PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Milovníci lámp POZOR. Prichádza Psvane ( čítaj Pavan ) , výrobca skvelých lámp za zaplatitelnú cenu. Zvláštne , že na tomto aj susediacich fórach , je zatial celkom neznámy.....
Spoločnosť Psvane Audio vznikla pôvodne ako odnož koncernu Shuguang , najväčšieho a najstaršieho výrobcu lámp v Číne. Dnes je to samostaná jednotka , ktorá sa zaoberá výrobou len špičkových lámp. Tu je stručná story Psvane z ich web stránok
http://www.psvanetube.com/

About Psvane:

After launching the 50 year anniversary Treasure series in 2008, a team inside Shuguang has been developing new additions to its high end tube line to include large power tubes and small preamp tubes. With venture capital from UK and countless testing by Treasure series’ original design team, a new series called “Psvane” (pronounced as ‘Pavane’ – the brand is created from the inspiration of the 17th century classic music dance) T-series has born in Aug 2010. The Psvane series is a further fine tuning over the Treasure series, and the brand is owned by a separate entity other than Shuguang Group itself. Since Nov 2011, Psvane brand has officially become independent from Shuguang and production has been removed from Shuguang. New Psvane Audio manufacturing facility was acquired from Guiguang Tube Factory.

Výrobca tiež kladie dôraz na životnosť a technickú kvalitu elektrónky .Vo výrobe sa používajú len tie najkvalitnejšie materiály a kompletovanie zabezpečujú skúsení pracovníci. Každá lampa má individuálne sériové číslo a certifikát potvrdzujúci stabilitu parametrov merania. Pre moju RV 3-ku som kúpil 12AU 7T/TII . Tie sa dodávajú iba ako párované ,kvalitne zabalené v peknej krabičke . Samozrejmosťou sú pozlátené piny.
Oficialnymi zástupcami pre Psvane je Grant Fidelity v Kanade a Audio For Less Limited Honkong.
Objednal som ich cez Honkong , v cene bola zahrnutá už aj letecká doprava.
Až neskôr som zistil, že na Slovensku ich ponúka Kohutaudio.sk. Dobré ceny som našiel aj tu:
http://www.4hifi.pl/
Zvuk: Psvane hrajú velmi vyvážene v celom spektre, čo ma zaujalo hneď v prvom momente je skutočne „velký“ zvuk... nástroje majú telá , basy idú hlboko a sú krásne vykreslené, stredy pôsobia velmi prirodzene, počúvať akustické nástroje je naozaj zážitok. Výšky sú jemné a detailné bez najmenšieho náznaku ostrosti. Vyskúšal som už mnoho lámp ( Tungsol , Philips, Genelex, JJ, Gold Lion ), každá hrala trochu inak, Psvane sa mi zdajú najvyváženejšie vo všetkých smeroch .
psvane12au7_2-228x228.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od lubin »

Osobně mám v předzesilovači na druhé pozici pár PSVane 12ax7 Mark II. Jak píšeš, jsou to zatím (alespoň u mě se tak jeví) nejvyváženější lampy. Žádné spektrum nevyčnívá, vynikající prostorovost. Koupil jsem je v Polsku, poslali je poštou. U nás je nikdo nemá a ze Slovenska nedošla odpověď na dotaz.
Považuji tyto lampy (a to jsem jich doma měl už dost) za klenoty současné produkce.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Ano , presne tak , zohrievam ich už tretí deň, cca 30 h. priestor je úžasný. Včera večer som bol s nimi na koncerte Zappu....úžasné čo vytiahli zo starej nahrávky. Vážení hifi maniaci , Psvane je konečná!
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od dkc69 »

Škoda,že nemají v nabídce ECC 88 (6922),ty bych i zkusil v DACu PJ RS.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od fox »

Vyzkoušej Tesla E88CC. Jsou taky výborné.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Lubin, môžeš napísať link na poľského predajcu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od efičák »

dkc69 píše:Škoda,že nemají v nabídce ECC 88 (6922),ty bych i zkusil v DACu PJ RS.
Electro Harmonix 6922 jsou takové spíš jemnější co jsem zkoušel na phonech a AR P5 předzesilovači.
Jestli používáš symetrický výstup, je lepší si tam nechat ty z výroby odměřené. Canor testuje každou elektronku na parametry. Když tam dáš jiné, může to mít třeba mírně jinou hlasitost. Ale nic než lehký posun stereobáze by neměl nastat.
Nebo se mýlím ? Co by neselektované elektronky mohly na RS Dacu dělat ?

Obrázek

Já právě mám Tesly ECC88 z phona. Velmi se mi líbily, měly komplexně plný zvuk jen s manlinko tiššíma výškama.
Ale co je fajn na LP, kdy to tiší praskání, nemusí být dobré pro audiofilské nahrávky toho RS Dacu.

Určitě je dobré si udělat radost a dopřát si změnu. I já to tak mám. :-)

Škoda že JJ nemá moc rád zvukové nuance a razí skleněnky na objemy. A tak když nám Čína rozumí...
Zvuk dobrý - všechno dobré
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Nekupujte ich , je to droga , vyvolávajú závislosť na muzike.... úžasný zvuk, akoby som vymenil drahé železo.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od lubin »

aretax píše:Lubin, môžeš napísať link na poľského predajcu?

lampyelektronowe.pl

ale za stejně dobré, i když jinak hrající považuji například Genalex Gold Lion Gold Pin (12ax7), ale to už ty Juraji víš...:)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Máš pravdu, Golg Lion si veľmi dobre rozumejú s McIntosh. Čo urobia Psvane, ako budú hrať, je otázne. Ale bez vyskúšania to nezistím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Keď sa zdá , že zvuk je už dokonalý a vyššie sa ísť nedá a Psvane robia skvelú prácu ........stačí niekedy velmi málo , jednoduchá silikónová gumička za pár drobných
a zvuk sa zase o niečo posúva do hájendového raja.....
Lampy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od Vlado222 »

:thumbup:
Ja som svoje elektronky osadil týmto..jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Ani Cool damper nie je "perpetuum mobile" na zvuk. Ja som ich mal, ale dal som ich preč. Bez nich je zvuk u mňa lepší. Na AR to bol prínos, ale na McIntosh nie. Ten má rezonovanie elektróniek utlmené vlastným systémom a hrá lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Hrátky s lampami pokračujú, niekde som sa dočítal , že najlepšie 12AU7 robil kedysi RCA, tak smo kúpil NOS-ky cez e-bay.
Zvuk? Nádherný muzikálny s velkými basmi, čisté a jemné výšky. Psvane sú oproti tomu mierne " suchšie " , velmi rýchle a zo skvelým priestorom.
Lampy sú skvelá hračka pre velkých chlapcov... vytešujem sa.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Objednal som Psvane, veľmi zvedavý. Teraz mám Gold Lion a oproti originálom McIntosh (Sovtek) sú oveľa dynamickejšie, detailnejšie, s vašou razanciou na basoch aj na výškach. Sovtek sú oproti nim jemnejšie, vykreslenejšie, možno sa dá povedať, muzikálnejšie. Je naozaj ťažké sa rozhodnúť, ktoré mi viac vyhovujú. Pre žáner kabaretný džez sa mi javia lepšie Sovtek. Ak však počúvam orchestrálnu hudbu - džez, klasiku, prípadne rock, potom hrajú lepšie Gold Lion. Škoda, že v elektrónkach neexistuje "Perpetuum mobile" - lampa, ktorá zahrá najlepšie všetko...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Dnes mi prišli - po 3-4 hodinách hrania konštatujem, že sú skvelé. Uvidíme, ako budú hrať po cca 30 hodinách.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Ako spomenul Aretax , každá lampa má svoj zvuk.Momentálne sú mojimi favoritmi Psvane , Gold Lion a NOS-ky od RCA.Povedať ktoré sú najlepšie sa vlastne ani nedá.
Keby som mal nejako pomenoavť ich vlastnosi napadá ma asi toto: Psvane sú najviac audiofilské, Lionky pridávajú trochu na okrajoch a velký prehlad v nástrojoch.
RCA hrajú velmi podobne ako Lionky ...klobúk dole pred staručkými lampičkami....asi tak.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Presne si to opísal. Môj postreh v krátkosti je podobný: Psvane najlepšie podávajú akustický jazz, krásne vykresľujú jednotlivé nástroje, ale oproti Gold Lion sú menej dynamické, ale o niečo hrajú čistejšie a lepšie podávajú vyššie frekvenčné pásmo. Gold Lion sú dynamickejšie, lepšie zahrajú veľký orchester, aj rockovú hudbu, ich prejav je "mohutnejší", ale aj o niečo menej presný, lepšie podávajú spodné pásmo.
Ideál by bol matematické zjednotenie množín obidvoch typov. Ale žiaľ, perpetuum mobile zatiaľ nie je ani v tejto oblasti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Po ďalšom dni testovania (už sa musím venovať aj inej práci) je výsledok nasledovný: Gold Lion idú naspäť. Ako sa Psvane postupne zahorovali, stále viac boli dominantné vyššie frekvencie a úplne spodné basy, viac vystupovali detaily, až mi to začalo vadiť. Po výmene mali Gold Lion príjemnejší, teplejší a hlavne vyrovnanejší zvuk. Všetky detaily ostali, ale netlačili sa tak do popredia, ako pri Psvane, čo mne viac vyhovuje. Výsledok: Psvane 2 páry sú na predaj.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

Ešte chcem dodať, že zvuk nových Psvane, t.j. nezahorených mi maximálne vyhovoval. Čím sa viac zahorovali, tým bol u mňa zvuk ostrejší, nástroje tenšie, pri veľkých orchestroch to až hraničilo s agresivitou. Ďalší dôkaz toho, že zahorením sa nie vždy musí zvuk zlepšiť. Už sa mi to stalo aj pri niektorých kábloch. U Gold Lion to bolo presne naopak. Zo začiatku boli mierne zahučané, po zahorení sa zvuk vyčistil a to vo všetkých frekvenciách, predovšetkým sa však vyčistili basy. U mňa teda vyhrávajú Gold Lion, potom pôvodné Mcintosh (originál Sovtek) a až po nich Psvane. Čiže aj toľko ospevované Psvane sú závislé predovšetkým od toho, do akého prístroja sa osadia a aký zvukový charakter má celý reťazec, a hlavne bedne. Ak má niekto na konci reťazca bedne B&W, tak neverím, že bude so Psvane spokojný. Osobne by mi ich zvukový charakter pasoval k Sonus Faber. (Ich dopasovanie k zosilňovaču je samozrejme prvoradé).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Áno , máš pravdu, nezahorené hrali lepšie, zvuk je o niečo tenší, nie že by to nešlo počúvať, no zvuk je viac tranzistorový ako lampový, pre nevýrazné bedne určite výhoda.Hrám teraz na Lionkách a hrá to naozaj skvele....
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od Tinariwen »

wolf píše:Ano , presne tak , zohrievam ich už tretí deň, cca 30 h. priestor je úžasný. Včera večer som bol s nimi na koncerte Zappu....úžasné čo vytiahli zo starej nahrávky. Vážení hifi maniaci , Psvane je konečná!
wolf píše:Áno , máš pravdu, nezahorené hrali lepšie, zvuk je o niečo tenší, nie že by to nešlo počúvať, no zvuk je viac tranzistorový ako lampový, pre nevýrazné bedne určite výhoda.Hrám teraz na Lionkách a hrá to naozaj skvele....

:-?
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od Patmann »

Nechtěli byste se s nima a Golden Lion stavit ke mně?
Mám pro porovnání Tesla NOS ecc803s, RFT ecc83 a Tung Sol 12ax7,mohli bychom rozšířit obzory ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

wolf píše:Áno , máš pravdu, nezahorené hrali lepšie, zvuk je o niečo tenší, nie že by to nešlo počúvať, no zvuk je viac tranzistorový ako lampový, pre nevýrazné bedne určite výhoda.Hrám teraz na Lionkách a hrá to naozaj skvele....
Dal som na Psvane EAT dampre a zvuk sa výrazne zmenil. Ostrosť zmizla, detaily ostali a celé pásmo sa posunulo nižšie. Vyskúšaj to. Bez tých tlmiacich krúžkov boli "ukričané".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

EAT dampre tam asi nedostanem , aký majú vonkajší priemer?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od Frogyman »

Patmann píše:Nechtěli byste se s nima a Golden Lion stavit ke mně?
Mám pro porovnání Tesla NOS ecc803s, RFT ecc83 a Tung Sol 12ax7,mohli bychom rozšířit obzory ;-)
Pokud by se něco dělo, měl bych zájem být u toho, atk děj vědět :-). A klidně vezmu na srovnání svoji PrimaLunu :-)
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od aretax »

wolf píše:EAT dampre tam asi nedostanem , aký majú vonkajší priemer?
Teraz to neviem zmerať, ale nemal by byť problém, pretože polomer plného krúžku je cca 3-4 mm a dajú sa nasadiť tak, aby rebrá susedných krúžkov zapadali do seba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od lubin »

aretax píše:
wolf píše:EAT dampre tam asi nedostanem , aký majú vonkajší priemer?
Teraz to neviem zmerať, ale nemal by byť problém, pretože polomer plného krúžku je cca 3-4 mm a dajú sa nasadiť tak, aby rebrá susedných krúžkov zapadali do seba.
Ale wolf má "bohužel" už kolem elektronek z výroby na zesíku takovou ochranu proti doteku.....tyto kovové dampery tam nedostane, musel by upravit to šasi na Magnatě....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Dík Luboši, ( je to môj mluvčí :thumbup: ) , je to vidieť vyššie kde som dal foto. Tá konštrukcia mi otravuje život , výmena lámp je vždy u mňa skúška nervov, už som aj premýšlal ako ju dať dole...
Luboši , už si nasadil gumičky? Hraje to ?
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od wolf »

Nazdar Patmanne , neviem ako Aretax , ale ja mám 12AU7 a to by asi nešlo miešať s Tvojimi 12AX7
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od Patmann »

Ahoj, tak to jsem se přehlídnul, škoda.
Zabiny007, jestli bude nejake to porovnani, urcite dam vedet, moc rad te zas uvidim a taky bych rad slysel ten tvuj zesilovac ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PSVANE AUDIO ... skvelé lampy z Číny

Příspěvek od lubin »

wolf píše:Dík Luboši, ( je to môj mluvčí :thumbup: ) , je to vidieť vyššie kde som dal foto. Tá konštrukcia mi otravuje život , výmena lámp je vždy u mňa skúška nervov, už som aj premýšlal ako ju dať dole...
Luboši , už si nasadil gumičky? Hraje to ?

No nevím jak to popsat. Na první elektronku, která má vždy největší vliv na zvuk jsem dal EAT Damper a na další dvojici gumičky od Tebe.
Takovou změnu jsem nečekal. Doporučuji opravdu vyzkoušet každému, kdo má nějaké elektronky v cestě, aby jich vyzkoušel zkrotit na mikrofoničnost libovolným, k tomu určeným způsobem.
Změnu vnímám téměr, jako když sestavě předřadíte oddělovák nebo výborný filtr.
Děkuji.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět