Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od fox »

Proč tady cpeš reklamu ?!!! :mad:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od lidumil »

Mně se teda, pokud jde o digitál, nejvíc líbi: The Dark Side Of The Moon, Original stereo mix (1973) mastered in high resolution audio at 96 kHz/24-bit - BRD z immersion boxu. Hraje to skoro tak dobře, jako vinyl MFSL :D :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od lidumil »

fox píše:Proč tady cpeš reklamu ?!!! :mad:
jestli on nereaguje na tohle:
RSC píše:Asi to sem nepatří, ale mohl bych se zeptat, kde v ČR koupit zaručeně slušnou verzi CD nebo SACD Pink Floyd Dark side of the moon.
Mám doma dvě verze a je to hrozné (včetně SACD prodávaného v Bontonlandu). Tak bych se i na tomto albu rád dostal k nahrávce, která by byla důstojná. Díky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
bertram

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od bertram »

jirie píše:Tak to je pak jasné.
Nezbývá než koupit Japonce:
Jako nový http://www.ebay.com/itm/Pink-Floyd-Dark ... 3388fc237b

nebo fungl nový zapečetěný http://www.ebay.com/itm/Pink-Floyd-Dark ... 35cbc64af4
Niekedy som až prekvapený , akú cenu majú niektoré CD. Dnes večer som vybral všetky Pink Floyd - Dark side of the moon , ktoré mám
doma + LP Zaujalo ma to. Od ruských , kde nesedí ani poradie skladieb , cez všade vydávané 5.1 SACD , ktoré vo svojom multi zvuku je
naozaj super , stereo stopa ma pri tomto nikdy nezaujímala , až po vydanie od MFSL , ktoré som kúpil asi pred rokom .A medzi všetkými
som našiel aj japonské vydanie SACD , na ktoré som pozabudol a ktoré tu dal ako odkaz Jirie . Mám dokonca nerozbalené s tou krásnou
žltou nálepkou od TOSHIBA.Dal som zaň asi okolo 25 Eur.

Ako to tu dal Fox , za tie roky som už Pink Floydov prepočúvaný a často krát , ak si aj niečo kúpim , nemám chuť už niečo porovnávať.
Potom časom na to zabudnem a po rokoch som prekvapený , čo doma mám.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od fox »

Já taky někdy kupuji do šuplíku. Koupím, co jsem kdysi v mládi poslouchal a potom to uložím do regálu s tím, že někdy si to snad pustím. Myslím, že nejsem sám. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

RSC píše:Asi to sem nepatří, ale mohl bych se zeptat, kde v ČR koupit zaručeně slušnou verzi CD nebo SACD Pink Floyd Dark side of the moon.
Mám doma dvě verze a je to hrozné (včetně SACD prodávaného v Bontonlandu). Tak bych se i na tomto albu rád dostal k nahrávce, která by byla důstojná. Díky.
Myslím, že nejlepší verze je asi od MFSL na zlatém CD. Nevím jak je na tom to japonské SACD?
Nevím jestli jsem to správně pochopil, Ty máš dvě SACD a ani jedno nehraje dobře?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od RSC »

Mark Levinson píše: Myslím, že nejlepší verze je asi od MFSL na zlatém CD. Nevím jak je na tom to japonské SACD?
Nevím jestli jsem to správně pochopil, Ty máš dvě SACD a ani jedno nehraje dobře?
Ten japan nosič byl půjčený kamarádem(který to chtěl slyšet u mne) od nějakého "šílence", který prý to kupoval podle série a i čísla výlisku, už jsem to taky někde na fóru zahlédl. Já mám CD a pak SACD. Skoro bych řekl, že to obyčejné CD je lepší. Prostě pro mne to SACD bylo velké zklamání a dát to někomu mi přijde divné, prostě hrozné po srovnání. Vůbec jsem nepochopil smysl SACD vrstvy, že se to vůbec prodávalo či prodává. Když bych neslyšel ten kvalitní nosič, asi bych to jen přičítal věku a tomu, že to tak prostě je. Pro mne to tehdy bylo seznámení se tím, jak výrazně se to může lišit a že lze mít věci úplně v jiné podobě než jsem si myslel. A to zrovna já nejsem z těch, co by hledali na všem mouchy....
Je to tak, ty naše kvalitní aparáty umí potěšit, ale také odhalí okamžitě mizerné nahrávky a pak zákonitě následuje i zklamání. Takže méně kvalitní nahrávky stěhuji do jiné místnosti - třeba k Technics, kde to nevadí.
Dnes se raději potěším kvalitní nahrávkou, než bych jich musel mít více...
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od lubos »

Mark Levinson píše:
RSC píše:Asi to sem nepatří, ale mohl bych se zeptat, kde v ČR koupit zaručeně slušnou verzi CD nebo SACD Pink Floyd Dark side of the moon.
Mám doma dvě verze a je to hrozné (včetně SACD prodávaného v Bontonlandu). Tak bych se i na tomto albu rád dostal k nahrávce, která by byla důstojná. Díky.
Myslím, že nejlepší verze je asi od MFSL na zlatém CD. Nevím jak je na tom to japonské SACD?
Nevím jestli jsem to správně pochopil, Ty máš dvě SACD a ani jedno nehraje dobře?
Mam 2 SACD Pink Floyd Dark side of the moon, ale uz je to nejaky rok co som ich kupil a kazde som pocul maximalne raz, takze si nepamatam ako hraju.
20140128_170848.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Luboši,
prosím Tě, mohl by jsi popsat zvukový rozdíl mezi oběma verzema SACD?
Tedy až je poslechneš ;).
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od soundgarden »

Tiež vlastným pár albumov Pink Floyd mini LP Japan CD a je to radosť počúvať :thumbup:
a dávam Vám do pozornosti dobrý zoznam Japonských vydaní Pink Floyd : http://pinkfloydarchives.com/DJaCDPF.htm
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od jirie »

Několikrát jsem se probíral touto tabulkou:
http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... +were+here

Jedno z nej.. pokud vůbec ne nejlepších vydání jsem dnes našel po dlouhé době na :

http://www.ebay.com/itm/Pink-Floyd-Wish ... 3a8b6bfdd2

Tak to jsem si přepsal své limity ~x( ~x( ~x(

Až s podiven, jak špatně je na tom verze mastersoundu :shock: :shock: :shock: ,
kterou mnozí považují za nejkvalitnější CD.

Ani nové SACD nedosáhlo dynamiky předchozích vydání.
Velké překvapení je pro mne DR remasteru z boxu Oh by the way :shock:
Nicméně asi by to chtělo shromáždit všechny nej... verze a sednout před referenční ( :?: :?: :?: ) aparát a pouštět a porovnávat a porovnávat a nezblbnout :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie,
nepovažoval bych DR za nejpodstatnější složku pro hodnocení kvality zvuku placek. Například WSWH od Mastersound je opravdu špičková nahrávka této desky, také vydání MFSL jsou jedny z nejlepších a DR nemají nijak vysoké.
Mark Levinson
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Mark Levinson píše:Jirie,
nepovažoval bych DR za nejpodstatnější složku pro hodnocení kvality zvuku placek. Například WSWH od Mastersound je opravdu špičková nahrávka této desky, také vydání MFSL jsou jedny z nejlepších a DR nemají nijak vysoké.
Přesně tak. :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Yngwie »

Vysoký dynamický rozsah naprostou nutností ... předpokládám, že si nemůžete myslet, že nějaký akustický nástroj operuje v rozmezí jednotek dB. Ovšem je o tom, co kdo považuje za kvalitní záznam ... někdo vyčištěné a stokrát přeleštěné Dire Straits s DR10 a někdo původní záznam "šumícího" klavírního koncertu Brendela ze 77-mého s DR21 :mrgreen:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od soundgarden »

zdravím
práve mi došlo 3 CD Pink Floyd : The Wall - Experience Edition - EMI Music Japan Inc. TOCP - 71173 , 71174, 71175 http://mail3.991.com/Buy/ProductInforma ... ber567873=
a musím potvrdiť staré známe, že Japonec je Lepší : Pevné bassy ako skala , priestor je väčší, a je to oveľa čistejšie a hlavne pevnejšie ako EU vydanie 5099902 944623, ktoré tiež vlastným, EU je nejaké meké hlavne na basoch :thumbup:
meral som aj Dynamic Range Japonec : http://dr.loudness-war.info/album/list? ... m=The+Wall a je tam aj EU vydanie a DR je rovnaké a hlasitosť , Jasrac je oveľa lepší čo má veľmi prekvapilo , mal som malú dušičku , že zvuk bude rovnaký :crazy: obal a booklet sú rovnaké len Japonci tam dali ešte japonské texty piesni a čo má najviac potešilo každý disc je ešte vo fólií ^:)^
do budúcna si asi kúpim všetky remastre, ale už iba Jasrac a cena bola 31 €
má niekto podobnú skúsenosť s Japan remastrami 2011 Pink Floyd ?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od aretax »

http://www.dvdbest.sk/img/ProductImage/ ... 293285.jpg - exceletne spracované LP aj zvuk, aj obal.
www.dvdbest.sk Pink Floyd: Division Bell
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od jirie »

169 Éček a poštovné???
Jak je možné, že Angličani to mají za sto liber, Němci za 120 € naopak Češi za 4000 Kč a Slováci za 170 €. Předpokládám, že v Moskvě už to bude za 10 000 Rublů =))
Copak u nás neexistuje oficiální distribuce???
To se musí dělat jen tak, že se to doveze a k ceně, za kterou se to venku prodává se připočítá bakšiš a DPH???
:ymsick:
Odar

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Odar »

Čo hovoríte na Division Bell z HDTracks?
MartinRA
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2014 19:32

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od MartinRA »

mam tuto verziu DB z HD tracks, hra to velmi cisto, krasne, nastroje paradne, dunenie skoro ziadne, co porovnavam s inym PF ale na cd tak toto mi hra lepsie, ovela detailnejsie...moj pocit :smile:
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Pamela »

Ty nové vydání PF co mám (kupované v ČR) jsou nějaké Australské verze, má někdo
z ČR obchodů jiné a je vůbec jiná verze?
Přikládám link na podrobný popis včetně všech kodů.

http://pinkfloydarchives.com/DAuCDPF.htm#PF
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Čas plyne jako blázen a mezi tím se nám na trhu objevily některé desky na SACD od Analogue Production. Jak se vám jeví srovnání některých vydání s těmito krasnými knížečkami od AP?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od jirie »

Podle mě:
Asi nej... je SACD The Dark Side Of The Moon od již zmiňovaných AP.
CD si dovolím tvrdit, že vynikající vydání je raná verze tzv. black face EMI lisované v Japonsku.
Až na druhém místě je vydání MFSL.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie, souhlasím, SACD The Dark Side Of The Moon od AP je výborné a asi nejlepší dostupná verze. To samé platí o SACD od AP Animals i Wish You Were Here, alespoň já to tak mám.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Dieter Burmester »

A kdyby se to SACD od AP preplo na CD vrstvu, porad bude nejlepsi?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od dvader »

A proč bych to dělal?
vanav
Příspěvky: 46
Registrován: 12 pro 2012 12:41

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od vanav »

Jako majitele CD přehrávače a CD od MFSL, by mě taky zajímalo jak je na tom CD vrstva od AP.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Dieter Burmester »

dvader píše: 12 led 2024 20:18 A proč bych to dělal?
Zajima me, jestli je diskutovana verze “nejlepsi”, protoze ma “nejlepsi” master, nebo je “nejlepsi”, protoze to je SACD.
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Dasta »

Vím že zde řešíte pouze digitální formáty,ale:
Můj názor je , že u The Wall bude a je nejlepší verze vinylové vydání a to první GB press z listopadu 79.Žádne.cd vydání se na zmíněné lp nechytá a sacd tohoto titulu nevyjde nikdy, protože technický stav původních master pásů to neumožňuje.
TDSOTM sice vyšla na sacd, nicméně můj názor je, že první jpn.vydání nepřekoná, maximálně s ním srovná krok(tim nemyslím sacd z roku 2003).
1.Jpn.vydaní na vynilu údajně předčí i první GB.vydaní.Nemohu to posoudit, vlastním až čtvrtéGB. vydání z roku 74.a to hraje famózně.Nicméně japonské lp nepřekoná.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 13 led 2024 07:19
dvader píše: 12 led 2024 20:18 A proč bych to dělal?
Zajima me, jestli je diskutovana verze “nejlepsi”, protoze ma “nejlepsi” master, nebo je “nejlepsi”, protoze to je SACD.
Zkusím porovnat CD vrstvu z SACD od AP s tím co mám doma na CD (MSFL, Mastersound, Toshiba/EMI).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Mark Levinson »

Porovnal jsem tři vydání desky Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon:
SACD Analogue Production PFR24/19075810332
SACD EMI 724358213621
Mobile Fidelity Sound Lab UDCD 517

Nejprve CD x SACD vrstva u vydání Analogue Production PFR24/19075810332:
Obě vrstvy hrají výborně a celkově master velmi povedený, mezi vrstvou CD a SACD je nepatrný rozdíl ve prospěch SACD. První co si všimnete je pocit nepatrně vyšší hlasitosti u vrstvy SACD, potom je slyšet malinko lépe konturovaný bass a celkově lépe znějící separace nástrojů. Rozdíly nepatrné, nicméně slyšitelné.

Druhé v pořadí SACD EMI 724358213621:
Hned po vložení SACD vrstva, která je celkově méně separovaná oproti AP, zvuk je více slepený dohromady něco jako zvuková koule. Toto je patrné po bezprostředním přehození placek ve stroji, po delším poslechu se i tato verze zdá slušná, např. v sedmé skladbě "Us and them" je krásně slyšet drsnost saxofonu a pěkné dozvuky malých bubínků. Po přepnutí na CD vrstvu se zvuk zdá mírně ostřejší s jiskřivými výškami kdy činely jakoby více cinkají. Na první dojem to může navodit pocit, že by CD vrstva mohla byla lepší, ale není tomu tak. Po čase to začne být unavující, až otravné, zvláště v hlasitých pasážích.

Třetí v pořadí CD od MFSL UDCD 517:
Nevím jak to u MFSL dělají, ale dělají to moc dobře. To je radost poslouchat, jednoznačně nejlepší CD verze. Zvuk je tišší než ostatní vydání a musí se přidat trochu volume, aby se úroveň srovnala. I tady je slyšet krásně separace nástrojů i drsnost saxofonu, žádné slévání zvuku ani v hlasitých pasážích. Reálné barvy nástrojů, krása.

Konečné pořadí:
1. SACD vrstva od Analogue Production PFR24/19075810332 - 100b
2. CD od Mobile Fidelity Sound Lab UDCD 517 - 97b
3. CD vrstva od Analogue Production PFR24/19075810332 -96b
4. SACD vrstva od EMI 724358213621 -88b
5. CD vrstva od EMI 724358213621 -80b

Závěr:
První tři místa jsou opravdu velmi těsně u sebe, rozdíly minimální až nepatrné. Kdo vlastní verzi CD od MFSL může v klidu s tímto vydáním žít dál a být v klidu, tato verze se mi jevila i nepatrně lepší než CD vrstva od vydání AP. Vydání SACD od EMI je za všemi s mírným odstupem a SACD vrstva je o dost lepší než vrstva CD.
Pro představu jsem ohodnotil jednotlivá vydání body, je to jen berlička, aby bylo lépe vidět rozestupy na cílové čáře.
.
2024-01-21 10.38.36.jpg
2024-01-21 10.39.46.jpg
2024-01-21 11.39.34.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pink Floyd-která verze je zvukově nejlepší?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Krasa 👍🏻 Dekuji 🙂
Dieter Burmester
Odpovědět