Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Různé průzkumy apod.

Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Má výrazný vliv na zvuk
67
61%
Má částečný vliv na zvuk
35
32%
Nemá žádný vliv na zvuk
4
4%
Nevím, nemám to vyzkoušeno
4
4%
 
Celkem hlasů: 110

martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od martinowsky »

taky jsem z toho v lese :crazy:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Měřit na kabelu stejnosměrný odpor je dobré tak akorát v případě, že na konci bude třeba žárovka. My se tady ale bavíme o zcela něčem jiném. Nebo si někdo myslí, že je stejné přenášet střídavý proud tepoucí 50ti Hz k napájení odporového vlákna žárovky i přenášet složitý tok elektronů jako je přenos hudby - široký frekvenční rozsah 20-20.000Hz (případně i výše) s tím, že tam jde najedou obrovské množství frekvencí najednou o různé amplitudě ?
Pro posouzení schopnosti přenášet kabelem akustický signál nestačí zdaleka ani změřit ty tři základní veličiny –odpor, kapacitu a indukčnost. Elektrický proud a třeba voda jsou velmi záhadné a stále ještě do hloubky neprozkoumané záležitosti.

To, jak to je oprtavdu s kabelama není možné příjmout, je nutné k tomu osobně dospět.

Standardní inženýrské studium je v tomto jen omezující záležitost, proto tito lidé nemůžou být tím na kterého se dá odkazovat, není to ta správná autorita. Jediná cesta je vyzkoušet si vše na vlastní uši bez předpojatosti.

Znova nabízím všem kteří nevěří-neslyší předvedení u mě.
Chápu, že je pohodlnější sedět u počítače než někam zajet.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Nebo si někdo myslí, že je stejné přenášet střídavý proud tepoucí 50ti Hz k napájení odporového vlákna žárovky i přenášet složitý tok elektronů jako je přenos hudby - široký frekvenční rozsah 20-20.000Hz (případně i výše) s tím, že tam jde najedou obrovské množství frekvencí najednou o různé amplitudě ?
Ted jsi to uhodil hrebik na hlavicku, presne to si myslim, elektronu je uplne jedno, jestli "nese krehky audio signal", nebo maka v michacce.

Jde jen o elektricky parametry dratu, o nic vic ...

To neni jako ti nasi kluci odborasky s rucickama dozadu =))

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Naneštěstí to je jen Tvůj názor a ti ostatní musí kabely pečlivě vybírat a platit za ně kolikrát i ošklivé částky.


Když jsem se začal zapojovat do internetového audio fóra v roce 2003 ještě na Lopuchu bylo těch co zastávali čistě technický přístup valná většina. Nebylo nás tam moc kteří už tenkrát měli doma vyzkoušeno vícero linkových a repro kabelů a více než počtu nul za desetinou čárkou u změřeného zkreslení dávali přednost pocitům u poslechu.
Většina používala cinch kabel vyrobený z laciného průmyslového coaxiálu (RG 62), nebo některý ze základních modelů od specializovaného výrobce v případě, že dotyčný neuměl vzít do ruky pájku, nebo si je pořídil pro dobrý pocit. V repro kabelech letěly běžné silnější dvoulinky a šlágr byly křížem zapojené skroucené dva vysokofrekvenční coaxiály (RG 213, 214), občas měl někdo opět nějaký levnější kabel od specializovaného výrobce.
Já měl tenkrát linkové i reprokabely od Krauta v součtu přes 25.000,- a k těm linkovým jsem došel po porovnání asi pěti kabelů od V D Hull, Cleraudio a Amber. Síťové kabely a filtrace se ještě téměř vůbec neřešila. Kdyby někdo napsal, že metr síťového kabelu přinesl slyšitelnou změnu asi by ho tam tenkrát rovnou virtuálně upálili. Asi to bylo také tím, že členy fóra tenkrát tvořila většina techniků a polotechniků. Dnes je to už naštěstí jinak, na fórech skladba účastníků odpovídá reálnému zastoupení lidí co se věnují audiu. Také dramaticky přibylo zkušeností a lidí co si zkouší věci na vlastní uši a nebojí se již napsat svůj názor, protože nejsou v drtivé minoritě. Dnes už i dost z techniků mají vyzkoušeno co dokážou dělat kabely i ty síťové.
Já nevím proč ještě dnes jsou lidi, co píší, že neslyší, nevěří ….v případě, že to nejsou začátečníci. Nevím jestli rozlišovací schopnost jejich sestavy je tak nízká, že ty rozdíly smaže, nebo je jejich vnímání reprodukované hudby prostě jiné, nevyhodnocuje tak kriticky dané rozdíly. Možná se jen brání tomu něco pracně zapůjčovat a prohazovat, poslouchat dokola stejné skladby a analyzovat rozdíly. Prostě jim stačí pořídit vybrané přístroje a reprobedny, celé to propojit a jen si užívat hudbu. Myslím, že to je vlastně zdravý přístup. Chtějí přece poslouchat muziku, ne rozdíly mezi kabelama a utrácet za ně částky jako za komponenty. Je to v pořádku, do doby než sednou ke klávesnici a začnou ostatní drtivou většinu ubíjet tím, že opakovaně píší, že oni neslyší rozdíl a nebudou vyhazovat peníze z okna. Stačí to napsat jednou, protože přesvědčovat většinu o jejich bláhovosti kanonádou svých tvrzení nemá smysl. My máme mnohaleté osobní zažité zkušenosti a skrz ně jsme si vybrali ty pro naše sestavy vhodné kabely, a při každé příležitosti porovnávání nějakých kabelů si říkáme jak takový velký rozdíl může někdo neslyšet.
A teď mě napadá, stejné je to třeba se speciálníma nožičkama pod komponenty a repro. CERABALLy jsou u nás nejfrekventovanější. Můžu jako technik začít vyjmenovávat důvody proč to nemůže fungovat, a jak má můj přehrávač LINDEMANN mechaniku zavěšenou na lankách a tedy není důvod aby nějaké podložené nožičky změnily zvuk a proč si je tedy zbytečně půjčovat. A nebo si je můžu půjčit, abych nemusel k tématu jen mlčet, nebo psát, že to podle mě je blbost. Stačí je pak podložit pod přístroje a pustit stejnou nahrávku, nožičky vyndat a pustit znova, případně ještě jednou s. A hned člověk má k vlastnímu teoretickému názoru vlastní zkušenost. Jak jednoduché.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pinot »

davidm535i píše:
Nebo si někdo myslí, že je stejné přenášet střídavý proud tepoucí 50ti Hz k napájení odporového vlákna žárovky i přenášet složitý tok elektronů jako je přenos hudby - široký frekvenční rozsah 20-20.000Hz (případně i výše) s tím, že tam jde najedou obrovské množství frekvencí najednou o různé amplitudě ?
Ted jsi to uhodil hrebik na hlavicku, presne to si myslim, elektronu je uplne jedno, jestli "nese krehky audio signal", nebo maka v michacce.

Jde jen o elektricky parametry dratu, o nic vic ...

To neni jako ti nasi kluci odborasky s rucickama dozadu =))

D.
Naprosto s Tebou souhlasím. Jde "jen" o elektrický parametry drátu. Akorát , že to není jen RLC.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
monte

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od monte »

Kabely věčný problém. V roce 1995 jsem koupil první kvalitní kabely a rozdíl mezi červenobílou dvojlinkou byl obrovský. Taky jsem měl před sedmnácti roky určitě daleko lepší sluch, než dnes. Když někdo přišel, tak hleděl na kabely jako puška :lol: . Poslední dva roky jsem koupil zas něco nového a opět slyšitelné zlepšení, jen na repro používám kabely z roku 1995 a jsem neustále spokojen. Osobně si z kabelu nedělám těžkou hlavu a jak běhají elektrony mne nezajímá vůbec. Ten kdo neslyší vůbec žádný rozdíl, v dobrém (není urážka) bych doporučil spíš zajít na ušní. Ono rozdíly v kabelech jsou a dost velké. Mám jen někdy názor, že kabel za 600,- třeba Belkin silver není zas tak špatný a hraje velmi dobře.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od martinowsky »

Připomíná mi to jednu debatu s kamarádem.Který není žádný hifi začátečník. Kdysi mi říkal jak se baví s kolegou hifistou a pracovně elektrikářem (nějakou kapacitou ne že jen zapojuje baráky) který mu popisoval drahé kabely které používá v profesi a z čehoho a jak jsou udělané a pak mu říká a proto to je tak a tak a proto kabely k hifi nemůžou jít slyšet. Pak se odmlčel a povídá "a přitom to kur.. slyšet jde a mám to doma vyzkoušené."

Tak si pamatuju jak jsem se u toho pobavili a kolega říkal že už měl strach že dal za kabely vatu a ten ho teď utře že to nejde slyšet. A na konci debaty mu spadl kámen ze srdce.

Tak to jen tak mimochodem jeden přímo ze života. :-j pa kluci a nechte už kabely kabelama a dejte si něco dobrého. Třeba Ostravar dvanáctku!
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Krásně to napsal N.A.,
Pavle díky, už druhý příspěvek v tomto vlákně, který mi mluví z duše. Chce se mi zatleskat :clap:
Mark Levinson
bertram

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od bertram »

Tiež sa musím pripojiť k poslednému príspevku NA ,ktorý je velmi dobrý a hodne skúsenosťami, ktoré tam opisuje som prešiel. Tiež som začínal
rôznymi dvojlinkami ,keď som si postavil prvú stavebnicu reproduktorov Visaton v roku 1996 až po dnes.Ako čas plynul ,zostávalo viac peňazí aj
na svoje koníčky o od stavebníc som prešiel k firemným vyrobkom ,dvojlinky som vymenil za značkovú kabeláž a vždy keď môžem a mám na to,
po čase ,zase niečo vyskúšam a ak to prinesie zmenu k lepšiemu ,tak si to zadovážim.Nezostal som stáť na mieste s tým ,že už nie je čo vylepšovať
a už nie je čo nové objavovať.Ak by som zostal stáť na mieste ,už to nie je koníček a hobby ,ale stereotyp ,ktorý ťa časom zabetónuje a už nie si
schopný akceptovať zmeny ,ktoré ťa napredujú.Proste ,tak to je dobre a už lepšie to nebude a je to len zbytočne premárnený čas a peniaze .Ale
koníček je o tom ,že nás to stále baví a baví ,to znamená ,že objavujeme a napredujeme.Ak by sme neobjavovali ,tak by sme asi do teraz behali
po zemi s kyjakom na pleci a občas tresli niekoho po hlave ,preto, že by nás to tak bavilo a lepšie to už nemôže byť. :silent: :wave:
Uživatelský avatar
2097petr
Příspěvky: 12
Registrován: 25 úno 2012 11:04

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od 2097petr »

Docela jsem se bál že to nebude korektní
ale fakt je to super když oba názory spolu bez urážek mluví.
všem přeju dobrý poslech a radost z něho o tom to je ,
odkaz na http://www.cable4you.eu/documents/AMP%2 ... abelu).pdf
kde je v sekci Obecná zjištění monokrystal resp. bezkrystalycké uspořádání na 1 místě .

Kdo si nekoupí "super! kabel bude slyšet levněji a přeju mu stejnou radost z hudby jako nám postiženým.

Petr 2097

PS. musím pochválit pajuna že tomu dal volný průběh a hodnotí to dle výsledků .
na napájecích kabelech není co číst .Uvítal bych anketu jak ty kabely obecně vybrat.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od zappa »

NA.Je to přesně jak říkáš. :thumbup: Rozdíl v repro kabelech je značný.Proč jinak bychom slyšeli velké rozdíly mezi referenčním kabelem od Nordostu Vallhalou a Kimber KS3035?V mé sestavě byl rozdíl ukrutný,k mému překvapení hrál pro mé uši Nordost nereferenčně,ze zvuku se ztratila radost a emoce,vyběhlo více detailů na úkor vyváženosti,zvuk byl suchý,sám majitel prohlásil ten kabel zní moc tvrdě.Na jiné aparatůře může být výsledek jiný,on asi je,protože místní znalci o něm tvrdí,že jim pasuje do sestavy nejlépe.Takže vidíte o rozdílnosti zvuku v kabelech můžeme vést dlouhé diskuze,ale diskutovat o tom zda vůbec má repro kabel vliv na zvuk je naprostá zbytečnost!!!!!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odar

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Odar »

zappa píše:Proč jinak bychom slyšeli velké rozdíly mezi referenčním kabelem od Nordostu Vallhalou a Kimber KS3035? . . .k mému překvapení hrál pro mé uši Nordost nereferenčně
Otazka je, ako je definovane "referencne". Co MUSI splnat kabel, aby mohol mat na sebe napis "Reference"?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od zappa »

Odar píše:
zappa píše:Proč jinak bychom slyšeli velké rozdíly mezi referenčním kabelem od Nordostu Vallhalou a Kimber KS3035? . . .k mému překvapení hrál pro mé uši Nordost nereferenčně
Otazka je, ako je definovane "referencne". Co MUSI splnat kabel, aby mohol mat na sebe napis "Reference"?
To je pravda.Pro mne osobně je referenčním kabelem Kimber KS3035,pro někoho jiného je Nordost Vallhala,a pro někoho obyčejný repro kabel z metráže. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze objektivne se da urcit pouze reference pri posouzeni v ramci jedne znacky, napr. Nordost Vallhala v ramci Nordost.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odar

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Odar »

pajuna --> A co to ta referencia je? Najvyssia rada v ramci znacky? Alebo kabel, ktory hra najvernejsie? Alebo najviac skresluje? Vytahuje basy? Vysky? Hra s najvacsou dynamikou? Navyse, co z nejakeho kabla s oznacenim "Reference", ked na kazdej zostave bude hrat zas inak.

Iny pohlad na vec: Co je referencia? Gibson? Fender? Podla mna ani jedno. Ani jeden zvuk nie je viac gitarovy a menej gitarovy. Navyse - sami umelci na koncertoch hravaju urcite pesnicky na jednej gitare, dalsie na inej (a takto ich vymenia pocas koncertu niekolko). Ano - menit piano pocas vystupenia je problem - to uznavam. Ale ktore piano je na svete to prave "referencne"?

Podla mna cele to slovicko "Reference" je totalna hovadina. Viem si predstavit jedine celu referencnu zostavu, ked potiahnes na husliach urcity tom, ten potom prehras na tej zostave a nebudes pocut rozdiel. Inak je to cele len marketing.

Sorry za OT.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Me osobne je reference uplne ukradena. Je me to jedno a ani po tom patrat nebudu.
Kazda znacka si ji muze ale nejak podle jejiho meritka stanovit, to je jeji vec. Tezko by se ale stanovovala mezi jednotlivymi. Take se bude projevovat na ruznych sestavach ruzne.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od bigjoe »

To Odar.
Moc teorizuješ. Poslouchej muziku přes různé kabely a až se jednoho krásného dne posereš, tak to bude ten REFERENČNÍ.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od zappa »

Bigjoe.Vím o čem mluvíš,je to skvělý zážitek,když slyšíš milovanou hudbu mnohonásobně lépe než přes jiný kabel. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od fox »

bigjoe píše:To Odar.
Moc teorizuješ. Poslouchej muziku přes různé kabely a až se jednoho krásného dne posereš, tak to bude ten REFERENČNÍ.
Utřeš zadek a můžeš začít nanovo. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odar

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Odar »

Možno teoretizujem, len ma zaujala formulácia "nehral referenčne ". Len som sa nedozvedel, čo tým básnik myslel. Keby napísal "mrvilo to basy " mal by som akú takú predstavu čo sa dialo. Takto sa to dá preložiť asi ako "nehral tak, aby som ho odporučil ". Akurát, nie je jasné, že prečo. A pevne dúfam, že svoj referenčný kábel nikdy nenájdem. Moc by to smrdelo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od martinowsky »

=)) Bikjoe takhle jsem se dlouho nezasmál, makám doma naštvaný že mi začal téct radíátor že to topenář ojebal jak to šlo. A tak mi ta tvoje hláška perfektně zvedla náladu. :thumbup: :D
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mirek »

NA to napsal opravdu velmi dobře a výstižně, k tomu není co říct :thumbup:
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Pro ty, co neco vladnou cizi reci:

http://www.klamadu.de/versch/seitekabelhoermal.htm

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Vliv reproduktorového kabelu na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Rekapitulace:

Ano - 65 hlasů (93%)
Ne - 2 hlasy (3%)


Naposledy oživil Mark Levinson v 06 črc 2013 19:30
Mark Levinson
Odpovědět