Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Různé průzkumy apod.
Odpovědět

Za kolik peněz máte kabeláž ve své sestavě?

Repro kabely (speaker cables) s cenou do 1.000 CZK
15
3%
Repro kabely (speaker cables) s cenou 1.000 – 5.000 CZK
38
8%
Repro kabely (speaker cables) s cenou 5.000 – 10.000 CZK
39
8%
Repro kabely (speaker cables) s cenou 10.000 – 30.000 CZK
37
7%
Repro kabely (speaker cables) s cenou 30.000 – 50.000 CZK
10
2%
Repro kabely (speaker cables) s cenou více než 50.000 CZK
37
7%
Propojovací kabely (interconnect cables) do 1.000 CZK
13
3%
Propojovací kabely (interconnect cables) 1.000 – 5.000 CZK
35
7%
Propojovací kabely (interconnect cables) 5.000 – 10.000 CZK
39
8%
Propojovací kabely (interconnect cables) 10.000 – 30.000 CZK
33
7%
Propojovací kabely (interconnect cables) 30.000 – 50.000 CZK
18
4%
Propojovací kabely (interconnect cables) více než 50.000 CZK
28
6%
Síťové kabely (Power cables) do 1.000 CZK
28
6%
Síťové kabely (Power cables) 1.000 – 5.000 CZK
44
9%
Síťové kabely (Power cables) 5.000 – 10.000 CZK
28
6%
Síťové kabely (Power cables) 10.000 – 30.000 CZK
29
6%
Síťové kabely (Power cables) 30.000 – 50.000 CZK
8
2%
Síťové kabely (Power cables) více než 50.000 CZK
26
5%
 
Celkem hlasů: 505

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od Mark Levinson »

V návaznosti na debatu ohledně kabelů jsme se rozhodli udělat takovou malou anketu ohledně ceny kabeláže.
Cenou je míněna oficiální doporučená cena (ceníková) dovozce v CZK (případně přepočet dle kurzu). Nejde samozřejmě o žádné přesné částky, ale spíše o orientační zjištění jaký důraz na tuto oblast kladou členové HEF. Uvádějte vždy součet za všechny kabely ve své sestavě (pokud má někdo CD a Integr.zes., tak součet za 2 sítové kabely, 1 propojovací, 1 reproduktorový apod.), pokud má někdo více sestav, tak pouze z té sestavy, kterou považuje za hlavní. Jen kabely, které hrají v sestavě (ne to co máme ve skříni). Věříme, že účast bude vysoká a výsledek zajímavý i když se jedná o mírně kontroverzní téma.
Každý hlasující má tři hlasy, tedy jeden v každé kategorii kabelů (kabel digitální, sluchátkový apod. je považován za propojovací).
Mark Levinson
bertram

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od bertram »

Zatial účasť 4% zo všetkých členov. x_x
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Mark Levinson »

bertram píše:Zatial účasť 4% zo všetkých členov. x_x
Účast je malá, ale potěšující je kolik hlasů připadlo na poměrně drahou kabeláž. Jak je vidět, tak je poměrně mnoho lidí co kabely řeší a to i za docela velké sumy.
Mark Levinson
Basstl

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Basstl »

Mark Levinson píše:... potěšující je kolik hlasů připadlo na poměrně drahou kabeláž.
Co je na tom potěšujícího?
Srovnatelnýho, mnohdy i lepšího výsledku se dá dosáhnout za zlomek ceny...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Treba se zvonkovym dratem ...
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od jirie »

Viktore, promiň, ale nejde mi hlasovat. Nebude to tím, že jsem už někdy v minulosti hlasoval :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:Viktore, promiň, ale nejde mi hlasovat. Nebude to tím, že jsem už někdy v minulosti hlasoval :oops: :oops: :oops:
Každý může hlasovat jen jednou a to třemi hlasy (do každé kategorie jeden).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od fox »

A proč taková anketa ? Budeme se bít v prsa, kdo má víc finančních prostředků a je větší borec ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Basstl

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Basstl »

Dieter Burmester píše:Treba se zvonkovym dratem ...
To klidně můžeš, nikdo ti v tom nebrání.
Já na to ale jdu jinak.
Stačí vybrat kabel podle parametrů, koupit kvalitní, ale nepředražený konektory a divil by ses, takovej kabel je ve výsledku lepší, než rádoby hájend za 10-20 násobek jeho ceny...a když na to navlíknu punčošku, tak to ani vzhledově od "hájendu" nepoznáš.
Utrácet desetitisíce za kabely je nesmysl.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Tinariwen »

Anketa je výborná , prehľadná a merateľná .Utvara vzorku ako na tom sú členovia fóra čo sa týka investovania do kabeláže ,nič viac nič menej.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Basstl

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Basstl »

Anketa vypovídá pouze o tom, kolik kdo utratí peněz.
Nevypovídá to o kvalitě kabeláže.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Tinariwen »

Presne tak.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od mirec1 »

........ normalne mi zacina byt luto , ze nas je tolko somarov , ktori sme ochotni investovat viac penazi do kablov , lebo pocujeme rozdiel. Ze som si nenechal zostavu , kde som vplyv kablov nepocul ani ja ......... :)
....... dobre nam tak ........ aspon sa nam vsetci mudrejsi mozu smiat ....... :)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:A proč taková anketa ? Budeme se bít v prsa, kdo má víc finančních prostředků a je větší borec ?
O to tady přece vůbec nejde, navíc anketa je anonymní.
Je to jak napsal Tinariwen :thumbup::
Utvara vzorku ako na tom sú členovia fóra čo sa týka investovania do kabeláže ,nič viac nič menej.

Prostě se zde mohou svobodně vyjádřit i ti co kabeláž řeší bez toho, aby byli napadáni, což jim zaručuje anonymita ankety.
Mark Levinson
DD

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od DD »

to je dobra anketa, jej vysledky su to totiz vo vacsine pripadov jediny parameter ktorym sa kable navzajom lisia
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Vlado222 »

Mark Levinson píše:Účast je malá, ale potěšující je kolik hlasů připadlo na poměrně drahou kabeláž. Jak je vidět, tak je poměrně mnoho lidí co kabely řeší a to i za docela velké sumy.
Neni sa čo diviť. Sme na High End fóre.
Na bastlérskom fóre by táto anketa dopadla inak. :D
Odar

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Odar »

Vlado222 píše:Neni sa čo diviť. Sme na High End fóre.
Trochu poctov, nech to vyzera "hmatatelnejsie"
Celkem členů: 1048
192 hlasov ==> 192 / 3 moznosti ==> hlasovalo doteraz 64 clenov (6,12 %). Z tych 64 clenov riesi najdrahsiu kabelaz (v priemere) 16 % ludi ~ 11 ludi. Podla prispevkov na fore by sa dali mozno aj presne identifikovat, ktori to su :mrgreen:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od winelover »

A ti, kteří mají nějaké napadání a rejpání na háku, se dají identifikovat třeba i podle podpisu. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Vlado222 »

Odar píše:
Vlado222 píše:Neni sa čo diviť. Sme na High End fóre.
Trochu poctov, nech to vyzera "hmatatelnejsie"
Celkem členů: 1048
192 hlasov ==> 192 / 3 moznosti ==> hlasovalo doteraz 64 clenov (6,12 %). Z tych 64 clenov riesi najdrahsiu kabelaz (v priemere) 16 % ludi ~ 11 ludi. Podla prispevkov na fore by sa dali mozno aj presne identifikovat, ktori to su :mrgreen:
Celá táto anketa je o ničom a nič nevypovedajúca. Hlasovalo len malé% členov. A to či vyhrá tá alebo iná skúpina hifi postihnutých nie je podstatné. Podstatné je to či je človek spokojný s tým čo má a či rád počúva hudbu, alebo iba neusstále niečo rieši.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od bigjoe »

Stačí vybrat kabel podle parametrů, koupit kvalitní, ale nepředražený konektory a divil by ses, takovej kabel je ve výsledku lepší, než rádoby hájend za 10-20 násobek jeho ceny...a když na to navlíknu punčošku, tak to ani vzhledově od "hájendu" nepoznáš.

A mně se naopak líbí, že tu není žádnej blbec, ale i znalci, kterým je vše naprosto jasné a vůbec netápou.
Navíc se národ dozví i neomylný návod jak na to :thumbup: :clap: .

Jen škoda, že jsem takovéhoto proroka nepotkal dřív...už je asi pozdě ~x( .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od RSC »

Dieter Burmester píše:Treba se zvonkovym dratem ...
Dobrý... :clap:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od RSC »

Já anketu ze svého pohledu zase vidím pozitivně, je to jakýsi obraz o tom, kolik tomu věnujeme financí... nepřímo si lze udělat představu, jakou tomu tedy věnujeme pozornost.
Vykašlal bych se na to hodnotit procentuální vzorky ze všech, kteří se tady kdy zaregistrovali, podstatné je, že se hlasovalo a nějaké výsledky máme a každý si o nich může myslet své...
To zda si lze vyrobit kabel a v jaké ceně je otázka další, je to věcí přístupu a ceny našeho času. Myslím, že většina z nás nepropojuje komponenty "tkaničkama od bot", takže váhu tomu přikládá.
Kéž by si to uvědomili i obchodníci se "spotřební elektronikou" a nabízeli a prodávali k "plastovým výrobkům" i něco jiného, než pověstné "tkaničky od bot". I ten kablík od ProfiGolgu za stokoruny s tím hraje výrazně lépe, než "tkanička od bot" a věřím tomu, že i dnes to netuší a zákazníkovi to neřeknou... a ze svého pohledu mohu říci, že je to chyba, že jsem si musel na to přijít sám, že i ten můj Technics tady s nejpodřadnějším kabelem hraje podstatně lépe.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od pajuna »

Vlado222 píše:
Odar píše:
Vlado222 píše:Neni sa čo diviť. Sme na High End fóre.
Trochu poctov, nech to vyzera "hmatatelnejsie"
Celkem členů: 1048
192 hlasov ==> 192 / 3 moznosti ==> hlasovalo doteraz 64 clenov (6,12 %). Z tych 64 clenov riesi najdrahsiu kabelaz (v priemere) 16 % ludi ~ 11 ludi. Podla prispevkov na fore by sa dali mozno aj presne identifikovat, ktori to su :mrgreen:
Celá táto anketa je o ničom a nič nevypovedajúca. Hlasovalo len malé% členov. A to či vyhrá tá alebo iná skúpina hifi postihnutých nie je podstatné. Podstatné je to či je človek spokojný s tým čo má a či rád počúva hudbu, alebo iba neusstále niečo rieši.
Vlado,
ty si to asi prilis nepochopil, vid? Tady neni ani arena, ani bezecka draha, ani ring, abychom tady soutezili a rozdelovali se do skupin. Anketa ma jasny nazev. Rekl bych, ze vysledky jsou celkem vyrovnane a je videt, kolik hlasujicich kam ty penize dava. To je vypovidajici az dost. % tech kteri hlasuji bohuzel ovlivnit nedokazeme.

Jelikoz je zde otevreny prostor pro napady, muzes me ci adminovi, ty nebo kdokoli jiny poslat navrh na anketu na jine tema, ktere bude zajimave pro vetsi % lidi zde. Jedine uvitame ;). Hodne stesti pri vymysleni :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Mark Levinson »

Hlasování se zvedlo a je trochu víc vidět jaké procento lidí klade důraz na který druh kabeláže.
Zatím co u reprokabelů je to vyrovnané kde i sekce nejdražších kabelů skoro vede, u propojovacích kabelů je to mírně jinak a úplně jinak je to u napájecích kabelů. Jinými slovy, nejvíce lidí dává největší důležitost kabelům reproduktorovým potom propojovacím a nejméně kabelům napájecím.
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Viktore a otázka je myšlena za všechny kabely na sestavě ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Mark Levinson »

Bond 007 alias Monte píše:Viktore a otázka je myšlena za všechny kabely na sestavě ?
Ano.
Mark Levinson píše:Cenou je míněna oficiální doporučená cena (ceníková) dovozce v CZK (případně přepočet dle kurzu). Nejde samozřejmě o žádné přesné částky, ale spíše o orientační zjištění jaký důraz na tuto oblast kladou členové HEF. Uvádějte vždy součet za všechny kabely ve své sestavě (pokud má někdo CD a Integr.zes., tak součet za 2 sítové kabely, 1 propojovací, 1 reproduktorový apod.), pokud má někdo více sestav, tak pouze z té sestavy, kterou považuje za hlavní. Jen kabely, které hrají v sestavě (ne to co máme ve skříni). Věříme, že účast bude vysoká a výsledek zajímavý i když se jedná o mírně kontroverzní téma.
Každý hlasující má tři hlasy, tedy jeden v každé kategorii kabelů (kabel digitální, sluchátkový apod. je považován za propojovací).
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Krucinál, pak mi chybí kategorie za tři stovky. U mne je hlavní TESLA :lol: na DIN ..... Zrovna hraji CREEDENCE - The Concert a jen chrochtám :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od pajuna »

:lol: Typicky Monte....
No jasne, na Creedence staci i jedna slaba zilka z cehokoli, tam to je cele plechove :smile: , ale je to zase klasika :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Lovče zvuku :cool: , slyšel jsi někdy Creedence na vinylu od Polydoru, těžko :crazy: a na Shure ...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od pajuna »

Neslysel. Mam je jen na starych cd. Shure z Tuzexu jsem pouzival v 70-tych letech :lol:
Prdlacky lovec :smile: . Chtel jsem te jen po dlouhe dobe popichnout Monte :arrow:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Zažil jsi Tuzex ? Shure prodával i Supraphnon, kupodivu .
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sesta

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze me stala 78 BONu nekdy v roce 1977, jestli pamatuju dobre, a v Supraku jsem se neco nastal na LP.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od Mark Levinson »

:arrow:
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od valderon »

Díky za oživení vlákna, ikdyž....připomnělo mi to, kolik peněz jsem za ty dráty utratil... :eek: :lol:. A není to nic příjemného :crazy:
Nicméně nelituji ani jediné koruny! Kabel je komponent jako jiný. Na všech pozicích. A souhra všech prvků dohromady je rozdíl mezi poslouchatelný /neposlouchatelny. Já osobně kabely dostal sestavu o level nahoru. Je to dlouhá, náročná a drahá cesta, ale nepostradatelná. Tolik moje zkušenost. Když si vzpomenu jen na poslední hledání kabelu a MEGA rozdíly ve zvuku u phona, tak je to až neuvěřitelné,že to někdo neřeší, dokonce v to nevěří a nechává potenciál svých přístrojů nevyužitý. Staré známé - sestava hraje podle nejslabšího článku řetězce. A ano, někdy i levnější kabel udělá víc parády, když sedne, ale zázraky se většinou nekonají. Tak, a měřáci do mě :silent:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od Frogyman »

No, koukám, že dnes bych hlasoval trochu jinak, než před časem, kdy jsem na anketu odpovídal. Možná by to chtělo místo oživení dát "druhé kolo" pro srovnání... Je neskutečné, jak si člověk neustále posouvá limity, kolik je ochoten za "obyčejný kus drátu" dát. Ale ani jedné koruny nelituji, i když to bylo mnohdy bolestné. Zvlášť třeba u napájecích kabelů, kterých mám celkem víc 12ks ...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od Senior »

Přiznávám - ač nerad, že kdybych v dřívějších dobách při výběru kabeláží důsledně a nekompromisně aplikoval slepé testy, mohl jsem ušetřit spoustu peněz :!:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od efičák »

Mám nové bedny s pořádnýma drahýma měničema a až teď mě to donutilo koupit opět dražší cinch, protože tu šťávu jiný kabel nepropustí.
Starší bedny byly kompromisně naladěné a odpouštějící. Ten dražší cinch hrál lépe, ale ne o ty peníze. Myslel sem, že mám vyjasněno jak to s kabely je, ale vyšší rozlišení s přesnějším zvukem nových beden levný cinch vyřadilo.

Ne že by nehrál, hudba proleze, ale ten rozdíl, jako když mladej hraje na akordeon což je rafinovaný dechový nástroj kterej vyplní pokoj plným zvukem se spoustou harmonií a ve stejném obýváku mladá hraje na keybord, což je zvuk z dvoupásmových repráků kvality autohifi.
A to má keybord nahrané doprovody s bicíma, basou a jakoby žestěma. Všechno jen jako.

Bylo by rozumné být kabeloskeptik, rád bych zůstal u pokusů s koaxiály řady RG, testy proběhly a nebylo to levné, protože to pořád nebylo ono. Taky jsou sestavy kde kabel opravdu vliv nemá, k tomu vliv akustiky, delší dozvuk kvalitnější kabeláže může zlobit s špatnou akustikou pokoje.

Je to nespravedlivé k výrobcům přístrojů, všechny ty obvody součástky normy a konkurence tlačící k nízké marži. Oni se snaží muziku vyrobit a zesílit s komfortem, designem, záručním servisem a marketingem a kabelové firmy se dík nízkému napětí nezabývají normami a servis spočívá v zaslání jiného kabelu pokud se rozpojí napájení konektorů. Je to nespravedlivé a proto je prodej kabelů tak zajímavý. :-j
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od PavelDosko »

eficak : jaky cinch myslis ??
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od pajuna »

zabiny007 píše:No, koukám, že dnes bych hlasoval trochu jinak, než před časem, kdy jsem na anketu odpovídal. Možná by to chtělo místo oživení dát "druhé kolo" pro srovnání... Je neskutečné, jak si člověk neustále posouvá limity, kolik je ochoten za "obyčejný kus drátu" dát. Ale ani jedné koruny nelituji, i když to bylo mnohdy bolestné. Zvlášť třeba u napájecích kabelů, kterých mám celkem víc 12ks ...
Prestoze se kabely jiz zabyvam pomerne dlouhou dobu, vydaje za ne se zvysuji. Ikdyz na druhou stranu musim priznat, ze ne vždy je drazsi kabel lepsi a potvrdilo se nam to v rade testovani. Naposled napr. s repro XLO kabelem nebo LL x nekolikanasobne drazsi power cables. Dokonce mam ještě několik dobrych kabelu ve skrini, ani se mi nechce je prodávat.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Kabely-kolik peněz jste utratili za kabeláž do své sestavy?

Příspěvek od whisp »

Som za druhe kolo tiez sa moj nazor na kabelaz pretransformoval.
Odpovědět