Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Různé průzkumy apod.

Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

1967 - The Piper At The Gates Of Dawn
7
2%
1968 - A Saucerful Of Secrets
2
1%
1969 - More
2
1%
1969 - Ummagumma
4
1%
1970 - Atom Heart Mother
7
2%
1971 - Meddle
23
7%
1972 - Obscured By Clouds
3
1%
1973 - The Dark Side Of The Moon
73
22%
1975 - Wish You Were Here
60
18%
1977 - Animals
14
4%
1979 - The Wall
76
23%
1983 - The Final Cut
14
4%
1987 - A Momentary Lapse Of Reason
7
2%
1994 - The Division Bell
35
11%
 
Celkem hlasů: 327

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Mark Levinson »

Už delší dobu uvažujeme s Jardou, že bychom mohli udělat takový malý průzkum formou ankety o oblíbenosti desek určité kapely. Myslím, že by to mohlo být zajímavé (jen pesimista Lindemann mne odrazoval slovy "že se na to nevykašleš") :YMALIEN:. Pro začátek jsme zvolili Pink Floyd, protože je to legenda a mnozí z nás ji poslouchají, při nejmenším ji skoro všichni znají. Ve výběru jsou jen řadová alba, protože je tam i mnoho výběrů a koncertních desek, což by komplikovalo přehlednost. Původně jsme chtěli dát k hlasování jen jednu možnost, ale potom jsem přemýšlel co dám a říkám si "Sakra, těžká volba" a nastavili jsme raději možnosti tři.
Nevím jestli se tento nápad uchytí, ale mohli bychom takto mapovat i jiné kapely (legendy) nebo i jiná témata. Klidně pište své názory a postřehy, abychom se zlepšili :^o.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od bigjoe »

I tři je málo, ale rozhodl jsem se :smile: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od boxer »

I pět (5) je málo. A nerozhodl jsem se. :crazy:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Maretti »

hlasoval jsem pro jednu a pak zjistil, že byla možnost hlasovat pro 3 ..... sakra :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od davidm535i »

Aha, ono bylo moznost hlasovat pro vic?
Safra! To jsem prokoucoval...

David
mp3 + špunty
bertram

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od bertram »

Za čo hlasovať ,hlasujete za 3 ,5 ? ,ja hlasujem všeobecne za všetky ,lebo v každom albume si niečo nájdem a
niektoré albumi u mňa, sú na rovnakéj úrovni. Ak by som som vybral iba jeden ,bol by som proti sebe.Tak hlasujem
v rámci show ,pre jeden album ,ktorý tu nie je TOP ,ale pre mňa je velmi zaujímaví a velmi dobrý.

A MOMENTARY LAPSE OF REASON. :thumbup:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Zdeny »

Zajímavý vývoj. Bez S.B. - ten moc lidem tedy nesednul se svými psycho.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odar

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Odar »

The Division Bell - hlavne Marooned
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od winelover »

WYWH ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Robinson »

WYWH :angel:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od pajuna »

Hlasoval jsem pro 3, shodou okolnosti pro ty (po nasledovnem shlednuti) ktere maji zatim nejvice hlasu :thumbup:. Samozrejme u teto kapely bych mohl hlasovat pro vetsinu titulu, protoze jsou vyborne...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od paul »

-hlasoval jsem také pro 3 alba - a koukám,že zatím "vyhrávají". :lol:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od jirie »

Jen tři alba? To je pro mne Sophiina volba :sad:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od martinowsky »

Já ač nejsem takový blázen do PF jak mi kamarádi, brácha a hlavně otec. Tak je mám taky rád a byl jsem loni na jaře v Práglu na The Wall. Nějaké cd samozřejmě vlastním. Hlasoval jsem taky pro 2 co mají více hlasů. The Wall, Division Bell a jako třetí jsem dal po těžké volbě pro mě simpatické album Obscured By Clouds.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Mark Levinson »

boxer píše:I pět (5) je málo. A nerozhodl jsem se. :crazy:
Je mi jasné, že rozhodování není snadné, ale více jak tři možnosti by neměly smysl. Pět a více možností by jen zkreslily výsledek, původně jsem váhal jestli nenechat jen jednu možnost, ale musím uznat, že u PF je to opravdu těžká volba. Proto myslím, že tři volby jsou optimální.
Mark Levinson
monte

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od monte »

Jen se divím proč tak málo bodíků prvním třem deskám, vždyť jsou špičkové :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od MB »

U Ummagumma sa tomu nečudujem, ale že Meddle nema žiaden hlas ma prekvapuje, škoda, že som už hlasoval x_x
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od pajuna »

Tak chlapi, nekdo bude muset jeste zkusit hlasovat, abychom mohli udelat vubec nejake vyhodnoceni a viteze (mysleno desku), zatim je to u tech trech na knop!
Meddle je urcite skvela deska, nicmene mezi tri nej proste nejde. Ale Floydi jsou super a da se od nich poslouchat vse!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Mamut »

Za mě Meddle jednoznačně :thumbup: Nevím proč, ale nemám moc rád zed a dark side of the..
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od pajuna »

No, to by me zajimalo, kdo tam od meho prispevku prihodil, uz mame i vedouciho :smile:
Nechame to jeste chvili bezet... :arrow:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
2097petr
Příspěvky: 12
Registrován: 25 úno 2012 11:04

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od 2097petr »

Ummagumma
za koncertní šást je to vrchol jedný kapitoly.
Váhal jsem mezi DSTM a WALL a pak za
text , příběh , zvuk a zvukové efekty včetně jsem dal hlas první straně WALL .
Doufám že to nebude na mne.
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od pink »

Já hlasoval pro Meddle :thumbup: .
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd - kterou desku máte nejraději

Příspěvek od Mark Levinson »

Pro mne je trochu překvapením málo hlasů u Atom heart mother nebo Animals, obě výborné desky. A na druhé straně zase deska The division bell, která pro mne není až tak dobrá :-t
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Lindemann »

Zdar ! Kolik hlasů ještě čekáte ? Kdy bude uzávěrka ? =)) Pesimista se už nemůže dočkat na závěrečné resumé... : :D :D Zatím Lin.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od fox »

Já jsem hlasoval pro The Wall a The Final Cut. Někdy si je poslechnu, protože je ještě nemám tak moc oposlouchané, jako ty ostatní. Za mých mladých let se mi totiž moc nelíbila, proto šla mimo mě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Peer »

To je zajímavé, jak The Wall boduje.
Mě se to nelíbilo ani v době vydání a ani teď.
Ale to je jen můj názor...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od boxer »

The Wall zná nejvíc lidí i nePinkFloydovských díky jejich slavnému hitu.

Mě spíš hodně překvapuje malá oblíbenost Animals. Vím,že vybrat z PF diskografie ty nej je složitý,každý má rád jinou jejich éru a záleží i na věku poslouchajícího.

Ale Animals,už jen pro jeho poselství je u mne jedním z TOP.

Meddle i Obscured jsou taky pokladem. Osobně bych potřeboval aspoň 1O hlasů.
bertram

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od bertram »

Ono sa hlasuje skôr za chronicky známe platne ,ktoré sa počúvali v 80-tich rokoch s pások na strednéj.Už vtedy boli
velmi populárne a rozširovali sa hlavne kopírovaním s pásky na pásku.Originál LP mali len niektorý šťastlivci a tie sa
z rúk dávali velmi ťažko.

Z novších ma prekvapilo málo hlasov za Momentary lapse of reason , ktorú ja považujem za velmi vydarený album ,plný
nových nápadov.
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Lindemann »

Zdarec ! Přesně jak to nastínil Boxer ! Mluvil jsem s L.M. o anketě než byla založena , ptal jsem se ho ,co od toho čekáš ? Přesně Ti řeknu jak to dopadne ! :D Fajnšmekři ...to jsou Ti prošedivělí :D převážně :D budou v oposici . Desky jako Atom heart mother , Meddle , Animals , dostanou minimum! Protože už od dob burz jsem slýchával ... ..Slyšel jsi to ? to je nějaká divná muzika neé..... :D :D :D Noo a tá druhá půlka , =)) pokud má o tu kapelu zájem , tak at´ si přečte jakoukoli kritiku , co se dozví ? Že nej. věci jsou..... :shock: čus Lin.
monte

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od monte »

Šediny ještě nemám, ale hlasoval jsem pro první tři alba :clap:, jenže Pink Floyd je Pink Floyd. Tady hlasovat jen pro všechny desky, jiná možnost není !
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Mark Levinson »

Lindemann píše:Zdarec ! Přesně jak to nastínil Boxer ! Mluvil jsem s L.M. o anketě než byla založena , ptal jsem se ho ,co od toho čekáš ? Přesně Ti řeknu jak to dopadne ! :D Fajnšmekři ...to jsou Ti prošedivělí :D převážně :D budou v oposici . Desky jako Atom heart mother , Meddle , Animals , dostanou minimum! Protože už od dob burz jsem slýchával ... ..Slyšel jsi to ? to je nějaká divná muzika neé..... :D :D :D Noo a tá druhá půlka , =)) pokud má o tu kapelu zájem , tak at´ si přečte jakoukoli kritiku , co se dozví ? Že nej. věci jsou..... :shock: čus Lin.
Ano, výsledek se dal tak trochu předpokládat, hlavně u těch tří alb. Nicméně jsem narazil na několik zajímavých překvapení, které se nedaly ani tušit. \:D/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od kodlNAD »

Ahoj, poradi oblibenosti me vubec neprekvapuje. Ja radeji nehlasuji. Me by spise zajimalo, kdo z vas ma originalni vydani z daneho roku a kdo ma ruzne remastry. Jsem stastnym majitelem prvni desky, ktera vysla nejprve v monu. Jsem presvedcen, ze pro vetsinu z vas byto bylo jak morova rana, kdyby jste to pustili na vasich masinkach. A presto bych hlasoval prave pro ni. Urcite pro srovnani doporucuji sehnat si original The Wall UK edici na vinylu ze 79 roku a pak srovnat s tim co mate doma. To bude prekvapko. ;)
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od jirie »

První vydání, to je v drtivé většině v mizerném stavu, a pokud ne tak to nikdo z nás nezaplatí :mrgreen:

http://www.ebay.co.uk/itm/PINK-FLOYD-Pi ... 4ac143de74
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od aretax »

Nie celkom. Mám 1. anglické vydanie Wish You...od Harvest, 1. americke vydanie od Columbie, 1. anglické vydanie Dark Side..., 1. anglické vydanie The Wall, Meddle a všetky sú v relatívne dobrom stave. Kupoval som ich okolo 20€/ks. Nie sú síce nové, sú na nich mierne pukance, ale nahrané sú rozhodne podstatne lepšie, ako nové vydania. Taktiež máml 1. mono vydania Beatles (Help, Hard days..., a ďalšie) vo veľmi dobrom stave za podobné ceny. Aj ostatné Pink Floyd a Beatles mám pôvodné, nie síce 1. vydania, ale sú vo výbornom stave a výborne nahrané. Ceny bolo okolo 15 €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Mark Levinson »

Oživil jsem tuto anketu v souvislosti na nově vydanou desku Pink Floyd - The Endless River, kterou provázejí rozporuplné názory. Anketa vznikla už dávno, takže zde poslední deska nemůže být, přesto je možné stále hlasovat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Mark Levinson »

1. The Wall
2. Wish You Were Here
3. The Dark Side Of The Moon
Mark Levinson
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od harley44 »

Wall na prvnim miste je smutna zalezitost.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od lidumil »

??????????????????
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od harley44 »

Protoze tahle deska zapocala podle meho nazoru jejich upadek .
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od jirie »

harley44 píše:Protoze tahle deska zapocala podle meho nazoru jejich upadek .
Bych upřesnil:"Jejich rozpad".
Nicmémě nepovažuji hudbu i myšlenkový obsah alba za méně hodnotný.
Každá hvězda časem dospěje ke svému zhroucení.
Každá mince má dvě strany.
Na hudebním poli je daň za úspěch i určitá míra kompromisu z vlastního směrování, která je docela závislá na producentovi a různých tlacích, které vznikají při tvorbě každého dalšího alba.

Navzdory času The wall má stále co říci. Dílo je nadčasové a aktuální i univerzální ve svém použití na ilustraci role jedince ve společnosti. Pink Floyd urazili kus cesty od psychedelie k multimediální show s hlubokou myšlenkou.

Nemohu soudit skupinu objektivně, protože je to vlastně první zahraniční skupina,se kterou jsem se jako mladý setkal, a která mě doživotně ovlivnila při vnímání nejen jejich hudby, ale pomohla mi pochopit a vychutnat si celou tu úžasnou a nepřekonatelnou hudební éru sedmdesátých let.
Odpovědět