Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

boxer píše:A já myslel, že jedinej neostravskej a zlej jsem tady jen já.

A ono ejhle i jiní nevyhovují ,když neštěkají unisono.

Jenže ono to není jen o plácání se po zádech. Pokud se někomu něco nelíbí, neznamená to, že je b.l.b. či hluch. Tleskat vždy a jen tomu co je známé, nebo levné nebo drahé nebo škaredé,ale má to ten správnej barevnej dyzajn, je ubohé. Tomu se říká stádní chování. Pro některé (například pro A., M.,Y.,P,T., a další) to D ve slově stádní je tam proto, že je to od slova stádo ,nikoliv stát. Jen aby bylo jasno.

Takže pokud všichni plácájí sborově, že jedině a jenom ta a ta značka, je ta jediná, neznamená, že mají pravdu. V drtivé většině je to přesně naopak, jak nás historie mnohokrát naučila.

To že tzv. Dieter Burmester chválí svůj ocas, je sympatické už aspoň to, že stále jen ten jeden ocas.

Narozdíl od mnoha jiných, kteří vystřídali po opěvných ódách jednu značku za druhou, ještě opěvovanější, aby po tom, co někde dostali slevu na koupi jiné opěvovali zase jinou. A pak po těch kotrmelcích chtějí vykládat, jací že jsou to znalci. Hlavně je moc vtipné, když při prodeji těch původních v inzerátech jejich "kvality" opěvují do aleluja a "že jdou Výš" a dál.. A přitom jdou z bláta do louže. Jen za víc chechtáků.

Kdo se poznal? :roll:
To si děláš "autocenzura" nebo si chceš taky přihřát polívku na rozpálené peci?
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Luxman

Příspěvek od boxer »

No to si musíš vybrat svou hlavou. To za tebe neudělá ani Luxman.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

boxer píše:No to si musíš vybrat svou hlavou. To za tebe neudělá ani Luxman.
U tebe jsem si už vybral :thumbup:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Luxman

Příspěvek od lidumil »

boxer:
Mně nevadí, že si DB chválí "svůj ocas" ale vadí mi poněkud jeho trochu neomalený způsob a pomlouvání a shazovnání ostatních. Začíná tu zcela nesmyslně a zbytečně flame a určitě se nad tím doma popadá za břicho, jak mu tady my tupci sedáme na lep a rozčilujeme se. A tímto tuto neplodnou diskuzi končím a jdu si pustit nějakou pěknou muziku - k červenému asi nějaký hard.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Luxman

Příspěvek od boxer »

Nemá pocit, že by byl DB jediný, který by měl " trochu neomalený způsob a pomlouvání a shazovnání ostatních.".

Spíše naopak.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Lidumile, jsem si vedom, ze casto se k ruznym vecem vyjadruji dosti "brutalnim zpusobem", ale zivot me naucil a prece vam nebudu kecat a soukromne si myslet neco jineho, nez zde prezentuji. Domnivam se, ze jsem v pripade dratovacky a krive napajenych soucastek rekl jen to, co proste vidim. Konkretne na prave odkrytovane D03 a soude podle vyse zobrazeneho obrazku to u D08 neni o mnoho lepsi, jestli tedy vubec. Zminil jsem to proto, ze jsem dnes cistil i sve vintage Luxiky a je to porad i po triceti letech stejne vcetne tech barvicek kabelu uzitych k one dratovacce. Dale jsem zde prezentoval fakt, ktery nelze poprit - jedna se o ono srovnani 505u vs. 505uX. Znovu se domnivam, ze jsem nerekl nic, za co by Yngwie musel takto reagovat - chapu, ze jsem se dotkl jeho "ocasu". O muj "ocas" se zde otira taky kde kdo a nechava me to klidnym, protoze 95% tech otiracek prameni z jinych duvodu, nez je problem se zvukovym projevem komponent Burmester (kde ostatne taky zadny problem neni). Takze na lep jste mnozi mozna sedli, ale spise Yngwiemu skrze ty jeho pohadky, ktere lze snadno vyvratit ;)

Rekl bych, ze by to tady admini meli ponekud umaznout, nebot tady tyhle plky se znackou Luxman nijak nesouvisi.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman

Příspěvek od Yngwie »

Netuším, co chceš vyvracet ... fotky z otcova obýváku? =)) ... hele o promazání jsem už požádal, takže snad to proběhne. Jen tě žádám, abys pořád kolem sebe nekydal hnůj. Tady se každý se chce bavit o svém koníčku a nikoli pořád řešit negativně laděné příspěvky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

:roll: Ale beze vseho, ovsem musis pocitat s tim, ze tve utoky na mne nezustanou bez odezvy ;) Uz nejsme v dobe, kdy to byli Blacktroni vs. M-Troni ;)

Howgh

P.S.: K vlastnictvi komponent vyobrazenych na one fotce ve vlakne Burmester jsem se ja osobne nikdy neprihlasil, naopak jsem souhlasil s boxerem, ze "zapadly" a Bubuxinem, ze manzelka dotycneho hifisty je (pravdepodobne) stihacka ;) Cti pozorne.
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Luxman

Příspěvek od tujatuja »

Nejlépe zní přístroje, kde jsou součástky přísně ve vzorném zákrytu v duchu nejlepších německých tradic.

U Burmeistra ještě navíc salutují! :ymdevil:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Luxman

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejlepe zni pristroje, ktere nemaji hlucnou mechaniku, Jardo...
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Luxman

Příspěvek od Vlado222 »

boxer píše:
...Takže pokud všichni plácájí sborově, že jedině a jenom ta a ta značka, je ta jediná, neznamená, že mají pravdu. V drtivé většině je to přesně naopak, jak nás historie mnohokrát naučila.

To že tzv. Dieter Burmester chválí svůj ocas, je sympatické už aspoň to, že stále jen ten jeden ocas.

Narozdíl od mnoha jiných, kteří vystřídali po opěvných ódách jednu značku za druhou, ještě opěvovanější, aby po tom, co někde dostali slevu na koupi jiné opěvovali zase jinou. A pak po těch kotrmelcích chtějí vykládat, jací že jsou to znalci. Hlavně je moc vtipné, když při prodeji těch původních v inzerátech jejich "kvality" opěvují do aleluja a "že jdou Výš" a dál.. A přitom jdou z bláta do louže. Jen za víc chechtáků.

Kdo se poznal? :roll:
Boxer :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Boxer, keď si tak túžil vidieť ma, sľúbil som Ti, že Ti napíšem, keď pôjdem do Prahy. Idem tam v piatok. Veľmi rád Ťa spoznám. Keby si náhodou nemal čas, v sobotu budem na výstave v Bratislave. teším sa na Teba, určite si budeme mať čo povedať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Pecuch »

Kluci v sobotu budu i já v Bratislavě, dejte vědět kdyby jste potřebovali nestranného - vzal bych si stopky, triko rozhodčího a možná i gong... :o)
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Pecuch píše:Kluci v sobotu budu i já v Bratislavě, dejte vědět kdyby jste potřebovali nestranného - vzal bych si stopky, triko rozhodčího a možná i gong... :o)
Pre koho rozhodčího? Ja som predsa písal o "kamarátskom" stretnutí dvoch znepriateľených strán a vôbec som to nemyslel ironicky. Nepoznáme sa a stretnutie by možno veľa vyriešilo. Ďalší krok je na Boxerovi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Hi-Fi by nás málo spájať a nie rozdeľovať. Svet nie je čiernobiely.
Apsolútne pravdy neexistujú. Sú iba rôzne pohľady na vec a rôzne spôsoby myslenia. ;)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od lidumil »

Vlado222:
Absolutní pravda neexistuje, a když ano, pak ji mám "já já já jenom já". :lol: :-bd
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Tony »

Alebo: pravda je len jedna tá moja! ;)
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Luxman

Příspěvek od tujatuja »

Dieter Burmester píše:Nejlepe zni pristroje, ktere nemaji hlucnou mechaniku, Jardo...
Hlučná mechanika je už dávno pryč, Vendo....

Nemáš ke své značce až příliš intimní vztah?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od sekal »

Vlado222 píše:..Apsolútne pravdy neexistujú..
Ale existují.. Alespoň pro některé jedince, kteří investovali do svého aparátu astronomickou sumu peněz a na základě této skutečnosti si osobují právo mentorovat všechny ostatní, co je dobré a co ne.. Pikantní je, že tito jedinci jsou většinou natolik ješitní, že ač na strojích jiných značek hledají kdejaký chlup, tak na svůj aparát nedají dopustit.. Běda, když jim sdělíte, že jejich nachromované ultradrahé strojky nejsou objektivně, tedy na základě validního měření, tak úplně v pořádku.. Hned je oheň na střeše.. A co oheň, hotový požár pampy, takže další diskuze s těmito osobami bývá většinou zbytečná a kontraproduktivní..

V podstatě lze tyto jedince do jisté míry i politovat, neboť v důsledku své samolibosti, absence jakékoli sebereflexe a většinou také díky notné dávce tech. ignorance, se stávají velmi snadnou kořistí různých H-E prodejců a vyrobců.. No, co se dá dělat.. Každému co jeho a jemu jest...:angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea

Příspěvek od Dieter Burmester »

Asi jo. Snazim se s tim ale neco delat.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Sekal

Co na to říci. :thumbup:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Aretaxi.

Ty neumíš ani číst.

Já jsem tě nechtěl vidět. Ty jsi psal, že jsi jel do Prahy,abys mě viděl. Napsal jsem, kdybych věděl, že jsi vedle mne, tak bys měl lepší vzpomínky na výstavu.

O tom, že bych já toužil tě vidět nepadlo ani slovo.


Kdybys náhodou zapomněl, jak to bylo-----

boxer » ned 06. říj 2013 15:35:18
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

Ako som vyrozumel z Tvojho príspevku, ten krok si odmietol urobiť. Škoda. Asi patríš k ľuďom, čo si musia nájsť nepriateľa a za každú cenu toto nepriateľstvo v sebe živiť. Každý sme iný. Presne, ako v hifi. Pre niekoho je to koníček, pre iného zmysel života.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Odar »

Dajte si konecne po hube a serte na to - dalsie rozosrane vlakno :roll:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

No ono toto vlákno je už takmer mŕtve. HE Praha je preč a pred nami je HE Slovakia.
Boxer s Aretaxom sa majú radi asi ako Ty s Janíkom 1971 alebo Tony s Burmesterom. :smile:
Ak by ste sa cez víkend všetci stretli v BA na výstavetak by to mohlo byť pre všetkých prínosné. V reále sa zvyknú chovať ľudia inak ako pri klávesnici svojho PC.
Možno by sa nemuseli ani usporiadavať boxérske zápasy. :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jen bych doplnil, ze proti Tonymu nic nemam a mam jej rad ^:)^
Dieter Burmester
Odar

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Odar »

Vlado222 píše:V reále sa zvyknú chovať ľudia inak ako pri klávesnici svojho PC.
Pravdu mas. Ale existuju aj individua, s ktorymi by si sa ani pri pive nechcel bavit. A tam plati asi jediny recept - 100%-na ignoracia. Nad ludskou blbostou nik nezvitazil.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od Vlado222 »

Odar máš pravdu.
Burmester - viem že len podpichuješ. :smile: Hi-fi je len náš koníček netreba ho brať strašne vážne. Treba si ho uživať a nie ho strašne prežívať. Aspoň tak to vidím ja. Osobne patrím medzi šťastlivcov, ktorí si môžu dovoliť tie drahšie hračky a aj si ich dovolím ale rovnako ma hudba bavila a tešil som sa z nej aj keď som mal tie hračky lacnejšie.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od boxer »

Odar ( a aj iní)

Obrázek

Nerozesírám nic. Aretax, kdyby nepsal ty svý bláboly, tak nebudu reagovat.

Ale se zmr...em, který se neumí postavit k svýmu osobnímu selhání jako chlap, hraje dvoidentitní hru jak mailovou, tak osobní, a když už jde do tuhýho je schopen bez uzardění dát na veřejnost můj soukromý mail, navíc upraven a vytržen z kontextu, s takovým se já nemohu setkat bez toho, že bych mu neublížil. To myslím smrtelně vážně.

Na Stb-ácký manýry jsem silně alergický.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od aretax »

boxer píše:Odar ( a aj iní)

Obrázek

Nerozesírám nic. Aretax, kdyby nepsal ty svý bláboly, tak nebudu reagovat.

Ale se zmr...em, který se neumí postavit k svýmu osobnímu selhání jako chlap, hraje dvoidentitní hru jak mailovou, tak osobní, a když už jde do tuhýho je schopen bez uzardění dát na veřejnost můj soukromý mail, navíc upraven a vytržen z kontextu, s takovým se já nemohu setkat bez toho, že bych mu neublížil. To myslím smrtelně vážně.

Na Stb-ácký manýry jsem silně alergický.
- tak ich nepraktizuj. Howgh!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 130
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: High end Praha 2013

Příspěvek od šeďour »

Podle mě, Boxer nemá estébácký manýry...

...pouze násilnický :lol:
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Leny635 »

Funguje to i na flešku ? ;)
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od noaid »

BVaudio píše:
In summary: There are ferromagnetic substances used in the inks on the label side of optical discs, and ferromagnetic impurities within the aluminum substrate of the disc. When discs are played they are exposed to a magnetic flux from the electronics, which magnetizes the ferromagnetic materials in the inks and the impurities in the aluminum substrate. This in turn degrades the ability to get data cleanly off the disk, compromising sound and video quality.
:smile: , skrátka ten zbytkový magnetizmus ohýba dráhu svetla a odrazené fotóny z lasera netrafia nazad do snímača..Ale ešte lepšie by bolo demagnetizovať motory v prehrávači, vypnúť všetky trafá, ich pole je asi 1000000x silnejšie..A nakoniec ešte demagnetizovať aj Zem. :silent:
No možná by to stálo za to vyzkoušet i na magnetofonový pásek, tam je těch feromagnetických substancí, barviv a nečistot taky celkem dost.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
BVaudio

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od BVaudio »

Ako náhradu mazacej hlavy magnetofónu... :smile:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od boxer »

BV

Jděte do háje pořád s tou fyzikou. Copak nevidíte, že je to všem (skoro) jedno?
Hlavně že slyší co vidí, ne? :idea:

Důležitý jsou přeci emoce a ty dobrý přístroj s masážním reklamním plátkem za dobrou cenu vytvoří, fyzika nefyzika, hafo.

Ale je to jen můj názor a nikomu ho nepodsouvám. Ale pozor třeba na toto, abyste nebyl za toho blbce.

Ak tu niekto napíše niečo, čomu iní nerozumejú, najlepšie je vysmiať ho. Nedajbože, aby si niekto priznal, že niečomu nerozumie. Ak niečo napíšem o svojej zostave, neznamená to, že to musí platiť pre každého a na každej zostave. Toto fórum by malo byť, ako som už písal, na odovzdávanie si skúseností a nie na deklarovanie vlastných právd. Ja vždy píšem iba to, čo som zistil u mňa a na mojej zostave. Nikdy som nikomu netvrdil, že musí počuť to isté, čo ja. Ak však poniektorí rozdiely nepočujú, vyhlásia toho, či ich počuje, pekne povedané, za blbca.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od boxer »

Tak jsem zkusil vypalit jednu skladbu z wavu na dve ruzná CDcka (stejne znacky a typu - Verbatim AZO Crystal CD-R). Jedno proslo demagnetizaci, druhe nikoliv. A hadejte, jaky je vysledek

Já to vím a povím.

Na tom demagnetizovaném byly pak oba ty stejné wavy a na nedemagnetizovaném žádný.

Protože tomu na tom nedegmatizovaném to bylo líto a přeskočil na to demagnetizované. :idea:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol: :thumbup:
Dieter Burmester
Odar

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Odar »

Mark Levinson píše:Jinak jsou to jen demagogické kecy
presne take iste, ako kecy "ja to slysim" ^:)^
BVaudio

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od BVaudio »

Produkt, ktorý vyrobí z integrovaných obvodov "lampový zvuk" , stačí obvod zhora natrieť špeciálnym lakom
http://www.altmann.haan.de/tubeolator/ :D
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Odpovědět