ALAN PARSONS PROJECT

monte

ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od monte »

220px-Alanparsons1.jpg
Alan Parsons potkal Erica Woolfsona v kantýně Abbey Road Studios v létě 1974. Parsons právě řídil nahrávání alba skupiny Pink Floyd The Dark Side of the Moon a byl producentem několika akcí pro EMI Records. Woolfson, textař a skladatel, pracoval jako příležitostný pianista a byl autorem materiálu pro koncepční album založené na díle Edgara Allana Poea.[1]

Parsons požádal Wolfsona, aby se stal jeho managerem. Woolfson už byl úspěšným manažerem několika skupin a umělců, mezi nimiž byli Pilot, Steve Harley, Cockney Rebel, John Miles, Al Stewart, Ambrosia a The Hollies.

Woolfson hned viděl možnosti, jak zkombinovat svůj a Parsonsův talent a tak se zrodila skupina Alan Parsons Project. Jejich první album Tales of Mystery and Imagination, mělo úspěch. V písni "The Raven" recituje herec Leonard Whiting verše Alana Parsonse s použitím vocoderu a podle poznámek na remasterovaném vydání z roku 2007, to byla první rocková písnička, kde byl digitální vocoder použit. Vydavatelství Arista Records se skupinou The Alan Parsons Project okamžitě podepsalo smlouvu na další alba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Mark Levinson »

Vlastíku,
dovolil jsem si použít Tvůj pěkný příspěvek o APP a vložit jako samostatné vlákno v této sekci. Ve vlákně "Co právě poslouchám" by to časem zapadlo. ML
Mark Levinson
monte

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od monte »

Přemýšlel jsem o vlákně, ale o diskuzi o hudbě není zájem. Vlákna, pokud se nehádají, tak většinou mínus. Přidat zajímavost, odkaz, cokoli, je asi nad lidské síly, kruci už jsem jako Zeman :lol: .

Dnes jsem si chtěl poslechnout Robota, ale kde ho mám ? http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Dh8dlPnfTc

Musí postačit trocha ekologie..
Deska, Ammonia Avenue, Arista, 1984, New York

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Ne že by byla hudební produkce APP nějaká podřadná, ale jednoduše většina rockově orientovaných posluchačů ji většinou dost přehlížela. Proto mě před mnoha a mnoha lety překvapil jeden můj známy, když mi doporučil tehdy novinky Eve a Paramid. Jedná se podle mě o velmi propracovanou hudbu středního proudu dvou vůdčích a velmi talentovaných hudebníků, Alana Parsonse a Erica Woolfsona. Vyniká pečlivě vybroušenými aranžemi, a to hlavně sborů a orchestru. Dnes má spousta lidí problém nahlížet na starší hudební díla v souvislosti s dobou vzniku a tím, co se tehdy hrálo a jak vypadala hudební scéna. Pokud bych to vzal z druhé strany. Komu se tehdy podařilo udržet současně několik alb v hitparádě aniž by absolvovali jediné živé vystoupení? Základní sestava seskupení zůstala téměř stejná, ale ve sborech a na postech sólových zpěváků se vystřídala celá plejáda osobností. Pravda, používali zaběhnuté, ale osvědčené autorské postupy, ale přestože jejich alba byla většinou kratší, perfektní produkce nic neošidila. Parsons byl více technik a producent, ale přesto se snažil také na hudbě participovat. Nicméně dobrých 90% hudby a textů patřilo uměleckému "duchu" APP Ericovi Woolfsonovi, který už bohužel není mezi námi. Parsons s Woolfsonem na svých projektech mnohdy angažovali dávno vyhaslé hudební hvězdy, které již byly výše vzpomenuty. Snad bych ještě přidal Arthura Browna, nebo třeba dodnes známého herce Leonarda Whitinga ( v písni The raven - prvního alba), který se nakonec stal hudebním skladatelem a spisovatelem dětských knih.
Proto tahle poctivá muzika má v mé sbírce své čestné místo. Poslední vydání jejich diskografie s bonusy dávají navíc představu o tom, jak tehdy vznikaly finální podoby jejich alb. O technické kvalitě nahrávek se snad ani nemá cenu rozepisovat :thumbup: :thumbup: :thumbup:

http://www.the-alan-parsons-project.com/

http://www.alanparsonsmusic.com/
monte

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od monte »

Robota jsem našel, ale zjistil jsem, že mi chybí jednička (lp)

61717_102482136482701_2791260_n.jpg
470598_322461614484751_1420681136_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od komak »

AAP počúvam od doby ked som si vdaka obrovskej antene nahral na kazetu z nejakej madarskej stanice Eye in the Sky celu LP ako horúcu novinku . \m/
mam vsetky na CD, DVD Audiu alebo LP
práve mi hraje Try Anything Once včera som mal na večeru Ammonia Avenue,I Robot a On Air.
AAP môžem kedykolvek mám tu muziku proste rád.
DD

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od DD »

pre fandov AP davam do pozornosti album Keats ktory je velmi podobny starsim jeho albam


http://en.wikipedia.org/wiki/Keats_(band)
keats.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

V poslední době začínám hodně svých sbírkových CD kádrovat za pomocí stránek Loudness war. Je mi z toho docela smutno, protože zjišťuji, že ne vše, co je Japan je také nejlepší. Za pár šupů jsem se zbavil původních vydání, abych teď koukal po e-bay kde je znovu koupit :-(
Původní první vydání na Japan CD jsou cenově skoro na úrovni HDAD, které vyšly cca před deseti léty v USA. Já s tím měl už tehdy nějaký problém přímo v obchodě. Vyšly sice jen Robot , Eye in the sky a Turn of the ..... Nevrlý prodavač už dvě rozbalil a na každém byl nějaký drobný kaz na disku a právě na DVD-A vrstvě. Při ceně cca 800 Kč jsem si to nakonec rozmyslel a nechal jsem to plavat ~x(
Škoda, že jsem v té rozhodující sběratelské době neměl možnost exaktního porovnání poslechem.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Alan Parsons a Steven Wilson :thumbup:
Alan Parsons and Steve Wilson.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Čistě akademická otázka:
Není někdo z členů fóra majitelem některého ze tří master provedení ???

I Robot

http://www.classicrecords.com/item.cfm?item=HDAD%202003

The Turn Of A Friendly Card
Alan Parsons Turn of a friendly card HDAD.JPG
Eye In The Sky


Děkuji za jakékoliv reakce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od vitek »

jirie píše:Čistě akademická otázka:
Není někdo z členů fóra majitelem některého ze tří master provedení ???

I Robot

http://www.classicrecords.com/item.cfm?item=HDAD%202003

The Turn Of A Friendly Card
Alan Parsons Turn of a friendly card HDAD.JPG
Eye In The Sky


Děkuji za jakékoliv reakce.
Mám EYE IN THE SKY.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Po několika letech oprášená jednička APP v naprosto luxusním balení, ale pokud to nevyjde i v Evropě, pak to příjde na 6 tisíc :sad:
Alan Parsons project UICY-78028_ADD.jpg
Pro mně by stačilo vydání na BD audio :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kup Robota na SACD nebo vinylu od MFSL a hned ti bude veseleji :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Tak jsem chvíli "pracoval" a louskal konverzaci na zámořských fórech.
Dobré zprávy:
Z několika zdrojů je ověřeno. Nejenže jednička vyjde v USA a Evropě za téměř poloviční cenu ve stejném provedení, ale i samotný Alan Parsons potvrdil vydání i jen samotného bluray s 5.1 a HiRes 24/96 :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:Kup Robota na SACD nebo vinylu od MFSL a hned ti bude veseleji :thumbup:
Nevím jak je na tom SACD vrstva, ale CD z hybridu zatím vypadá dost mizerně:
http://dr.loudness-war.info/album/view/115234 :???:

Tohle je asi to nej na stříbrných plackách:
http://dr.loudness-war.info/album/view/28232
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

SACD

http://snvinyl.co.uk/Alan-Parsons-Project-I-Robot-SACD

Samá chvála :?: :!: :?:
Doufám, že ne aby se to dobře prodávalo :oops:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Tady je dokonce porovnání HDAD a SACD!!!

I have compared this SACD to the HDAD (24/192 side). Most of my comparisons were conducted using Track 2, "I Wouldn't Want To Be Like You". Starting with the HDAD, the sound is smooth (not harsh) and layered (easy to identify different musical elements). Very nice. My only concern was that the sound was a bit thin. Cymbals and vocals were clear, but the sound seemed a bit narrow. Switching to the SACD, I found the opening keyboard line to have greater depth. As the song kicked in, the bass was more prominent on the SACD. I found the SACD to be fuller, thus correcting the relatively thin characteristic of the HDAD. For me, the SACD is the winner.

As I continued to listen to the SACD, I found the other tracks to sound similarly full and more ensemble-like compared to the HDAD. Thinking that my ears had become "conditioned" to the SACD, I went back to the HDAD. The HDAD is definitely well done, but I still came away feeling that the SACD sounded fuller and more engaging.

This is not a "It blew the HDAD out of the water" scenario. I prefer the SACD, but the HDAD is still a good disc.

For the record (For the SACD?), the SACD was mastered by Rob LoVerde. Another quality effort by Rob.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Dieter Burmester »

jirie píše:
Dieter Burmester píše:Kup Robota na SACD nebo vinylu od MFSL a hned ti bude veseleji :thumbup:
Nevím jak je na tom SACD vrstva, ale CD z hybridu zatím vypadá dost mizerně:
http://dr.loudness-war.info/album/view/115234 :???:

Tohle je asi to nej na stříbrných plackách:
http://dr.loudness-war.info/album/view/28232
Ja sice chapu, ze vy dva se soundgardenem mate jistou zalibu v DR, ale muzu te ujistit, ze zrovna v tomto pripade je to zcela jedno. Mam MFSL SACD i vinyl a obe hraje jako jeste nikdy. Oproti puvodnimu vydani v tomto smeru nic nepoznas, za to tembr a hlavne prostor je tak luxusni, ze kdyz jsem to poustel zene, tak se otacela, jestli jsem neprikoupil surround bedny :lol: Opravdu jeden z nejlepsich MFSL pocinu :clap: Mozno zaslat ukazku, mas-li zajem.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od aretax »

Ja mám od APP najradšej LP Pyramid. Neviem, či som už tak starý, ale keď počúvam staršie kapely a hneď na to si pustím niečo z novšej produkcie (je jedno, či je to rock, alebo jazz) zdá sa mi, akoby tá nová produkcia bola iba viac, alebo menej vydarenou kópiou tých starších nahrávok s výnimkou pre mňa "uleteného" štýlu rap (nič zaujímavé na tomto štýle nepočujem, ani hudbu ani texty). Nové rockové kapely kopírujú tie staré a v jazze je to podobné. Je jedno, či sa jedná o rock, hard rock, metal (doteraz nepoznám rozdiel), alebo rôzne vlny jazzu. Pre mňa ostávajú staré nahrávky neprekonané (APP - Pyramid, Pink Floyd, Deep Purple, Uriah Heep, King Crimson, Jethro Tull,....z jazzu napr. scar Peterson, Keith Jarret, Metheny, Garbarek, Meola, Evans..). Jednou z výnimiek je švédsky klavirista z novej generácie - Michael Wollny. Konečne nie čo nové.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše:
jirie píše:
Dieter Burmester píše:Kup Robota na SACD nebo vinylu od MFSL a hned ti bude veseleji :thumbup:
Nevím jak je na tom SACD vrstva, ale CD z hybridu zatím vypadá dost mizerně:
http://dr.loudness-war.info/album/view/115234 :???:

Tohle je asi to nej na stříbrných plackách:
http://dr.loudness-war.info/album/view/28232
Ja sice chapu, ze vy dva se soundgardenem mate jistou zalibu v DR, ale muzu te ujistit, ze zrovna v tomto pripade je to zcela jedno. Mam MFSL SACD i vinyl a obe hraje jako jeste nikdy. Oproti puvodnimu vydani v tomto smeru nic nepoznas, za to tembr a hlavne prostor je tak luxusni, ze kdyz jsem to poustel zene, tak se otacela, jestli jsem neprikoupil surround bedny :lol: Opravdu jeden z nejlepsich MFSL pocinu :clap: Mozno zaslat ukazku, mas-li zajem.
Vielen Dank für Ihr Angebot Dieter :razz:
Netušil jsem, že už jsi šťastným majitelem. Tvé dobrozdání je naprosto dostatečnou zárukou kvality tohoto vydání.
S tím DR máš pravdu jen částečně. Vyškolilo mně CD WYWH od Mastersound, které také nemá kdovíjaké hodnoty, ale zvukově nemá mezi CD konkurenci.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

aretax píše:Ja mám od APP najradšej LP Pyramid. Neviem, či som už tak starý, ale keď počúvam staršie kapely a hneď na to si pustím niečo z novšej produkcie (je jedno, či je to rock, alebo jazz) zdá sa mi, akoby tá nová produkcia bola iba viac, alebo menej vydarenou kópiou tých starších nahrávok s výnimkou pre mňa "uleteného" štýlu rap (nič zaujímavé na tomto štýle nepočujem, ani hudbu ani texty). Nové rockové kapely kopírujú tie staré a v jazze je to podobné. Je jedno, či sa jedná o rock, hard rock, metal (doteraz nepoznám rozdiel), alebo rôzne vlny jazzu. Pre mňa ostávajú staré nahrávky neprekonané (APP - Pyramid, Pink Floyd, Deep Purple, Uriah Heep, King Crimson, Jethro Tull,....z jazzu napr. scar Peterson, Keith Jarret, Metheny, Garbarek, Meola, Evans..). Jednou z výnimiek je švédsky klavirista z novej generácie - Michael Wollny. Konečne nie čo nové.
Pyramid patří také k mým nejoblíbenějším. Zaujalo na první poslech zejména perfektními orchestrálními aranžemi a dokonalým zvukem použitých nástrojů.
S tím konzervativnějším přístupem k poslechu jsme na tom asi stejně. Zůstávám obklopen tím, co mi v mládí udělalo velkou radost a svou kvalitou zůstalo navzdory času na stejném místě. Existuje jen pár výjimek, kterým se podařilo proniknout do mé sbírky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem měl možnost krátce porovnat nové vydání APP I Robot od MoFi.
Alan Parsons project - I robot - MoFi hybrid SACD.jpg
Stručně řečeno PRO MNĚ NENÍ LEPŠÍ. Alespoň ušetřím sbírku dalšího přírůstku .
Musím přiznat, že MoFi má ze všech vydání tu nejlepší kvalitu artworku. Syté barvy bez přehnaného kontrastu a ztráty jemnosti barevných odstínů!
Přiznám se, že můj aparát ani nedokáže přehrát formát SACD v DSD. Nevím jestli je to pro výsledný zvuk tak zásadní, ale jakmile jsem to nastavil z LPCM na DSD bylo ticho :sad:

Porovnával jsem to s doposud nejlepší verzí HDAD (DVD-A) od Classic records:
Alan Parsons project - I robot - Classic Records HDAD.jpg
Zkusil jsem jen pro "zlepšení nálady" ještě Japan SHM-CD
Tohle vydání má jen bonusy navíc, jinak je na ní výrazně slyšet zásah ekvalizace či čeho při masteringu. Má to zkrátka pro mně nepříjemný zvuk.
Alan Parsons project - I robot Japan SHM-CD replica.jpg
První vydáni Japan Arista:
Alan Parsons project - I robot - Arista Japan CD.jpg
Evropské první vydání Arista German pressing:
Alan Parsons project - I robot - Arista Germany CD.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

jirie píše:Tak jsem chvíli "pracoval" a louskal konverzaci na zámořských fórech.
Dobré zprávy:
Z několika zdrojů je ověřeno. Nejenže jednička vyjde v USA a Evropě za téměř poloviční cenu ve stejném provedení, ale i samotný Alan Parsons potvrdil vydání i jen samotného bluray s 5.1 a HiRes 24/96 :thumbup:
Tak je to už v nabídce jen solo BD audio:
http://www.pledgemusic.com/projects/talesofmystery
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Alan Parsons Live in Colombia.jpg
Docela zajímave zvukové provedení DTS-HD master audio 5.1 a pro mě hlavně DTS-HD master audio 2.0.
Velkolepé provedení klasických fláků APP v živém vystoupení. Chybí jen skladby z alb Vulture culture a Stereotomy. Byl jsem pozitivně překvapen úrovní symfonického orchestru z Medelina, kde bych spíš čekal nelítostné bitvy drogových mafiánů než orchestr tak vysoké kvality.
Koncert se velmi těžko hodnotí, protože původní sestava vlastně nikdy živě nevystoupila. To srovnání tedy není možné, ale podle mého názoru byla show velmi decentní a vyrovnaná, jak zvukově tak obrazovou kvalitou.

https://www.youtube.com/watch?v=y4lsC0ClnGo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od loner »

Také mám APP moc rád. Chtěl bych se zeptat zda nevíte co je toto za vydání.
Eye In The Sky - číslo 258718
I Robot - číslo BVCA-1004
Jsou to nějaké lepší verze nebo něco obyčejné.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Eye In The Sky je z největší pravděpodobností ranější evropské vydání. Záleží co je ještě napsáno kolem díry.

I Robot je Japonské CD listopad roku 1993. Měl jsem ho doma, ale podařilo se mi sehnat CD ze stejné série jako mám zbytek, a tak jsem jej prodal aniž bych si udělal DR analýzu.

U všech CD APP bych nehledal problém s výjimkou některých remasterů z roku 2007, kde se v tom už moc "hrabali" a je to na výsledném zvuku docela znát. Obecně všechny evproské, americké a japonské vydání z osmdesátých let jsou výborné. Při troše trpělivosti se dají ještě sehnat v docela slušném stavu.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od loner »

jirie- díky za informace. Také jsem uvažoval o koupi MFSL, později i o SACD. Zatím zůstanu u těchto.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od komak »

Alan Parsons - The Secret (2019) {Deluxe Edition CD/DVD
Zatial trochu sklamanie.....že by chýbal Eric Woolfson........

Audio: DD 2.0, 48/16, ; DTS 5.1, 48/24,
DTS 2.0, 96/24,
Track List CD:

01. The Sorcerer's Apprentice [0:05:46.71]
02. Miracle [0:03:23.04]
03. As Lights Fall [0:03:55.64]
04. One Note Symphony [0:04:42.34]
05. Sometimes [0:05:05.62]
06. Soirée Fantastique [0:05:27.71]
07. Fly to Me [0:03:45.02]
08. Requiem [0:04:01.07]
09. Years of Glory [0:04:04.31]
10. The Limelight Fades Away [0:03:35.09]
11. I Can't Get There From Here [0:04:37.11]

Personnel:
Lead vocals - Jason Mraz, Lou Gramm, Alan Parsons, Todd Cooper, P. J. Olsson, Jordan Huffman, Jared Mahone, Mark Mikel
Additional vocals - Alan Parsons, Todd Cooper, Dan Tracey, Jordan Huffman, P. J. Olsson, Carl–Magnus «C-M» Carlsson, Andy Ellis
Narration - Alan Parsons
Guitars - Steve Hackett, Jeff Kollman, Dan Tracey, Tony Rosacci, Ian Bairnson, Alan Parsons
Synth, keyboards - Andy Ellis, Tom Brooks, Dan Tracey, Alan Parsons
Piano - Pat Caddick, Angelo Pizzaro, Tom Brooks
Bass - Nathan East, Guy Erez, Jeff Peterson
Drums - Vinnie Colaiuta, Danny Thompson, Carl Sorensen
Saxophone - Todd Cooper
Orchestra - The CMG Music Recording Orchestra of Hollywood
Orchestral arrangements - Tom Brooks, Dan Tracey, Milton Olsson
Orchestra conductors - Tom Brooks, Alan Parsons
Cello - Michael Fitzpatrick
Percussion - Alan Parsons, Todd Cooper
Ukulele - Jake Shimabukuro
Trombones - Oscar Utterström
Trumpets - Vinnie Ciesielski
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Zvláštní je jak obrovský rozdíl v dynamice má verze CD a DVD M.Ch :shock: :shock: :shock:

http://dr.loudness-war.info/album/view/162206

http://dr.loudness-war.info/album/view/162325
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od komak »

Ešte niečo pre fanúšikov APP


https://www.youtube.com/watch?v=RKGqm5EepqE
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od komak »

No veď DTS 48kHz/24bit oproti 44-16 bit
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Ale DTS ve stereu je stejně mizerné ikdyž má 24/96 !!!

http://dr.loudness-war.info/album/view/162318
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem opět poslechl Ammonia Avenue 24/96 2019 remix.
APP Ammonia Avenue 24 96 .jpg

Je to fakt velmi pečlivě uděláno. Zajímavě je řešený i spořič obrazovky.
Menu je navíc nastaveno prioritně na stereo, takže není nutno zapínat TV.
Podle důvěrných informací by měly následovat alba I Robot a The turn of a friendly card :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od jirie »

Dnes jsem nestačil zírat!
Došel mi občasník z MoFi:
Eye in the Sky SACD (2).png
Ta ediční aktivita MoFi je sice docela tragická, ale poslední dávka Dire Straits mě potěšila až až.
Takže Pánbůzaplať za každé SACD od APP.
To poslední I Robot vyšlo v roce 2016 :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od vitek »

A bude i LP 45rpm.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od valderon »

vitek píše: 08 dub 2021 22:51A bude i LP 45rpm.
Paráda, díky za info! To musím mít :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Dieter Burmester »

jirie píše: 08 dub 2021 22:19 Dnes jsem nestačil zírat!
Došel mi občasník z MoFi:
Eye in the Sky SACD (2).png
Ta ediční aktivita MoFi je sice docela tragická, ale poslední dávka Dire Straits mě potěšila až až.
Takže Pánbůzaplať za každé SACD od APP.
To poslední I Robot vyšlo v roce 2016 :roll:
Tak snad to nedo*ebou jako Dire Straits 🙏🏻
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Dasta »

Nejlépe se APP poslouchají na vinylech z doby vzniku.
MoFi vždy zanese do nahrávky svojí signaturu, která ne každému sedí.
Např Robot je na MoFi úžasný,že nelze nic vytknout.Porovnáte li však s dobovým lp, zjistíte, že u MoFi chybí ta hravost a zábavnost.Ostává ta dokonalost vytažených zvuků, které jsou na původních deskách v pozadí, protože to tak Parsons s Wolfsonem chtěli mít.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od valderon »

Dasta
A jaký názor máš na edici od Music on vinyl, pokud jsi slyšel ? Tu mám já. Pořád jsem čekal na Vídeň, že koupím původní. Bohužel, covid atd... Potom jsem viděl lp od MOV za 350 Kč, tak jsem to koupil. Něco mi říká, že původní budou lepší. :razz:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: ALAN PARSONS PROJECT

Příspěvek od Dasta »

Desky Music On Vinyl mají nejvyšší možnou technickou kvalitu,jakou lze při výrobě vinylu dosáhnout. Naprosto vážně a bez legrace.
Než kupovat v bazaru,nebo na burze ohmatanou prskavku, je lepší koupit reedici od MOV.
Jestli je rozdíl mezi vydáním dobovým,nebo MOV,tak asi takový,jako mezi německým a anglickým v době vzniku.
Vím, že tyto desky někteří moc nemusí,je jím vyčítána zvuková nezáživnost a nevim co ještě.
Není to pravda, jsou důstojným nástupcem desek dřívější holandské a německé produkce, které se prodávaly na burzách,nebo sem vozili šťastlivci, kteří se před rokem89.dostali ven
Nesmí se porovnávat s produkcí firem jako Impex,MoFi,AP..
To vlastně ani cena nedovoluje.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět