Mecca - highend studio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od F2014 »

Ad Streacom
Stavěl jsme audio PC z toho Streacomu na obrázku a potom z HDPLEXu. Musím říct, že HDPLEX je na mnohem vyšší úrovni zpracování.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od blesk666 »

F2014:
-DP Plex ma v striebornej strieborny len celny panel,
-HD Plex nema schovane skrutky
-Strecom ma celohlinikove vaetky plechy s rovnakym povrchom na celej krabici prevedenie zafrezovane drazky ze to do seba zapada ako vidis na fotke.
Mne sa to pozdava proste viac ako HD Plex.
HD plex ma asi lepsie riesenie chladenia s viac heat pipes
IMG_9106.jpeg
IMG_9112.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od F2014 »

Pravda je, že HDPlex nedělá stříbrné těla skříně, jen čelní panel. Ty přiznané skrutky slouží pro připevnění kovových madel, které někdo považuje za užitečné anebo pěkné (já ne :smile: ). Počet chladících pipe je na obrázku vidět a HDPLEX opravdu zvládne uchladit silnější procesor. Ale k tomu ostatnímu to prostě potřebuješ mít v ruce a vidět to v reálu. Streacom FC5 jsem měl v černé matné a na údržbu to nebylo nic moc. Tím neříkám, že Streacom je špatný, jen že v přímém srovnání se mi HDPLEX zdál být mnohem lepší.

Edit: Možná jen upozorním na pro někoho důležitý rozdíl -Streacom má ve výbavě infra čidlo a díru pro něj v čelním panelu, HDPLEX ne.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od koudelka »

Poslech vinylu ve studiu Mecca, na těchto bednách, to byl opravdu překvapivý zážitek :thumbup:
FullSizeRender 3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od PGH »

Co to je za bedny a gramofon?
Uživatelský avatar
Tom_TA
Příspěvky: 10
Registrován: 06 led 2021 17:47
Bydliště: Ostrava

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Tom_TA »

Gramofon tipuju správně na Brinkmann Bardo? :angel:
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

PGH píše: 28 úno 2024 09:40 Co to je za bedny a gramofon?
https://www.diyaudio.com/community/thre ... st-7609516
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Ramones »

Hezké bedny na KOLEČKÁCH :thumbup:

...a hrálo to i bez speciálních podložek, že? Aspoň vidíte, co se mnohdy řeší za zbytečnosti (tzv. cypoviny) :mrgreen:
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od PGH »

Janik píše: 28 úno 2024 10:11
PGH píše: 28 úno 2024 09:40 Co to je za bedny a gramofon?
https://www.diyaudio.com/community/thre ... st-7609516
Takže zase něco dělané doma. Nejsem toho příznivcem ale to je každého věc.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

PGH píše: 28 úno 2024 12:17
Janik píše: 28 úno 2024 10:11
PGH píše: 28 úno 2024 09:40 Co to je za bedny a gramofon?
https://www.diyaudio.com/community/thre ... st-7609516
Takže zase něco dělané doma. Nejsem toho příznivcem ale to je každého věc.
lebo si nic dobre nepocul to je cele. ak budes tak potom mozno zmenis nazor. je to tak so vsetkym... zabrdnem trocha OT ale mnoho ludi malo predsudky voci PA menicom a hla uz to zacali aplikovat lebo zistili, ze ta tzv. priamociarost, dynamickost, rychlost atd.. je ziadana.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od blesk666 »

PA menice su urcite v mnohom fajn. Maju vsak aj svoje specifika ako napr vyssie Fs (rezonancna frekvencia) ako bezne “hifi” basaky. Tie open baffle bedne u Zappu nemaju s PA menicmi vsak nic spolocne. Asi si len regaoval na “DYI”.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

blesk666 píše: 28 úno 2024 13:58 PA menice su urcite v mnohom fajn. Maju vsak aj svoje specifika ako napr vyssie Fs (rezonancna frekvencia) ako bezne “hifi” basaky. Tie open baffle bedne u Zappu nemaju s PA menicmi vsak nic spolocne. Asi si len regaoval na “DYI”.
Maju svoje ale samozrejme zalezi od implementacie a mnoho dalsieho. PA menice som pouzil iba ako priklad nepoznaneho resp. nieco co v hifi nie je "nosene". zapove menice/repro su diy a vysledok podla vsetkeho velmi zaujimavy. inak toto je dost legendarny moment nas zappa ma diy repro asi prvykrat v zivote a zrejme prvykrat pocuva gramofonove lp na takejtu urovni u seba doma :lol: .
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od PGH »

Janik píše: 28 úno 2024 13:45
PGH píše: 28 úno 2024 12:17
Takže zase něco dělané doma. Nejsem toho příznivcem ale to je každého věc.
lebo si nic dobre nepocul to je cele. ak budes tak potom mozno zmenis nazor. je to tak so vsetkym... zabrdnem trocha OT ale mnoho ludi malo predsudky voci PA menicom a hla uz to zacali aplikovat lebo zistili, ze ta tzv. priamociarost, dynamickost, rychlost atd.. je ziadana.
Nemusíš mě věřit ale slyšel jsem toho už opravdu hodně a nikdy to nehrálo tak dobře jak bedna od renomované světové firmy.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od blesk666 »

z ineho sudka. S Horning ste skoncili (skor nez ste v podstate zacali)? Boli ste na ich stranke ako distributor a uz tam nie ste.Ani nic o tom v poslednej dobe tu nezaznieva.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Ramones »

Jednim ze zakladnich znaku hifisty je preletavost mezi pristroji a znackami... Jinak by to byl pouze spokojeny posluchac 😁
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Horning už nejsou k slyšení, a spolupráce je momentálně panem Horning prozatím ukončena. Uvidíme v budoucnosti. Mně se moc líbily, kdyby mi někdo řekl, které si mám vybrat tak bych měl velmi těžké rozhodování. Kdo uslyšel tyto butique repro tak odcházel s vyjímečnými pocity. Nicméně Koudelka se trochu spletl kam napsal ten příspěvek. Toto je zatím můj soukromý kousek, takže měl patřit spíše do mého vlákna Zappadaddy, ale děkuji, že se ozval a chtěl zřejmě pomoct novému studiu. :thumbup:
Nicméně, když už se tu bavíme o těchto unikátních repro tak mne zaujalo, že pan Sroll, který je jinak velmi skeptický a kritický ke konkurenčním výrobkům, se vyjádřil takto: Hm, taky hodně zajímavá sestava. A velká. Tam ty basy budou i při větší citlivosti. Jsou tam i dobré vynalezecké nápady. Já přidám, jde o repro bez pasivní vyhýbky, to je řešeno aktivní vyhýbkou. Všechny měniče jsou ElektroMagnety a jsou napájené 12v. I Elftone se o konstrukci vyjádřil velice pochvalně. Jak to hraje? Úplně jinak než cokoliv jsem slyšel, řekl bych, že mají to pěkné co se mi líbilo na Tannoy Westminster, ale vše na výrazně vyšší úrovni, řekl bych, že i tembr na středech mají lepší a výšky jsou naprosto luxusní, to je opravdu třeba slyšet. Mají obrovský zvuk na který jsem si odvykl, Horning hrály tak, že si slyšel kde přesně hráč stojí, naprosto ultra . EP reprosoustavy hrají zatím vše co se do nich pustilo, klasický rock hrál zcela bravurně, kolega nevěřil svým uším jak hrály např Supertamp, který obvykle hrají hodně ostře. Zachovávají autentickou atmosféru, dokonalé. Zvuk velice hutný, bas velký a přirozený, konturovaný jinak než je na moderních komerčních konstrukcích. Zatím jsme slyšeli jen pár vzorků tak nevíme jak universální budou. Starší Pink Faun je prodán, nový příjde v pátek. Na ten se moc těšíme. Konečně to zase bude hrát. :cool: Stále čekáme na Clarisys Studio Plus, které nás finančně velmi vyčerpali, doufáme, že to bude stát za to. Objednali jsem Ediscreation LPS na 2x12v a 1x5v. Také jsme objednali nově zastupující Pachanko streamer Mini SE. Repro EP nejsou na prodej tak nepatří do vlákna Mecca HS.
1771a9_7da1d604aa4b485a964c9bad4fe5e6ed_mv2.jpeg
č.1b.jpg
č 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Máme super zprávu kdo má zájem o prezentaci naších produktů na Víkend otevřených dveří/ Audiohappening 4 až 6,dubna. bude se tu totiž konat test Helene vs Kassandra vs Lampizator Pacific. To o čem jsem snil, se stává skutečností, pro mne neskutečné. Budeme si moc na vlastní uši ověřit co psali na Whatsbestforum o testu kde Kassandra odešla poražena 3 ku 1. Uvidíme jaký bude výsledek u nás v naší začouzené kotlině. :smile: Dále tu budou ribbonové Clarisys Studio Plus od kterých máme velké očekávání, a předzesilovač Aries Cerat Incito S. , nový streamer 2.16 ULTRA, hnaný Ediscreation LPS a streamer Mini SE od Pachanka. Pokud bude čas můžeme zahrát i mé soukromé butik repro od EP. Doufáme, že se zboží někde nezasekne na celnicích nebo tak. Budeme aktualizovat těsně před akcí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od aretax »

PGH píše: 28 úno 2024 15:38
Janik píše: 28 úno 2024 13:45
PGH píše: 28 úno 2024 12:17

Takže zase něco dělané doma. Nejsem toho příznivcem ale to je každého věc.
lebo si nic dobre nepocul to je cele. ak budes tak potom mozno zmenis nazor. je to tak so vsetkym... zabrdnem trocha OT ale mnoho ludi malo predsudky voci PA menicom a hla uz to zacali aplikovat lebo zistili, ze ta tzv. priamociarost, dynamickost, rychlost atd.. je ziadana.
Nemusíš mě věřit ale slyšel jsem toho už opravdu hodně a nikdy to nehrálo tak dobře jak bedna od renomované světové firmy.
Asi si nepočul dobré DIY bedne. Ja som svoje porovnával doma s viacerými renomovanými bedňami s cenou rádovo 25 - 30 tis. € (Dynaudio Temptation, B&W 800 D3, Sonus Faber Lilium...) a vždy vyšli zvukovo pre mňa víťazne moje Troels Illuminator. A nie je to iba môj názor, ale súhlasili s ním aj ľudia, čo ich boli u mňa predvádzať. Dobré DIY bedne by mali hrať lepšie, ako komerčné výrobky, pretože majiteľ si ich dokáže naladiť presne na jeho podmienky a môže pri ich výstavbe použiť tie najkvalitnejšie súčiastky a materiály, pretože ho prakticky nelimitujú náklady ohľadom na zisk. To isté platí aj pri DIY zosilňovačoch, gramofónoch, kábloch a pod. Nie je DIY ako DIY. Mnohé značkové výrobky sa vyvinuli z pôvodných DIY, napr. káble AAI a pod. Momentálne mám doma jeden DIY kábel, ktorý zvukovo prekonal násobne drahšie káble, aj AAI Maestosso II, Valhalla II, Audioquest Fire.
Ak potrebuješ dôkaz, si ku mne pozvaný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Mecca - Highend studio pyšně oznamuje , že získalo oficiální zastoupení pro Pachanko Labs pro Českou a Slovenskou republiku. První streamer Mini SE je na cestě. 5. až 7. dubna se koná Den otevřených dveří. Zájemci mohou přijít do studia poslechnout a prohlédnout si komponenty, které nabízíme. Velkou atrakcí bbude test převodníků od Aries Cerat a Lampizátor Pacific, a prezentace druhého nejvyššího modelu Clarisys, která se zabývá páskovými reprosoustavami tzv. ribbon obsahující neodymiumové magnety, dále streamer slavný Pink Faun 2.16 ULTRA, který konkuruje Taiko Extreme o místo na výsluní a právě streamer od Pachanka Mini SE.
pachanko_labs_constellation_masterpiece_review_matej_isak_mono_and_stereo_2021_2022_2023_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Dieter Burmester »

To vypadá, že co se týče zdroje, neponechali nic náhodě :thumbup:
Dieter Burmester
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 28 úno 2024 23:56 Horning už nejsou k slyšení, a spolupráce je momentálně panem Horning prozatím ukončena. Uvidíme v budoucnosti. Mně se moc líbily, kdyby mi někdo řekl, které si mám vybrat tak bych měl velmi těžké rozhodování. Kdo uslyšel tyto butique repro tak odcházel s vyjímečnými pocity. Nicméně Koudelka se trochu spletl kam napsal ten příspěvek. Toto je zatím můj soukromý kousek, takže měl patřit spíše do mého vlákna Zappadaddy, ale děkuji, že se ozval a chtěl zřejmě pomoct novému studiu. :thumbup:
Skoda, na tie Horningy som bol skutocne zvedavy. Zopar ludi ich poculo a boli na ne dost rozne nazory, ale vela z toho mohlo byt tym, ze to uz bola relativne zasadne upravena verzia a medzi casom uz doslo k dalsiemu posunu a upravam v konstrukcii. Nevadi, snad sa to niekedy este podari.

Cize az tomu dobre rozumiem - tvoja ponuka repro bude momentalne len Clarysis. A na tie som tiez velmi zvedavy, lebo velke planary su moja srdcovka.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Fidji99 »

koudelka píše: 28 úno 2024 09:35 Poslech vinylu ve studiu Mecca, na těchto bednách, to byl opravdu překvapivý zážitek :thumbup:
FullSizeRender 3.jpg
Ak tomu dobre rozumiem - su to open-baffle bedne. Skus sa poradit z konstrukterom, alebo mozno aj na internete nieco najdes, co sa tyka optimalnej akustiky.

Myslim, ze to co mas na fotke [tie hrube zavesy na prednej sten] tomu viac ublizuju ako pomahaju, pre dipoly to je vseobecne povazovane za nevhodne riesenie a skoda zahadzovat potencial bedni.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

AUDIOHAPPENING 2024

Přátelé highendu, zveme vás na akci Audiohappening 2024, které se jako nové studio přihlásilo mezi další již povětšinou známe a rozjeté studia, které budou prezentovat své produkty ve svých vymazlených poslechovkách.
Určitě nebudeme a ani nechceme konkurovat v množství nabízené elektroniky, ale určitě můžeme konkurovat v prezentaci těch nejzajimavějších a velice kvalitních produktů v současném highendu. Značky jako jsou Clarisys, Pink Faun, Aries Cerat či Lampizátor ve světě "vysokého konce" jsou velice repslektované a hlavně si získávají srdce milovníků hudby - jejich uživatelů.
A proto jsme potěšení, že vám můžeme zprostředkovat zcela poprvé právě v tento den. Doufáme, že naše studio podpoříte, abychom vám mohli v budoucnu přivážet další zajímavé značky, které nemájí žádný komerční potenciál/No commercial potential by Frank Zappa :thumbup:

Program ve zkratce:
Premiéra všech uvedených v České republice - ribbonové reprosoustavy Clarisys audio/Studio Plus, Velký test Aries Cerat DAC Helene(35kg) vs Kassandra REF II(60kg monstrum) vs Lampizator Pacific,předzesilovač Aries Cerat Incito S, streamer Pink Faun 2.16 Ultra, elektronkové monobloky Emirate SE-833, kabely a reprosoustavy(open buffle)EP audio a streamer Pachanko Mini SE.

Otevřeno:

Pátek od 10am do 22pm
Sobota od 10am do 22pm
Neděle od 10am do 18pm

Pizzerie bude otevřena v limitovaném režimu dle zájmu. Individuální rezervace pouze mimo Audiohappening. Rezervovat se k návštěvě tudíž není nutné. Poslechová místnost je v prvním patře. Pro další info tel. 732576216
images (3).jpg
IMG_0167.jpg
Clarisys_Audio_Studio (1).jpg
1771a9_7da1d604aa4b485a964c9bad4fe5e6ed_mv2.jpeg
20240225_160237.jpg
20240308_150520 (1).jpg
20240116_211957.jpg
cassandra 2 sig_636545546658113197.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

zappa píše: 21 bře 2024 20:24 AUDIOHAPPENING 2024

Přátelé highendu, zveme vás na akci Audiohappening 2024, které se jako nové studio přihlásilo mezi další již povětšinou známe a rozjeté studia, které budou prezentovat své produkty ve svých vymazlených poslechovkách.
Určitě nebudeme a ani nechceme konkurovat v množství nabízené elektroniky, ale určitě můžeme konkurovat v prezentaci těch nejzajimavějších a velice kvalitních produktů v současném highendu. Značky jako jsou Clarisys, Pink Faun, Aries Cerat či Lampizátor ve světě "vysokého konce" jsou velice repslektované a hlavně si získávají srdce milovníků hudby - jejich uživatelů.
A proto jsme potěšení, že vám můžeme zprostředkovat zcela poprvé právě v tento den. Doufáme, že naše studio podpoříte, abychom vám mohli v budoucnu přivážet další zajímavé značky, které nemájí žádný komerční potenciál/No commercial potential by Frank Zappa :thumbup:

Program ve zkratce:
Premiéra všech uvedených v České republice - ribbonové reprosoustavy Clarisys audio/Studio Plus, Velký test Aries Cerat DAC Helene(35kg) vs Kassandra REF II(60kg monstrum) vs Lampizator Pacific,předzesilovač Aries Cerat Incito S, streamer Pink Faun 2.16 Ultra, elektronkové monobloky Emirate SE-833, kabely a reprosoustavy(open buffle)EP audio a streamer Pachanko Mini SE.

Otevřeno:

Pátek od 10am do 22pm
Sobota od 10am do 22pm
Neděle od 10am do 18pm

Pizzerie bude otevřena v limitovaném režimu dle zájmu. Individuální rezervace pouze mimo Audiohappening. Rezervovat se k návštěvě tudíž není nutné. Poslechová místnost je v prvním patře. Pro další info tel. 732576216
Upraveno (vloudily se do původního příspěvku chybičk):
Přátelé highendu, zveme vás na akci Audiohappening 2024,na které se naše nové studio Mecca - Highend Studio přihlásilo mezi další již povětšinou známá a rozjetá studia, které budou prezentovat své produkty ve svých vymazlených poslechovkách.
Určitě nebudeme a ani nechceme konkurovat v množství nabízené elektroniky, ale určitě můžeme konkurovat v prezentaci těch nejzajimavějších a velice kvalitních produktů v současném highendu. Značky jako jsou Clarisys, Pink Faun, Aries Cerat či Lampizátor ve světě "vysokého konce" jsou velice respektované a hlavně si získávají srdce milovníků hudby, jejich uživatelů.
A proto jsme potěšeni, že vám můžeme zprostředkovat tuto akci zcela poprvé, právě v tento den. Doufáme, že naše studio podpoříte, abychom vám mohli v budoucnu přivážet další zajímavé značky, které nemájí žádný komerční potenciál/No commercial potential by Frank Zappa :thumbup:

Program ve zkratce:
Premiéra se týká všech uvedených značek v České republice : ribbonové reprosoustavy Clarisys audio/Studio Plus, Velký test Aries Cerat DAC Helene (35kg) vs. Kassandra REF II (60kg monstrum) vs. Lampizator Pacific, předzesilovač Aries Cerat Incito S, streamer Pink Faun 2.16 Ultra, elektronkové monobloky Emirate SE-833, kabely a reprosoustavy (open buffle) od EP audio a streamer Pachanko Mini SE.

Otevřeno:

Pátek od 10am do 22pm
Sobota od 10am do 22pm
Neděle od 10am do 18pm
Pizzerie bude otevřena v limitovaném režimu dle zájmu. Individuální rezervace pouze mimo Audiohappening. Rezervovat se k návštěvě tudíž není nutné. Poslechová místnost je v prvním patře. Pro další info tel. 732 576 216
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Dnes jedeme do Dánska, abychom zajistili, že v případě, že nedorazí včas Clarisys,abychom tu měly jiné zajímavé reprosoustavy. Těmi budou Horning Agalme a Euphrodite.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

Ak sa mi podari velmi rad by som dosiel do Meccy pocas audiohappening.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 27 bře 2024 10:17 Ak sa mi podari velmi rad by som dosiel do Meccy pocas audiohappening.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Fidji99 »

Janik píše: 27 bře 2024 10:17 Ak sa mi podari velmi rad by som dosiel do Meccy pocas audiohappening.
Ja sa tiez za Zappom chystam - ale ja by som isiel par tyzdnov neskor - mozme sa dohodnut a ist jednym autom. Ja si chcem tie Clarisycy vypocut v klude. lebo mam realny zaujem
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Fidji. Jěště je šance, že tu budou rozehrané Auditorium, to ale negarantuji.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

Fidji budem v Litomysli cez vikend tak preto (mam tam svokru). Ale ciastocne aj pred vikendom a po vikende kedze mi budu robit tu elektrinu v celom dome.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Fidji99 »

zappa píše: 27 bře 2024 11:31 Fidji. Jěště je šance, že tu budou rozehrané Auditorium, to ale negarantuji.
Mne ide hlavne o ten klud a o to aby som si mohol pustit svoje referencne skladby, ktore dobre poznam.

Nejake softjazzove knoukani o kvalite repro moc nepovie.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Fidji99 píše: 27 bře 2024 14:39
zappa píše: 27 bře 2024 11:31 Fidji. Jěště je šance, že tu budou rozehrané Auditorium, to ale negarantuji.
Mne ide hlavne o ten klud a o to aby som si mohol pustit svoje referencne skladby, ktore dobre poznam.

Nejake softjazzove knoukani o kvalite repro moc nepovie.
Jo, to chápu. Bude lepší udělat individuální session.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

V Hifi-Voice je zveřejněna pozvánka. Ted už to musíme dotáhnout do konce, není jiné možnosti. :smile:
https://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme- ... ening-2024
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Janik »

Janik píše: 27 bře 2024 13:00 Fidji budem v Litomysli cez vikend tak preto (mam tam svokru). Ale ciastocne aj pred vikendom a po vikende kedze mi budu robit tu elektrinu v celom dome.
Nakoniec tu rekonštrukciu posunuli o týždeň takže budem v Litomysli od 10.4 do 15.4. Fidji ak by si došiel môžeme ísť spolu k Michalovi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od Vienna »

Clarisys modely budou nejspíš dobré, další v řadě schopných reprosoustav. Ale tohle je dost vybočením z řady, to bych fakt chtěl někdy slyšet...

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Dostalo se ke mně, že budou též vyrábět verz Mini, jméno nového modelu jěště nevím, ale budou menší než Minuet, a budou cíleny do malých poslechových místností.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od pajuna »

Good luck👍
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

pajuna píše: 31 bře 2024 17:06Good luck👍
Doufám, že se někdy stavíš, už jsem tě neviděl roky. A díky
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mecca - highend studio

Příspěvek od zappa »

Tak jsme včera dorazili z Danska s dvěma páry nejvyšších modelů Agalme a Euphrodite. Právě poslouchám Euphrodite a aniž by byly rozehrané, šokujou mne svým dospělým přednesem, plný a detailní muzikální zvuk, a hlavně vyrovnaný ve všech spektrech, opravdu si je užívám. A co až budou zcela rozehrané, jak hodně se to jěště může zlepšit? Doporučuji poslech. Ozvučí i velkou i menší místnost. Za mne velké překvapení.
Agalme jsou to OO1, tedy první z nejnovější serie Agalme s novými basáky. Majitel mi ukazoval rozdíl mezi původními Beyma a těmito co je nahradily, těžší tak 3X. Už se nedivím, že místo 12ti basáku na repro je jich nyní použitto jen 6. Euphrodite používají všechy stejné měniče jako Agalme, jen mají menší obsah, a pouze 4 kusy basáků. Jejich vysoká citlivost je vhodná i k elektronkovým zesilovačům. Zahořujeme https://www.youtube.com/watch?v=ww70T1h ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět