Překupníci

Diskuze o správě fóra. Návrhy, připomínky a dotazy k provozu fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Překupníci

Příspěvek od Pamela »

Měl bych dotaz ohledně rubriky prodej. Je nutné aby vedení fora tolerovalo inzeráty různých
překupníků ??? Nevím jak ostatní, ale já myslím že HEF je pro fandy a když už otevřu rubriku
prodám, tak si představuju že uvidím nabídku lidí z ČR/SR for a pokud se rozhodnu něco koupit, tak
si můžu o prodejci něco lehce zjistit.
Navíc si myslím že není fér vůči členům kteří využijí možnost a prostřednictvím fora něco nabídnou, aby
jejich inzeráty nábídky různých koumáků posunuly někde hluboko dolů.
Možná jsem netolerantní a já nevím co ještě, ale jsou to dle mého jen paraziti kteří víc škodí než prospívají.
Jelikož to ale funguje už delší dobu, tak předpokládám že to vadí pouze mé osobě.
Nešlo by alespoň udělat nějakou rubriku "překupníci nabízí" nebo něco podobného, aby člověk ne úplně se orientující
nekoupil něco v domění že na specializovaném foru nemůže šlápnout vedle?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Překupníci

Příspěvek od aretax »

Nehnevaj sa, ale ako sa dá rozhodnúť, kto je a kto nie je priekupník? Aké je kritérium na určenie priekupníka? Je to rubrika predaj a každý má právo tu inzerovať. Je na každom z nás, aby sa rozhodol, od koho niečo kúpi a od koho nie. Podľa mňa aj od tzv. priekupníkov sa dá kúpiť kvalitný tovar. Je potrebné si ho vyskúšať, prezrieť a platiť až po jeho odskúšaní. Podľa Občianskeho zákonníka aj na takto kúpený tovar sa vzťahuje záručná lehota 6 mesiacov a to bez toho, aby predajca túto záruku špeciálne potvrdil. Aj v prípade, že kupujúci podpíše predajcovi doklad, že sa záruky vzdáva, táto napriek tomu platí. Čiže túto záruku predajca v žiadnom prípade nemôže obísť. Hlavné je mať doklad o kúpe (pokladničný blok, kúpno - predajnú zmluvu a pod.). Tento zákon platí v SR, či platí v ČR neviem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Překupníci

Příspěvek od martinowsky »

Mi to Pamelo taky vadí. Ale jak píše Aretax, jen s těží by se určovalo kdo už je překupník (vexlák) a kdo ještě ne. I když je to kolikrát úplně jasné. :sad:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Překupníci

Příspěvek od pulenej »

i fandovi jako jsem já a většinu věcí prodá s provarem se může stát že se mu za ta léta kombinování nahromadí
věci ..posunul se dál a má třeba 4 inzeráty pod sebou ..jestli v tom někdo vidí překupničení je konzerva a patří do důchodu :smile:
ono totiž dneska něco prodat i když je to super věc za zlomek ceny je umění ..buď lidi nemaj peníze nebo je kvalitbní hudební
reprodukce nezajímá ( většina lidí )
a každý druhý si jde koupit novou mašinku za 30 v domění že mu vydrží X let místo 10 starého stroje za zlomek ceny s úplně jiným poměrem
výkon-cena
takže mě osobně nepřipadá že by zrovna tohle forum zahlušovali překupnící .. možná spíš ti co se chtějí někam posunout a zkouší co jak hraje
od toho tady jsou jiné portály jako online hifi ..zahlušené překupníky vintage šrotu ..

jinak mi nepřipadá že by jakýmkoliv překupníkům dneska bylo co závidět
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Překupníci

Příspěvek od blesk666 »

teoreticky ak by admin vedel povolit prispievat do rubriky predam len tym co maju na fore minimum 5 prispevkov v inych rubrikach ako predam a kupim bolo by to riesenie (uz som videl exotov co davaju fiktivne inzeraty do rubriky kupim a v zapati to iste do kupim- vytvarali dojem ze je o dany produkt zaujem:-))
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Hoffi 75
Příspěvky: 14
Registrován: 25 bře 2012 12:45

Re: Překupníci

Příspěvek od Hoffi 75 »

Tak přesně tohoto "fíglu" (koupím x prodám), si člověk nemohl nevšimnout ani na Hifi Bazaru hifionline ...
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Překupníci

Příspěvek od Pamela »

A co třeba rubrika "Prodej po 1 majiteli" nebo tak něco. Kdo je překupník se dá zjistit
velice jednoduše a nevěřím že někdo neví o koho jde.
Je psáno že jde o forum o hifi a hudbě, někdy mám ale pocit že jde spíš o takové "AVÍZO"
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Překupníci

Příspěvek od Vlado222 »

No ja si zas myslím že je jedno či niečo kúpim od priekupnika alebo hi-fistu, čo hľadá neExistujúci zlatý grál a naháňa sa ako pes za svojim chvostom.
Ide o to aby vol kupujúci spokojný.
Cena je relatívny pojem. Všetko má takú cenu ako je ochotný kupujúci zaplatiť.
Myslím si že fóra su informačný kanál medzi hi-fistami a mali by sa navzájom informovať.
To je najúčinejšia zbraň proti priekupníkom.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Překupníci

Příspěvek od aretax »

Pamela píše:A co třeba rubrika "Prodej po 1 majiteli" nebo tak něco. Kdo je překupník se dá zjistit
velice jednoduše a nevěřím že někdo neví o koho jde.
Je psáno že jde o forum o hifi a hudbě, někdy mám ale pocit že jde spíš o takové "AVÍZO"
Či ide o tzv. Avízo, alebo o fórum o hudbe a hifi, závisí iba od samotných členov fóra a nie od vedenia tohto fóra. Od nich závisí, aké príspevky uverejňujú a akým smerom toto fórum smerujú. Rubrika "predaj" pomáha všetkým, keď napr. chcú obmeniť aparatúru, zbaviť sa nadbytočných vecí, ale aj pri kúpe nových. Ak nemám záujem nič kúpiť, ani predať, tak ju ignorujem. Ak príspevky v rubrike predaj prevyšujú ostatné, tak je chyba niekde inde a nie v samotnej rubrike ani v tých členoch, ktorí do nej prispievajú. Každý sa chce nejako živiť, aj priekupníci z hifi. Ako sa im bude dariť, závisí výlučne od kupujúcich. Pre mňa v zásade platí: ak niekomu, alebo niečomu neverím, tak to nekupujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Překupníci

Příspěvek od Mark Levinson »

Přesunul jsem toto vlákno do sekce "Fórum", protože v sekci "Prodej" jsem si ho všimnul až dnes.
Je mi jasné co má Pamela na mysli, ale realizace není tak jednoduchá. Opravdu nevím jak bychom označovali překupníky i když by se to dalo vysledovat podle inzerce, ale to by bylo časově velmi náročné. Vzhledem k počtu inzerce by se tomuto sledování musel věnovat někdo denně.
Podobné téma už tady je a to "Prodej nezobrazovat", nenechali jsme zobrazovat sekci "Prodej" při náhledu "Zobrazit aktivní témata". Myslel jsem, že to takto bude stačit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Překupníci

Příspěvek od palipol »

Tiež mi vadí, že niekto sa sem prihlási účelovo s vidinou zisku...považujem to za počin, ktorý sem nepatrí, ale realita je taká, že sa nedá selektovať poctivý a nepoctivý predaj - je len "predaj" za ktorým stojí mix týchto kategórií. Vekslák dnes už nie je kriminalizovaný špekulatívny jedinec :evil: , ale šikovný, podnikavý a flexibilný človek. ^:)^
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Překupníci

Příspěvek od pajuna »

Pamela píše:A co třeba rubrika "Prodej po 1 majiteli" nebo tak něco. Kdo je překupník se dá zjistit
velice jednoduše a nevěřím že někdo neví o koho jde.
Je psáno že jde o forum o hifi a hudbě, někdy mám ale pocit že jde spíš o takové "AVÍZO"
Pamelo,
chápu tvuj umysl, nicmene je to nerealizovatelne v tomto meritku. Mas na mysli, ze bychom ze sebe meli udelat FBI nebo neco podobneho? Jiz drive jsme diskutovali o tom co psal blesk, znam to z US fora....nicmene i to se da obchazet. Zamyslime se, jestli by nejake omezeni slo.
Btw, ty zde muzes uvest jednoznacne prekupníky s jasnym důkazem, když je to tak jednoduche?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Překupníci

Příspěvek od martinowsky »

Pamela preci netvrdi ze je to jednoduche. Staci omezit pocet inzeratu vlozenych za mesic. Ale tim netvrdim ze je to reseni. Mi se taky sice nelibi mnozstvi inzeratu ktere pochzeji od urciteho nejakeho prispevatele. Ale je jasne ze se to selektovat neda a pro spoustu lidi je urcite vyber z mnoha nabidek prinosem. Takze jsem s tim smireny. A co se tyce hudebnich nosicu tak to i vyuzivam. Hold bych nic nemenil a kazdy at se prizpusobi. Co nechcu to nectu. Zdar zdar zdar
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět