Bína

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Bína

Příspěvek od Bína »

Ahoj,

jmenuji se Franta, žiji v Praze, je mi pouhých 21 let a momentálně studuji stavební inženýrství na Stavební fakultu ČVUT.

O hi-fi se zajímám přibližně čtvrtým rokem, ale zatím pouze o sluchátkový poslech. Protože bydlím s rodiči, pro repro není dostatek místa ani klidu a jakékoliv akustické úpravy nepřipadají v úvahu. Navíc repro které by mi nabídlo lepší zvuk než má sluchátka si asi nikdy nebudu moci dovolit :)
Jsem součástí nejmladší generace hi-fistů, tedy hudbu poslouchám z počítače, vlastním minimum reálných CD, hudbu nakupuju v digitální podobě převážně na HDtracks a nic mě netáhne k vinylu.

Při posuzování zvuku se řídím pouze tím co slyším, nezajímá mě velikost, množství součástek, místo výroby, cena ani technické parametry(naprosto nesnáším lidi hodnotící komponenty jen na základě obrázků vnitřku přístrojů). Věřím ve vliv kabelů, analogových i digitálních( levný Wireworld Stralight USB za 95$ a jaká znatelná změna to je!).

Pokud vás zajímá co poslouchám, můžete se podívat na můj profil na last.fm: http://www.last.fm/user/FrantaBina Je to taková podivná směsice všeho možného.

Slyšel jsem většinu špičkových sluchátek na kvalitních sestavách, ať už u mě doma, u přátel, na srazech či ve studiu, ale nakonec jsem skončil u vynikajícího systému JH-3a od firmy JH Audio. http://www.jhaudio.com/product/jh-3a-ds ... ar-monitor

Obrázek

Ke sluchátkům se více rozepíšu v jejich sekci, ale pro mé uši tato sestava za přibližně 45 tisíc korun představuje nejlepší sluchátkovou sestavu co jsem prozatím měl možnost slyšet. Jsem s ní naprosto spokojený, ale celý potenciál odhalím až s lepším transportem.

V nejbližší budoucnosti je v plánu kvalitní transport, nejspíš nějaký usb-to-spdif převodník (?Audiophileo 2, JKEnny Hiface, ART Legato?), menší experimentování s různými USB a digi-coax kabely a možná i upgrade kabelu ke sluchátkům(ale kvůli použitému kabelu s 8mi vodiči za dvojnásobnou cenu oproti normálu :( )
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bína

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Franto,
vítat Tě na fóru je nesmysl, když už jsi tady dlouho, ale jsem moc rád, že jsi se rozhodnul zde založit své vlákno. Znám jednoho mladého (asi stejně starého) hifistu, který je na tom hodně podobně jako Ty, myslím, že by jste si i rozuměli. Zatím nenašel čas (odvahu) založit své vlákno i když fórum pravidelně navštěvuje, budiž mu Tvůj krok inspirací ;).
JH Audio jsem neznal, prosím Tě, mohl by jsi napsat jaké používáš sluchátka? Nějak jsem to z Tvého představení nevyčetl :oops:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

Se založením vlákna jsem čekal na novou sestavu od JH Audia, čekal jsem na to skoro rok :(

Sluchátka to jsou JH Audio 16 Pro, custom in-eary, které využívají 8 tlakových měničů pro každé ucho :) Před tím jsem přibližně rok a půl používal neutrálnější model JH 13(jen 6 měničů na každé ucho:) ), ty jsem poslal do JH Audia, tam je kompletně předělali na model JH16 ve verzi pro zesilovač JH-3a.
Zaměstnanec firmy Shanling
davidsound

Re: Bína

Příspěvek od davidsound »

Vyborne Franto. Bude to asi paráda poslouchat. Jake máš poznatky, nebo zkušenosti s porovnáním s klasickými sluchátky?
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

David: Ještě se k tomu víc rozepíšu v jejich vlastní sekci.


Ještě nějaké doplnění informací o mě.

Vyhovuje mi plný zvuk, s dostatečnou dynamikou a výrazným hlubokým basem, upřednostňuji energičtější zvuk, kontrolovaný, plný detailu, bez hrubých či agresivních středů, bez výrazného zabarvení, ale s dostatečnou texturou. Nemám příliš rád temné, pomalé, relaxační či přebasované podání(Sluchátka Denon, Sennheiser HD600), ale ani nudný "analytický" světlý zvuk(K701, HD800), . U sluchátek mi příliš nezáleží na velikosti prostoru, jde mi o jeho spojitost, lokalizaci a hlavně věrohodné podání hloubky(a v tomto ohledu JHčka převálcují klasická sluchátka na plné čáře).

Ještě k mým ostatním koníčkům, už od mala se pokládám za vodáka, ať už sjíždím obyčejnou Vltavu na kanoi, či divočejší řeku v kajaku. Jsem velkým čtenářem klasické sci-fi(Assimov, Bradbury, Wyndham, Douglas Adams) a rozsáhlých fantasy ság( Raymond Fest, GRR Martin), posledních cca 10 měsíců čtu na čtečce Amazon Kindle, naprosto úžasná věc. Mám rád kvalitní filmy a sleduju poměrně velké množství seriálů. Ještě dva roky zpátky jsem hrál karetní hru Magic: The gathering na poměrně vysoké úrovni, ale v současnosti už jen fandím kamarádům. Na začátku roku jsem se dostal k freestyle modernímu yo-yování a opravdu mě to chytlo, je to skvělá zábava a protože nejsem kuřákem, je to i výborným zabijákem času při čekání na autobus a podobně.

Nemyslím si že bych byl typickým zástupcem mé generace, nejsou fanouškem facebooku, hlasitých diskoték ani lehkých drog.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bína

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Bino,
diky za oficialni predstaveni. Musim priznat, ze se mi velice libi, nejenom tim, ze si jasne popsal na cem poslouchas s rozepsanim se o zvukovych preferencich, ale zejmena proto, ze si jako jeden z mala pridal i sve dalsi zajmy a zaliby :thumbup: . Tyto veci spojuji lidi a ti se pak nemusi zabyvat pouze 100% komunikaci o hifi.
Preju mnoho hodin pri hudbe a verim ze v budoucnu budes mit moznosti i prostor postavit si take sestavu na "venkovni" poslech.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

Při hudbě teď trávím opravdu dost času, jinak bych se z té seminárky na Zatížení a spolehlivost a z výkresu na Konstrukci pozemních staveb zbláznil :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Bína

Příspěvek od Mark Levinson »

Bína píše:Nemyslím si že bych byl typickým zástupcem mé generace, nejsou fanouškem facebooku, hlasitých diskoték ani lehkých drog.
Bíno,
typickým určitě ne, ale mně velmi sympatickým ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

Ještě k sestavě, mým plánem je mít jí celou bateriově napájenou. Jedu z notebooku, JH-3a jede na baterky a usb-to-spdif převodník též mám v plánu nějaký s bateriemi. Tedy odpadnou mi starosti s pračkami, filtry a napájecími kabely, navíc budu moct poslouchat i při výpadku proudu :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Bína

Příspěvek od lubin »

Nemyslím si že bych byl typickým zástupcem mé generace, nejsou fanouškem facebooku, hlasitých diskoték ani lehkých drog. :clap: :clap: :clap:

Tu sluchátkovou sestavu bych rád slyšel. Vypadá to, že zatím víš, co chceš. Přijdou ještě krásnější věci.. :thumbup:

Užívej života.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

lubin píše:
Tu sluchátkovou sestavu bych rád slyšel.

Užívej života.
To je problém customů, jsou dělané podle otisků mých uší, tedy ostatní lidi uslyší jen část jejich potenciálu. Mám malé uši, tedy na customy se dají nasadit pěnové nástavce z normálních in-earů, ale i potom může být výsledný zvuk odlišný ve všech ohledech oproti tomu co slyším já. Pěkné porovnání customů s jejich universální verzí určenou na výstavy bylo na head-fi, výsledkem bylo, že ty universální nedokáží správně zobrazit ani styl zvuku customů. Z osobní zkušenosti, když si někdo zkoušel moje customy tak jim často úplně chyběl bas(tedy ne ideálně zaplěné ucho), slyšel propadlé středy, prostor se zhroutil( vzdálenost měničů je nastavovaná podle tvaru ucha a u tlakových měničů tvoří prostor právě pozice a zpoždění měničů).

Života si užívám, zatím nejsem ve věku kde bych se musel s něčím příliš trápit.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od knopi »

Pěkný Franto :thumbup: a jako bývalý majitel JH13 potvrzuji, že hrají bezvadně...
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

Zmínil jsem se o moderním yo-yování, kterému se věnuji přesně rok. Pokud se chce někdo podívat jak to vůbec vypadá, natočil jsem krátké video:
http://www.youtube.com/watch?v=Qrhz7gHf ... re=mh_lolz
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Bína

Příspěvek od Bína »

Tak mi to nedalo a v týdnu budu kupovat další customy, tentokrát určené pro použití na cestách :)
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Bína

Příspěvek od radimecek13 »

jaké to budou?
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
lukash
Příspěvky: 28
Registrován: 24 pro 2012 22:46

Re: Bína

Příspěvek od lukash »

ahoj franto, covece, vubec jsem nevedel ze takovehle sluchadla existuji, vypadaji hodne slusne a rad bych si neco podobneho poridil. jsem taky z mlade generace hifistu a taky znacnou cast pouzivam pres digitalni formaty a notebooku, takze bysme si mohli rozumet. sluchadla mam klasicke senheissery hd 25, slusny zvuk ale verim i v lepsi a hlavne bych rad pecky. ty tvoje se mi libi, jen moc nechapu jak je to delany, rikal jsi ze je to nejak specialne odlity podle tveho ucha? jdou takovehle sluchatka pouzivat i k prenosnym zarizenim? k mobilu apod?
Odpovědět