ako Vincent a celkovo sa vysky sprehladnili a neni v nich uz ani naznak zrna. Dalsie plus je reprodukcia hlasu-je skutocne vyborna-hlas sa o nieco menej tlaci dopredu ako s Vincentom ale nie je pritom o nic menej detajlny.
Pocuvam momentalne FLAC nahravky zvacsa v CD kvalite, predzosik Audia Flight Pre mk3.2, prevodnik Emm Labs DAC2, repro Acon Divus Mk3.

Aretax skusal si porovavat medzi sebou AC9SE V2 s lacnejsim AC9 V2? ak ano ake su tvoje poznatky?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: PANGEA

Příspěvek od Vlado222 »

Mal som doma aj ja 2 ks AC VS9 2 a musím potvrdiť že moje poznatky bleska 666 v porovnaní s Vincentom power, ktorý som mal v minulosti tiež doma sú podobné. Hudba z komponentu napájaného Pangeou znie dostatočne plno, nestenšene,analogovo žiadna agresivita.
Mne najlepšie sedel na koncáku,
Do môjho reťazca sa však nehodil. Ja mám hybrid delenec Unison Research Unico Pre +Unico DM, ktoré Hrajú analogovo, mäkšie k ním mi lepšie sedí rýchlejší pevnejší razantnejší kábel.
AC 9 je kus hadice. :smile: Ani na váhu to nie je mušia váha. :smile: Materialom nešetrili. :smile:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PANGEA

Příspěvek od blesk666 »

pre mna je vcelku novy poznatok ze power kabel sa na zvuku vcelku jasne prejavuje. Nemal som sice pocit ze potrebujem kablom nieco "doladit" len som bol skor zvedavy. Len sranda ako sa mi predtym zdalo ze Vincent Power ze sa s nim uz zle manipuluje (oproti mojej Supre LoRad) tak s ked som prehazdzoval Pageu za Vincent tak Vincent Power sa javil ako tenka lahucko ohybna a lahka tkanicka:-) uz mi to ale docela prekaza
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: PANGEA

Příspěvek od Vlado222 »

Ak by si mal v ruke sieťový kábel Gigawatt LC3 MKII ktorým napájam svoj filter, PC 4EVO tej istej značky, tak to by si potom vydel čo je to tuhý kábel. Nie je tak hrubý ako Pangea ale tuhý je ako tyč.
Nie je problém ho oprieť o stenu a on tam bude stáť v pozore ako vojak hradnej stráže. :lol:
Mimochodom ak sa Ti chce, skús jednu Pangeu odvážiť, sám som zvedavý koľko váži. :?:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PANGEA

Příspěvek od Yngwie »

blesk666 píše:prave mam doma zapozicane od pana Michalca z Niselu AC9 V2 aj AC9SE V2. (po dva ks kedze to budem skusat na aktivoch)
Zatial porovnavam s Vincent Power a Supra LoRad lacnejsi model AC9 V2 a prve dojmy su:
Pre mna je to sice uz trochu moc tlsta hadica ktora si vyzaduje viac miesta:-) ale zvukovo som zatial po dvoch hodinach posluchu fakt milo prekvapeny. Sykavky zvlada o poznanie lepsie ako Vincent a celkovo sa vysky sprehladnili a neni v nich uz ani naznak zrna. Dalsie plus je reprodukcia hlasu-je skutocne vyborna-hlas sa o nieco menej tlaci dopredu ako s Vincentom ale nie je pritom o nic menej detajlny.
Pocuvam momentalne FLAC nahravky zvacsa v CD kvalite, predzosik Audia Flight Pre mk3.2, prevodnik Emm Labs DAC2, repro Acon Divus Mk3.

Aretax skusal si porovavat medzi sebou AC9SE V2 s lacnejsim AC9 V2? ak ano ake su tvoje poznatky?
Objednal jsem si chválený kabel Pangea AC 9SE MKII a musím říct, že je to těžké zklamání. Zvuk přesně odpovídá kabelu ... tj. velmi tlačí na basech ale stáhnutý a bez detailu (vzdušnost odešla). Když k tomu přidám, že má naopak fázi než potřebuji a zásuvky se mi předělávat nechce, tak využiji možnosti a vrátím jej. Provozní vlastnosti naprosto hrozné. Když srovnám třeba s Furutech Absolute Power 1.8m v podobné ceně, tak Pangea nemá šanci. Klasicky se ukázalo, že mnoho povyku pro nic. Lepší byl dokonce i kabel z metráže Acoustic Revive s koncovkami Oyiade (méně basů, ale nemodifikoval takovým způsobem zvuk). Vidím, že někdo je spokojený, ale mě rozhodně neoslovil.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PANGEA

Příspěvek od aretax »

blesk 666: neskúšal som.
Yngwie: žiaden kábel mie je "perpetuum mobile", t.j. aby pasoval ku každej aparatúre. Iba chcem poznamenať, že až po zahorení - min. 1 týždeň sa zvuk "otvorí". Je to oproti novému káblu dosť veľký rozdiel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: PANGEA

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:blesk 666: neskúšal som.
Yngwie: žiaden kábel mie je "perpetuum mobile", t.j. aby pasoval ku každej aparatúre. Iba chcem poznamenať, že až po zahorení - min. 1 týždeň sa zvuk "otvorí". Je to oproti novému káblu dosť veľký rozdiel.
To je jasné. Jen jsem očekával lepší vlastnosti. Kabelů už mi prošlo rukama dost a některé samozřejmě nepasovaly do sestavy. Tady však odhaduji, že se spíše jedná o normální solidní kabel, ovšem nic co by převyšovalo výrazně cenovku.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: PANGEA

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem měl možnost si zapojit na své sestavě Pangea AC 9SE MKII, Nechal jsem na ProBurnu přes noc a druhý den zapojil, a přesně ty samý zkušenosti jako Yngwie, velmi tlačí na basech u některých skladeb až nepříjemně, stáhnutý prostor a bez detailu ---- až potom jsem se dočetl , že je tam měď Cardas :thumbdown: -- což je kámen úrazu , rád jsem s poděkováním vrátil. Dle mého první verze byla daleko lepší, ale třeba někomu bude vyhovovat, je to přeci jen a jen o preferencích posluchače. Jinak na pohled krásný kousek plné hadice.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PANGEA

Příspěvek od PavelDosko »

Používám verze bez Mk a SE a ... a spokojenost
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PANGEA

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pytell píše:...až potom jsem se dočetl, že je tam měď Cardas :thumbdown: -- což je kámen úrazu...
Mohl bys to, prosim, blize vysvetlit? Diky :thumbup:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: PANGEA

Příspěvek od Pytell »

Nechci zde vyvolat Flame, ale nikdy jsem neslyšel od f. Cardas kabel ač se jednalo repro, síťák nebo signál, kompletováno z metráže nebo i na opravě u mne několik modelů ( z nejvyšší řad ), prostě buď patlají basy, nebo si přidávají do konečného zvuku svůj charakter. K ostré sestavě i možná ano, ale na druhou stranu jsou hezký provedené a znám i hodně spokojených majitelů, ale u mne neee.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PANGEA

Příspěvek od aretax »

Cardas meď ešte neznamená Cardas zvuk. Cardas pri kábloch používa metódu "zlatého rezu", t.j. najtenší je vnútorný priemer lanka, každý nasledujúci je o 1,6 násobok hrubší. Čiže výsledný zvuk káblov Cardas tvorí ich geometria, nie požité vodiče. Káble Pangea sú z plej medi o rovnakom priereze. Pretože mám aj Cardas, aj Pangea môžem povedať, že zvukovo sú odlišné. Navyše tam, kde mi pasuje Cardas, tam mi nepasuje Pangea. Ak si n iekto myslí, že Pangea je lacnejšia verzia Cardasu, tak je na omyle. Je to iný kábel. Pokiaľ viem, tak medené vodiče Cardas používa viac firiem. Jeden čas aj XLO používali vodiče Cardas (možno dodnes používajú, ale to s istotou neviem). Zvuk XLO je od Cardasu diametrálne odlišný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PANGEA

Příspěvek od blesk666 »

konecny verdikt z porovnania Power kablov u mna doma:
testovacia aparatura:
predzosik Audia Flight Pre mk3.2
prevodnik: Emm Labs DAC2
repro: aktiv Acon Divus mk3

porovnaval som len vplyv vymeny sietovych kablov k aktivom (teda zapojeneie ako pre koncove zosiky v Divusoch kde su v jednej bedni koncive zosiky s vykonom RMS=350W+120W+120W)
ucastnici porovnania:
-Supra Lorad 2,5 (tieneny 3x2,5mm so zapojenym tienenim al foliou na strane zastrcky v stene)
-Vincent Premium Power (aktulna verzia co je pokial viem netienene lanko 3x4mm v hrubsom dielektriku asi na PVC baze a navrchu nylonovy oplet )
-Pangea AC9 V2 (foliou tieneny, kombinacia lanko a solid core)

vysledky v mojej zostave su nasledovne:
Pangea AC9 V2
prvy dojem je objem na basoch a jemne a neagresivne stredy a vysky.
Dalsim posluchom ak som porovnaval priamo s Vincent tak Vincent mal menej basov, vyraznejsie a razantnejsie podane stredy a vysky s vacsim sklonom tlacit hlavne stredne pasmo trochu dopredu a vysky s nadychom syntetiky.
Vyborne kabel zvlada vokal tomu nemam co vytknut. Jeho hlavny prinos bude v zostave kde chyba objem basu a stredne a vyskove pasmo je trochu prezentnejsie. Vyborne su tiez zvladnute sykavky.

Vincent Premium Power
je uplnym protipolom Pangea AC9 V2. Ked sa tieto dva kable po sebe zapoja tak rozdiel je az prekvapivo velky a z pociatku ma vyslovene zarazil a nabadal k dalsiemu porovnavaniu.
Tozdiel proti Pange som vyssie opisal, proti Supre je rozdiel mensi ako proti Pangei. z celej trojky je to najagilnejsi sietovy kabel ktory ozivy zvuk poddekovej zostave u mna sa vsak ja ili jeho stredy prezentne a vysky ako najsyntetickejsie. objemovo ma vysiek asi tak ako Supra ale Supra ich podava s vacsou cistotou a su jemnejsie

Supra LoRad 2,5
objem basov blizssie Pangea ale stredy a vysky su blizssie Vincentu aspon co sa vyrovnanosti a objemu tyka. Z hladiska cistoty sa mi Supra javi v tejto oblasti lepsia ako Vincent.
Ak by som mal urobit rebricek tak:
1.Supra Lorad 2,5
2,3 Pangea AC9 V2, Vincent Premium Power

2,3 miesto preto spolocne lebo na nieco sa mi javila lepsie Pangea a niekde naopak Vincent. Prezentne nahravky (typicky zmrsene nahravky s malym dynamickym rozsahom) je Pangea AC9 V2 sladkym vykupenim a Vincent taha za usi. Pri posluchu normalne nahratej vaznej hudby sa vsak Pangea javila ako trochu poddekova. Co moze platit v mojej zostave kde nemam problem s agresivitou ktorehokolvek pasma ani mi nechybaju basy. (pokial je nahravka agresivne ci vyslovene "placato " nahrata- teda bez okrajovych pasmiem a bez dynamiky) tak za usi zatahat vie ale inak nie.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: PANGEA

Příspěvek od Vlado222 »

Blesk Super report za mňa :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PANGEA

Příspěvek od aretax »

Z mojej skúsenosti: nechajte Pangea kábel aspoň 2 týždne zapojený a až potom hodnoťte. Budete prekvapení, ako sa zvuk vyčistí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: PANGEA

Příspěvek od berka »

nevite ktere studio nabizi pangea AC-9 k zapujceni domu na vyskouseni
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PANGEA

Příspěvek od Frogyman »

berka píše:nevite ktere studio nabizi pangea AC-9 k zapujceni domu na vyskouseni
hifi studio MeLiSSA s.r.o., Berkova 90, 612 00 Brno - Královo Pole, Czech Republic hotline: +420 777 04 13 13
http://www.hifionline.cz/kabely/sitove- ... -kabel-2m/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PANGEA

Příspěvek od fox »

Panove, resite sitove kabely a zapominate na kontakty signalovych a repro kabelu. Ja jsem postupne vymenil u vsech signalivych a repro kabelu konektory za WBT nexten. A nestacim se divit, jak to aparatu a hlavne zvuku prospelo. Nejvice to pomohlo gramofonu. Vzdyt jeho kabely prenaseji tak male napeti, ze kazdy spoj zvuk jenom zhorsuje. Ted se nestacim divit, co je na deskach opravdu nahrano. Neni to sice levna zalezitost, ale stoji to za to. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět