MFSL

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

MFSL

Příspěvek od pajuna »

MFSL - Mobile Fidelity Sound Lab

Tento tyden jsem ztravil poslechem spousty CD, rekneme ne u zcela bezne prodavanych formatech a od ne zcela bezne dostupnych vydavatelstvi. Mimo jine nekolik moc peknych kousku od MFSL, ktere jsou opravdu zdarile. Uvadim jedno koncertni dvojalbum, jehoz zvuk me opravdu zasadil do kresla, Eric Clapton - Just One Night.

Vznasim timto dotaz znalcum - ktera opravdu zvukove podarena CD rocku, jazzu, klasiky byste doporucili od MFSL?

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: MFSL

Příspěvek od pink »

Doporučil bych:
UDCD 511 The Police - " Synchronicity "
UDCD 517 Pink Floyd - " Dark Side Of The Moon "
UDCD 518 Pink Floyd - " Meddle "
UDCD 519 Cat Stevens - " Tea For The Tillerman "
UDCD 2-537 Pink Floyd - " The Wall "
UDCD 569 Rush - " Moving Pictures "
UDCD 734 Jethro Tull - " Songs From The Wood "
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyz uz jsme u MFSL...sekal v jinem vlakne zminil "prebasovanost" alias duraz na spodnich frekvencich MFSL produktu. Pozorujete to nekdo? Ja to popravde pozoruji na jejich vynilech :shh:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: MFSL

Příspěvek od pink »

Ano, u některých titulů je to pozorovatelné. Např. Cat Stevens - " Tea For The Tillerman " nebo také u Pink Floyd - " The Wall ".
Ale neřekl bych, že je přebasováno. Líbí se mi jak to napsal Dieter Burmester: důraz na spodních frekvencích.
Naprosto evidentní je to u poslechu Cata Stevense z MFSL resp. stejných skladeb ve verzi K2 HD.
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsem to "autocenzura", vinylech... :D
Dieter Burmester
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: MFSL

Příspěvek od PavelN »

Mám Dire Straits - Brothers in the Arms od MFSL z roku 2013.
V porovnání CD vrstvy s remasterem XRCD z roku 2000 je daleko tišší - tedy nebude takový problém s loudness war.
Zvuk výšek je jemný, celkově je vše položené spíše do středů a basů. Zvuk je pohodový, což vyhovuje pomalejším skladbám jako Don´t Worry. Na druhou stranu mix a skladby, které na XRCD zní nadupaně a mají trochu říz jako Money For Nothing a So Far Away, jsou na MFSL nevýrazné. XRCD má více nabroušenou kytaru a také méně hutné zato přesně definované a rázné basy. XRCD bude jistě poznamenáno loudness war, ale zachovává charakter původních Dire Straits. To je patrné na dojmu z Walk of Life, kde XRCD má drnkuntí na kytaru v úvodu jasně kovové struny. Na MFSL zní méně kovově a také skladba nepůsobí tak agilně a odhodlaně.
Vyzkoušel jsem ještě first European press, který zní dokonce tišeji než MFSL, takže trumpetu na začátku Your Latest Trick není skoro slyšet a pak je tu velký kontrast když se přidá kapela. Zvuk oproti MFSL není tak "tekutý" a je poznat práci soudobé digitalizace, ale je z toho cítit, že Dire Straits jsou kapelou postavenou na elektrické kytaře a Knopflerově hlasu s klávesami. Je to tam bezprostředně bez příkras, tak jak to pánové nahráli, když byli nabytí emocemi. Z hlediska dojmu je původní vydání méně bohaté na jemné detaily, které má XRCD a ještě více přirozeněji MFSL, ale z hlediska obsahu sdělení ke mně více promlouvá původní vydání. Zkrátka dal jsem původnímu vydání upsampling pomocí SSRC na 88,2 a opět se dostavuje husí kůže a pocity podle nichž se kapela jmenuje v překladu, tedy "Naléhavá tíseň".
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co SACD vrstva? Mimochodem, psal jsem do MFSL, zda udelaji i vinyl. Odepsali, ze jej nebudou delat, protoze by hral stejne jako ten od WB, nebot by pouzili stejny master Boba Ludwiga. No potes koste. Master Boba Ludwiga je nedynamicky az hruza - asi jej loudness war bavi ci co :crazy:
Dieter Burmester
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: MFSL

Příspěvek od PavelN »

SACD vrstvu nemám možnost vyzkoušet. Předpokládám, že charakter zvuku bude podobný, jen tu bude vyšší rozlišení.
U nových remasterů mě mrzí, že se nikdy nepodaří mít stejně velký dynamický rozsah prvotního vydání.
Z hlediska kvality zvuku a zachování mixu a vyznění skladeb mi jako nejlépe vychází first japan vydání na CD.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: MFSL

Příspěvek od PavelN »

Tak jsem měl možnost porovnat Brothers In Arms od MFSL i v hi-res.
Bohužel mě to nebavilo poslouchat. Zvuk je spojen s precizností a na můj vkus hyperdetaily, které jsou fajn, ale odvádí od hudby samotné. Nahrávka se vyznačuje takovým sušším zvukem. Je to dokonalé, ale mám dojem, že to nenahráli živý hudebníci, ale bicí automat a nějaký strejda, co je u konce sil. Vše působí sice dokonale, ale sterilně a strojově. Prostě jsem si upsamploval původní vydání 824-499-2 z Itálie na 176 kHz/24 bit a jsem spokojený.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: MFSL

Příspěvek od pajuna »

Kup si SACD od Vertigo, hraj si klidne jen CD vrstvu a nemusis nic resit :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: MFSL

Příspěvek od winelover »

PavelN píše:Prostě jsem si upsamploval původní vydání 824-499-2 z Itálie na 176 kHz/24 bit a jsem spokojený.
Sice nechápu co jsi tímto počinem získal stran kvality nahrávky, ale proti gustu žádný dišputát. :eek:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: MFSL

Příspěvek od PavelN »

Pokud vezmu v úvahu, že Brothers In Arms bylo nahráno již digitálně s nízkým rozlišením, tak mám podezření, že aby z toho dostali vysoké rozlišení, použili upsampling.
Je mi jasné, že PC se softwarovým upsamplerem není profi, ale službu to taky udělá.
Zkoušel jsem všechny verze reedicí tohoto alba a vždy se vrátím k původnímu vydání na CD.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: MFSL

Příspěvek od winelover »

Ano, bylo to jedno z prvních alb, která prošla digitálním procesem od začátku. Jen jsem nikde nedohledal kvalitu prvotního záznamu. Fakt je, že používali špičkovou záznamovou techniku (Sennheiser, Shure, Neumann) a zapisovali to na 24 stopém Sony aparátu. Z toho, co jsem četl, se mi zdá, že se tomu docela věnovali - především Knopfler, a že jim na výsledku dost záleželo. Proto se můžu domnívat, že snad použili pro digitální záznam lepší kvalitu, než je úroveň blízká specifikaci Red Book. Alespoň v bitové hloubce, když ne ve frekvenci snímání. Těžko říct.
Ta moje reakce vyplynula spíš z osobní zkušenosti. Mně se žádný upsampling neosvědčil. Ani v DACu ani pomocí různých softů v PC. Vždycky tam mám dojem takové nějaké zrnitosti, nespojitosti nebo jak to říct, hlavně na výškách. Nejraději a vlastně pořád poslouchám v nativním režimu od 44.1/16 do 96/24. Vyšší bitrate nepoužívám - neslyším žádný přínos, pouze mi to zabíralo víc místa. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odar

Re: MFSL

Příspěvek od Odar »

PavelN píše:Mám Dire Straits - Brothers in the Arms od MFSL z roku 2013.
V porovnání CD vrstvy s remasterem XRCD z roku 2000 je daleko tišší - tedy nebude takový problém s loudness war.
Veru nebude. Tento kusok im vysiel

Kód: Vybrat vše

foobar2000 1.2.4 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2013-10-19 11:01:25

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Dire Straits / Brothers In Arms
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR19 -4.11 dB -24.87 dB 5:12 01-So Far Away
DR16 -5.15 dB -23.89 dB 8:26 02-Money For Nothing
DR12 -7.98 dB -23.27 dB 4:12 03-Walk Of Life
DR14 -7.55 dB -24.79 dB 6:34 04-Your Latest Trick
DR13 -9.58 dB -25.17 dB 8:31 05-Why Worry
DR16 -4.43 dB -23.30 dB 6:58 06-Ride Across The River
DR14 -4.35 dB -23.68 dB 4:40 07-The Man's Too Strong
DR17 -5.01 dB -24.18 dB 3:41 08-One World
DR14 -5.78 dB -24.09 dB 7:01 09-Brothers In Arms
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 9
Official DR value: DR15

Samplerate: 2822400 Hz / PCM Samplerate: 88200 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 24
Bitrate: 5645 kbps
Codec: DSD64
Pre porovnanie CD z roku 1985

Kód: Vybrat vše

foobar2000 1.1.13 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2012-06-17 14:38:43

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Dire Straits / Brothers In Arms
--------------------------------------------------------------------------------

DR         Peak         RMS     Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR20       0.00 dB   -21.86 dB      5:12 01-So Far Away
DR18       0.00 dB   -20.62 dB      8:26 02-Money For Nothing
DR13      -4.98 dB   -20.62 dB      4:12 03-Walk Of Life
DR14      -7.61 dB   -25.12 dB      6:34 04-Your Latest Trick
DR13     -12.86 dB   -28.84 dB      8:31 05-Why Worry
DR17      -2.78 dB   -23.27 dB      6:58 06-Ride Across The River
DR14      -3.21 dB   -22.75 dB      4:40 07-The Man's Too Strong
DR18      -0.95 dB   -21.49 dB      3:41 08-One World
DR15      -4.95 dB   -24.21 dB      6:59 09-Brothers In Arms
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks:  9
Official DR value: DR16

Samplerate:        44100 Hz
Channels:          2
Bits per sample:   16
Bitrate:           676 kbps
Codec:             FLAC
================================================================================
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: MFSL

Příspěvek od PavelN »

Skutečně problémem loudness war MFSL netrpí ani při poslechu. Spíš tu půjde o záměr remasteru.
Zvuk je skutečně dokonalý a jednotlivé slupky zvuku perfektně rozlišeny. Původní vydání se zdá být v porovnání s MFSL (SACD) jako lehce zahuhlané s menším podílem výšek, které tu jsou však jemné a nestrhávají na sebe pozornost. Zpěv je také trochu sonorní, ale díky tomu je v tom více poznat zajímavost a barevnost Knopflerova hlasu. Řekl bych že to svou barevností a emocemi trochu připomíná LP desku.

Na původním vydání působí Your Latest Trick celistvým dojmem. Skladbu drží pohromadě klávesy. MFSL zvuk vypreparovalo, takže je to taková subtilní konstrukce, kde upoutají různá cinkátka, ale s pročištěním zvuku zmizelo i pojivo - klávesy. Knopfler sice vystoupil dopředu, ale mám pocit umělosti.
Stejně tak So Far Away má na původním vydání hutný zvuk rytmického bubnu (blána a tělo nástroje). Na MFSL je to spíš jen prásknutí a pozornost se soustředí na uměle přidané dozvuky Knopflerovy kytary. To co bylo na původním vydání kořením, tak MFSL upřednostňuje a ukazuje nahrávku v jiném světle.

MFSL (SACD vrstva) = dokonalý zvuk, který může uspokojit preparátory
původní vydání na CD = nedokonalý zvuk, který přenáší hudbu a její emoci posluchači, který rád emocionálně podbarvené příběhy.

Nechť si každý vybere.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

pink píše:Ano, u některých titulů je to pozorovatelné. Např. Cat Stevens - " Tea For The Tillerman " nebo také u Pink Floyd - " The Wall ".
Ale neřekl bych, že je přebasováno. Líbí se mi jak to napsal Dieter Burmester: důraz na spodních frekvencích.
Naprosto evidentní je to u poslechu Cata Stevense z MFSL resp. stejných skladeb ve verzi K2 HD.
K těmto nahrávkám se mohu vyjádřit jen pozitivně. V hodnocení zvuku souhlasím s Pinkem, neřekl bych, že je u některé nahrávky přebasováno. Nemám sice zmíněné CD Cata Stevense, ale u jiných CD/SACD od MFSL to nepozoruji. Dá se říct, že celkový zvuk u MFSL je posazen níž, ale to je dle mne firemní filozofie. U některých nahrávek (např. Pink Floyd) je to prakticky nejlepší možné vydání na CD, které se dá sehnat. Vydání jsou dávno rozebraná a jejich cena je nepřiměřená až šílená. Další bezkonkurenční nahrávky od MFSL jsou CD/SACD Patricie Barber, některá vyšla nedávno, ale nejlepší desky jsou už také rozebrány a ceny jsou ještě horší než v případě PF.
Jardo, ještě bych Ti doporučil pořídit u MFSL CD/SACD Tvého oblíbence Keb Mo s vynikajícím zvukem jak CD, tak i SACD vrstvy (SACD o chlup lepší) a totéž platí o dalším Tvém oblíbenci Stevie Ray Vaughan.
Osobně mne velmi zajímá kvalita již výše zmíněné nahrávky Dire Straits-Brothers in arms, byl jsem na toto CD/SACD od MFSL upozorněn jedním významným hifistou (kterého nebudu jmenovat), že se jedná o jednu z nejlepších nahrávek ne-li nejlepší (Brother in arms).
Mám ji objednanou, tak jsem zvědav.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: MFSL

Příspěvek od winelover »

Viktore, řekl bych, že se ti to bude moc líbit :thumbup: . A Jardo, s tím SRV má Viktor pravdu! ;)
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
monte

Re: MFSL

Příspěvek od monte »

Moc se o MFSL a podobné nezajímám, ale vydali Santanu ? Viděl jsem jen remaster.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: MFSL

Příspěvek od winelover »

Ano, vydali - Santana, Abraxas a Caravanserai, pokud vím. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Vlastíku, Wine,
od Santany vydali ještě I. a Love devotion Surrender s Johnem McLaughlinem.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mark Levinson píše:Vlastíku, Wine,
od Santany vydali ještě I. a Love devotion Surrender s Johnem McLaughlinem...
Žádné ''Santana I.'' neexistuje - první album se jmenuje ''Santana'' a to winelower správně uvedl ;)
Dieter Burmester
monte

Re: MFSL

Příspěvek od monte »

Vím o co jde, my staří kádrováci, jsme mezi sebou mluvili v číslech vydání alba :lol: , kdo by si měl všechny názvy pamatovat. Stačilo říct vyšla šestka Jethro a jasná správa.....už všichni sháněli šestku :lol:

Zlatá doba, nikdo se nenudil, každý měsíc sto nových titulů :thumbup: , jen prachy chyběly.

Ještě, kde nakupujete ? U nás velká nabídka není. Kdyby jste někdo objednávali, tak se připojím, půjde asi o Japonsko.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Furt to Japonsko... Spusta věcí se dá sehnat zde: http://www.isb-audio.de/ Prodejce vystupuje pod přezdívkou ''sinuspower'' i na německém eBay, což je daleko elegantnější nákup na tři kliknutí. Osobně jsem maximálně spokojen - v pondělí objednáš, ve středu zvoní pošta na zvonek. Kupoval jsem od něj (k dnešnímu dni) už 68 titulů (K2HD, Ultra-HD, vinyly) a vždy bez problémů :thumbup:
Dieter Burmester
monte

Re: MFSL

Příspěvek od monte »

Dieter Burmester píše:Furt to Japonsko... Spusta věcí se dá sehnat zde: http://www.isb-audio.de/ Prodejce vystupuje pod přezdívkou ''sinuspower'' i na německém eBay, což je daleko elegantnější nákup na tři kliknutí. Osobně jsem maximálně spokojen - v pondělí objednáš, ve středu zvoní pošta na zvonek. Kupoval jsem od něj (k dnešnímu dni) už 68 titulů (K2HD, Ultra-HD, vinyly) a vždy bez problémů :thumbup:
Dík, šikovný obchůdek i Cyndi Lauper jsem zahlédl, před rokem jsem ji sháněl.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Koupil jsem LP Dead Can Dance INTO THE LABYRINTH od Mobile fidelity
Silver Label MOFI 2 - 001. Při poslechu jsem zjistil, že oproti původnímu
Vydání z roku 93 a remasteru 08 od MOFI jsou přehozeny stopy.
Po důkladné prohlídce celého řetězce a poslechu notoricky známých titulů,
Které mám na LP i CD musím konstatovat,že je tomu opravdu tak.
Nevím jestli to byl záměr labelu,nebo obyčejný lidský šlendrián.
Za celou dobu co sbírám desky(45)roků se mi něco podobného nestalo.
Tak nevím jestli mám doma raritu nebo zmetek. Stalo se Vám někomu
Něco podobného?
Zdraví Honza.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zamer by to teoreticky byt mohl - razeni skladeb na albu ma urcity dramaturgicky ucel a v pripade reissue ma reissue label pravo to prehodit tak, jak se mu to nejlepe pozdava. Sice to neni casty jev, ale par takovych pripadu znam.
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Nevím jestli jsem se dobře vyjádřil,ale nejsou přehozený skladby, jsou přehozený
kanály. Perkuse a jiné nástroje jsou vjiném kanálu než na vydáních, které jsem
Uváděl, proto si myslím, že nepůjde o dramaturgický záměr.Nicméně děkuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to bude nejspise chyba.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: MFSL

Příspěvek od MB »

To LP som ešte nerozbalil, ale asi na to budem musiet mrknút.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
JAPEX

Re: MFSL

Příspěvek od JAPEX »

Dasta píše:Koupil jsem LP Dead Can Dance INTO THE LABYRINTH od Mobile fidelity
Silver Label MOFI 2 - 001. Při poslechu jsem zjistil, že oproti původnímu
Vydání z roku 93 a remasteru 08 od MOFI jsou přehozeny stopy.
Po důkladné prohlídce celého řetězce a poslechu notoricky známých titulů,
Které mám na LP i CD musím konstatovat,že je tomu opravdu tak.
Nevím jestli to byl záměr labelu,nebo obyčejný lidský šlendrián.
Za celou dobu co sbírám desky(45)roků se mi něco podobného nestalo.
Tak nevím jestli mám doma raritu nebo zmetek. Stalo se Vám někomu
Něco podobného?
Zdraví Honza.
Dnes jsem obdržel zakoupenou Arethu Franklin "ARETHA'S GOLD" od MFSL "Original master recording" Limited Edition of 4000...mám číslo 1954.
Takovej šmejd jsem už dlouho neměl!!!! :sick: :sick: :sick:

Už jsem zahájil vrácení....

Je to 45rpm, dvě LP 180g, drážky chrčí jako "kráva". Jsem fakt vytočenej :!:

P.S.: Od MFSL toho už mám dost, ale tohle je konečná, to se fakt neslyší!!! Groove Note je mnohem lepší ale TBM je bezkonkurenční.
Naposledy upravil(a) JAPEX dne 03 led 2018 20:15, celkem upraveno 1 x.
JAPEX

Re: MFSL

Příspěvek od JAPEX »

:mad: :mad: :mad:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

Nejsi sám. Tady si taky jeden zanadával... https://www.musicdirect.com/vinyl/areth ... -vinyl-2lp
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je mrzute, ale kazde lisovne se obcas nezadari ^:)^
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MFSL

Příspěvek od lidumil »

Včera jsem poslouchal C,S,N & Y - DéJaVu. Prostě nádhera :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dasta píše:Nevím jestli jsem se dobře vyjádřil,ale nejsou přehozený skladby, jsou přehozený
kanály. Perkuse a jiné nástroje jsou vjiném kanálu než na vydáních, které jsem
Uváděl, proto si myslím, že nepůjde o dramaturgický záměr.Nicméně děkuji.
Hele, a Getz/Gilberto mas? :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Dasta píše:Koupil jsem LP Dead Can Dance INTO THE LABYRINTH od Mobile fidelity
Silver Label MOFI 2 - 001. Při poslechu jsem zjistil, že oproti původnímu
Vydání z roku 93 a remasteru 08 od MOFI jsou přehozeny stopy.
Po důkladné prohlídce celého řetězce a poslechu notoricky známých titulů,
Které mám na LP i CD musím konstatovat,že je tomu opravdu tak.
Nevím jestli to byl záměr labelu,nebo obyčejný lidský šlendrián.
Za celou dobu co sbírám desky(45)roků se mi něco podobného nestalo.
Tak nevím jestli mám doma raritu nebo zmetek. Stalo se Vám někomu
Něco podobného?
Zdraví Honza.
Myslím, že tyto věci vyšly u MFSL i na SACD, nevíte jestli je to zmršené i tam nebo je to jen na vinylu? Sám Dead Can Dance neposlouchám, tak to nevím, ale zajímá mne to.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Zdravím,
Pouze LPdeska má přehozené kanály, SACD/CD(SAD2711CD)je v naprostém pořádku.
V roce 2017 vydal label 4AD v reedici všechna alba Dead Can Dance, hrají skvěle, vlastním dvě (Spititchaser a Toward The Within) a mohu vřele doporučit. Alba vyšla na 140gr. vinylech.
Nevím z jakého důvodu, ale titul"Into The Labyrinth" nevyšel v původním obalu, ostatní tituly ano.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Dieter,
Getz/Gilberto nemám, je tam též podobný problém?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tam jsou uz od prvniho vydani kanaly chybne prehozeny. Az kdyz pasek po ctyriceti letech vyhrabal Speaker Corner Records za ucelem reissue, tak s tim vyplavaly i poznamky zvukare, na zaklade kterych se zjistilo, ze vsechna dosavadni vydani jsou spatne. Takze jedina spravna vydani jsou od Speakeru a Analogue Production :smile:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

Jen tak info pro nadšence kvalitního zvuku a sběratele placek v krásných černých obalech... Co vyšlo a ještě vyjde údajně v tomto roce v rámci edice Ultradisc One-Step - 45RPM:

UD1S 001 Santana - Abraxas - vyprodáno
UD1S 002 Bill Evans Trio - Sunday at the Village Vanguard - vyprodáno
UD1S 003 Donald Fagen - The Nightfly - vyprodáno
UD1S 004 Simon & Garfunkel - Bridge over Troubled Water - vyprodáno
UD1S 005 Stevie Ray Vaughan and Double Touble - Texas Flood - na skladě
UD1S 006 Bob Dylan - Blood on the Tracks - má být letos-?
UD1S 007 Stevie Ray Vaughan and Double Touble - Couldn't Stand the Weather - ?
UD1S 008 Marvin Gaye - What's Going On - vyprodáno
UD1S 009 Bill Evans Trio - Portrait in Jazz - je už v předobjednávce
UD1S 00? Yes - Fragile - má být letos-?
UD1S 00? Charles Mingus - Mingus Ah Um - má být letos-?
Odpovědět