Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Zdeny »

http://www.audiofriend.cz/hudebni-nosic ... yl-lp.html

Jak jsem psal v souvislosti s jiným tématem, nyní trochu více poslouchám gramofon na velkých bednách a musím říct, že navzdory obyčejným (=neaudiofislkým) nahrávkám mě zvuk "bere". Třeba včera večer jsem poslouchal supraphonské Floydy - Momentary lasp of reason. Tato deska je dle mě mizerně nahraná, chybí jí bas, ale i tak, v poslední skladbě vynikly vokály, dokonce v jedné pasáži jsem zaregistroval zvuky, které na CD nejsou (triangl nebo nějaká podobná cinkátka). Praskot si dokážu odfiltrovat, ve výsledku mě zvuk "baví".

Proto se ptám, zdali někdo zná konkretně nahrávku od Pink Floyd z linku, resp. obecně jaké jsou zkušenosti s touto verzí a s tímo obchodem? Je tu spousta vinylofilů, tak třebas má také někdo rád PF, DP či LZ, jako já.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od lidumil »

Já tohle vydání neslyšel, ale kamarád, který má DSOTM na vinylu asi 4x (CZ,UK,DE,US) ho měl a hned poslal dál :-( ale "relata refero" Já po něm ani netoužím, neb mě plně uspokojuje JPN a MFSL vydání.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
lothian
Příspěvky: 6
Registrován: 04 říj 2014 18:29

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od lothian »

Kdesi na hifi forech jsem četl, že s moderními 180 a 200g vinyly nejsou dobré zkušenosti.
Osobně jedině původní vydání, u těh mám jistotu, že to nikdo neremastroval. Pár nových vinylů jsem slyšel, a zvuk skoro jak z CD.
Co se týčezvuku, tak před pár dny jsem slyšel Return to forever - Romantic warrior. Něco tak neskutečnýho jsem dlouho neslyšel. Hraje to naprosto úžasně!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

180 nebo 200g vinyl hraje na 99,32% stejne jako ty tenke. Jejich vyroba ma smysl v tom, ze vice hmoty vice stoji. Tim padem z toho maji vyrobci vice penizku a zakaznik ma pocit, ze za utracene penize "toho dostal vice". Paradoxem je, ze tyto tezsi vinyly je snazsi koupit jako krive, zvlnene apod. Duvodem je delsi doba zrani z duvodu vetsi gramaze. A to si dnes, kdy je prumerna cekaci doba na vyrobu vinylu vsude ve svete cca 6 mesicu a v Lodenici 2 mesice (lodenicti jsou mega hov.ada sekajici desky jak Bata cvicky), muze maloktera lisovna dovolit.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od fox »

Je zajímavé jak se, díky reklamě, názory lidí mění. V 70. létech jsme nad tlustými fošnami z Pantonu a Supraphonu ohrnovali nos a chtěli jsme jenom tenké LP západní výroby. Dnes jsou zase v módě ty tlusté. Ta trocha PVC navíc snad výrobce tolik nestojí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

To nestoji, ale zaplatit si za ni necha kralovsky. Podle mne muze byt zakaznikovi uplne fuk, jaka je gramaz desky. Jde o zvuk a kvalitu lisovani a hmotnost v tom nehraje roli. Je to pro lisovnu potiz navic - ruzna gramaz vyzaduje jine lisovaci cykly a taktez lisovaci nastroje se pro gramaze lehce lisi. No a v dnesni dobe, kdy jsou lisovaci kapacity na mesice dopredu zamluveny, se nekterym mene poctivym lisovnam (nebudeme jmenovat, ze) tyto cykly na lisech nechce prenastavovat, protoze to je ztrata pul dne, coz je treba 5000 kusu desek. Zkratka to potrebuji sekat jak Bata cvicky. A to ani nemluvim o tom, kdyz se lisuje do recyklatu, protoze ti mene poctivi (opet nebudeme jmenovat, ze) jsou schopni tam semlit cokoliv, co alespon z dalky pripomina plast :mad:
Dieter Burmester
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od martinowsky »

Ja tedy nove desky nekupuji. Mam gramec za par svestek na poslouchani starych kousku z nostalgie. Poridil jsem si pouze jedinnou novou desku pro porovnani a jeji zvuk stoji za poradne hov.o. Kde je lisovana a snad ani vydavatelstvi z hlavy nevim. Ale jak budu doma tak se kouknu. :shock:
Kazdopadne Ditre ty lodenice u nas stoji opravdu jak naznacujes za kulove??? Jsem myslel ze je to uznavana fabrika.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Za kulove stoji, nevim jak kdysi, ale v dnesni dobe me teda nenapada nic, proc by mela byt uznavana. Za uznani stoji Recording Industry v Holandsku, Optimal a Pallas v Nemecku a RTI a QRP v USA. Samozrejme kazde lisovne se obcas zadari, ale tyhle vykazuji vysokou kvalitu lisovani stabilne :thumbup: Udelat dobrou desku je extremne narocne a soucasny stav, kdy lisovny jedou nad sve moznosti, tomu rozhodne neprispiva.

Co se tyce tve jedne nove desky - proste smula. Uz jsem psal v jinem vlakne, ze nelze nove desky smahem odsoudit. Mam spoustu novych reedic, kde je zvuk i lisovani v porovnani s puvodnim vydanim daleko lepsi. Chce to trpelivost a nebat se kdyztak reklamovat - kdyz to dobre zduvodnis, nebyva s tim problem.
Dieter Burmester
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od komak »

ako napísal Dieter
absolútny súhlas
a treba aj trošku šťastia nie vždy sa dá reklamovať
Bond 007 alias Monte

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Pomlouvat Loděnice je špatné, mám Bobka, Madonnu a jsou to kvalitou top desky ... Jinak 180g mají hlubší drážky a delší životnost. Dnes nemůže nikdo tvrdit, co je kde vyrobeno. Podobně, jako pneu Michelin se vyrábí v Conti (Barum)..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co slovo, to pi*ovina jak mraky. Jako obvykle :roll:
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jsi hňup od narození, zdědíš pár desek po taťkovi a už jsi sežral moudrost světa,,, čuráku....
Bond 007 alias Monte

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dieter Burmester píše:Co slovo, to pi*ovina jak mraky. Jako obvykle :roll:
Ty budeš ocas Merhaut, přivandrovalec, kdoví z jaké pr.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester píše:Co slovo, to pi*ovina jak mraky. Jako obvykle :roll:
No, nemylil jsem se :clap: Nicmene...aby jsi z te diagnozy nebyl az tak smutny, tak po dlouhe dobe jsi mel jednou pravdu. Po otci jsem skutecne nejake ty desky podedil - celkem to dela 73 kusu normalizacniho popu :mrgreen:
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Zdeny »

Tak zmíněnou LP desku PF jsem nakonec dostal k svátku.
K tomu ještě The Wall.

K tomu TDSOTM lez nříct jen to, že kvůli tomu, co se zde napsalo, jsem čeakl tragedi. jenže právě pravý opak je pravdou a zvuk je velmi příjemně překvapil. Proti CD je na LP o poznání vyšší čitelnost vokálů, někdy jsem doslova hleděl, co v 40 let staré nahrávce je ukryté a pak, zvuk je příjmený, nedovedu to popsat, ale LP se mi poslouchalo tak, že jsem při něm neusnul a to je hodnocení nejvyšší :smile:
Já zvuk za propadák určitě nepovažuji, ale je možné, že bude dost lidí, kteří jej odsoudí. Klidně může působit jistá emoce, která zahladí nedokonalosti záznamu na remastrované edici, to nevylučuji, ale když bych měl z toho, co doma mám zvolit nosič - volím toto LP.

U The Wall to platí v hrubém obrysu také, nicméně všechny 4 strany zhruba do první 1/3 trpí silným subakustickým kmitočtem, který působí opravdu silné vychýlky membrán basových měničů, takže nelze poslouchta příliš nahlas. Od té 1/3 se to zklidní a zvuk nemá chybu. Zvažuji výměnu za jiný kus, platí to samé, co o Měsíci - neusnul jsem, což u CD je v poslední době pravidlo. LP mě prostě baví, a opět kldně hodnotím vokály a barvy ve středních kmitočtech - kytary, vokály, různé hlasy a ruchy někde ze stran a td... To na CD prostě nevynikne a nemyslím si, že by to bylo mým aparátem. LP je v tomot ohledu dál.
Takže jsem rád, že tyto kousky mám doma.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ani subsonic filtr nepomaha?
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jaká je kvalita této nahrávky na LP?

Příspěvek od Zdeny »

Dieter Burmester píše:Ani subsonic filtr nepomaha?
Nemám. Bohužel.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět