bigjoe

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: bigjoe

Příspěvek od MB »

B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ano o tomto vím. Je to sice jen ta jedna skladba, ale ta nejlepší a jak píší zákazníci pod nabídkou, určitě nejlepší "Cover" této skladby v celé její historii.
Já patřím bohužel mezi dinosaury a muziku mám jen v "konzervách", ale možná, že se jednou dočkáme i my.
Které album "Hearts" máš nejradši ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: bigjoe

Příspěvek od paul »

bigjoe-Pepo,asi nejlepší je jejich dvojka z roku 1977 Heart-Little Queen.Jsou tam i jejich největší hity.Na jejich remasterované verzi z roku 2004 jsou 2 bonusy-jeden z nich je Stairway to Heaven od LedZep.Tuto píseň dost často hrávali na koncertech. ;)
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: bigjoe

Příspěvek od MB »

Suhlas, Barracuda na Little Queen je v mojej TOP10 piesni, inak milujem ich albumy z 1987 a 1990 Bad Animals a Brigade....ale v podstate všetko
Remastrovane verzie nezbieram, ale to SoH (Live) som nahodou mal možnost počut.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

O.k. chlapci, díky za tipy. Mrknu na to.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj všichni, dlouho jsem se neozval, ale o dnešek se s vámi musím podělit :thumbup: .
To je tak. Dneska ráno jsem si při snídani pustil rádio (manželka tam měla naladěné „Country Radio“ :silent: ) a zrovna hráli od Rangers „Pole s bavlnou“. Už dlouho jsem tuto písničku neslyšel (kdysi jsem jí měl rád a zvlášť ten laserový ječák Vančury) a tak jsem po snídani juknul na „YOU TUBE“, abych si to připomněl a víte co ??? Už u toho sedím 7 hodin :oops: (bože, ten důchod je dřina) a nacházím samý krásný věci. Jestli dovolíte, tak se s vámi o některé podělím…jasně, že všechno znáte, ale občas se k něčemu vrátit je příjemný :clap: .

1) tak nejdřív ty notoricky známý Rangers:

The Rangers: Pole s bavlnou http://www.youtube.com/watch?v=buNB72vvbYY

2) no a pak jsem přišel na to, že tato velmi známá písnička od CCR je to samý co zpívaj Rangers. Fakt jí znám dobře, ale vůbec mi to nedocvaklo, že je to stejná písnička :oops: .

Credence Clearwater Revival: Cotton Fields http://www.youtube.com/watch?v=C4zPEmRufMU

3) když už hrajeme CCR, tak ještě jednu pěknou věc od nich:

Credence Clearwater Revival: I Put A Spell On You http://www.youtube.com/watch?v=xeXqtzusIU0

Pak jsem narazil na záznamy z Crossroads Guitar Festival 2004:

4) co muzikant, to hvězda a tady je přehvězdováno. Ten kytarista nalevo je Doyle Bramhall II - (levák, který hraje na kytaru pro praváky), který hrál několik let u Claptona a u nás byl na prvním koncertu Watersovo „In The Flesh“ a toto album také s Watersem nahrál. Jeho otec hrával u S. R. Vaughana.

Eric Clapton jam session: http://www.youtube.com/watch?v=qpmemoa2YIw

5) a ze stejného večera ještě hvězdně obsazené se šéfujícím Buddy Guyem:

Sweet Home Chicago: http://www.youtube.com/watch?v=yFevDDn9Tds

6) Stejný festival z r. 2007: CROSSROADS 2007

jiné obsazení, ale táhne to zase Buddy Guy, ale už bez puntíkaté kytary, která byla vždy jeho znamením.
Stojí za to, se na to podívat znova, ti muzikanti jsou fakt boží a jsou to ikony tohoto žánru:

Sweet Home Chicago http://www.youtube.com/watch?v=SQ1ZZwNBVgk

7) No a když už jsme u blues, tak jsem si musel dát mojí nejoblíbenější, tentokrát od „Stepních vlků“.

Steppenwolf: Hoochie Coochie Man (Live In Louisville) http://www.youtube.com/watch?v=fAvJnHf0M9U

8) Pro ty, kdo má rád blues - tady je záznam celého koncertu: Stevie Ray Vaughan - Live At Montreux – záznam celého koncertu 1,33.39 hod: http://www.youtube.com/watch?v=nU1Y0BzF_5I

9) A tohle je pro pamětníky, pamatujete se na něj ?

Czesław Niemen: Dziwny jest ten świat http://www.youtube.com/watch?v=hnHz6dNxsIo

Konec hlášení, snad vás aspoň něco vzalo, tak jako mne :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

Pepo,
paráda, zvlášť jsem si poslechnul toho Czesław Niemen :thumbup:.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od martinowsky »

Nápodobně Viktore. Pepo díky za výborné tipy. Že by se fórum vracelo tam co jsem před pár lety od něho očekával. :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Potěšení na mé straně chlapci, když vidím, že to padá na úrodnou půdu \m/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bigjoe

Příspěvek od aretax »

Ja som veľký fanda českého country. Veľa skladieb sa mi viac páči v podaní Rangers, Greenhorns, Fešákov a pod., ako v originále. Pole s bavlnou v podaní Rangers považujem za najlepšie. Podobne Žltý expres, Když náš táta hrál, Žlutá kytka a mnoho ďalších skladieb od Greenhorns. Ústna harmonika od Tomáša Linku nemá chybu. Podobne u Greenhorns sa Vančurov hlas nedá nahradiť.
Najradšej počúvam country v aute na cestách. Keď skoro ráno štartujem a pustím si napr. Greenhorns, okamžite ma to preberie a zlepší mi rannú náladu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: bigjoe

Příspěvek od pajuna »

A me se zase country nepaci. Zato se mi libi, jak to Pepa napsal a dal si s tim praci (i kdyz nemam v duchodu do ceho pichnout ;) ). Nezavaril sis za ten den hlavu :crazy: ? Poslechl jsem kousky ukazek, pekne, nedavno jsem byl u Jirky a trochu jsem se zacal vice seznamovat s Vaughanem. Zvlaste pak Tin Pan Alley je pecka. V blues jsou koreny hudby a u me doma se toci casto. Diky za clanek :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To aretax: ano, máš pravdu, na cestování je to příjemné. Já si myslím, že jeden proud Country se jmenuje "On The Road", jestli se nepletu \:D/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To Pajuna: já taky nejsem kotlíkář, ale některý věci z tohoto ranku mám rád.
Kdysi mě v kině docela dostala tato scéna: http://www.youtube.com/watch?v=Uzae_SqbmDE
Když jsi byl v TP tak ses měl ozvat.
No a SRV samozřejmě nemá chybu. Tin Pan Alley, mám taky moc rád a jsem rád rád, že je tak dlouhá =)) .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: bigjoe

Příspěvek od Senior »

Sranda je, že mě to baví poslouchat i v mizerné kvalitě a na bedýnkách u PC :lol:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

:D :D :D nikomu to neříkej, ale já strávím víc času poslechem u PC, než u "slušné" sestavy :lol: . Sice mám u PC bedýnky JBL, ale stejně je to nesrovnatelné. Na druhou stranu je to dost slušné, aby se u toho dalo vydržet \:D/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odar

Re: bigjoe

Příspěvek od Odar »

To je klasika, lebo pri tych "chrchlatkach" pocuvame hudbu a neriesime kraviny :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To Odar: máš naprostou pravdu :thumbup:

Dobře, když jste mne neposlali někam...tak si pěkně koledujete \m/ .

Kousek výš jsem sem dal jako mojí nejoblíbenější bluesovou skladbu "Hoochie Coochie Man", ale teď vás zvu na lahůdku s Ionem Lordem a jeho Hammondkami. Jako host zpívá Jimmy Barnes (v tomto podání je to jasnej Blues-Rock).
Celé toto DVD mám rád, chvilku trvá, než se rozjedou, ale pak je to pařba.
Podle této skladby se pojmenovala i kapela.
Z Wikipedie:
"The Hoochie Coochie Men" byla proslulá australská bluesová skupina složená z bývalých členů kapel, Black Sabbath a Ozzy Osbourne - baskytarista Bob Daisley, kytarista a zpěvák Tim Gaze a bubeník Rob Großer. Opakující se členem kapely byl bývalý klávesista Deep Purple Jon Lord, který poprvé hrál s The Hoochie Coochie Men v únoru 2003 po zranění, které mu zabránilo hrát svůj obvyklý koncertní repertoár na klavír. V kapele se také střídalo několik různých harmonikářů.
Na albech "Hoochie Coochie men" hostoval z vokalistů Ian Gillan, Jimmy Barnes a Jeff Duff.

http://www.youtube.com/watch?v=r6rOBD0JF2Q

A teď si dáme jednu velmi známou a populární skladbu - jak se postupně vyvíjela a procházela i našimi životy:

Jasně že znáte - Deep Purple "Když pláče slepý muž": http://www.youtube.com/watch?v=YAZyjARWKzM (3.29 min.)

a ještě jednou s ostříhaným Gillanem a už mu lezou "špíčky" přes kalhoty :D : http://www.youtube.com/watch?v=ElZmD78VD7g (6.41 min.)

A znova "Párplové" v r. 1999: http://www.youtube.com/watch?v=P4b_g-oN40k (7.05 min.)

A znovu "Párplové" v r. 2002: http://www.youtube.com/watch?v=iiMgyE4aj0w (7.04 min.)

A co to porovnat s Metalicou ?: http://www.youtube.com/watch?v=MHGDzjlYCqk (4.38 min.)

K těm emocím ty přebustřený kytary sedí. Všimněte si, jak maj ty kytaristi dlouhý prsty !!! To snad někde fasujou, nebo co !!! Já s těma mejma můžu tak akorát vykostit pečený koleno :lol: .

A jako prémii ještě jednou tuto skladbu pro uklidnění opět s Jonem Lordem a Jimmy Barnesem, taková "klubovější a bluesovější verze \:D/ : http://www.youtube.com/watch?v=Zisl8LDj2LM (6.02 min.)

Jasný je, že v těch delších verzích verzích všude hraje Lord a dává tam prostor svým Hammondkám :clap: .

Tak co, které podání a nahrávka je to pravé ořechové ???
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: bigjoe

Příspěvek od pajuna »

bigjoe píše:To Pajuna: já taky nejsem kotlíkář, ale některý věci z tohoto ranku mám rád.
Kdysi mě v kině docela dostala tato scéna: http://www.youtube.com/watch?v=Uzae_SqbmDE
Když jsi byl v TP tak ses měl ozvat.
No a SRV samozřejmě nemá chybu. Tin Pan Alley, mám taky moc rád a jsem rád rád, že je tak dlouhá =)) .
Mel jsem v umyslu se ozvat, ale casove mi to nejak nevychazelo. Urcite behem nekterych z dalsich vikendu zavitam jeste jednou a dam vedet, kratce bychom mohli prohodit nejake to slovo ;) treba pri lehkem blues.

Jinak hlasim, ze jsem pred chvili dorazil rozjaren ze Slovanu a hlasim, ze Udine padlo :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: bigjoe

Příspěvek od paul »

pajuna-jsem rád Jardo,že jste postoupili. :thumbup: Jinak dík za návštěvu a příjemný pokec.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

jo, jo, taky gratuluju - kluci do toho šli čelem :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Aaaa, tak to se taky připojuju!!! je to velkej úspěch a bodíky do koeficientu. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

A hlavně PRACHY !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: bigjoe

Příspěvek od pajuna »

Dekuji vam panove za gratulace, verim, ze fanouskum fotbalu "mi sverenci" prinesli trochu poteseni a jeste s FC Sevilla, Freiburgem a Estoril neco ukazou. Rekl jsem si tady na chvili o privilegium v Pepove vlakne :oops:

Pavle, taky diky. Rad jsem te zase videl, skoda, ze se nase debaty nemohou tykat jen hudby, ale vice uz zmrseneho zdravi. Noveho Wilsona a Blackfieldy poslechnu v brzke dobe. V Habermannove vile se spalo dobre.

Pepo, ozvu se, jakmile pojedu Jirkovi s pujcenou taskou :smile: . Mozna by to slo pristi sobotu, zitra taky nemam zadne velke plany.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Čau pajuno.

Zítra ani příští sobotu žádný neodvolatelný program nemám, takže kdykoli jsi vítán.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Konipasek321
Příspěvky: 2
Registrován: 01 zář 2013 15:14

Re: bigjoe

Příspěvek od Konipasek321 »

Prosím Vás mám dotaz. Mám starou vez s gramcem saba c 8300 , poradil by mi někdo jaké k tomu muzu dat repro? Děkuji moc pokud někdo dovede poradit.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Od SABY jsem kdysi měl dva receivery, ale tuto věž neznám. Nepíšeš, za kolik by repro mohly být a jakou muziku posloucháš. Také musíš znát doporučenou impedanci beden - pro zesilovač. Pokud to má být něco levnějšího, tak na můj vkus bych zkusil nějaké Xaviany. Musíš hledat a poslouchat.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Ahoj znalče vína, jestli na tohle někde narazíš, neváhej.

Obrázek
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj monte.
Díky za tip. Já sice červený z Moravy piju málo, ale znám několik vinařů, kteří červené umí slušně. Dornfelder je dobrá odrůda a pokud se k němu dostanu, tak se vždycky kochám jeho skvělou barvou.
Zrovna včera jsme koštovali 14 lahvinek (Morava + Rakousko) a byl tam i Sauvignon od Bindera - u mne prohrál se Sg od Volaříka (kupodivu suchým).
Ale podstatná je ta radost z koštování a úcta k nejušlechtilejšímu nápoji a v neposlední řadě také k práci vinaře.
Přeju Ti krásné Vánoce a nějaké moc dobré víno na svátky :thumbup: .
ahoj bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Taky hezké Vánoce přeji. V dřívějších dobách býval vaječný koňak, dnes si vždycky schovám sedmičku Martinského roze.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Yngwie »

Promiň, ale ten Dornfelder od Bindera je dobrý tak svařák. Měli u nás v akci ve vinotéce a ještě dneska si pamatuju :mrgreen:
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Víno není žitná a vyprodej ? Víno mohlo být i po smrti, jenže flašku co vidíš, ta s klidem zamete s Francií za 500,-. Víno je živé a každý ročník, každé políčko je jiné chuti. Pak je důležitý i tvůj jazyk, nálada, únava, nemoc. Jako včera přišla mladá paní, vytáhla žvejku z huby a koštovala vína :lol: .
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Jako včera přišla mladá paní, vytáhla žvejku z huby a koštovala vína :lol: .
monte, ty prodáváš vína ? Vinotéka ? Vlastní ? :shock:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Ano mám vinotéku 7 let, takový podnikatelský důchod. Pro mne spíš zábava, snažím se jen o kvalitu. Lidi nevěděli, ani co je suché, polosuché o přívlastku nemluvně. Mám ji svoji o domu, tak absolutní pohoda. Vždy se bavím, když chtějí dobrá archivní vína. Možná po deseti letech, raději jsem jich přestal prodávat. Vyzrálá archivní je cena 2000,- a vice a tady už byl háček :lol: . Mám díky místním firmám i raritní zákazníky, třeba posílám dvakrát ročně do Norska. Anglikán, tak to jsou držgrešlové, neskutečné atd.

Největší vinařský patok, třeba Habřina, Templářské sklepy, ing, Ďurinová z Prahy :lol:. Minulý týden mne navštívil přímo vinař, někde od Rakvic. Vzorek Rulandy, přislazená voda, Ryzlink, jeden doušek, šok, vylití do dřezu a jiné vinotéky s klidem budou prodávat.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Tak to je jiná. Okamžitě chápu tvou veselost a některé tvoje příspěvky. Nic ve zlém. Ber to jako srandu :lol: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Většinou si dám sedmičku jen v sobotu při TV. Ono 99% je prodej sudového. Mi už stačí jen vůně, barva a ještě jedna věc, koštovat už nemusím. Nebo mne pobaví černé hrudky na dně láhve, lidé není zkažené? Když se něco takového objeví, tak ho stáhnu z prodeje a jde do mého regálu ve sklepě. Víno se vychutnává, nechlastá :lol: :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Obrázek

Tímto bych chtěl popřát všem členům tohoto fóra a i ostatním vyznavačům našeho krásného koníčka:

"Štěstí, zdraví, dlouhá léta a přívlastkový High-End zvuk". .

Když se pije víno, tak máme potřebu se s dojmy o něm podělit. Popovídat si o půdě kde vyrostlo, o slunci, které ho osladilo a o vinaři, který se s nim piplal, aby když se poprvé napijeme a poválíme po patře a po jazyku - jsme pocítili nutkavou potřebu to někomu sdělit, to nejde nechat v sobě - proto se má pít víno aspoň ve dvou - ne zřídka se stává, že chuťový vjem přechází ve fyzickou radost :thumbup: :clap: ^:)^ .
Já si myslím, že High-End, Hi-Fi a potažmo muzika všeobecně je na tom hodně podobně. Když to někomu doma hraje dobře, tak se POTŘEBUJE podělit o tu radost s někým spřízněným - to se nedá v sobě udržet. Hormon radosti - Endorfin - je ohromná dávka energie, která chce ven :lol: .
Jenomže - vyznavači vína se mezi sebou nehádají !!! Jestli je tvoje odrůda Tramín, tak si jí nalej - já si dám Rýňák, ťukneme si a je nám dobře oběma !!!
Takhle by to přece mohlo jít i u Hi-FI - chce to jedno: "Každý začít u sebe".
Pojďte si to vzít jako předsevzetí do nového roku :thumbup:. Tak ještě jednou, Vše nej.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: bigjoe

Příspěvek od lidumil »

Svatá slova ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Amen. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: bigjoe

Příspěvek od pajuna »

Je na HEF nekolik vlaken, ktera navstevuji s velkou oblibou. Toto je jedno z nich. Ze slov zde vypustenych uz mluvi roky znalosti, zkusenosti, klidu, porozumeni a kvality v hudbe, vinu a zivote poznanych :thumbup: .

Preji vse dobre, stesti, zdravi, cichove, vizualni u chutove vjemy at stale slouzi (*)...
Zdravim nejen severozapadni Cechy.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

pajuna píše:Je na HEF nekolik vlaken, ktera navstevuji s velkou oblibou. Toto je jedno z nich. Ze slov zde vypustenych uz mluvi roky znalosti, zkusenosti, klidu, porozumeni a kvality v hudbe, vinu a zivote poznanych :thumbup: .

Preji vse dobre, stesti, zdravi, cichove, vizualni u chutove vjemy at stale slouzi (*)...
Zdravim nejen severozapadni Cechy.
Moje řeč. Není co dodat, Jarda to napsal přesně.
Pepo, přeji Veselé Vánoce a hodně zdraví a štěstí do roku 2014.
Mark Levinson
Odpovědět