High end Praha 2012

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
milan
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 2011 19:24

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od milan »

Zdravim, tiež prikladám par svojich fotiek. Po dvojročnej absencii som sa znova rozhodol absolvovať výstavu v Prahe a bolo čo počúvať.

Najprv nejake to videjko KEFov Blade
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 6flXyBMn_s

Pre mňa osobne najlepší zvuk výstavy bol Gamut, poskytoval neskutočný priestor, najprirodzenejšiu farbu zvuku a taktiež veľmi presný bas. Celkovo to bolo veľmi vyvážené a hralo tam všetko.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
KEF Blade na elektronike Burmaster boli vynikajúce, hlavne v nedeľu ked tam bolo prázdno, živé , dynamické,
Obrázek
Focal bol u mňa najväčšie sklamanie, hralo to plocho, bez dynamiky, dokonca v ľavom reproduktore niečo počas hudby škrípalo, po upozornení pána domáceho, že asi výškač nie je v poriadku nás odbil, že to musí byť na CD.
Obrázek
ďalšia vynikajúca zostava ZuAudio na elektronike Audiomat. Vystavovaľ to s hlasitosťou neprehánal, čo umožnilo si v pohode vychutnať dynamické nahrávky. Strávil som tam v nedeľu takmer hodinu a neľutujem. Neskutočne prirodzený a živý prejav, super detail, a na veľkosť miestnosti aj priestor.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sroll bol ako vždy veľmi dobrý, zvádol všetko s absolútnym prehľadom
Obrázek
NAIM + Kudos som počul prvý krát, a bol som trocha rozčarovaný. Neviem či je to charakterom zvuku NAIMov, alebo KUDOSov , ale reprodukcia bola málo dynamická, chýbala mi expresivita. Inak na na dlhodobé počúvanie v pohode, veľmi prirodzený zvuk.
Obrázek
Obrázek
Reprosústavy Surrountec som tiež počul prvý krát. Hodnotil by som to ako vemi dobrú prezentáciu, pokiaľ by som skôr nepočul Gamuty. Oproti Gamutom tam bola menej prirodzená farba zvuku, aj bas bol menej dynamický
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Avantgarde boli ako vždy neskutočne detainé a dynamické. Je to zvuk, ktorý mám rád, ale trocha to bolo priostrené na stredoch a výškach, možno by stálo za hriech ho zapojiť so špičkovým elektrónkovým zosilňovačom
Obrázek
Počuť prezentáciu Audii Strumento bol tiež zážitok, muhutný, dynamický prejav bez náznaku agresivity. super
Obrázek
Audio Note dávam medzi prvú trojku na celej výstave. veľmi dynamický a detailný a napriek tomu príjemný prejav. Mal síce trocha teplejšie zafarbenie, ale bolo to prirodzené.
Obrázek

Ďalšie foto :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Krásné fotky a zkraje i popis. :thumbup: :thumbup: Dal by se porovnávat zvuk, ale všude by muselo hrát jen jedno CD, interpret. Jak hrály Titany ?
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mirek »

Supr fotky !
Pre mňa osobne najlepší zvuk výstavy bol Gamut, poskytoval neskutočný priestor, najprirodzenejšiu farbu zvuku a taktiež veľmi presný bas. Celkovo to bolo veľmi vyvážené a hralo tam všetko.
Zvuk se mi také velmi, velmi líbil a nebyl jsem sám.....zvláště to bylo zřejmé , když jsme přišli přímo od Naimu, kde to s Kudosy hrálo bez postoru (když si člověk poposedl 1m od středu už slyšel hrát jenom 1 bednu), bez vzdušnosti a s blátivými basy, jediné štěstí, že tam měli puštěnou prima hudbu. A Gamut - obrovský prostor a čistota - připadalo mi to s trochou nadsázky jako přechod z blátivé kaluže do čiré studánky. A to je Gamut jenom integráč a nebyly zde jako u Naimu zapojeny předz., konc. a zdroje. Tak jsem si škodolibě vzpoměl na to jak mně někteří fanatičtí přívrženci značky ve vláknu o Naimu málem virtuálně ukamenovali ;). Myslím si, že jen hluchý by neslyšel ten zásadní rozdíl v kvalitě.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od fox »

Možná, že na výstavě byl problém hlavně v tom, že bylo nedostatek místa. Bedny byly od sebe moc vzdálené a sezení blízko.
U BW jsem taky slyšel jednu bednu zprava a druhou zleva, uprostřed nic. Nad tím by se ale měli zamyslet vystavovatelé. Připadá mi, že mnohdy to nejsou hifisté, ale pouze naškrobení panáci-obchodníci, kteří chtějí jenom prodat. Myslí si, že naparáděné zboží se prodá samo a všichni si před nimi sedneme na zadek.
Tím jsem se ale nechtěl dotknout Pera 5, který si tam svoje určitě odmakal.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od pajuna »

CENY PRO VYLOSOVANÉ VÝHERCE ROČNÍKU 2012 + OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH ZNAČEK PRO ROK 2012

http://high-end-praha.cz/vstupne-a-ceny.html

Zajimave poradi...Zajimalo by me, podle ceho to lide hodnoti...ci zvuk, design, oboji, nebo voice znacky?

Jak to vidite vy a co vas zaujalo?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od jirie »

Jen bych rád podotknul, že poloviční úspěch Gamutu měl na svědomí "zlatý" Zalán Schuster, který se podílel alespoň na částečné akustické úpravě místnosti. Na fotografiích je také vidět, jak byly boxy krásně natočeny dovnitř poslechového prostoru. Už jen proto, jak jsem slyšel Gamut hrát ( :thumbup: :thumbup: :thumbup: )
tak nějak pochybuji o hodnověrnosti vyhlášených výsledků na High End Praha :???:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Maretti »

Mirek píše:Supr fotky !
Pre mňa osobne najlepší zvuk výstavy bol Gamut, poskytoval neskutočný priestor, najprirodzenejšiu farbu zvuku a taktiež veľmi presný bas. Celkovo to bolo veľmi vyvážené a hralo tam všetko.
Zvuk se mi také velmi, velmi líbil a nebyl jsem sám.....zvláště to bylo zřejmé , když jsme přišli přímo od Naimu, kde to s Kudosy hrálo bez postoru (když si člověk poposedl 1m od středu už slyšel hrát jenom 1 bednu), bez vzdušnosti a s blátivými basy, jediné štěstí, že tam měli puštěnou prima hudbu. A Gamut - obrovský prostor a čistota - připadalo mi to s trochou nadsázky jako přechod z blátivé kaluže do čiré studánky. A to je Gamut jenom integráč a nebyly zde jako u Naimu zapojeny předz., konc. a zdroje. Tak jsem si škodolibě vzpoměl na to jak mně někteří fanatičtí přívrženci značky ve vláknu o Naimu málem virtuálně ukamenovali ;). Myslím si, že jen hluchý by neslyšel ten zásadní rozdíl v kvalitě.
Zdravím Mirku,
tak nějak je slušné, abych odpověděl, protože i já jsem měl ohledně NAIM kámen v ruce :D

Ke zvuku NAIM na výstavě s tebou mohu souhlasit, nevím proč, ale je to tak. Proto jednoznačně doporučuji - domluvme se někdy na setkání BRNO vs. OSTRAVA, skákneme do NAIM studia v Kopřivnici a podebatujeme o tom, jak to vlastně slyšíme a jak to hraje v domácích podmínkách. Třeba nám tak dáš za pravdu, že vám to opravdu zní hrozně a už přestaneme prudit. Já bych třeba zase někdy chtěl slyšet FEJZE, v klidu na sladěné sestavě u někoho - nikdy jsem ho neslyšel - kromě výstav, ale tam se to nepočítá. Už proto, že se mě líbí zvuk LUXMAN a chtěl bych porovnat s jeho Japonským rivalem.

Posuzovat zvuk na výstavě - všichni víme, že je to jako hodnotit auto z tribuny místo z kabiny. Třeba i taková AUDIA ve studiu hraje pro mě mnohem lépe než na výstavě, stejně tak repro Franco Serbina - Accordo. Naopak na výstavě mě překvapil zvuk Audio Note .... naprostá pohoda, a taky Vivid G1. U sestavy Sroll a vivid G2 bych konstatoval: VIVID G2 jsou dobré bedny, vlastně dle hodnocení prý jedny z nejlepších .... nic víc, nic méně :roll:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Maretti »

Teď jsem se koukal na vyhlášení - výrobky výstav .... =))

Jojo, v podstatě tam mohli rovnou dát následující a bylo by to jedno:

** repro MAGNAT nebo SONY repro ze sestavy KOLOSEUM
** zesilovač YAMAHA
** CD přehrávač SENCOR
** kabel dvoulinka

Na druhou stranu, co se tam hodnotí ? Nejlepší zvuk ??? Nejlepší design ?? ..... zvuk se na výstavě nedal pořádně hodnotit, buď absolutně podceněná akustika, nebo příšerné nahrávky ...... (oóóóó dio ........ cink ....... cink ....... óóó maria ........ cink cink) :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od anawak »

Na takychto vystavach sa obycajne hodnoti najmä to, kto zaplati lepsiu reklamu a propagaciu. A preto je to tak ako to je. Vyhrat musi vzdy kamarat porotcu lebo z toho plynu urcite vyhody.

Preto aj , vsetky tieto trapne vitazstva o nicom nesvedcia. Prve miesto sa kupuje, tak isto ako druhe i tretie.

Neviem ako hlboko je to "skorumpovane" v prahe ale v bratislave z toho normalne "brni gebula", ako je to vsetko podplatene.

Hnus.

A co je najzaujimavejsie, vzdy to je HODNOTIACA POROTA, ktora to vyhodnoti. Podla mna ale by to mali byt ludia-navstevnici, ktory svoj hlas daju tej ci onej zostave.

Zaujimave je, ze takyto sposob hodnotenia je akosi TABU a nie je vraj vhodny.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od boxer »

A co je najzaujimavejsie, vzdy to je HODNOTIACA POROTA, ktora to vyhodnoti. Podla mna ale by to mali byt ludia-navstevnici, ktory svoj hlas daju tej ci onej zostave

Já asi snívám. Nebo jsem něco zaspal?

Já myslel celou dobu,že hodnocení značek celá léta v pražském HEP-u dělají jen a právě návštěvníci výstavy tím,že odevzdávají vyplněné kupony ze vstupenky.

Tedy lidová porota.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mirek »

Ahoj Maretti,

Cením, že jsi se takto ozval :thumbup:

Já u Petra5 byl těsně předtím než začal N. prodávat, takže jsem to slyšel v dom. podmínkách a ne jenom u něj, ale moje zásada je nikdy nehodnotit veřejně sestavy konkrétní lidí, každý máme totiž své preference a mimoto pak mohou vzniknout zbytečné konflikty, pocity ublíženosti atd. Také jsem nehodnotil zvuk Naimu, jenom jsem napsal, že mi připadá
zbytečné platit za zdroje...když jiné firmy to umí bez a i líp.

Pokud chceš v dom. podmínkách slyšet Accuphase máš to ke mně jenom 150 km po dálnici - takže skok. Chceš-li napiš na SZ.

Mirek
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mirek »

Boxere, ty jsi u toho zčítání těch hlasů byl ? Pokud ne, kde bereš tu jistotu ? Možná jsi opravdu zaspal. A mimochodem připadá mi např. velmi zvláštní např. umístění Denona (nic proti této značce, ale....) na 2. místě, tobě ne ?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Předně, díky za pěkné fotky, připomenutí pro nás co tam byli a informační pro ty co se nedostali.

Já zmíním jen to co mě zaujalo, jinak bych mohl být nařčen ze zaujatosti.
SROLL+VIVID Audio sestava za 2M, tam by to už byla ostuda, kdyby to nehrálo.
LEEDH bedny-nebedny + lampy Audiomat , chtěl bych je ale spíše slyšet s menším rozestupem v menší místnosti a trochu více nahlas. Tady jako by se o ty malé pístky trochu báli.
Nové XAVIAN nezněly také špatně, ale tam jsem si nenechával pouštět nic svého.
LOWTHER malé horny na lampách v malém pokoji v 9 patře - úžasná živost.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od pajuna »

Já bych třeba zase někdy chtěl slyšet FEJZE, v klidu na sladěné sestavě u někoho - nikdy jsem ho neslyšel - kromě výstav, ale tam se to nepočítá. Už proto, že se mě líbí zvuk LUXMAN a chtěl bych porovnat s jeho Japonským rivalem.

To je to co bych moc rad slysel spolecne! Luxmana na jednom miste s Accuphase. Me take velmi zaujal.
Kdyby se vam povedlo neco podobneho zorganizovat, dejte mi vedet, prijel bych pokud by to slo.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od boxer »

Když se díváš na nějaké "soutěže" a hlasují lidi a výsledek je jiný,než bys dal ty, tak je to vždy podfu(c)k?

Jakmile má kdokoliv jiný názor na cokoliv než dotyčný,hned je všechno podvod? Podle sebe....

Chodí na výstavu mnoho lidí,kteří vidí mnoho značek poprvé a dávají jako laici hlas těm,co znají z běžných domácností a obchodů. Např. Denon je známý pro mnoho nehifistů.

Já reagoval na to,že to oceňuje nějaká porota. Porota ano,ale návštěvnická. To neznamená,že s ní dle mého názoru souhlasím. Ale stačí se podívat na výsledky minulých ročníků.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky moc všem za fotky, Milan fotil asi nějakým profi strojem, protože to je opravdu krása. Po zhlédnutí těchto fotek a po přečtení vlákna jak se má fotit hifi už zde nemám odvahu dát nějakou fotku z mého kompaktu :eek:.
Letošní výstavu musím zhodnotit velmi pozitivně, to jsem opravdu nečekal. Vyrazili jsme z Kopřivnice a sešla se nás fajn parta, že prý si něco pustíme, ale nakonec jsme kecali celou cestu tam i zpět a radio jsme ani nepustili. Sestava Maretti, Tobias 41, MAR a já, díky kluci za příjemnou cestu atd., termín návštěvy Naim studia upřesníme :thumbup:. I na výstavě jsme se potkávali a seznamovali s mnoha lidmi z fóra, bohužel je jedne den tak krátký, že jsem ani nestačil se všemi tak pokecat jak bych chtěl. Jsem rád, že jsem potkal se známými lidmi, třeba s Pavlem (Gyrodec) a taky tváří v tvář s dalším Pavlem (N.A.), brněnskou klikou (Mirek, Pink, MMM), Michalem (Zappou), Jardou (Pajuna) a mnoha, mnoha dalšími. S jinými jsme se možná minuli nebo jsme kolem sebe chodili a nevěděli o sobě, pokud se tak stalo, tak se omlouvám. Nakonec jsme celá skupina asi dvanácti lidí skončila v nedaleké hospůdce.
Jak psal Fotolaik, spousta nosičů na prodej, což nebývalo, za rozumné výstavní ceny. Pěkné expozice, zvuk asi nemá smysl na výstavě hodnotit, výstava je prostě výstava. Byly k vidění drahé sestavy, které hrály průměrně i když je znám ze soukromých poslechovek a vím, že umí zahrát excelentně. Přesto tam bylo několik expozic se sestavami jak drahými tak i za "rozumný peníz", které dokázaly zvukově zaujmout. Musím souhlasit s Lachimem, že se podstatně zlepšil přístup prodejců k zákazníkům (potencionálním kupcům) i když to stále nedosahuje úrovně na jakou jsme zvyklí z Mnichova, ale třeba i Varšavy. Příkladný přístup byl u Naimu kdy nám hned po pozdravu byl nabídnut panáček Metaxy a jako dárek jsme dostali každý jedno CD dle vlastního výběru, samozřejmě z produkce Naim :thumbup:. Tomu se chce jen zatleskat :clap:, ale i jinde bylo fajn, víno u Xavianů a stále usměvavý Robertto, úsměv a ochota si popovídat u Libora Šulce (Tykon), pan Straka (Absolute Audio), pan Pěkník (RP Audio), Pavel Diok (Panský Dvůr)-skvělá nabídka CD, jen bych se přimluvil o trochu víc jazzu ;). Krásně jsem si popovídal s panem Zalánem Schusterem (GiK Acoustic). Shrnuto a podtrženo musím říct, že bylo letos fajn navštívit výstavu a setkat se s přátely. Nakonec tedy vložím jednu fotku.
P1040136.JPG

P.S. Na závěr mám ještě jeden postřeh, dle informací vystavovatelů je v hotelu tradičně nízké napětí. Napadlo mne jestli se i toto nemůže špatně projevit na zvuku i jinak dobrých sestav. Na snímku jsem zachytil síťovou filtraci Furutech, která zobrazuje i napětí v síťi. Jak je vidět na snímcích, tak je tam 214 V a na dalším dokonce pod 210 V (na displayi je znak LO).
P1040145.JPG
P1040146.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Viktore, je vidět, že obchodníci čtou fóra. :lol: Nechci se chválit, ale spousta myšlenek .................................................................................................................

Asi budu muset někdy vyrazit na nějakou výstavu.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od pajuna »

Ja bych take jeste doplnil par poznatku, tykajicich se pozitiv.

Opravdu otevreny a pratelsky pristup prodejcu, ma osobni zkusenost byla u Naimu, v obou saloncich Tykonu. Ale i v dalsich byla pratelska atmosfera

Setkani se s mnoha lidmi s fora, se kterymi jsme si psali, ci ne, a taky s tema, co se jiz zname treba leta. Posezeni v hospudce bylo taky fajn, i kdyz pomerne kratke

Nabidka nosicu, koupil jsem si par kousku ze staje, Telarc a Stockfisch. Taky se me zatoulala do kapsy jeden od Naim.

V nedeli klidek, malo lidi, zadny tlak.

Nektere sestavy hraly dobre a nektere i dobre vypadaly

napr.
Vivid + Audionet
Vivid + Sroll
Serbliny krasne, myslim ze budou hrat jeste lepe s jinou sestavou a v mensi mistnosti
zajimavy zvuk Piega
Avantgardy
a taky nove male WB s EC nebyly spatne

To ML
dobra fotka a krasne tvare :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od zappa »

zajímavé,že si nikdo nevšiml,že u Vivid G2 scházely basy,oproti lonskému roku s G1 byla tato prezentace slabší.Když jsem to LS říkal,tak se mnou souhlasil,po přehrávání Tres Hombres tam prý oproti minulému roku neexistovaly basy.Až na ten bas a malou hlasitost(přeci jen nižší citlivost než u G1?) se mi zvuk zamlouval,dokonce jsem byl nervozní jak mi to bude doma hrát. :lol: No rozlišení je u Vividů opravdu famozní,zvuk je přesto přirozený a nevtíravý,super zvuk! :clap: Ona ta milionová cena odpovídá kvalitě!G1 s Audionetama přes Solution předek byly taky výborné,jen ten bas byl pro mé uši trochu stejnobasem,ty barvy a tony to prostě nemělo,čím to bylo nevím,zes,kabely samotné repro(plechové basáky)?Kudos T88 mne zklamaly,ale mohlo to být dáno postavením,místností a nerozehráním,Naim nekomentuji,v domácích podmínkách bude jistě o mnoho lepší.Ktemy s McIntoshem se mi líbily,ale jen jazzové cinky linky,nevím jak by to hrálo rock. ;) Avantgarde by potřebovaly teplejší lampy.Bévéčka s Classe mne neoslovily.Lowthery neměly dostatečně prostoru,malá místnost.Diok dělal osvětu progres rocku,skvělý počin. \m/Seznámení se s členy fora bylo pro mne velmi zajímavé,Mar,Maretti,Martinowski,Miero,Davidus,Fotolaaik ... :thumbup: Petrovi5 děkuji za pěkný dáreček. ^:)^ Nejlepší z výstavy a nejchutnější tečkou byl řízek,díky za inspiraci při objednávání Viktore.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Mark Levinson píše:....Příkladný přístup byl u Naimu kdy nám hned po pozdravu byl nabídnut panáček Metaxy a jako dárek jsme dostali každý jedno CD dle vlastního výběru, samozřejmě z produkce Naim....
Ja som nič nedostal :-ss
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mirek »

Příkladný přístup byl u Naimu kdy nám hned po pozdravu byl nabídnut panáček Metaxy a jako dárek jsme dostali každý jedno CD dle vlastního výběru, samozřejmě z produkce Naim :thumbup:. Tomu se chce jen zatleskat
My z Brna tam byli dost dlouho a nedostali vůbec nic.....třeba bych se pak nad zvukem přímo rozplýval :mrgreen:

Boxer, tak si to tak neber. Že ses obul do Anawaka bylo v pořádku, ale když si někdo dobírá tebe, tak to už je horší, co ?

Jinak se mi výstava líbila o dost víc než v minulých ročnicíh a také tam bylo pár prima sestav jejihž zvuk se mi velmi líbil a i celková atmosféra mi připadale lepší než na předešlých výstavách a také to, že jsme se mohli zase setkat bylo prima, akorát ten čas nějak moc utíkal.

Také pár amatérských foto :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
foto opraveno, díky za ně :thumbup:.
bubuxin píše:
Mark Levinson píše:....Příkladný přístup byl u Naimu kdy nám hned po pozdravu byl nabídnut panáček Metaxy a jako dárek jsme dostali každý jedno CD dle vlastního výběru, samozřejmě z produkce Naim....
Ja som nič nedostal :-ss
Omlouvám se za mystifikaci, CD byly v omezeném počtu a jen v neděli, takže se asi nedostalo na všechny návštěvníky :angel:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od fox »

Všichni se tady bavíme o nevalném zvuku. A co těch 210 V v síti ? Taky minule to bylo stejné. Přístrojům chybělo skoro 15 % energie, tak jak mohli podat špičkový výkon ?! Tady nepomůže ani svěcená voda.:thumbdown:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od fox »

Škoda, že nevystavoval Red Wine Audio. Ten je na baterky. :thumbup: V Praze by určitě neměl konkurenci. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mirek »

Všichni se tady bavíme o nevalném zvuku. A co těch 210 V v síti ? Taky minule to bylo stejné. Přístrojům chybělo skoro 15 % energie, tak jak mohli podat špičkový výkon ?! Tady nepomůže ani svěcená voda.:thumbdown:
Někomu to hrálo skvěle i tak.....co se týče napětí, tak jedno foto.

Obrázek

ještě pár fotek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek[/img]=1331824642[/img]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"zajímavé,že si nikdo nevšiml,že u Vivid G2 scházely basy,oproti lonskému roku s G1 byla tato prezentace slabší"

Pro mě zajímavá informace. Já si u Šrolla také nevšiml, že hrají menší bedny než loni, ani jsem popravdě netušil, že takový zmenšený model existuje.
Ale při letošním poslechu jsem měl pocit, že je to nějaké lepší než loni, nyní mi to přišlo vyváženější, kompaktnější, spodek na sebe tolik nepoutal pozornost. Přičítal jsem to změně CD transportu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Maretti »

N.A. píše:"zajímavé,že si nikdo nevšiml,že u Vivid G2 scházely basy,oproti lonskému roku s G1 byla tato prezentace slabší"

Pro mě zajímavá informace. Já si u Šrolla také nevšiml, že hrají menší bedny než loni, ani jsem popravdě netušil, že takový zmenšený model existuje.
Ale při letošním poslechu jsem měl pocit, že je to nějaké lepší než loni, nyní mi to přišlo vyváženější, kompaktnější, spodek na sebe tolik nepoutal pozornost. Přičítal jsem to změně CD transportu.
a možná taky tomu, že mohl hrát klidně jiný kus zesilovače než loni, ne ? :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od zappa »

Maretti píše:
N.A. píše:"zajímavé,že si nikdo nevšiml,že u Vivid G2 scházely basy,oproti lonskému roku s G1 byla tato prezentace slabší"

Pro mě zajímavá informace. Já si u Šrolla také nevšiml, že hrají menší bedny než loni, ani jsem popravdě netušil, že takový zmenšený model existuje.
Ale při letošním poslechu jsem měl pocit, že je to nějaké lepší než loni, nyní mi to přišlo vyváženější, kompaktnější, spodek na sebe tolik nepoutal pozornost. Přičítal jsem to změně CD transportu.
a možná taky tomu, že mohl hrát klidně jiný kus zesilovače než loni, ne ? :shh:
Nerozumím,stále stejný zesilovač,pouze cd transport je jiný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od zappa »

zappa píše:
Maretti píše:
N.A. píše:"zajímavé,že si nikdo nevšiml,že u Vivid G2 scházely basy,oproti lonskému roku s G1 byla tato prezentace slabší"

Pro mě zajímavá informace. Já si u Šrolla také nevšiml, že hrají menší bedny než loni, ani jsem popravdě netušil, že takový zmenšený model existuje.
Ale při letošním poslechu jsem měl pocit, že je to nějaké lepší než loni, nyní mi to přišlo vyváženější, kompaktnější, spodek na sebe tolik nepoutal pozornost. Přičítal jsem to změně CD transportu.
a možná taky tomu, že mohl hrát klidně jiný kus zesilovače než loni, ne ? :shh:
Nerozumím,stále stejný zesilovač,pouze cd transport je jiný.
Nebo máš jiné informace?Pokud ano sem s nimi,rád bych se dozvěděl nějaké tajné zajímavosti. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bertram

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od bertram »

Velmi zaujímavé a osobité čítanie o nedeli a dni strávenom na High End Praha. Po rozkliknutí to pokračuje ďaléj.

http://www.nisel.sk/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirek píše:
Všichni se tady bavíme o nevalném zvuku. A co těch 210 V v síti ? Taky minule to bylo stejné. Přístrojům chybělo skoro 15 % energie, tak jak mohli podat špičkový výkon ?! Tady nepomůže ani svěcená voda.:thumbdown:
Někomu to hrálo skvěle i tak.....co se týče napětí, tak jedno foto.

Obrázek
Mirku :thumbup:,
tady je vidět, že někteří měli ošetřeno i napájení aktivními prvky. Při napětí v síťi cca 205 V pasivní filtrace moc nepomůže, u některých přístrojů to může mít i špatný vliv na reprodukci :thumbdown:.
Mark Levinson
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Mám dotaz, co se děje s napětím, když dojde do přístroje na trafo. Myslíte 223V nebo 229V má takový vliv na zvuk ? Kdyby napětí klesalo na 170V i to se děje na starých rozvodech sítě, tak bych řekl YES, hrozba i poškození. U lampy je výhoda, že si takových věcí velice nevšimne. Dokonce se mi stalo, přerušení na síti a zesilovač hrál vesele dál, jako nabitá baterie :lol:, dané lampou.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od fox »

monte píše:Mám dotaz, co se děje s napětím, když dojde do přístroje na trafo. Myslíte 223V nebo 229V má takový vliv na zvuk ? Kdyby napětí klesalo na 170V i to se děje na starých rozvodech sítě, tak bych řekl YES, hrozba i poškození. U lampy je výhoda, že si takových věcí velice nevšimne. Dokonce se mi stalo, přerušení na síti a zesilovač hrál vesele dál, jako nabitá baterie :lol:, dané lampou.
Monte, ty nás ale šulíš . :lol:
Auto sice může jet z kopce bez energie. Ale že by zesilovač nabral setrvačnost ? :-j
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Zapomněl, šlo o vteřinové vypnutí, prostě síť vypne a zapne. Počítač vypnul, žárovky a lampa plus magnetofon hrála dál. Ale o to nejde, jde mi o 6V střídavého a vliv na zvuk. Jak někteří píší, důvod špatného zvuku a proč by mělo k zhoršení zvuku dojít. Tohle mne zajímá, já to nevím, proto se ptám.
bertram

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od bertram »

fox píše:
monte píše:Mám dotaz, co se děje s napětím, když dojde do přístroje na trafo. Myslíte 223V nebo 229V má takový vliv na zvuk ? Kdyby napětí klesalo na 170V i to se děje na starých rozvodech sítě, tak bych řekl YES, hrozba i poškození. U lampy je výhoda, že si takových věcí velice nevšimne. Dokonce se mi stalo, přerušení na síti a zesilovač hrál vesele dál, jako nabitá baterie :lol:, dané lampou.
Monte, ty nás ale šulíš . :lol:
Auto sice může jet z kopce bez energie. Ale že by zesilovač nabral setrvačnost ? :-j
Myslím si ,že rozdiel v napetí 10 V až taký rozdiel vo zvuku nerobí .Skôr ide o skreslenie siete THD a všetko čo napätie po ceste do prístroja
pozbiera.V takom velkom hotely ,ako bola výstava ,by mala byť filtrácia povinná.Trafo si natankuje do seba energiu a tú využíva aj pri krátkodobom
kolísaní napätia.Skreslenie siete však neovplivní.Velmi dobrá ukážka bola s filtráciov ISOTEK ,kde to hralo na bedne KEF.Ten rozdiel by nepočul ,snáď len hluchý.
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Dík za odpověď. Jestli dobře chápu, tak je to pomoc trafu, filtru v přístroji. Druhá věc, proč problém nezvládají samy přístroje, jde tam ještě vlastně o převod na stejnosměrný. Třeba zesilovač za 200000,- by měl být co se týká filtrace na vyšší úrovni.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od fox »

Ono to někdy bylo 20 V i více. Nalij do auta benzín s oktanovým číslem o deset procent nižším. Určitě to poznáš na výkonu. Přinejlepším.
V Praze bych bydlet nechtěl. Špatné napětí škodí hifi. ~x(
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od monte »

Ono se mi tyto věci těžko posuzují, tak velké kolísání jsem nikdy nezaregistroval. JZD Slušovice postavilo velkou trafostanici a vše s tím spojené, jenže výroby, všechno padlo, tak snad dnes běží jen na 30%. V síti mám neustále 228V, jen jednou jsem naměřil 222V a to bylo v sobotu. Nejlepší, od roku 1988 je tady položená optická síť a nikdo ji už nezprovoznil. :thumbdown: Je fakt,ve velkých městech jsou na tom asi bídně.
bertram

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od bertram »

fox píše:Ono to někdy bylo 20 V i více. Nalij do auta benzín s oktanovým číslem o deset procent nižším. Určitě to poznáš na výkonu. Přinejlepším.
V Praze bych bydlet nechtěl. Špatné napětí škodí hifi. ~x(
Ono je to také neadekváne prirovnanie ,ale kolísanie 20 V hore - dole je už naozaj vela.Vela výrobcov tvrdí ,že ich trafá sú predimenzované ,aby
zvládali do určitéj miery kolísanie napätia.Pri prezentácii ISOTEK ,takto napätie nekolísalo.Tam išlo o filtráciu el. napätia.A to bolo naozaj počuť.
Ich regenerátor napätia mal obrovský výkon . V podstate to bol prototip TITAN ,ktorý chcú vyrábať.Má dávať, ako píšu až vyše 7000 W čistého a
neskresleného napätia.Takýto výkon dokáže pri rozumných rozmeroch a váhe ,dodať len regenerátor napätia ,asi na podobnom princípe ,ako to
robí PS AUDIO.Oddelovacie trafo a následné filtre pri tomto výkone by boli asi velmi ťažké a nespratné.S prezentácie som pochopil ,že by to mal
byť regenerátor napätia.Ale neviem isto. Zvukové zlepšenie bolo velmi velké ,oproti, bez TITANU.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: High end Praha 2012

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

bertram píše:Má dávať, ako píšu až vyše 7000 W čistého a neskresleného napätia.
Pre hifistov to bude okrem kúpy prístroja znamenať aj prerábku sieťového prívodu. 7000 W pri 230 V je viac ako 30A keď nepočítam účinnosť.
Odpovědět