Přenoska MC low

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Přenoska MC low

Příspěvek od Patmann »

Rád bych si koupil novou MC LOW přenosku v cenové relaci cca 12-18tis během jara, času mám tedy dost, mohl bych vás, kdo vlastníte přenosku pro mne v aktuálním výběru poprosit o recenze? Hrát bude od Jazzu, pres rock, alternative, industrial az po metal.
Děkuji všem předem za postřehy.
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od dkc69 »

Ahoj Patriku,už se dost dlouho domlouváme na návštěvě.Přijeď a poslechni si u mne Dynavector 20x2 sice high output,ale uděláš si obrázek.Sám jsem vybíral mezi Micro Benz ACE a DV, nakonec jsem musel dojet do Polska kde byl jediný prodejce ochotný obě přenosky umožnit poslechnout.U nás (tím myslím v ČR) jsem nepochodil.Nikdo z prodejců nebyl ochotný toto umožnit.Vždy to končilo slovy: přečti si recenze na různých forech a dle toho si vyber :thumbdown: .Chápu,že jsme malý trh a každý je nemá skladem,ale takhle si to můžu dovolit u věci za pár korun a ne u zboží za více než 15 000 Kč.
To jsem odbočil ale od tématu.Sám víš jakou muziku poslouchám a znáš můj vkus,tak se stav a uslyšíš.
mám to co mám...a jsem za to rád
efičák
Příspěvky: 662
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od efičák »

Kdys byl Patriku výhradně Rocker, souhlasil bych s Danem. MC HO Dynavector znám jen 10x5 ale je dobrá.

Jaké možnosti dává phono v předzesilovači Yamaha C4 ?

Podívejme na specifikaci :
http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/ ... pA/C-4.pdf

Do C4 můžeš zapojit 3 gramofony. :thumbup:

2 x MM u kterých jde navolit kapacitu a impendaci dokonce je tam 1000 Ohmů, doporučená hodnota pro MC HO Dynavector a Benz Micro.
1 x MC napevno s 50 Ohmy.

Doporučil Ortofon MC LO a všechny další značky od 10 do 100 Ohmů.
Cadenza Red, Quintet Black nebo Bronze které mají nizké výstupní napětí 0,3 mV což Yamaha s přehledem zvládne.

http://ortofon.com/images/cartridges/qu ... de_web.pdf

Už neznám vzoreček na dopočítání rezonance k ramínku, kdyby to nevlezlo, jde použít přídavné závaží nad přenosku.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vzorecek: 159 deleno druha odmocnina, pod kterou je (hmotnost prenosky+efektivni hmotnost ramenka+hmotnost sroubku) to cele krat snimavost prenosky. Davat zavazicko na prenosku je zhovadilost, na kterou jsi byl na vedlejsim a nyni jiz zcela nesvobodnem foru upozornen svym exGuru Renownem :!:
Dieter Burmester
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od dkc69 »

Anebo mrkni na Vinylengine,tam je pěkná tabulka dle které zoptimalizuješ přenosku k raménku.Je to jednoduché a funguje to.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od Dieter Burmester »

Akorat je potreba dat pozor, pri jake frekvenci vyrobce prenosky parametr "compliance" udava. Vetsina jich udava pro 100Hz, vinyl engine vsak pozaduje dosadit hodnotu pro 10 Hz :!:
Dieter Burmester
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od Patmann »

Ahoj Dane, rád někdy dojedu, zkusím najít nějaké volné okno a ozvu se, rád si to poslechnu u tebe ;-). Jak jsem se tak díval po těch přenoskách, je mi docela sympatická Clearaudio Concept V2 mc low, nemáte ji někdo doma?
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
efičák
Příspěvky: 662
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od efičák »

Nemůžu najít takovou MC přenosku.


Když máš velkolepou muzikální Valencii, doporučím ještě velkou emocionální MC HO přenosku s úmyslným zabarvením.

Sumiko Blackbird.

Velké rozlišení na středech, báječný bohatý bas prostě zábavná přenoska pro zpěv i orchestr.
Květovaný froté župan na nejdelším pěvci vlající. :cool:
Mě se Blackbird velmi líbí.

Má boronovou chvějku a výšky jsou trochu zahlazené podobně jako Dynavectory. Což uleví u praskání a proti šumu.
Jen nám zdrahlo Euro, cena převyšuje trochu Tvou představu.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenoska MC low

Příspěvek od Dieter Burmester »

Patmann píše:Ahoj Dane, rád někdy dojedu, zkusím najít nějaké volné okno a ozvu se, rád si to poslechnu u tebe ;-). Jak jsem se tak díval po těch přenoskách, je mi docela sympatická Clearaudio Concept V2 mc low, nemáte ji někdo doma?
Ja ji mam (krome jinych) ;)

Tady v tomto srovnani dostala oznaceni "Stereoplay Highlight" :thumbup:
https://www.dropbox.com/s/st36i3mux03kj ... _.pdf?dl=0

Borova chvejka a predevsim hrot Micro Line, ktery je svym tvarem blizko tvaru rezaciho noze. Ma to tu vyhodu, ze dobre zvlada zakriveni drazky a tudiz neni tato prenoska tolik nachylna na zkresleni vysek (rozumej sykavek). Jen je potreba ji co nejpeclivejsi usadit idealne dle sablony Dr. Feickerta nebo jinych. Nicmene pri srovnani s napr. Ortofon Rondo Bronze to je takovy nudnejsi zvuk, protoze je velmi neutralni a nepribarvuje. Nekomu to ale muze vyhovovat (zalezi na zbytku retezce).
Dieter Burmester
Odpovědět