Kúpa CD prehrávača

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

Zdravím všetkých. Dostala sa mi možnosť second hand nákupu cd prehrávača Ayon CD1 alebo Krell KAV 280. Má niekto s nimi nejakú skúsenosť? Viete mi poradiť ktorý by sadol lepšie k zostave v podpise. Musím sa rozhodnúť tento víkend. Vopred ďakujem všetkým za pripomienky.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od aretax »

Obidva prehrávače sú výborné, ale bez ich vyskúšania Ti asi ťažko niekto poradí. Ak sa pre jeden z nich rozhodneš bez vyskúšania, budeš kupovať "mačku vo vreci". Môže, ale aj nemusí Ti "sadnúť". Navyše ako sa Ti dá poradiť, keď ani nenapíšeš, aký zvuk preferuješ - jemnejší, analytický, dynamický... Vieš, každému sa páči niečo iné, niekto má rád sladké, iný slané...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

Preferujem zvuk s analógovým nádychom, nemám rád veľmi presný technický zvuk. Počúvam prevažne jazz. ^:)^
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

timcs píše:Preferujem zvuk s analógovým nádychom, nemám rád veľmi presný technický zvuk. Počúvam prevažne jazz. ^:)^
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od anawak »

predam Ti svoj Meridian 808 a budes v siedmom nebi... samozrejme za super cenu.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od aretax »

A čo tak Čína? Ja mám elektrónkový Cayin CDT 17A. Nájdi si ho v testoch. Zvukovo - je super, nebudem Ti ho vychvaľovať, ak ho chceš počuť, príď. Poviem Ti len toľko, že zvukovo "pokoril" oveľa drahšie prístroje a kvalita výroby je výborná. Okrem iného sú v ňom 4ks ruských elektróniek (nie čínskych). Ak by si mal záujem, môžeme sa baviť o cene. Bude rozhodne nižšia, ako toho, čo si písal. Mňa už totiž pri počúvaní LP CD prehrávač veľmi nenadchýna, a to žiaden. CD postupňe nahradzujem platňami. Je mi proste zbytočný.
P-S- Cayin sa radí medzi špičkový high end v oblasti elekrónkových prístrojov. Je to originál Čína a neschováva sa za rôzne "európske", alebo "americké" značky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

anawak píše:predam Ti svoj Meridian 808 a budes v siedmom nebi... samozrejme za super cenu.
Ak je predajná cena taká istá za akú mi ponúkajú Ayon alebo Krell tak bez problémov kupujem, ale to asi ťažko. :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od anawak »

no ja nemam sajny, za co ti ponukaju ayon alebo krell. Takze ked mi to zdelis do sz alebo mailu, budem vediet na to reagovat.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

poslal som ti sz :shh:
anawak píše:no ja nemam sajny, za co ti ponukaju ayon alebo krell. Takze ked mi to zdelis do sz alebo mailu, budem vediet na to reagovat.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od MB »

Netaj to a napis to sem, o jeden z nich by som mal možno záujem...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

Ayon 870 euro, Krell viď http://www.bazos.sk/search.php?hledat=k ... 5&kitx=ano
MB píše:Netaj to a napis to sem, o jeden z nich by som mal možno záujem...
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

Mohol by si do sz poslať cenu. Ďakujem
aretax píše:A čo tak Čína? Ja mám elektrónkový Cayin CDT 17A. Nájdi si ho v testoch. Zvukovo - je super, nebudem Ti ho vychvaľovať, ak ho chceš počuť, príď. Poviem Ti len toľko, že zvukovo "pokoril" oveľa drahšie prístroje a kvalita výroby je výborná. Okrem iného sú v ňom 4ks ruských elektróniek (nie čínskych). Ak by si mal záujem, môžeme sa baviť o cene. Bude rozhodne nižšia, ako toho, čo si písal. Mňa už totiž pri počúvaní LP CD prehrávač veľmi nenadchýna, a to žiaden. CD postupňe nahradzujem platňami. Je mi proste zbytočný.
P-S- Cayin sa radí medzi špičkový high end v oblasti elekrónkových prístrojov. Je to originál Čína a neschováva sa za rôzne "európske", alebo "americké" značky.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od lubos »

Pani pozreli ste si k akym komponentom ma byt ten CD prehravac, lampovy integrac Pathos a bedne Sonus Faber. K tejto zostave bez vypocutia doma naslepo CD prehravac urcite by som nekupil. Ja osobne lampovy CD prehravac by som uz do tvojej zostavy nedaval, aj ked hlavne pocuvas jazz, z toho co mas na vyber a co som pocul bral by som od Anawaka Meridian 808, ale to bude urcite mimo tvoj limit, Krell KAV 280 je za dobru cenu, pocul som ho ale mne sa bohuzial zvuk nepaci, Ayon CD1 a Cayin CDT 17A nepoznam.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Kúpa CD prehrávača

Příspěvek od timcs »

Ďakujem všetkým za príspevky, dnes by mi mal doraziť Ayon. Keď mi príde napíšem niečo o jeho zvuku. :-H
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět