Doporučené nahrávky k poslechu

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Dave Matthews Band - Big Whiskey And The Groogrux King

Příspěvek od Steve »

Včera jsem měl možnost si vypůjčit a následně poslechnout toto poslední CD od DMB. Vynikající. Hned objednávám. :thumbup:
http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1574384&galery=1
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Dave Matthews Band - Big Whiskey And The Groogrux King

Příspěvek od paul »

Steve - jj-velmi dobré i zvukově.Kdysi tady o tom psal tuším boxer.Má i další velmi dobré věci. ;)
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Dave Matthews Band - Big Whiskey And The Groogrux King

Příspěvek od Miles »

Na vinylu to je hodně skvělá záležitost doporučuji. :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Dave Matthews Band - Big Whiskey And The Groogrux King

Příspěvek od fox »

Obrázek


:thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Taliesyn

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem poslouchal v rozhlase ukázky z tohoto CD:

http://indies.eu/alba/741/zvesela/

Docela mě to chytlo.
davidsound

Re: Taliesyn

Příspěvek od davidsound »

No to se mi libi, diky za tip.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím se podělit o tento výborný a pro mne doposud neznámý jazzový tip. Díky Lindemannovi se mi dostala do ruky deska Vital information - Where we come from z roku 1998 a musím konstatovat, že se mi to trefilo perfektně do vkusu. Tak mne to začalo zajímat více a zjistil jsem, že Vital information nejsou žádní nováčci a vydali spoustu dobře hodnocených desek. Mám co objevovat..... :ymdaydream:
Vřele doporučuji k poslechu, Lindemanne ještě jednou díky :clap:

Seskupení tvoří tito vynikající muzikanti:
Steve Smith - drums
Frank Gambale - guitar
Tom Coster - Hammond B-3, Fender rhodes and accordion
Jeff Andrews - acoustic and electric basses

Obrázek
Mark Levinson
Jibu
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011 15:39

Dežo Ursiny

Příspěvek od Jibu »

dle mého názoru naprosto vyjímečný zjev na slovensko české hudební scéně, hudba která předběhla svoji dobu o celá desetiletí,i po letech vynikající muzika stojící z poslech.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dežo Ursiny

Příspěvek od PGH »

Už ho posloucham snad 30 let, mam od něj všechna CD, těžko řict ktera jsou nej, ja mam rad všechny. Doporučuji knihu - DEŽO URSINY PEVNINY A VRCHY napsal Marian Jaslovsky loni vydal jako třeti reedici SLOVART. Kdo ma rad Deža měl by si poslechnout jeho někdejšiho kolegu JARA FILIPA. Vydal několik CD např. TEN ČO HRAVAL S DEŽOM s texty Richarda Mullera.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Dežo Ursiny

Příspěvek od Tony »

Jeho hudbu som začal paradoxne počúvať na vojne v 81-tom roku. Pamätám si, že ma veľmi zaujala :clap:
Jibu
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011 15:39

Re: Dežo Ursiny

Příspěvek od Jibu »

Docela závidím kompletní diskografii na CD, našel jsem jen mp3 což není to pravé ořechové, chtělo by to spíše flac, ale přesto pokud by měl někdo zájem : http://igalerie.cz/cs/music/pop-music/1 ... iscography.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dežo Ursiny

Příspěvek od PGH »

Jsem rad že je mam a rad je posloucham, prvnich 5 nebo 6 jsem měl na LP ale dal jsem je kamaradovi. Cd DO TLA a Cd PRIBEH jsem dokonce kupoval v nějakem vyprodeji za 49kč, ještě jsou na nich cenovky a ted nejsou k sehnani? Velice mě mrzi že jsem neviděl žadnej jeho koncert ještě za jeho života.
Jibu
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011 15:39

Re: Dežo Ursiny

Příspěvek od Jibu »

Nedávno jsem koupil Jana Spáleného a jeho ASPM také ve výprodeji, lidi nemají rozum nebo vkus, asi obojí.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Stockfisch - Closer to the music

Příspěvek od pajuna »

Prave posloucham posledni vyber od teto firmy na SACD, mozna dobry navod pro ty, kteri jeste jejich interprety neznaji. Je to opravdu tradicne kvatitni nahravka a moc velka pohoda. Stejne tak, jako ostatni jejcih vybery se stejnym nazvem.
Obrázek

Ukazka
http://www.youtube.com/watch?v=ZMuvM6dgnBo
http://www.elusivedisc.com/prodinfo.asp?number=SFSA4011
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Stockfisch - Closer to the music

Příspěvek od Odar »

Mam sice len CD, ale pohodova hudba.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Lisa Gerrard - Departum

Příspěvek od tujatuja »

Obrázek

Nahrávka z roku 2010. Spolupracoval Marcello de Francisci. Milovníkům hudby Dead Can Dance, Lisy Gerrard, apod. se jistě bude líbit (mě se aspoň líbí :smile: ).
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

vertigo quintet

Příspěvek od pulenej »

kdo náhodu nezná .. česko evropská formace

parádní vokály Barové z Tara Fuki a zbytek ansámblu podává taktéž vynikající výkony

zvuk na desce od Animal Music za mě špičkový ..

http://www.bontonland.cz/vertigo-quinte ... ta-barova/
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

ROY HARPER - MAN AND MYTH

Příspěvek od paul »

-poslouchám tuhle parádní desku a vzpomínám při čtění článku (viz odkaz níže) na "staré dobré" časy.Opravdu se to tomuto starému pardálovi myslím velmi podařilo-klobouk dolů. ^:)^
Pár jeho desek mám velmi rád-např. LIFEMASK (http://www.progboard.com/Harper-Roy/Lifemask/10670)
-spolupracoval se spoustou špičkových muzikantů,kdo ho nezná,tak přidávám aspoň malý odkaz o něm
http://www.progboard.com/Harper-Roy/1285

http://www.rozhlas.cz/cajovna/aktualne/ ... a--1269796
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Vital information

Příspěvek od Mark Levinson »

Po delší době jsem si pustil tuto desku a opět musím konstatovat, že je to výborné a doporučení hodné.
Mark Levinson
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Eric Clapton - I still do

Příspěvek od Zdeny »

Zcela náhodou jsem zjistil, že E.C. vydal nové album. Koupil jsem a dobře jsem udělal. Velmi slušná deska bluesového charakteru, kde se používá hodně akustických aranží - například kontrabas a pod.
Co mě mate, jsou fotografie na obalu: je tam samý analogový tape deck. Chce nám snadE.C. naznačit, jak nahrávky vznikly. Musím se podívat na internet, zdali tam něco najdu. Ale zvul této desky je vlmi pohodový, neostrý a na rozdíl od většiny současné produkce je "normální" - tedy nemá vytažené basy a ni výšky, zvuk neduní ani neřeže, skotor by jeden řekl, že je mdlý. Ale o to lépe se poslouchá a tepre po druhém třetím poslechu si človek uvedomí, jakým klidem ta deska působí (třebas Claptonův Pilgrim je prostě děs).

Já jsem tedy velmi mile překvapen.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Eric Clapton - I still do

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za tip :thumbup:
Mark Levinson
elektrosklady
Příspěvky: 26
Registrován: 04 říj 2012 18:28

Re: Eric Clapton - I still do

Příspěvek od elektrosklady »

Pohodová deska a jedna z nejlépe technicky nahraných nahrávek z poslední doby.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Eric Clapton - I still do

Příspěvek od fox »

Nechápu, nad čím tak jásáte. Na mě zapůsobily písně utahaným dojmem, jako na pohřbu. Zdá se mi, že éra EC je už dávno pryč.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od Urbino »

Tak na to jsem moc zvědavý :eek:
Gregory.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
JAPEX

Re: Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od JAPEX »

Snad 100x jsem už chtěl koupit vinyl, ale nakonec jsem při poslechu ze Spotify vždycky před koncem alba došel k závěru, že mě jeho hlas tak nějak, jak to říci slušně, "vadí"...

A na Spotify jsou už z tohoto alba 3 skladby, ale historie se u mne opakuji. Takže k nám domů si cestu zatím nenašel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od Tony »

Mne tak isto. Dokazem ho pocuvat jedine v pomalych skladbach.
Minuly rok bol na Bratislavskych dzezovych dnoch, ako "vrchol" vecera, a musel som odist.
Ten hlas sa fakt nedal pocuvat!
Navyse v tej baranici vyzera ako...:-)
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od Urbino »

https://www.youtube.com/watch?v=lSzICmwmRsA


Mi se zdá jeho hlas velmi zajímavý.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od efičák »

Na fotbalistu a kuchaře zpívá dobře ! Líbí se mi jeho nižší středy :) jako hifista jsem spokojený.
Jsem schopný přelouskat celé jeho album a myslím, že do jazzu přináší něco svého a to je obohacení.

Ale přezpívaná Stingova píseň byla pro mé fandovství velkou zkouškou, tohle se nepovedlo ....
Zvuk dobrý - všechno dobré
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Gregory Porter : Nat King Cole & Me

Příspěvek od Urbino »

efičák píše:Na fotbalistu a kuchaře zpívá dobře ! Líbí se mi jeho nižší středy :) jako hifista jsem spokojený.
Jsem schopný přelouskat celé jeho album a myslím, že do jazzu přináší něco svého a to je obohacení.

Ale přezpívaná Stingova píseň byla pro mé fandovství velkou zkouškou, tohle se nepovedlo ....
:crazy:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Právě sem doposlouchal od Bena HOWARDA CD: Every Kingdom Vynikající zvuk a prostor a sám interpret borec.
41bKfBmcdRL.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Další pecky skvostně nahrané, vřele doporučuji:
CHARLIE HADEN.jpg
Lemuria-Seascape.jpg
CAMCD4335-Large.jpg
tonyallen_thesource.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
reed
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2015 20:50

Re: T+A SOLITAIRE OEC-1000

Příspěvek od reed »

Další mnou doporučené pecky od ACT, právě jsem doposlouchal: \m/ \m/
41bKfBmcdRL.jpg
Cæcilie Norby.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od bacil2 »

NHOP_1024x460.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Tento víkend poslouchám už po třetí, The Oliver Nelson Sextet - The Blues And The Abstract Truth, doporučuji k poslechu.
Vynikající jazz, kvalitní nahrávka na SACD i muzikanti:
Bill Evans
Roy Haynes
Eric Dolphy
Paul Chambers
Freddie Hubbard
2019-05-26 10.09.31.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím to napsat sem, protože se jedná opravdu výjimečnou desku. Gary Burton - Like Minds. Jde o jazzové album podepřené Burtonovým vibrafonem a nezaměnitelným rukopisem Methenyho kytary a Coreovým klavírem. Kdo má rád Methenyho, tak si smlsne. Album má deset skladeb a Metheny s Coreou složili každý po čtyřech, Gary Burton pouze jednu skladbu a to titulní Like Minds (jedna je převzatá Gershwin).
Opravdu velmi zajímavá deska, kterou doporučuji k poslechu. Bohužel je album již rozebráno a deska je hůře sehnatelná jak na SACD, tak i na vinylu.

Sestava:
Gary Burton - Vibraphone
Dave Holland - Bass
Roy Haynes - Drums
Pat Metheny - Guitar
Chick Corea - Piano
2019-05-21 17.57.12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od PGH »

Mám "pouze" CD ale i toto má vynikající zvuk a hudba je neskutečná!!! Corea, Burton a Metheny jsou mojí velcí oblíbenci a mám od nich desítky CD a pořád to rozšiřuju.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Miles »

Mohu jen potvrdit tvoje slova Marku , na LP je tato nahrávka doslova lahůdka :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od jirie »

Můj post do této rubriky tak nějak nezapadá z jednoduchého principu. Nahrávky sice mohu doporučit, ale poslechnout nebo dokonce koupi je nelze :sad:

Byl u mě poprvé na návštěvě člověk, se kterým se znám už více jak 20 let. Víceméně chtěl si jen poslechnou mou sestavu. Na dotaz kdy budeme poslouchat "vzorky" jsme okamžitě začali. Vytáhl si tři VYPÁLENÉ CD :shock: :shock: No byl jsem docela udiven, ale později se vše dostatečně vysvětlilo. Po poslechu několika ukázek z prvního CD jsem tak nějak nevycházel z úžasu a hned se dožadoval podrobnějších informací. Byl jsem velmi překvapen celkovým zvukem a klidem. Jednalo se o amatérskou nahrávku Janáčkovy filharmonie z odsvěceného kostela Sv. Václava v Opavě. Použito jen dvou mikrofonů Sennheiser bez dalšího mixování a jiných úprav nahráno na magnetofon Tesla B-73 rychlost 19! Další CD byly varhanní variace klasických kousků mě neznáme francouzské varhanice pořízené v konkatedrále Panny Marie Sněžné opět v Opavě. Nástroj byl právě po generální opravě v roce 1998. Tentokráte bylo použito ještě dalších dvou mikrofonů po stranách na vyzdvižené rampě, aby se vše dostalo na úroveň nástroje. Při hutnějším akordu varhan mi naskočila husí kůže! Poslední CD byl záznam z vystoupení Janáčkova komorního orchestru, kde měla sólo na housle vítkovská rodačka Alena Čechová. Houslový part zněl jako zjiného světa. Nahráno opět v bývalém kostele Sv. Václava. Všechny tři CD měly jedno společné: neořezaná dynamika a naprosto vyvážený zvuk! Bez další regulace hlasitosti jsme hráli stále na 11 h, což také svědčí o úrovni nahrávek ikdyž některé hlasitější pasáže zněly hodně reálně. Je mi skutečně líto, že tyhle skvosty nelze vydat oficiálně ani pro vážné zájemce. Podle vyjádření majitele by byl veký problém hlavně po právní stránce :sad: Tak jsem si vzpoměl, jak mnozí zvukoví inženýři dnes obklopeni špičkovým technickým zázemím vesele przní jak nahrávanou, tak remasterovanou hodbu, zatímco český amatér s dřevním vybavením je schopen takřka malého hudebního zázraku :???:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučené nahrávky k poslechu

Příspěvek od Mark Levinson »

Při čtení těchto řádků si člověk jen povzdechne, Jirie díky za sdílení.
Mark Levinson
Odpovědět