Pseudo kvalita od HDTracks.com

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
PiNa.cz
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2013 11:08

Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od PiNa.cz »

Poslední dobou se mi s nákupy na HDTracks moc nedařilo. Raději jsem to sepsal, aby si dali pozor i ostatní. Už to bohužel není to, co bývalo a zdá se, že lepší už to nebude :cry:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od jirie »

Díky za odkaz. Velmi poučné.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Guliver »

Problém je už dosť dlho známy - presnejšie od doby vzniku HDtracks. Ak má človek odtiaľ o niečo záujem je dobré prejsť fóra kde sa tomu venujú a je vysoko pravdepodobné, že sa tam dopátra pravdy o tom ako ten ktorý "kus" na tom je. Ibaže by bol netrpezlivý - ako naposledy ja a rozhodol sa pre niečo tesne po vydaní - konkrétne Dave Brubeck: Time out. Tak zmršenú nahrávku som ešte nepočul - ktosi to robil pravdepodobne z viackanálového záznamu a downmixoval stereo tak, že vôbec nebola počuť basová zložka a saxafón hral extrémne zľava. Našťastie hneď sa ozvala nespokojná hifi obec a na fórach a v majloch sa žiadala náprava, čo dotlačilo HDtracks k tomu, že nahrávku stiahli a nahradili korektnou. Potiaľ ok, ale niečo to vypovedá o kontrole toho, čo vlastne predávajú. Takže platí zásada 3x overuj a raz kupuj.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odar

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Odar »

Aj tu plati - nedat na marketing. Clovek si musi vybrat. Nie je na skodu zmerat skladbam dynamiku + spravit spektralnu analyzu.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Guliver »

Ehmm a ako to chceš prakticky pred kúpou urobiť?
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od boxer »

Výborný článek, jen bohužel "málo známá věc mezi masami".

Těch pár lidí,hifistů, co to ví to nespasí, hlavně že se sypou chcechtáky od mas.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Tony »

Super článok :clap:
To aby niekto vytvoril databázu, čo je z HD Tracksu dobré a čo podvod.
Možno by sa na to oplatilo založiť sólo vlákno.
Otázkou je tiež, či je na webe iná alternatíva s tak širokým výberom...
Odar

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Odar »

Guliver --> Pred kupou to zial nejde. A tak mi napada, ze po tomto mojom oblubenom videu why i don't buy remastered cds to nebude nejako tak, ze why i don't buy HiRes music :lol:
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Guliver »

Odar pozor zďaleka to nie je tak, že na HDtracks sú len shity, práve naopak. Ale človeka naserie ak na taký natrafí a potom to trochu zveličí, takže to môže vyzerať, že tam nie je nič dobré. Nie. Je to veľmi slušný a stále pribúdajúci sortiment, kde sa dá určite vybrať a kvalitatívne ak sa zadarí tak sa to so 16/44 nedá vôbec porovnávať.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odar

Re: Pseudo kvalita od HDTracks.com

Příspěvek od Odar »

Guliver --> Jasne. Ja mam z tade dost hudby. Ale ako sa hovori, doveruj, ale preveruj. Par veci slo uz z HDD prec - boli horsie, ako CD :crazy: Na druhu stranu peknych par kuskov hra ako z praku :thumbup: Naozaj si treba vediet vybrat. Je to ako u CD.
Odpovědět