Maretti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

Má zkušenost je taková, že když jsem ke stávajícím power kabelům (uvedeny v podpisu) přidal IsoTek Aquarius, tak se zvuk velmi pozitivně změnil. Později jsem upgradoval na IsoTek Sigmas GII, čili rozdíl jen v kondicioneru (filtru) a rozdíl byl znatelný i tady, takže nejen kabely i filtry (nevím jestli a jaký filtr obsahuje lišta Supra) mají zásadní vliv na zvuk.
Jinak jsi to popsal velmi dobře. Okamžitě je znát "černé pozadí" a prokreslenější zvuk. Udělal jsi dobře :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
pavap
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2012 10:05

Re: Maretti

Příspěvek od pavap »

Maretti, trvá pořád tvá spokojenost s lištou QB4?
Poděl se prosím o zkušenost s delším provozem, pokud lze. Díky.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Maretti
Zkoušel jsi i RCA propojení mezi CD a zesilovačem? Je redukce z DIN na XLR jednoznačně lepší?
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Já zkoušel z CD pŕehrávače (RCA) do integrovaného zesilovače - do XLR. Electrocompaniet dodává v balení redukci do XLR právě pro případy, že nemáte CD s XLR výstupem.

Další pokusy nemám důvod zkoušet, jsem spokojen ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Koukám do podpisu a čtu tam Naim CDX2, gratuluji :thumbup:.
Chtělo by to nějaké foto ;)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Viktore, mám tu i Electrocompaniet EMP-1UP ..... začíná to tu u mě zavánět DUAL systémem - každé je jiné a nic není špatné :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Pavle, to je ten nový SACD player od Electrocompanietu?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Maretti

Příspěvek od bigjoe »

To mne zajímá...piš, piš...a foť :eek: :shock:

P.s. na tuto úroveň by to už chtělo místo Heimdallu - TYR :silent:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Maretti

Příspěvek od jirie »

Pěkná hifistická schíza na tebe vlítla Pavle.
A to se koncem roku vždycky každému přeje hodně zdraví :lol: :lol:
V tvém případě už asi nebude pomoci, když už to máš jednou doma, je konec.
Hezky si to užívej a hlavně nezapomeň poslouchat HUDBU =))
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Maretti

Příspěvek od Naprach »

Zajímal by mě Tvůj názor.
Vím, že znáš charakter mého CD přehrávače Cambridge Audio 840C a že jsi svého času hrál na stejnou kombinaci. Myslíš, že má význam zkoušet Electrocompaniet EMP-1 jako náhradu za tu mojí 840C nebo to nemá smysl a měl bych jít až do Electrocompaniet EMC-1UP?
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Maretti

Příspěvek od Kokin »

Maretti
tady zajímavé srovnání
http://www.hi-fiworld.co.uk/cd-dvd-blu- ... -1-up.html

Jak to slyšíš ty? Můžeš potvrdit nebo máš jiné poznatky?
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Mark Levinson píše:Pavle, to je ten nový SACD player od Electrocompanietu?
Nene Viktore, to je starý dobrý only CD player, nejvyšší model co Electrocompaniet dělá.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

jirie píše:Pěkná hifistická schíza na tebe vlítla Pavle.
A to se koncem roku vždycky každému přeje hodně zdraví :lol: :lol:
V tvém případě už asi nebude pomoci, když už to máš jednou doma, je konec.
Hezky si to užívej a hlavně nezapomeň poslouchat HUDBU =))
Nene nemusíš mít o mě strach .... žadná nemoc ne nepostihla. Právě naopak - poslední dobou tu moc nepíši, protože popíjím vínko a poslouchám HUdBU.

Electrocompaniet EMC-1UP jsme si pořídili napůl s kamarádem/kolegou z práce. Ten má doma celou 5.1 sestavu z Electrocomapnietu pouze mu scházelo CD. Na vánoce ho mám doma na rozehrání a poslouchám chvilku na něm ( eci5mk2 + emc1up ) a pak zase na sestavě NAIM Nait XS + CDX2. Bohužel krabičky Supercap (DR) a XPS (DR) do vánoc nedorazily ... :sad:

Proto vám nedokáži poskytnout srovnání přehrávačů CDx2 vs. Electrocompaniet EMC1UP ...... každý poslouchám na jiném zesilovači. Jás jsem v tomto trochu omezený zastánce stejného designu a výrobce. Integráč ECI-5 MkII je výborný a pro ty, kteří k němu chtějí opravdu kvalitní CD, které má podobný analogový zvuk a výrazné pevné basy, ale prěsto si zachová barevnost kontur nástrojů - dejte k němu EMC-1UP. Bude to k sobě ladit vzhledově, máte tam XLR mezi sebou (CDX2 ho nemá). Ten kdo má rád Naim ( těch kdo to tu přizná je v násobcích méně než těch, kteří je mají ale jen to čtou ... ;) ) tam CDx2 je výborný CD, svým prostorem nahrávky úžasný - super volba pro Naimisty. Navíc jej lze ještě výrazně upgradovat externím zdrojem XPS (DR) . Jít výše do jejich modelu 555 je cenově už mimo.

Každý je jiný .... každý je svůj, oba jsou výborné. Oba si lze na Moravě zapůjčit a vyzkoušet, udelat si tak svůj názor :shh:
To je 1000x lepší než si o tom jen čist - já je mám na repro Wilson Benesch, s kabeláží Nordost .... jinou akustiku prostoru - moje dojmy by byli zavádějící a neobjektivní.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Je Silvestr ... rodina už je uložena ke spánku ( nikdy to moc neslavíme, není vlastně ani co ) a mě tak přepadla kacířská myšlenka .... pustit si něco extra, vyjímečného, co jsem ještě na své sestavě neposlouchal. Možná i posilněn šumivým vínem, které tu labužnicky popíjím .... kouknu na CD které mám na poslech když jezdím v autě do práce - a se šibalským úsměvem ho vkládám do CDX2 - to se bude holka divit .... :clap:

Andre Tanneberger vystupující pod uměleckým jménem ATB rozehrává svuj DJs set, melodické hudby řazeně do žánru TRANCE, chytlavé melodie taneční hudby a krásnýma podmanivýma vokálama se linou s beden pánů Wilsona a Benesche a vyškový murata měnič si jen vesele švitoří .... najednou to co znám 100x z auta na slušném audiu podpořené Subwooferem slyším na domácí Hi-Fi sestavě ..... prvotní myšlenka vtipného pokusu se mění v údiv. Veselý úsměv je vystřídan zasněným výrazem a vrací se mě vzpomínky z velkých akcí na Ibize, Sensation White nebo Transmision. Kolem mě je úžasný prostor, hloubka, z nahrávky vystupují jemné detaily nelektronické hudby .... v tu chvíli mě napadnou slova jendoho světového DJs, který řikal, že TRANCE hudba je svým způsobem hodně podobná vážné hudbě. Jemné kontury, melodie, které se postupně přidávají, rozvíjí a zase se vzdalují - ve finále nastává hmatatlené ticho ze kterého postupně vystupuje chytlavý vokál podpořený smyčcema - a pak se celá melodie vrací a vstupuje do velkého finále .... poslouchám jednu skladbu za druhou a slzy skoro na krajíčku. Kvituji za volbu beden, kde dvojice svižných basáků stihá rytmus ..... opět oceňuji analytickou přesnost Nordost kabeláže - tady si na nějaké přibarvování nehrajeme ....... lets go DJ here we go ......

přeji všem fandům Hi-fi hodně radostných pocitů z poslechu do roku 2013, a občas zkuste nějaký úlet - nakonec z něho může být překvapivý zážitek \:D/ \:D/ \:D/
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Maretti

Příspěvek od Mark Levinson »

Maretti píše:
Mark Levinson píše:Pavle, to je ten nový SACD player od Electrocompanietu?
Nene Viktore, to je starý dobrý only CD player, nejvyšší model co Electrocompaniet dělá.
Spletlo mne to Tvé označení, které bylo chybně napsáno (označení EMP má SACD player). Samozřejmě Electrocompaniet EMC-1UP je špičkový player, který je výrobním programu firmy již nějaký ten rok, ale co je výborné není důvod měnit, že?
To musí být dilema co poslouchat, Naim CDX-2 nebo Electrocompaniet EMC-1UP? Oba vynikající playery :thumbup:.
Maretti píše:Viktore, mám tu i Electrocompaniet EMP-1UP .....
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

ano malý překlep, který je ale zásadní.

Mluvím o EMC-1UP .... :crazy:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Tak dvojnásobná minela pokračuje .... (dovolil jsem si parafrázovat jeden příspěvek) :lol:

Trochu jsem vymazlil svoji drouhou Hi-Fi sestavu v obývacím pokoji - po více jak 3 měsících čekání konečně dorazili 2 černé krabičky, které zvukově dále rozšiřují již 2 stávající. Zesilovač a CD přehrávač jsem rozšířil o externí napájecí zdroje, cesta kterou se ubírá docela dost dalších světových výrobců hifi a není to rozhodně přežitkem minulých desetiletí, spíše naopak.

Nejmenší krabička, která se trochu nesměle rozhlíží kolem sebe a říká si, co to vlastně dělá v sestavě těch dalších - jestli se někde nestala chyba .... ví že je to dočasné přechodné řešení, ale i tak to ve své cenové kategorii zvládá s uznalým přehledem.
naitxs.jpg
K ní jsem dnes zapojil posilu, která tak znalým napovídá jakým směrem to půjde dál ..... externí napájecí zdroj Supercap (DR)
supercap.jpg
Už stálý člen mé domácnosti, osvědčený a velice uznávaný CD přehrávač CDX2.
cdx2.jpg
K němu jsem připojil druhou posilu - externí napájecí zdroj XPS (DR), který tak završil můj upgrade vstupního signálu - CD přehrávače.
supercap.jpg

Tímto děkuji prodejci, který v pátek večer obětavě dorazil i s krabičkama a provedl instalaci tak jak si ji představuji. Kromě bílých rukaviček s manipulací komponentů zvládal i práci s vrtačkou, přímočarkou a pilníkem. (pro úpravu masivního dřevěného stolku na hifi - ne na Naim komponenty ..... pro rýpaly) ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Maretti

Příspěvek od Tony »

Pán kolega - gratulujem! :thumbup:
A predpokladám, že časom ešte nejaké čierne krabičky pribudnú ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

áno .... Supercap (DR) je přeci jenom určen k napájení něčeho jiného než integráče Nait XS :D

Postupně, není kam spěchat.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Maretti

Příspěvek od Maretti »

Dnes mě dorazil dlouho očekávaný balíček z Audio3.cz a v něm mimo jiné jedno CD ...... za několik posledních let jsem takovýto pocit z poslechu hudby nezažil.
Od první minuty jsem seděl jako přikovaný do křesla a poslouchal až do posledního tónu na CD, pak seděl ještě asi několik minut v tichu a vstřebával pocity ..... v ruce dopitou sklenku vína od Vlatimíra Tetura (tímto děkuji dárci za nevšední vinařský zážitek) ....... pokud máte rádi podmanivý mužský hlas (třeba jako TINDERSTICKS), tak bez váhání doporučuji. Skladby kde slyšíte indické harmonium, brumli a banjo,housle a hráče na trumpetu, klavír nebo kovový hang ........ do toho ten hlas jako ze starých časů zpívajících bardů staré Irské, Skotské a Anglické písně.

Album získalo nominaci na Mercury Prize, pozvání na veletrh WOMEX, Sam Lee se ocitl na obálce magazínu fRoots, kde také bezkonkurenčně vyhrál prestižní anketu o nejlepší světové album world music. A dvaadvacetiletá historie evropského žebříčku world music nepamatuje, že by se kdy předtím na jeho vrcholu usadil anglický folkař.

Za albem stojí mimo jiné zvukový mistr John Wood, spjatý s érou ranných Pink Floyd.
sam_lee.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Maretti

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Tímto děkuji prodejci, který v pátek večer obětavě dorazil i s krabičkama a provedl instalaci tak jak si ji představuji. Kromě bílých rukaviček s manipulací komponentů zvládal i práci s vrtačkou, přímočarkou a pilníkem. (pro úpravu masivního dřevěného stolku na hifi - ne na Naim komponenty ..... pro rýpaly)

Maretti:

Jsem velmi ràd že se instalace zdařila dle Tvých představ, alespoň jsem si trochu oprášil mé strojařské vzdělání:)chvílemi to bylo opravdu zajímave :crazy:

Přeji spoustu spokojených zážitků při poslechu sve oblíbené hudby a třeba taktèž se sklenkou dobrèho vína ;)

zrovna posloucham toto :
image.jpg
Je to pro me takovy utek do poklidne nalady a pohody, kterou mam rad, taktez si vybavim koncert v Bratislave, ktery jsem pred par lety absolvoval a zanechal ve me velky umelecky zazitek ^:)^
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Odpovědět