LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pajuna »

Denne sklonujeme ruzne formaty, nosice apod. Rad bych vyzval ty, co maji vetsi zkusenosti a jsou schopni dobre popsat (pripadne dat i nejaky odkaz) technicke vysvetleni a i subjektivni poznatky v rozdilnosti, vyhodach a nevyhodach konkretnich "zkratek" jako LP, CD, SACD, hybrid SACD, MFSL, SHM-CD, SHM-SACD, XRCD, HQCD, pripadne dalsi, ktere stoji za zminku. Co povazujete za nejkvalitnejsi a proc, co odpovida sve cene, apod
Pojdme proste pokecat o jinych nez beznych "formatech". Je tady hodne lidi, kteri to kupujeme. Jsem si jisty, ze to spoustu lidi bude zajimat.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mark Levinson »

Toto bude zajímavé téma, já myslím, že těch formatů bude ještě více. Namátkou vyjmenuji ještě K2HD nebo DXD, ale bude jich určitě více. Nezaměňoval bych tyto technicky různé způsoby s MFSL, což je jen název vydavatelství běžných CD, sice gold provedení a vysoké kvalitně masterovaných CD.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pasul »

Už jsme se o tom tady trochu bavili. Já to vidím na dva možné pohledy. První je prostě sběratelství, kvalitní obal, kvalitní celkové provedení. To je všechno OK. Další je kvalita nahrávky(zvuk) u všech těchto provedení, co je zde sepsáno. Ta totiž není nikdy zaručena a ani stejná. A to dokonce u stejného vydavatelství. Takže porovnávat provedení, nosiče a vydavatelství je podle mě celkem k ničemu. Nezbývá než hledat.

Je fakt, že ty SHM jsou například skoro vždy provedena stejně. Ale není to vždy pravidlo. Jeden příklad u MFSL. Starší vydání vydavatelství MFSL je posazeno níže. Ale například YES - Fragile MFSL je charakterem spíše k SHM. Myslím si, že každý si vybárá provedení vzhledem k tomu, jaký chrakter má jeho aparát. Co tak sleduji tady u nás, tak SHM většina lidí popisují jako ostrá, výše posazená, s dominancí vyšších kmitočtů. Takový zvuk je nepříjemný, unavující atd. Proto jsou hodnocena tyto CD jako špatná. Když se kouknu na systémy hifistů v Japonsku, tak je to povětšinou samá lampa s analogovým zvukem, kde SHM bude mnohem vhodnější nahrávka, než MFSL.

Vyzkoušel, koupil a prodal jsem toho už mnoho. Určitě bych si nedovolil nějaké nahrávky označit za špatné a jiné za špičkové. U každého to může být jinak.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od MB »

1. LP, CD, CC, SACD a DVD-A iba toto su audioformaty....
2. MFSL of Mobile Fidelity (MoFi) a XRCD od JVC je v podstate remaster audiofilnych vydavatelstiev, MFSL moze byt na LP, CC, zlate CD, hlinikove CD, SACD stereo alebo SACD hybrid, XRCD som zaznamenal iba na CDckach
3. HQCD, SHM-CD alebo SHM-SACD je japonsky vymysel, pouzivajuci lepsi polykarbonat, inak obycajne CD alebo SACD, nehovori nic o "remastri" alebo kvalite zvuku
4. HDCD - obycajne CD-Audio, ktore ale na prehravacoch podporujucich HDCD vyuzije vacsiu bitovu hlbku (myslim ze 20bit, miesto klasickych 16bit), nieco ako slabsi bracek SACD, ale na obycajnom CD
5. 24 bit K2 remasted, alebo Sony SBM 22-bit remaster a podobne - je masina pouzita pri remastri....MFSL a XRCD pouziva svoju vlastnu, ale nepise ju fontom 40 na prednu stranu bookletu
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od noaid »

K bodu 1. bych ještě doplnil blu-ray, jinak naprostý souhlas s MB. Zbytek (kromě HDCD) jsou spíše remastering a marketing.
Jak bych hodnotil zvukovou kvalitu formátů já :
1. bluray (PCM,DTS HD MA, DOLBY TrueHD), dvd-audio (MLP) - navíc univerzálnost v možnosti integrování videa
2. V těsném závěsu SACD (velká část ale vzniká z technických důvodů patrně konverzí z PCM , ne vše je true DSD) Podle mne se používá hlavně díky nemožnosti kopírovat - ochrana autorských práv, jinak přináší spoustu nevýhod oproti PCM. Výhoda - kompatibilita hybridních SACD s CD přehrávači.
3. PCM soubory ve vysokém rozlišení - oproti 1. a 2. většinou pouze ve stereu, jinak kvalita stejná.
4. LP - hlavně díky jemnějším vysokým tónům
5. HDCD - většinou slyšitelně vyšší dynamika oproti CD, pokud to přehrávač umí dekódovat, když už někdo dělá HDCD, tak to není zprzněné "loudness war"
6. CD
7. CC
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od jirie »

Můj skromný komentář bych posadil do polohy sběratele. Jako pamětník vinylů jsem se nemohl smířit s tím jak jsou booklety CD maličké , zrnité, ořezané a mnohdy navíc odfláknuté. Když jsem se poprvé setkal s Japan mini LP dost mě to šokovalo v pozitivním slova smyslu. Ono se to nezdá, ale ten centimetr navíc na každé straně dělá hodně. Zpracováno do nejmenších detailů a někdy vybaveno úžasnými přílohami stejně jako jejich slavní a velcí předchůdci. Někdy srovnání bookletu jewel case a mini LP je sto a jedna:
Queen: The Game - šedostříbný potisk mizerný - mini LP zrcadlový lesk jako na LP

YES:: Close to the edge mizerie po všech stránkách - SHM CD embossed nááádhera

Genesis :Trespass,Nursery ...,Foxtrot všechny bookletové verze hrůůůza (o těch prvních s barevnými rámečky se nemá cenu ani zmiňovat) -- SACD hybridy v papíru úúúžasné laminování jako na prvním vydání.

Barclay James Harvest : booklety standardní - mini LP jen zmenšeniny obálek vinylů se všemi embossy a vyřezávánkami.

Jen k jedinému CD bych se vyjádřil i pokud jde o zvuk, a tím je Close to the Edge. Remaster je neuvěřitelný. Některé pasáže mi připadaly jako remix. Mám to poměrně dost naposlouchané proto jsem okamžitě šel po problematických místech a několikrát jsem je opakovaně přehrával a nevěřícně kroutil hlavou.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Cituji MB :
"HQCD, SHM-CD alebo SHM-SACD je japonsky vymysel, pouzivajuci lepsi polykarbonat, inak obycajne CD alebo SACD, nehovori nic o "remastri" alebo kvalite zvuku"

Nechci vytvářet nějaké konflikty, ale s výše uvedeným textem nemohu souhlasit, mám SHM-CD celou řadu a také nějaké HQCD a rozhodně to není nějaký japonský výmysl.
Tahle CD jsou vždy kvalitně remástrovaná i když se tím výrobci nechlubí (tohle se nedá, ale vždy říci u klasikých "Japoncích" - např některý Springsteen není o nic lepší
než normální CD). Není to jenom o polykarbonátu, ten zase takový zvukový rozdíl nedělá. Jde to ověřit velmi jednoduchým způsobem - stačí nějaké SHM vypált na CD
a zvuk zůstane i tak o dost lepší. Většinu SHM jsem si koupil jako obměnu normálních CD - takže jsem měl možnost okamžitě posoudit zvukový rozdíl, některá původní
CD byla remástrovaná a některá ne, ale vždy byl zvuk na SHM již na 1. poslech o hodně kvalitnější (ověřeno pro jistotu i slepými texty za pomocí nezávislých osob).
Určitě, ale nejsem sám, kdo to zjistil. Co Japonci dokázali udělat s nahrávkami např. ze 60-tých a 70-let je obdivuhodné. Takovým příkladem je deska od
Dave dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich nebo Stewie Wonder - Song Review , v tomto případě je původní vydavatelství Motown a já jsem ještě nikdy od tohoto vydavatelsví
neslyšel opravdu dobře nahrané CD.
Mám také nějaká XRCD a s jejich zvukem jsem velmi spokojen, ale měl SHM-CD a XRCD verzi mého oblíbeného CD Eagles - Hell Freezes Over a několik se nás shodlo,
že SHM je lepší, není to nějaký markatní rozdíl, ale rozdíl to je. Jenom tak mimochodem, nyní čekám další verzi tohoto CD K2 HDCD 24-bit 100 kHz Master, tak jsem
zvědavý jak to bude hrát, ale vzhledem k tomu, že již taková CD mám (např.Jazz at the Pawnshop) a hrají skvěle, tak se již těším.
Co se týče ostrosti zvuku,může to možná být problém některých sestav - na SHM-CD bývá daleko více detailů a možná se to na něčem slévá dohromady a vyznívá to
potom ostře. Vzhledem k tomu, že mi přišla další várka SHM, tak jsem dnes porovnával např.Led Zeppelin II, oproti klasikému CD má SHM-CD hlubší a prokreslenější
basy, více informací ve všech pásmech, větší vzdušnost a více prostoru - zkrátka je to ve všech atributech lepší. Když se dá do přehravače zpět klasické CD, tak
je to opravdu tristní poslech. Také tady zaznělo, že ten zvuk je ostřejší, protože Japonci jsou něco, jako "Lampaři" a tento zvuk jim sedí, tohle neumím posoudit,
nemám přehled o japonském HI-FI světě, ale např. japonská značka Esoteric moc podle mého do toho moc nezapadá. Možná jsem také ze zvukem SHM-CD spokojen,
protože poslouchám japonská CD na japonských přístrojích Accuphase :o).

To o čem výše píši jsou mé poznatky a nikomu je nevnucuji. Osobně bych si nedovolil odsuzovat něco s čím mám málo zkušeností, popř. žádné nebo někoho, kdo má
jiný názor než já. Něco šmahem odsoudit a zkritizovat je velmi snadně a proto a v naších zemích velmi oblíbené. Myslím, že bychom aspoň tady měli, jako "stejně
postižení" komunikovat na základě svých zkušeností a ne jenom názorů, která vydáváme za fakta. A být také toleratní aby naše společné fórum bylo zdrojem zábavy
a zajímavých informací a ne kolbiště typu, kdo má větší pravdu, jak to byle na fóru odkud jsme odešli. Zní to asi jako klišé, ale nedalo mi to abych to nenapsal.
Přeji prima poslech. Mirek
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od MB »

Ja som to nemyslel zle, sam japonske CD vyhladavam, ale nie su vzdy najnajnaj

jeden priklad za vsetky...

http://dr.loudness-war.info/details.php?id=4006

to SHM-CD mam doma a znie STRASNE. Kupil som ho od niekoho na hifinazoroch a hned som pochopil preco ho predava....

a aby si nemyslel, ze je to nahoda ... http://dr.loudness-war.info/details.php?id=7319

PS: A pocuvam na japonskych SONY a japonskych sluchatkach... este aj prenosku pouzivam najradsej japonsku kvoli japonskym LP
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Tahle CD(SHM-CD) jsou vždy kvalitně remástrovaná i když se tím výrobci nechlubí "

S tímto se bohužel nedá vůbec souhlasit, a není to jen subjektivní ale i lehce analyzovatelné programy Audacity a Algorithmix. Pokud by byla tato vydání kvalitně remástrovaná byla by zachována původní dynamika, což není, protože jsem již analyzoval vícero exemplářů a byly ořezané a komprimované stejně jako ostatní běžná již remástrovaná vydání a DR se pohybovalo jen kolem 6-7!
Vyjímkou je zatím jen(v mém bádání) SHM vydání Dave Mason- Alone Together 1970 o kterém jsem psal zde:
viewtopic.php?f=52&t=9

Dobře situaci zhodnotil dle mích poznatků pasul.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mirek: Velmi pěkný příspěvek :clap:

Já osobně považuji za nejzdařilejší nahrávky v provedení K2HD,XRCD od FIM a zatím s nejlepším zvukem jsem zaznamenal cd DXD od FIM.Na vydání CD (masteringu, nebo remasteringu) od FIM se často pracuje někdy i 1/2 roku než se cd v tomto provedení uvolní do prodeje.Na masteringu pracuje vlastně skupinka 1-3 lidí velmi dobře sehraných s jasným cílem, vytvořit nejlépe dosažitelný zvuk z cd nosiče ve formátu např K2 HD.Proto se taky zvuk s těchto cd jednoznačně nejvíce podobá realitě !!!!

Jako příklad uvedu mé neojoblíbenější cd ve fomátu K2HD 24 BIT 100 K Hz mastering na disku z vrstvou 99,9999 stříbra :
Obrázek
Toto cd jsem měl nejprve na klasickém cd, pak XRCD a nyní ji mám v tomto provedení, vím taky že už k dispozici i v lepší verzi, ale tam už to stojí hodně papírků :sad: Zajímavé je, že tato nahrávka vznikla již v roce 1976 !!!

Dále se mě líbí po zvukové stránce věci od vydyvatelsrtví MFSL (opět remasterování cd) a pak teprve SHM.
Pravdou ovšem zůstává, že velmi záleží na původním masteru, který se použije.Vím, že FIM nepoužije master, který není zdařilý a tím pádem eliminuje tzv. méně zdařilé cd ;)

Věci v SHM formátu jsou téměř bez omezení(vydává se téměř masově), tam se tolik nehledí na výsledný zvuk(myslím oproti 1/2 ročnímu masteringu v laboratoři FIM) a navíc se jedná opravdu jen o zaznamenávání na vrstvu pomocí speciálního polykarbonátu plastu. Použitý proces vyvinuly JVC a Universal Music Japan , který objevili prostřednictvím výzkumu společných podniků ve výrobě LCD displejů, SHM-CD funkce zvýšuje transparentnost na datovou stranu disku, což umožňuje přesnější čtení CD údajů laseru CD přehrávače .
CD v tomto provedení jsou dle mého názoru skutečně posazeny trochu výše a záleží opravdu na nahrávce, někde to sedne lépe , někde méně.Pravidlem většinou zůstává že většina těchto cd je většinou pro mě lepší po zvukové stránce než klasické cd, ale vyjímky potvrzují pravidlo.

Jako mé nejoblíbenější SHM CD mám toto :
Obrázek

Je to rarita, která se ihned rozprodala, než se vůbec dostala na EBAY.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pasul »

Petr5 - Tu drahší verzi za více papírků mám. Kvalita nahrávky je opravdu špičková. Ale je to opravdu cinky, linky, pinky, dinky. Na toto musí být nálada.

P.S. Hodně dobré je to na sluchátka. Tam porovnávám nahrávky a nic lepšího jsem myslím zatím neslyšel.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od zappa »

Vše podstatné se zde o SHM řeklo.Pokud máte opravdu neutrální systém tak SHM bude až na vyjímky neposlouhatelné.Netrálnímu systému sedne většina MFSL a obyčejná cd,která nejsou zmršena nějakým remasterem.Některá SHM si můžou sednout pokud je původní nahrávka hodně temná(více basů a středů,málo výšek).Někdy toto vše ovlivní kabely,dáte neutrálnímu systému kabel,který přidává na basech a středech,nebo ořezává výšky a zvuk SHm vs ostatní opět může dopadnout jinak.není to tak jednduché,ale v základě se téměř všichni shodujeme.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

pasul píše:Petr5 - Tu drahší verzi za více papírků mám. Kvalita nahrávky je opravdu špičková. Ale je to opravdu cinky, linky, pinky, dinky. Na toto musí být nálada.

P.S. Hodně dobré je to na sluchátka. Tam porovnávám nahrávky a nic lepšího jsem myslím zatím neslyšel.
Pašul:
Vím, Ty máš tuto verzi v gold provedení, je to colector edice pouze 1000 ks :
Obrázek

Na dotaz v SZ, které že to mám na mysli cd v nejvyšší kvalitě, odpovídám :
Je to cd s označení UDM, kterou jsem si nechal ujít :sad: Bylo vydáno pouze 50 cd !!! Kde každé cd je zaručeno, že je vyrobeno ručně, tedy myslím nástřik vrstvy, je to garantovaná prakticky 2 kopie z originál masteru s certifikátem kvality a speciálním kodem který zaručuje originalitu.Tot´vše vystaveno na jméno a příjmení a další osobní údaje kupce.Vše bylo popsáno na originál stránkách FIM i s fotografiemi.
Verzi UDM už bohužel není možné sehnat,ani není zmínka na stránkách výrobce, ale jednou jsem jí měl v košíku, ale nakonec jsem odolal, cena byla kolem 4000 kč v přepočtu....ale dnes má již hodnotu mnohem větší :D
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

To MB
To špatně nahrané SHM-CD o kterém píšeš nemám, ale projel jsem internet a podle toho, co jsem tam našel mi připadá, že velmi špatná je už původní nahrávka a zřejměi se s tím nedalo nic moc dělat (otázka je proč to tedy vůbec vydali, odpověď je asi jasná – kvůli penězům), takže to asi není o SHM jako takovém, ale o konkrátní nahrávce. Souhlasím, že nemusí být každé SHM dobře nahrané a ani to nechci tvrdit, ale já jich mám přes 30 v různých žánrech a vždy se mi to líbí ve srovnání s původní verzí víc.

To N.A.
Já osobně hudbu nenalyzuji, ale poslouchám ji a když je to dobře nahrané o to víc si to samozřejmě užívám. Nevím která CD jsi analyzoval, ale s několika měření bych si osobně netroufl dělat dogma. Když tak o tom, ale tak přemýšlím nechápu, kde bereš tu jistotu, že víš, co ti Japonci s tím vlastně dělají. Když jsme u těch analýz a měření, už jsem zažil, že podle měření něco bylo zcela v pořádku....ale poslouchat se to moc nedalo (třeba bedny).

To Petr
Děkuji. Ano mám stejnou verzi Jazz at the Pawnshop jako ty a souhlasím je to opravdu svělá nahrávka. A toho E.C. v SHM ti tiše závidím ( je to totiž moje oblíbená deska ). Mám od SHM E.C. Blues, je to výběr a nejsou všechny skladby stejně kvalitně nahrané, ale některé jsou nahrané přímo skvěle, ale žádná není průšvih. Mám také ( ty to máš myslím taky ) od Dvořáka Novosvětskou na XRCD-SHM a není to v žádném případě ostré nebo posazené výš, měl jsem možnost to porovnat s XRCD – původní nahrávka Supraphon – samozřejmě nahrávka je trochu jiná, ale jde hlavně o interpretaci Mám také nějaká MFSL a některé z těch novějších (např R.Charles The Genius, nebo R. Orbison), v porovnání s klasickými CD – žádný markatní kvalitativní rozdíl. Ale pro zajímavost, např. většina nahrávek od Etty James ( klas. CD ) jsou velmi kvalitní nahrávky. Co se týče SHM, snažím se kupovat nahrávky, které nejsou špatné již v originále a zatím jsem se nespálil (vždy to byl posun). Ale je mi jasné, že to hrnou ve velkém a z něčeho se zázrak asi udělat nedá, tak si to kritici můžou užít.

To Zappa
Zajímavé závěrečné prohlášení o neposlouchatelnosti, já osobně bych si nikdy netroufl, něco tak šmahem i za jiné odsoudit. Když budeš mít někdy cestu přes Brno, můžeš se stavit a poslechnout si u mě i SHM i MFSL. A také se můžeme pobavit o té neutralitě.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od zappa »

Mirek.Snad mi to někdy výjde a stavím se.Pokud pojedeš kolem také se můžeš také stavit.Já to neodsoudil šmahem,je to dáno dlouhodobým vývojem a ověřováním na jiných systémech.Proto budu stále tvrdit,že jen na opravdu neutrálním systému se můžou hodnotit poslechová kvalita cd a různých formátů a bohužel neutrální systém se jen tak nenajde, a proto ty výsledky budou u každého jiné ,a na tom ani ty ani já, nic nezměníme. ;) S tímto výrokem bys mohl už souhlasit,ne?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

To Zappa s tím, co píšeš samozřejmě souhlasím. Já u tebe už byl. A v Brně jsi vítán.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od NA-Noble Audio »

MB kde jsi, pomoooc, Mirek ještě nic neslyšel o „loudness war“

To Mirek,

buhužel musím konstatovat, že jsi v tomto zcela mimo a rozebírat s Tebou něco o čem nemáš absolutně páru bude velmi těžké.
Jestli má původně nahrávka dobře zaznamenané detaily, prostor, barvy atp. je jedna věc a druhá věc je dynamický rozsah a neořezaná a nekomprimovaná dynamika původního vydání. Asi ještě nevíš o tom, že drtivá většina novějších vydání má toto horší než původní vydání a eventuelně horší než předešlé, pokud jich bylo postupem času již více. Toto se subjektivně (sluchem) jeví jako větší hlasitost při stejném vybuzení zesilovače a celkově méně pohodovým, více dotěrným soundem. Pokud se tedy reprodukuje na solidní aparatuře. Na plážácích a laciných věžičkách se to pro zajímavost jeví tak, že to je lepší- a proto to ty troubové tak upravují a nové věci již rovnou hlasitostně napumpujou až k digitální nule a že se to nedá na pořádném aparátu poslouchat je netíží. Změřit se to dá jednoduše a vyhodnotit také, stačí se podívat na ty modré „hřebeny“ a jestli to nevidíš, tak už Ti zbývá než nastudovat toto:
http://www.audiodrom.cz/audiofeel/dynamicon.html
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 16&p=65225
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
monte

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od monte »

Mám výhodu, že osobně tyto věci neřeším. Zrovna dnes mi kamarád zanechal XRCD, zvuk perfektní. Večer si dám půl litru Vlašáku a plísňový sýr, poslechnu si dobrou muziku a tím vše pro mne končí. O:-) O:-)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od zappa »

monte píše:Mám výhodu, že osobně tyto věci neřeším. Zrovna dnes mi kamarád zanechal XRCD, zvuk perfektní. Večer si dám půl litru Vlašáku a plísňový sýr, poslechnu si dobrou muziku a tím vše pro mne končí. O:-) O:-)
Taky řešení,bohužel už pak nejde o koncentrovaný poslech hifistického ražení.Zajímavé je,že se osobně dokáži kriticky a koncentrovaně soustředit jen velmi krátkodobě a takovýto poslech mne tak unaví,že u toho usnu,lepší je pouslouchat obsah hudby, ale zvuk nesmí vadit,aby to nerušilo.Pak existuje hlasitý poslech bigbítu a to už je horší,to vyžaduje jak kvalitní a dospělou aparaturu tak dobrý máster,pokud je master špatný ,už žádné nové formáty a remastery moc nepomohou,i když vyjímky také jsou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od winelover »

monte píše:Mám výhodu, že osobně tyto věci neřeším. Zrovna dnes mi kamarád zanechal XRCD, zvuk perfektní. Večer si dám půl litru Vlašáku a plísňový sýr, poslechnu si dobrou muziku a tím vše pro mne končí. O:-) O:-)
Tenhle pohled na věc je mi taky docela blízký. Akorát toho vína k tomu neřešení potřebuju trochu víc. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Peer »

Stejně jako monte, taky to neřeším.
Poslouchám obsah hudby a pokud je dobrá a chytí mě, tak
mám loudness war a jiné měřítka zcela na háku...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Vidím to stejně jako Monte a Peer. Měření měřičům a poslech hudby posluchačům.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Milý NA až budu chtít od někoho zase poučovat, řeknu si o to sám. Člověče, čim to, že máš takovou nutkavou potřebu stále někoho poučovat a dělat přednášky a vnucovat druhým svůj pohled na věc...., že by nějaký osobní problémek ?
monte

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od monte »

NA, má v jádru ze svého pohledu pravdu. Jeho koníček je spíše hledání, konstrukce, měření atd. Kdyby nebylo těchto lidí, tak není nic. V dávných dobách, kdy začalo hifi a tu dobu jsem prožil, tak aspoň u nás jsme rozlišovali kdo má pořádné hifi (neřešila se značka,kabely, ale jen reprodukce muziky) a kdo má kombajn. Kombajny měla většina lidí a to jen pro zábavu. Hudba je hlavně o pocitu, záleží na každém jak s ní naloží. Hledání prostoru a různých zvuku už nemá s poslechem hudby jako takové nic společného. Ale je to další vzniklá odrůda koníčku hifi. :lol: :lol: :lol: Takže hledači, nebraňte se v poslechu hudby do žánru hudby bych nikdy nezasahoval, to je výsostné právo každého člověka. :crazy: Takto se na problém hifi dívám já.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Kokin »

Tak tohle je velice zajímavé téma. Já bych to viděl asi takto. Nikdy jsem neřešil nějaký Dynamic Range až do doby, než jsem se stal členem hi-fi fora a než jsem si přečetl článek o cestě do pekel. Do té doby jsem pouze poslouchal a o něčem takovém jsem neměl ani páru, a vždy se při porovnání různých vydání a masterů řídil pouze tím, které na mě víc zapůsobilo pocitově, zjednodušeně řečeno, které mě víc vtáhlo do hudby, které se mi prostě lépe poslouchalo. A v mnoha případech jsem dal přednost povedenému remasteru před originálním vydáním. Ony totiž ty remastery(nemám na mysli MFSL nebo např. DCC, tam je kvalita očekávaná a na špičkové úrovni) v mnoha případech(neříkám že vždy!!) hrají pocitově lépe než originály. Většinou je nahrávka vyčištěná od šumu, čistější, detailnější. Jaké ale pro mě bylo překvapení, když jsem se seznámil s pojmem Dynamic Range a po změření zjistil, že to co jsem poslouchal je ve většině případů špatné s DR nižším než 8. Paradoxní je to, že jeden uveřejněný článek(byt relevantní a pravdivý), dokáže nasadit brouka do hlavy, a místo poslechu hudby a radosti z ní, člověk prohání skladby DR metrem. A to je podle mě ŠPATNĚ. Samozřejmě záleží na hudebním stylu, kromě jazzu a klasické hudby, kde dynamika je nedílnou součástí poslechového zážitku, tak u jiných žánrů není nižší dynamický rozsah(7-9) tak bolestný a celkem akceptovatelný. Nejlepší by podle mě bylo NIC NEMĚŘIT, protože to člověka akorát negativně ovlivní. Otázka je, zdali je lepší poslouchat zvukově špatný originál s DR 15, než zvukově mnohem lépe udělaný remaster s DR např. 8. To už si každý musí říci sám, co mu víc přinese, bud líbí nebo nelíbí, ale podle mě z toho nelze dělat nějaké dogma a nechat se jím ovlivnovat. Nejlepší by bylo, aby byly nahrávky a mastery co nejkvalitnější a s co možná nejvyšším DR, proč to tak není ted nechci rozebírat. Formáty neřeším, SACD nevlastním(moje škoda), a ostatní jako SHM, XRCD jak které, ale v mnoha případech neadekvátní poměr zvuková kvalita/cena.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Mirku
přeji Ti aby jsis podle svého užíval muziku jakou chceš, ve vydání které vyhovuje Tobě i Tvému Accuphase, nic jiného není pro Tvé subjektivní vnímání důležité, a já to chápu. Ale když tady začneš psát promiň -diletantsky o technických exaktních věcech, nechtěj po mě abych Ti to pochválil, to fakt dělat nebudu, a přesvědčovat Tě o mé pravdě do doby než jí uznáš také ne.
Nech brouka žít...
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

To N.A. Děkuji Ti za přání, muziku si opravdu budu dál po svém užívat. Na stejné vlně opravdu nejsme a přiznám se a ani o to zvlášť nestojím. Vyjádřil jsi se zcela jasně - cituji tvá slova „…a přesvědčovat Tě o mé pravdě do té doby než ji uznáš také…“ Dobrá rada s tím nadhledem a co kdybys ses tím řídil i Ty, co tak mít i Ty trochu toho dopručovaného nadhledu a nevnucovat druhým svoji pravdu a nementorovat. Jenom pro zajímavost cituji (omlouvám se, že bez jejich souhlasu) Merhauta a Zappy ze sousedního fóra, protože se to tohoto vlákna týká.

od merhaut v 21 lis 2008 15:34
dadaft: přínos mají, ale ne sami o sobě, sám mám Wishbone Ash - Argus v SHM-CD a je to s velkým náskokem nejlepší verze, jakou jsem kdy slyšel. Myslím ale, že zásluhu na tom má hlavně kvalitní zvukařské zpracování, a jen minimálně - pokud vůbec - materiál SHM-CD.
merhaut

od Zappadaddy v 04 čer 2008 17:39
Mam Wishbone Ash/Argus,Camel,Velvety,Bjork,Traffc a dalsi a jsou vynikajici.Bohuzel neporovnatelne s Xrcd ktere se spise orientuji na tituly ktere vetsinou na SHm zatim nevydavaji a tak nejso porovnani k mani.Oproti standartnim cedum jsou o poznani lepsi,nektere tituly o mnoho lepsi.

Tím bych naši myslím zcela zbytečnou debatu ukončil.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ano vyjádři jsem se dost jasně, ale zjevně to nechápeš.
Napsal jsem, že Ti nebudu chválit diletatntské názory ani vnucovat své názory a zkušenosti tak dlouho než je uznáš. Nevidím k tomu žádný rozumný důvod. Lépe už to napsat neumím, sorry. A protože nemusím mít vždy poslední slovo tak v tomto končím.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od pajuna »

" A protože nemusím mít vždy poslední slovo, tak musim stejne jako posledni reagovat..."

Apeluji na drzeni se tematu vlakna tak jak bylo zalozeno
V pripade potreby dalsiho psaneho projevu mimo tema a nutnosti osobnich narazek prejdete na soukromou korespondenci.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od monte »

Pajuna není to tak hrozné, lepší než šest slov. Hlavně chci se podělit o mou zkušenost. Zatím jsem z tady těch formátů a remaster mnoho neslyšel, ale něco už ano. První vjem, dynamika perfektní, nějaké vyčistění, digitálně nahráno, ano. Poslouchám třeba SARA k. a u šesté skladby mne přepadá nuda. Ne z muziky, ale ze zvukového projevu. Vyhazuji a pouštím jen klasický remaster Otise Redinnga a perfekt. Možná se zdá z XRCD lepší zvuk nebo je, ale mi tam něco chybí. Dynamika u vinylu je slabší, jenže atmosféra, živelnost, nedovedu to vyjádřit. CACD přiložené k Maratzu, spíše na vyhození do koše.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Maretti »

áách jo .... :roll:

celé bych to shrnul jedním přirovnáním, reaguji tak na "přestřelku" ohledně DR s měřákem v ruce a poslechu hudby:

" Mám svoje oblíbené rocková CD, ale ty bohužel neposlouchám, protože jejich nahrávky mají nízký DR. Ale můžu vám tu pustit pár perfektních JAZZOVÝCH nahrávek, sice mě ten styl vůbec nezajímá a je to pro mě hrozné, ale DR je tam 15 !! čekám, že si časem zvyknu .... "

Mě toto připadá trochu postavené na hlavu, i když respektuji klesající kvalitu nahrávek a některé se opravdu ani při velkém přemáhání nedají poslouchat.

Jinak řešeno, kontruktéři ať si běhají s měřákem a kroutí hlavou, my ostatní u svých oblíbených CD občas přimhouříme oči/uši a užijem si poslech hudby.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Dobře řečeno ! Já to vidím, tak že obec hifistická se skládá na jedné straně z milovníků hudby a na druhé z lovců zvuku (samozřejmě to není tak úplně černobílé ;) )
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Kokin »

Tohle je hodně sporné. Svou pravdu mají oba tábory. Ze všeho nejvíc totiž záleží na hudebním stylu. U metalu, kde rozdíly mezi nejtišší a nejhlasitější pasáží nebývají nijak velké, se dají akceptovat hodnoty 6 -8, méně než 6, tak už se nedá poslouchat ani to, díky nesmyslnému přebuzení a zkreslení.

Naopak:
Hudební styly, kde rozdíly v hlasitosti nejtišších a nejhlasitějších pasáží jsou velké, a víceméně je na tom založen záměr umělce zprostředkovat prožitek a emoce, tam je to neakceptovatelné.

Uvedu hypotetický příklad:
Marillion, všichni asi známe. Emocionální výlevy Fishe, založené na tichém šepotu, střídané hlasitým nástupem celé kapely, pokud by toto bylo dynamicky komprimované a stejně hlasité, tak se z nahrávky absolutně ztratí emoce a nedalo by se to s odpuštěním poslouchat a nikdo by si to nevychutnal. Právě hudba Marillion je na tomto založená, a právě tím si získala tolik příznivců. Opakuji, tohle byl pouze příklad, samozřejmě mluvím o cd staršího data, kterých se to naštěstí netýká. Pokud by se z jejich nahrávek vytratil široký dynamický rozsah, byla by celá jejich HUDBA, jak píše Mirek(nikoliv zvuk), nezajímavá a možná nudná.

Vážná hudba je případ sám pro sebe, tam si to naštěstí nikdo nelajzne (ikdyž možná vyjímky potvrzují pravidlo)

Proto za sebe říkám. Je to individuální, styl od stylu, kapela od kapely. Někde se to akceptovat dá, jinde nikoliv, zevšeobecnovat to asi moc nejde. Samozřejmě připouštím, že třeba SHM s DR10 zní lépe a poskytne lepší zážitek, než špatný originál s DR13.

Na druhou stranu mě ale zaráží to, že v poslední době se i na SHM-CD remastrech objevují hodnoty DR i hluboko pod 8, což je za tu cenu pro mě absolutně nepřijatelné.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Kokin »

Opravuji svoji větu,
Kokin píše:...Pokud by se z jejich nahrávek vytratil široký dynamický rozsah, byla by celá jejich HUDBA, jak píše Mirek(nikoliv zvuk), nezajímavá a možná nudná...
,aby mě následně někdo po právu nepeskoval za to, že by hudba Marillion měla být nudná :silent: na:

...Nebylo by to prostě ono, ztratilo by to kouzlo...
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Mirek »

Kokine, abychom si rozuměli.....já (a myslím, že i Maretti) vůbec nezpochybňuji důležitost DR a vůbec kvality nahrávek, proto si také kupuji pokud je možnost výběru ty nejkvalitnější verze. Jenom jsem napsal, že pro někoho je priorita poslech a užívání si hudby (přirozeně čím lépe nahrané a lépe reprodukované, tím lépe - o tom přece Hi-fi je) a někdo zase preferuje měření (a pokud nedopadne měření dobře není už schopen změřené CD dále v pohodě poslouchat i když je to jeho oblíbená hudba a stresuje se kvůli nějakým grafům - popř. si ze stejně zaměřenými jedinci vyměňuje na různých fórech zoufalé stížnosti na tu kterou nahrávku - a parádně se tím vytáčejí ;) ), popř. poslech krátkých úryvků kvůli nějakému zvuku nebu určité pasáži skladby. Všiml jsem si také (možná se, ale mýlím), že se tím obzvlášt důkladně zabývají ti, co nejsou příliš spokojeni se zvukem své sestavy.

Přirozeně, čím lepší nahrávka a reprodukce, tím lvětší požitek z poslechu, ale osobně jsem nikdy nepochopil proč bych se měl zabývat nějakým měřením a vytáčet se výsledky, když tím bohužel stejně nic nezměním.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Maretti »

ano myslel jsem to přesmě tak jak píše Mirek.

Vědomím o nižší (ne totálně zprasené) kvalitě nahrávky CD si nekazit poslech a výběr toho co poslouchám.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od MB »

Kokin píše:Na druhou stranu mě ale zaráží to, že v poslední době se i na SHM-CD remastrech objevují hodnoty DR i hluboko pod 8, což je za tu cenu pro mě absolutně nepřijatelné.
Potvrdzujem, napr. moj "oblubeny remaster" od Whitesnake na SHM-CD za 1400Kc (http://audio3.cz/goods.asp?gid=1180733) je fakt "skvelá kúpa" http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=7319.
Mám ho ešte doma, ale kúpil som radśej obyčajné americké vydanie na 150Kč na pražskej burze CDčiek no a zachripnuty David ožil...a nepotrebujem ani nové hi-fi
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od Kokin »

Mirek, Maretti

Myslím, že máme na mysli to samé, ale každý to popisujeme po svém. Žádné měření není totiž potřeba, naše uši to slyší samy nejlépe a špatné nahrávky se odhalí samy, potom opravdu nezbývá, než sehnat kvalitnější vydání.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od boxer »

na pražskej burze CDčiek

OT

Michale,nevíš kdy teď bude další ? Je stále v Baráčnické Rychtě?
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: LP, CD, SHM, XRCD, MFSL, SACD, HQCD....

Příspěvek od MB »

Bude túto nedelu a je to na inej adrese...

Místo konání:

Kulturní středisko GONG (CLUB EXITUS) - Sokolovská 191

cca 5 min od stanice metra Českomoravská

bus 151 ,158, 375 (Českomoravská)

tram 15,19 (Divadlo Gong)

Možnost parkování

Obrázek

A vchod je niekde v mieste ako je ta šipka, naposledy sme tam mnohí dost tápali....
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Odpovědět