Elektronky

Diskuze o zesilovačích-principy zesílení, jejich třídy apod.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Elektronky

Příspěvek od fox »

Někteří z nás poslouchají hudbu na přístrojích, které jsou úplně, nebo částečně vybavené elektronkami. Zakládám toto vlákno proto, že je na trhu spousta elektronek starých NOS a taky nově vyráběných.
Je mezi námi určitě spousta provozovatelů elektronkových přístrojů a taky konstruktérů, kteří mají s určitými druhy své zkušenosti a mohli by se o ně podělit s ostatními.



Na internetu jsem objevil staré EL84 Tesla, které byly údajně vyráběné pro vojenské účely.

Obrázek


Tyto staré ruské elektronky EL84 jsou snad nezničitelné. Údajně vydrží až 10000 hodin provozu. Taktéž vyráběné pro armádu.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Elektronky

Příspěvek od Riki »

Tento zosik mame v kancli, ma za sebou par desatroci, kondiky vymenene za Ruske a JJ elektrolyty, pa prekvapenie velmi prijemny zvuk :thumbup:
trutyo.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Elektronky

Příspěvek od Riki »

Nasiel som nieco velmi pekne
Steam-Amp-with-Speakers-02-L.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Elektronky

Příspěvek od Teti »

Riki píše:Tento zosik mame v kancli, ma za sebou par desatroci, kondiky vymenene za Ruske a JJ elektrolyty, pa prekvapenie velmi prijemny zvuk :thumbup:
Tak vase kancelar musi byt hifistuv raj :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Elektronky

Příspěvek od Teti »

Mullart jsou v anglii legendarni a strasne drahe

Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Elektronky

Příspěvek od fox »

Prozatím hraji na EL84 Sovtek

Obrázek


a v předzesilovací sekci na J.A.N. 5751 General Eletric/USA. Tyto lampy byly součásti vybavení zesilovače Leben CZ300. Už se pomalu rozehrávají. Hraji na ně necelý týden.


Obrázek


Přes víkend bych chtěl vyzkoušet v předzesilovači česke nos Tesla ECC83 v kombinaci s nosTesla EL84.


Obrázek


Pokud by tato kombinace byla dobrá, pokukuji po vzácných elektronkách Tesla E83CC s pozlacenými kontakty.


Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Elektronky

Příspěvek od fox »

Měl jsem půjčený Leben CS300 s elektronkami nos EL84Mullard. Hrálo to opravdu hezky. :thumbup: Ale cena čtyř lamp se pohybuje okolo 400 Euro. :???: Kamarád je přestal kupovat, protože mu většinou nevydržely moc dlouho. Myslím, že jsou už v podstatě vyprodané i mezi sběrateli. Na aukcích se ale vyskytují podvodníci, kteří nabízejí už jeté elektronky. :thumbdown:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Elektronky

Příspěvek od fox »

Zkoušel už někdo nos ruské elektronky 6P14P ? Dočetl jsem se o nich, že jsou kvalitnější, než ruské EL84 dnešní produkce. Prozatím je jich dost. Vyráběli se pro vojenské účely, proto jsou v podstatě nezničitelné. Stoji pár peněz.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Elektronky

Příspěvek od Riki »

fox píše:Zkoušel už někdo nos ruské elektronky 6P14P ? Dočetl jsem se o nich, že jsou kvalitnější, než ruské EL84 dnešní produkce. Prozatím je jich dost. Vyráběli se pro vojenské účely, proto jsou v podstatě nezničitelné. Stoji pár peněz.
ja ich mam, hraju celkom prijemne, oproti teslam maju viac basov, ale nie az tak detajlne stredy, to je ale len moje hodnotenie.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Elektronky

Příspěvek od Riki »

Teti píše:
Riki píše:Tento zosik mame v kancli, ma za sebou par desatroci, kondiky vymenene za Ruske a JJ elektrolyty, pa prekvapenie velmi prijemny zvuk :thumbup:
Tak vase kancelar musi byt hifistuv raj :)
Je to tak, kto to uvidi ma podobny presudok, asi od hifi to ma daleko, ale po vymene kondenzatorov to hraje, celkom fajn.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Elektronky

Příspěvek od fox »

Jak dlouho trvá, než se zahoří nová elektronka v zesilovači ? A jak nejlépe postupovat při zahořování ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Elektronky

Příspěvek od Riki »

fox píše:Jak dlouho trvá, než se zahoří nová elektronka v zesilovači ? A jak nejlépe postupovat při zahořování ?
48 hodin
http://www.tubeamp.sk/electron_tube_burn-in.html
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Pěkná reportáž a nakonec krom JJ, je vše z Čajny :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=Ep6i80CB7t8

hero.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

ELEKTRONKY. com https://www.elektronky.com/vykonove-elektronky , nakoupil jsem a vše OK. Za dva dny expedice a rozumná cena za dopravu. Oproti českému obchodu příjemné ceny. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Elektronky

Příspěvek od Frogyman »

Mám čerstvou zkušenost s https://www.tubeampdoctor.com/ . Objednával jsem větší množství relativně dražších lamp jak pro sebe, tak i pro bratry ve zbroji. Cena bez MwSt příjemná, doprava UPS dražší, ale byli jsme na to čtyři, takže pohoda... lampy dorazily ve čtvrtek, tedy 3dny po objednání, ale z 12 lamp byla půlka špatně. Nejspíš to kompletoval nějaký začátečník. Věci co byly objednány jako 1x párovaná dvojice, dal sing, někde pomotal čísílka, takže přišlo něco jiného... Byl jsem vytočený do ruda, napsal jim nehezký email v obavách, jak to vše budu dokazovat, vracet atd... Za chvilku od nich přišel velice pokorný a omluvný email, okamžitě vše zabalili znovu a poslali expres a dnes vše dorazilo již v pořádku a kurýr si čtvrteční balíček vzal zpět... Takže nakonec mají u mne palec nahoru za bezproblémové a urgentní vyřešení problému... Nechci domýšlet, co vše bych musel podstoupit, stát se toto v CZshopu...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Elektronky

Příspěvek od whisp »

Ja lampy kupujem tu https://btb-elektronik.de/en/start-en/

Vedia na poziadanie sparovat presne podla Vasej specifikacie viac lamp. Mam s nimi iba super skusenosti.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronky

Příspěvek od Urbino »

whisp píše: 29 zář 2020 22:37 Ja lampy kupujem tu https://btb-elektronik.de/en/start-en/

Vedia na poziadanie sparovat presne podla Vasej specifikacie viac lamp. Mam s nimi iba super skusenosti.
To vypadá super. Díky za tip.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Elektronky

Příspěvek od whisp »

Kupoval som tam KT150 sparovane pre AR slapu ako hodinky.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronky

Příspěvek od PMA »

Bond 007 alias Monte píše: 29 zář 2020 12:27 ELEKTRONKY. com https://www.elektronky.com/vykonove-elektronky , nakoupil jsem a vše OK. Za dva dny expedice a rozumná cena za dopravu. Oproti českému obchodu příjemné ceny. :thumbup:
Taky kupuju JJ lampy.
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

PMA píše: 30 zář 2020 19:39
Bond 007 alias Monte píše: 29 zář 2020 12:27 ELEKTRONKY. com https://www.elektronky.com/vykonove-elektronky , nakoupil jsem a vše OK. Za dva dny expedice a rozumná cena za dopravu. Oproti českému obchodu příjemné ceny. :thumbup:
Taky kupuju JJ lampy.
Máš něco nového a na lampách ?
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

At zije poctiva NOS produkce, nej eBay EU zadne cla ap, solidni prodejci a promerene lampy (nastesti si muzu overit u znameho).

Vrele doporucuji 5star GE 5963 (12AU7/ECC82), par lze sehnat v top stavu pod 1000kc! Mel jsem osazene Tesla ECC82, ale skonci na stridacce :).
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Pridam cerstvou zkusenost s lampama z Ciny, prvni pokus dosla jedna z paru PSVane 12ax7 spatna, reklamace nastesti ok, stacilo nafotit hodnoty mereni a poslali druhou parovanou, kterou pribalili k dalsi objednavce vykonove ctverice PSVane EL34B (na eBay objednano s jinym prodejcem, ale ocividne obchoduji pod vicero ucty).
Reparat 12ax7 ok, ALE ..... opet pesek a jedna ELka uplne mrtva, ani nezhavi, cili jsem na zacatku druhe reklamace a slecna ze supportu "vtipkuje", ze ji mam poslat "zpet" do Honkongu, pritom dosly z nejakeho prekladiste z Belgie a zaslani zpet bude drazsi nez cela lampa, cili jsem kontaktoval chlapka co mi bleskove poresil reklamaci 12ax7. Kamos technik sdelil, ze to muze byt nedotazena konstrukce, kdy nektere spoje drzi tak tak a doprava je dorazi (pritom byly festovne zabalene a balicek je lehky), ale mela je v rukach Ceska posta, cili zde muze byt extremni podil. Ve vysledku lepsi nez kdyby odesly behem kratke chvile pri uzivani doma.
Dalsi poznatek s FullMusic 12ax7, jeden nejmenovany clen zde z fora mel take nedavno problemy s jednou parovanou lampou, zhavila ale hucela. Reklamuje ji asi doted a kdyz jsem od stejneho prodejce objednal take parovanou dvojici, tak mi nastesti vratil penize s komentarem, ze maji nejaky problem ve vyrobe.
Nema jit o spineni Ciny a jeji produkce lamp, spise jestli ma nekdo dalsi zkusenost nebo mam smulu a vsadit si :D.
Abych jen nehanil, ted mi hraji PSVane v predzesilovaci casti a byt nerozehrane, drzi krok s NOS produkci!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronky

Příspěvek od aretax »

Ja som tak dávnejšie reklamoval JJ a aj Sovteky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Elektronky

Příspěvek od lubin »

Chlapi, já mám asi štěstí. Vystřídal jsem možná už stovky lamp a všechny OK. :thumbup:
Od všech výrobců snad, co si pomyslíš. FullMusic mám totálně tiché a leží jako výborná náhrada za Northern Elektric. Spousta ecc83,82,81, nějaké 12bh7, výkonovky EL a KT77 - všechny makaly na jedničku.
Jediné co se mi stalo s lampama, nikdy nedošly objednané GE5star 12au7 a prodejce na mě s..e. Díky Koudymu je mám ale půjčené a nevím, jestli mu je vrátím :lol: :lol: :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Rekl bych, ze zakopany pes bude ve vystupni kontrole, ktera bude dukladnejsi u zapadnich eshopu.
Kamarad technik mi rikal, ze muze jit o nedokonale mechanicke spoje, ktere se mohly uvolnit az dopravou a ze je to lepsi varianta nez kdyby to nastalo napriklad az pri prehazovani lamp pozdeji po doruceni.
BTW: reklamace ELky poresena, cinanka ze supportu chtela fotku rozbite lampy, aby si overili ze je nechci natahnout :).

RIP PSvane %-( :
Obrázek
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Lubinovy NOSky Siemens ECC82 hraji paradne! Vyborny drajv v celem pasmu, nejsou prefoukle jako Mullardy a muzikalnejsi nez Tesla, pridavam na wishlist :).
Zaroven moji sbirku rozsiri Phillips ECC82 miniwatt, VELMI dostupne a NOS produkce zlate ery :thumbup: Soucasna produkce umi, ale NOS nelze ignorovat!
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kousek z jednoho článku na netu.

Než se pustíme do metody, recenze a značky, rádi vám odpovíme některými z vás, kdo nás zeptá na novou produkci Telefunken trubky. Společnost Telefunken prohlašuje, že ve spolupráci se společnostmi JJ Electronic vyrábí speciální „nové“ trubky Telefunken. Většinou hráčů, kteřívězte, že chápete, že máme velmi těsné vztahy s JJ Electronic. Mluvili jsme s JJ o tomto „zvláštním partnerství“ mezi Telefunkena JJ Electronic. Stručně řečeno, JJ nevěděl, o čem Telefunken mluví. Ve skutečnosti JJ ověřila, že Telefunken není ani zákazníkem JJElektronické a řekl, že musí dostat dostatek jiného prodejce! Na tuto stránku tedy nenajdete odkaz na nové zkumavky Telefunken, protoževe skutečnosti jsou to elektronky JJ Electronic. Udělejte si laskavost a nakupujte nezapomeňte za elektronky JJ Electronic více než dvojnásobnou cenuEurotrubky. Od nás také získáte nejpřísněji testované JJ na planetě.

google překlad
Ladol
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2013 16:52

Re: Elektronky

Příspěvek od Ladol »

Ja nakupujem na www.banzaimusic.com
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Elektronky

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

@Monte: nebylo by original prohlaseni misto strojoveho prohlaseni?:) Jinak nektere JJ maji co nabidnout, treba na KT88 rad vzpominam. Jejich reputaci snizuje kazivost. Telefunken je jina liga, tam neni co komentovat nejake reissue Telefunken by JJ.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Elektronky

Příspěvek od lubin »

Já měl v Manley mimo jiné JJ KT77. Podle mě zvuková špička. Životnost nižší.
Jejich 803s,802s a E83cc jsou také výborné.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Šlo o to, že se objevila nová výroba Telefunken. Ještě před rokem google, aspoň u mne nic nenašel. Najednou je net plný nabídek nových lamp.
:arrow: https://www.telefunken-elektroakustik.c ... ummer-namm

tfkt88tkmp.jpg
:arrow: https://sxpro.co.uk/telefunken-ecc82-tk ... ched-quad/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Vtipne je, ze za podobny peniz mam NOSky Telefunken :) minimalne 12ax7, 12au7. Ty vykonove reissue bych si chtel poslechnout, I kdyz momentalne hraji prim KT120 nad KT88 produkci v me sestave:).
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

NIBky za solidni ceny .... https://www.ebay.com/sch/yitry/m.html?i ... 7675.l2562
Philips 5963 uz jsou na ceste :thumbup:.
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Tak pro pobaveni, po mesici dosla nahradni PSVANE EL34, prezila krute zachazeni GLS, ktere uplne prokoplo balicek, ale lampa prezila. Jeden den vse v poradku, dnes zapnu zesilovac a druha ELka ze ctverice je mrtva. Cili suma sumarum 6 elektronek PsVane (2x 12ax7 a EL34) a 50% chciplo do dvou dnu. Jsem zvedavy jak se k tomu prodejce postavi.... kazdopadne od nej uz nic nekoupim :thumbdown:.
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

FB_IMG_1606476164402.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Elektronky

Příspěvek od lubin »

:thumbup: :thumbup: jsou velmi dobré Monte...užij si je
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
koudy42

Re: Elektronky

Příspěvek od koudy42 »

Pekne kousky, presto bych zkusil zalovit do 50 let starsi produkce :thumbup: :lol:.

Miniwatt :ymdevil:
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

lubin píše: 27 lis 2020 19:20 :thumbup: :thumbup: jsou velmi dobré Monte...užij si je

Čoveče máš pravdu, ani jsem tak pěkný zvuk nečekal. Celé odpoledne zahořoval a po práci jsem pustil první Lp. Zvuk je v celém pásmu vyrovnaný, takový mazlivý. Lampové věci mají jednu obrovskou výhodu, že výměnami lampiček slyšitelně ovlivníš zvuk. Tohle u tranzistoru nikdy nedocílíš, jako podle pravítka. Ať si říká každý co chce, návrat k lampám ve spojení co kolem konstrukce dílů patří, nemá chybu. Tuto lampu JJ zvládlo velmi dobře
(*) (*) (*) (*) (*)
Bond 007 alias Monte

Re: Elektronky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ještě jeden poznatek. Zvuk, jako by se posunul o jedem metr ke mne
Odpovědět