XAVIAN

Diskuze o reprosoustavách.
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

XAVIAN

Příspěvek od han »

Několik postřehů o neprávem opomíjené značce na našem trhu. Pořídil jsem si do druhé sestavy XN 270 a tento výběr padl právě na tyto soustavy z důvodu menší místnosti (asi 16 m) a nemožnosti dát repro dál od zadní zdi. Tyto soustavy předčily moje očekávání. Žádný problém s basem a přirozené podání akustických nástrojů jsou dílem také vynikajícího zesilovače Van Medevoort. Vždycky jsem toužil po kvalitním sloupku, který umí zahrát klasickou hudbu a zvládá precizně basy bez dunění. To splňuje Virtuosa, která se chová jako větší regálovka s umírněným basem ale když je na nahrávce, tak ho umí podat impozantně. Když jsem slyšel Virtuosy, tak jsem přemýšlel, jak je zakomponovat do domácího systému. Mám doma ještě Sonus Faber Guarneri Evolution, které mám ve větší místnosti - 25 m. Nakonec jsem SF přestěhoval do menší místnosti a Virtuosy, které nahradily XN 270, jsem postavil do obýváku. Nyní bych se zabýval porovnáním SF x Xavian. Oba systémy poslouchám rád. SF jsou asi o něco lepší, housle jsou prezentnější, mají hluboký, rychlý bas. Je až neuvěřitelné, jak velký zvuk se line z tak malých bedýnek. Xaviany podávají housle ještě malinko jemněji, při zachování všech drobných nuancí, které nejsou tak "vystrčeny" do popředí. Mám nahrávku Bachových čembalových koncertů (DG) ,která je možná trochu problematická, ale přes Xaviany vyzní velmi dobře. Tím v žádném případě nechci říci, že Xaviany všechno zprůměrují. Je to dáno, podle mého názoru, naladěním soustav, které není na první poslech tak atraktivni ale které jednoznačně preferuji například při reprodukci barokních houslí. Měl jsem doma daleko dražší soustavy, které reprodukci hudby typu koncerty grossi ( Handel, Corelli, Vivaldi....), zvládaly velmi neuspokojivě. Jediné soustavy, které reprodukují klasiku podle mých představ jsou SF a Xavian. Poměr výkon / cena je u Xavianů natolik příznivý, že určitě stojí za to si je někde poslechnout.
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: XAVIAN

Příspěvek od horal »

Tento měsíc jsem měl možnost poslechu třech Xavianú.
Byl jsem si ve Studio Eso pro opravený konec MarshS200a. Pan Šimko to měl pro mě nachystané a pro ukázku že hraje měl k tomu konci zapojeny malé budky Xavian 125 a tak nějak jsem nebyl nachystán, co z takových budek posleze za zvuk,na svoji velikost a cenu vynikající.
O víkendu jsem byl u kamaráda poslechnout také starší uzavřené regály.,Xavian 270.
Byly připojeny k vintege předzesu i konci Luxman.Poslouchalo se vše možné a tyto bedýnky mě nadchly,prostor,barva nástrojú excelentní.
Takže tvrzení Xavián PAVIÁN se u mě nekonalo a do budoucna k druhému aparátu bych klidně i malé Xavy 125 bral.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Provozuju Xavian XN-270 a zvažuju Virtuosy.Nejsem si ale jistý jestli by jim 23m2 (monobloky Vincent-995) nebylo málo...kompromis s Carisma by zase oproti 270kám nemusel být žádný kvalitativní posun.Máte prosím někdo zkušenost?
Poslech teprv chystám,díky
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Virtuosy mám v pokoji 25 m2, místnost mírně akusticky upravená a žádný problém. Ono jde také o zesilovač, jak precizně umí zvládat basy. Zvu na poslech.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

xn270 + vincent .... ty bedny jsou rozhodně superbní. ty monobloky jsou pro ně určitě málo.
určitě to spolu hraje. mohlo by to však hrát výrazně lépe.
vyměnil bych rozhodně monobloky. třeba za stereokonec. ale superbní. aby nepatlal.
v uvedené kombinaci posloucháš xn270 tak na 60%.
xn270 jsem slyšel úžasně zahrát s monobloky elektrocompaniet, brinkmann, audionet!
xn 250 měl člen pytel. s různým železem. až s koncákem marsh začaly hrát na 100%.
(sám jsem xavianů vystřídal celou škálu. od xn360 a až po mia II)
23m2 je ok i na xavian xn360. záleží především na silném, rychlém zesilovači.
(a filtraci proudu, zdroji zvuku a také na kabelech)
:-)
Basstl

Re: XAVIAN

Příspěvek od Basstl »

Filtrace a "kabeli" jsou samozřejmě nejdůležitější část řetězce. Bez nich žádný bedny, ani zesilovač nehrají. :D
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: XAVIAN

Příspěvek od lubin »

lachim píše:xn270 + vincent .... ty bedny jsou rozhodně superbní. ty monobloky jsou pro ně určitě málo.
určitě to spolu hraje. mohlo by to však hrát výrazně lépe.
vyměnil bych rozhodně monobloky. třeba za stereokonec. ale superbní. aby nepatlal.
v uvedené kombinaci posloucháš xn270 tak na 60%.
xn270 jsem slyšel úžasně zahrát s monobloky elektrocompaniet, brinkmann, audionet!
xn 250 měl člen pytel. s různým železem. až s koncákem marsh začaly hrát na 100%.
(sám jsem xavianů vystřídal celou škálu. od xn360 a až po mia II)
23m2 je ok i na xavian xn360. záleží především na silném, rychlém zesilovači.
(a filtraci proudu, zdroji zvuku a také na kabelech)
:-)

995-ky od Vincenta patlají?
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Ježišmarijá,vidím,že vánoce se odkládaj.Naivně jsem se domníval,že dělený zesík v hodnotě plus mínus 100tis stačí alespoň na regály.Asi si to budu muset myslet i dál,protože na monobloky za půl mega nemám.Leda bych zkusil do bi-ampu připojit Caseou repasovaný konec Luxman m-02 na kterým ty 270ky jedou teď,zatímco Vincent s přehledem krmí dvoupásmovou custom verzi XC-Giulia.To bych si ale musel mezi futrama na verandu postavit viadukt(jakže se menuje ta st. firma?)
Jinak se divím,že nepadlo jméno Hegel.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mám malou OT otázečku: Casea tu M-02ku pouze repasovala (co přesně a v jakém rozsahu?) nebo tam došlo i k nějakým modifikacím? Dík ;)
Dieter Burmester
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Ten m-02 tam byl původně jen kvůli výměně reproterminálů.Pan Vrána ještě instaloval síťový vstup,seřizoval kanály protože jeden hrál víc o Áčka ,pak vyměnil jen něco,co se mu zdálo vzhledem ke stáří stroje vhodný.Takže zřejmě žádná modifikace.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dieter Burmester »

Super, diky :thumbup:
Dieter Burmester
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Chtěl bych se ještě zeptat lachima,jestli tu kombinaci Vincent SP-995 s XN-270 opravdu slyšel,nebo soudí naslepo(jinej Vincent,jiný bedny).Já se jí krom vlastního vyzkoušení nedopátral na foru,ani ve studiích.U mě se osvědčila líp, než preferovaná kombinace s Cantusy,ale určitě jde i o individuální preference zvuku a žánrů.Pochopitelně že jsou i lepší zesilovače,ale z osobní zkušenosti těm 270kám stačí (u mě s kabely Nordost Heimdall)a s klidným svědomím bych ji doporučil(o nějakým patlání zvuku nevím).S Virtuosama to už bude asi jiný příběh :-t
díky všem za postřehy
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Tak jsme se s kamarády konečně dopracovali k návštěvě a poslechu Xavianu v Hostivicích.Trochu jsem doufal,že bych se vzhledem ke svý kapse mohl spokojit se soundem XN-Carisma,ale bohužel recenze ani zakladatel tématu "Han" nelžou a Virtuosy vyzněly příliš jednoznačně i ve srovnání s XN-360.Co nebylo řečeno v recenzích zmínil "Han",a já nemám co bych dodal.Snad jen ještě pochvalu XN-125 a poděkování p.Barlettovi za čas, prohlídku dílny a přeměření XN-270tek.Zbývá jen něco došetřit.

(pro Lachima: Ty 270ky nehrají na Vincentu sp-995 o nic hůř než na 300w Hegelu)
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Blíží se prvních 100 hodin provozu XN 125 Junior.
Středobas je velmi velmi dynamický i na obyčejných nahrávkách a na těch povedených se toho děje opravdu hodně.
V mé malé poslechovce je plno hudby a to jsem ještě nedosáhl plného rozehrání.
Zvuk dobrý - všechno dobré
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

johny52
1. má smysl porovnávat poslouchaný hegel ( R.B. tam má jen ten menší stereo konec H20, ne?) s monobloky vincent SP 995 ?
2. xn270 ( za 70.000 Kč) považuji za jednu z nejlepších regálovek na světě! (neberme v potaz nedostupné magico, TAD a podobné, prosím!)
rozhodně hraje úplně jinak s monobloky vincent a s monobloky marsh. nebo se srollem. vážně doporučuji vyzkoušet xn270 na špičkovém železe.
ten rozdíl je veliký/ propastný. pokud tedy je i zbytek sestavy vyvážený.
pokud by jí vyráběla nějaká světová firma, stála by 250.000 a prezentovala by je s monobloky např. elektrocompaniet nebo theta nebo právě hegel... co já vím.
3. nechci se nijak dohadovat. píši jen jako fanda repro xavian, který měl téměř doma všechny starší modely xn. z těch nových naopak žádnou!
(již "nejedu" ve stereu)
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Ok,taky jsem fanda Xavianu.
Poslouchali jsme na integr. Hegel H 300.Nevím sice jaký má smysl ho srovnávat s monobloky Vincent SP-995,tvrdím jen že v porovnání s tím jak mi rozehrají 270ky doma obstály a není potřeba je zatracovat.
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: XAVIAN

Příspěvek od han »

Myslím si,že Hegel nebo Vincent v pohodě. Někdy se zapomíná na zdroj (přehrávač), kde to všechno začíná. Xaviany mají potenciál zhodnotit elektroniku podstatně dražší.
sepe4
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2014 18:37

Re: XAVIAN

Příspěvek od sepe4 »

Zdravím všechny příznivce hudby a hifi techniky. Také si myslím že Xaviany jsou hodně podceňované bedny. Dříve jsem vlastnil XN 225, dnes jsem již dlouhou dobu majitelem XN 125 a sub New Basso. Napájeny jsou zes. Marantz PM17. 125 vlastním už od doby, kdy se poprvé objevili na trhu. Měl jsem za tu dobu spoustu zesilovačů i propojovacích kabelů. Dnes musím konstatovat, že to hraje. Neumí ovšem zahrát vše, nejsou rozhodně univerzální. Ale jazz, akustickou nebo elektronickou hudbu zvládají nadmíru dobře. Jsou rozhodně lepší reprobedny, ale při své ceně to jde.
https://www.youtube.com/watch?v=WHyi0eIE52s
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Tak jsem po nelehkém rozhodování zvolil XN-270 Evo.Tímto děkuji týmu Xavianu za trpělivost.Virtuosy sice hrají skvěle,ale v mý poslechovce působily tak trochu jako Ferrari na našich okrskových silnicích.Co do podání basu mi 270ky plně dostačují a designem mi jsou také blíž(perfektní nové dř.stojany).Jinak monobhloky Vincent 995 zvládly i Virtuosy bez problému a budoucí upgrade bych směroval (narozdíl od Lachima) spíš do zdroje a předzesilovače (osvědčila se Audia).
Někde na foru zazněl názor,že na tišší poslech jsou lepší dvoupásma a třípásmový sloupy v tom nemůžou obstát.Musím konstatovat,že po zkušenosti s Virtuosy jsem žádné repro neslyšel v menších hlasitostech zahrát líp(kvůli tomu bylo rozhodnutí které zvolit nejtěžší).
Přidanou hodnotou je,že jsem snad koupí trochu podpořil českou firmu a ne bolševickokapitalisty (*) v číně,jako to naše hradní p....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Johne 52
Gratuluji ti k superbnim, úžasnými regalovkam!
Dodnes si pamatuji jak hrály s monobloky elektrocompaniet a preampem marsh
Přeji úžasný poslech sterea!
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: XAVIAN

Příspěvek od Senior »

lachim píše:Johne 52
Gratuluji ti k superbnim, úžasnými regalovkam!
Ty tomu "češtinovi" dáváš na (_l_) :crazy:
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Díky Lachime,
ještě kdyby tak existoval kompromis mezi nimi a Virtuosy co do velikosti,plnosti zvuku,rozlišení i vzhledu.Takový čistý nevelký kvádr typu Giulia ale třípásmový.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Johny
Kompromis je v tomto oboru především o penězích, ne?
Myslím, ze v případe regalove bedny jsi se naopak rozhodl nekompromisně
Pokud bys nekoupil třeba magico nebo TAD ..., tak nevím co lepšího než xn 270 jsi mohl koupit.
Byl bych zvědav na tvůj názor na jejich zvuk v případe připojeni ke zcela jiným mono blokům.
Bo v xn 270 držíme ohromný potenciál
Zkusis je zatizit 30 KG kotoučem z posilovny?
:smile:

Senior
Píšu z telefonu a opravovat ... To bych nic nenapsal. Tak pardon
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Lachim
myslel jsem kompromis v proporcích repro vzhledem k místnosti....270ky stačí,Virtuosy už zbytečně naddimenzovaný(lepší je mít rezervu na zesáku) a možná něco mezi tak akorát.Mám tu u vintage Lux.např.starý nevelký uzavřený kisny Onkyo s 30kou basákem který kupodivu dají nějakou tu komplikovanější basovou nahrávku líp než Virtuosy.
To závaží bych asi neunes a nevypadalo by moc esteticky...snad výhledově aspoň černou žulu.
Nějaký monobloky můžeš klidně na test dovézt,taky by mě to zajímalo.Tvůj stereokonec Marsh jsme tu už zkoušeli na Cantusech....jo je dobrej,čistej a šel hodně nízko....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Nerozumím těm proporcím
Proč bys nemohl mít velké sloupy v menší místnosti?
Já mel xn 360 v 16 m2. Se slabým zesikem to neslo.
Ma osobni zkušenost je ze pokud zesik ovládá repro na 100%, tak není problém na barech ani v malé poslechovce
Tebou zmiňované virtuóza by ty repro okno přehrály na barech též na 100%.
Ale též na jiném zesilovací. Ty Topolánek modely Xav vyžaduje poradny zesilovač.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Nevím,co je k nepochopení na tom,že si člověk pořídí "superbní" regálovky,když mu vyhovují.Ze stejnýho důvodu bych si namísto Dynaudií c-2 pořídil radši c-1.Méně bývá někdy více.Ohledně monobloků Vincent opakuji po sté.Stačí na xn-270 i na Virtuosy.Kamarád co vlastní stejný konec jak ty(jen si nemyslí,že je nejlepší na světě a každýmu ho nevnucuje :-@ ) tady Virtuosy slyšel a prohlásil,že kdyby už neměl Dynaudia c-2,šel by do nich...takže,tak hrozný to na těch 995kách asi nebylo...každý to máme prostě trochu jinak.360ky v 16m je tvoje volba. ^:)^
Každej tu taky asi chápe,že čím lepší zesilovač tím lepší výsledek na jakýchkoli berdnách,ať už jde o předek nebo konce.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Johny
Já ti přeci nic nevnucuji. A stereo konec Marsh audio už tak 6 let nemam.
Píši své poznatky v rámci naši veřejné diskuze ke xavian xn 270.
Mas zcela pravdu, ze stačí témeř cokoliv k cemukoliv.
Hlavně, ze to hraje :smile:
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Ok ,pominu-li sarkasmus na konci....stav se abys to k čemu se vyjadřuješ taky někdy slyšel.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: XAVIAN

Příspěvek od slayers »

Cus, no a jak na nich jde metloš?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

johny52
napíši email add visitace tvých ultimativních reprobeden.
pokud dorazím, pak přivezu nejaké parádní monobloky.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Zdar Slayers
co se metalu týká tak je to jako u ostatních žánrů a záleží na tý který nahrávce.Mě vyhovují,ale tobě který máš suby i k třřípásmům by to určitě nestačilo.Já mám basů radši míň a přesných než takovou tu basreflexovou mlhu imitující tak trochu akustiku sportovní haly.Proto mám radši uzavřený konstrukce.Konkrétně třeba Sepulturu Roots jsem ještě neslyšel z ničeho tak dobře jako z doma zbouchaných uzavřených třípásem.Septicflesh -Titan CD2 verze filharmonie daj 270ky se ctí....Virtuosy s předzesem Audia excelentní,bombastický...mít ho doma volím Virtuosy.

Lachim OK
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: XAVIAN

Příspěvek od Zdeny »

johny52:

Kombinace Dynaudia Confidence c2 a cokoliv od Vincenta jsou vyhozené statisíce za C2. Nemíét možnost poslouchat C2 u kamaráda a nemíét je zapůjčené doma, tak bych o tom snad možná mohl i chvilku zauvažovat. Ale při vší úctě, neslyšel jsem žádný zesilovač od Vincenta, který by mě nadchnul. A C2 jsou soustavy, které prostě nehrají jen tak s něčím. Naposledy jsem je byl poslouchat minulý týden na monoblocích Bryston 7B-SST a BP26 s děleným zdrojem, zdroj signálu EMM Labs dělený přehrávač. I tak jsem mlě ke zvuku drobné výhrady, takže Vincetny jsou zcela mimo mísu. C2 jsou pak zabité.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Virtuosa se dlouho rozehrávají, na výstavě to bylo výborné a když to ještě pumpovalo 2 měsíce na děleném zesilovači přišlo velké rozlišení a přesný bas i potichu.
Koukal jsem na své 125 Junior, jak dramaticky (mi) mění charakter prvních 100 hodin a každé posunutí v prostoru přineslo jiné informace.

Uzavřená konstrukce hraje jinak to se ví, nejnovější Xavian Opus budou vládnout pasivními reproduktory, což je takový systém blízký uzavřence.
V každém případě , čím vyšší model, tím vyšší rozlišení a více informací o zesilovači.

Sám vnímám kvalitu tempa či načasování hudby a kladu ji na vyšší důležitost, než zvládnutí basové složky či rozlišení a přesnost. Teď mi kámoš přitáhnul můj bývalý integráč vyšší jakosti a ač nebyl tak rozlišující a basově pevný jako ten co teď mám, zdálo se mi toho načasování dost na to abych si ho klidně koupil znova.

Ve Vincentech vnímám takový problém z toho co jsem slyšel na lepších reprácích se mi zdálo kvalitní, ale málo "načasování".
Omluvte můj dojmový příspěvek.
Vinc 121 byla ikřičená bez sametu a hladkosti. Potlačený dozvuk, vše překontrolované.
Hybrid 226 jako něco na středech uměl, ale ten pocit scelenosti mě nutil měnit elektronky, filtraci a síťové šňůry abych něco "dohnal". A nebylo to tam...

Dražší hybrid s elektronkou v okýnku na čelním panelu byl hladký a přitom přísně přesný opět bez timingu či plynulosti, rozumíte té vlastnosti ?

A když kámoš sundal všechny Oyaide a Acustic Revive doplňky z integrovaného Áčka, zbylo tam velmi málo toho, proč lidi mého pocitářského prototypu šetříme a ládujeme prachy, čas a vášeň do HiFi.

Jsou tací co slyší jinak a já jim Vincenty doporučím, bývá to kvalitně udělané výkonné železo.
A jeden model mi utknul v paměti, v Brně hrál lampový předzesilovač co je jako na výšku s lampou v čele a nejlevnější monobločky, zrovna tahle kombinace mě na první poslech zahrála.

Nakombinovat CDP - zesilovač - bedny a kabely ke své akustice, poslouchanému žánru a docílit schválení "bytové architektky" je nejtěžší úkol, maraton na celý život neboť furt je co zlepšovat.

Už jsem měl nedokonalý, ale báječně hudební systém co bral dech a znemožňoval vypnutí kvůli uhranutí tóny a zvuku. Ale podlehl jsem té sobecké touze si ještě polepšit a ještě zpřesnit-zpevnit-rozlišit-rozšířit-prohloubit ...
Zvuk dobrý - všechno dobré
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Efičák díky za postřehy,také cítím zlepšení na 270kách v řádu hodin :idea:

Zdeny nikdo tu nekombinuje Vincenty s c2.Kamarád je má na zes.Marsh....Jenom se mu tady moc líbily Virtuosy,přesto že hrály jen na mých "mizerných"Vincentech :ymsick:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

johny52 píše:zatímco Vincent s přehledem krmí dvoupásmovou custom verzi XC-Giulia.
Ahoj Johny52, copak to máš za bedny? Tu krásnou uzavřenku ?

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: XAVIAN

Příspěvek od johny52 »

Zdar Efičáku,měl jsem....byly krásný ale dvoupásmová verze s bassreflexy...dal jsem je protiúčtem za Virtuosy,abych se nakonec "uskromnil" na 270kách.Púvodně jsem přemýšlel,že ti je zkusím nabídnout,když jsem si všim,že nabízíš 125ky.Docela by mě zajímalo,kde skončily...byly s parádní ořechovou kresbou. :thumbup:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: XAVIAN

Příspěvek od efičák »

Hezké žes na mě myslel, všechny starší modely se mi líbí - XN 185/II. Giulia Giulietta...
Taky mám v očku kamarádovy custom XN 270 s basreflexem ale s tím mým integráčem to nemá smysl...
Chce to alespoň 2 páry reproduktorů Xavian ! :-)

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: XAVIAN

Příspěvek od adrian »

Prikladam "predstavanie" novych produktov od firmy Xavian,ktora mi je sympaticka z hladiska pouzitych menicov,ktore si nechava pan Berletta vyrabat na mieru,podla vlastnych specifikacii...
http://www.svetaudia.cz/xavian-perla-a- ... masivu/131
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: XAVIAN

Příspěvek od pajuna »

Muze nekdo popsat jak to hraje a srovnat s repro v podobne kategorii?...SF, FS, Dynaudio...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět