posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Diskuze o reprosoustavách.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zírám, do jakéže role se zde Fidji99 obsadil, navíc popisuje problém který neexistuje. Jen tak v jeho a podobně nastavené mysli.
Já jen reaguji na Aretaxovo řešení co si postavit a s Kocourovýma bednama to nemá souvislost.
K těm jsem se vyjádřil v mém prvním příspěvku tohoto vlákna.

Za mě technicky celkově super pojatý projekt, a libí se mi ta basová uzavřená skříň.
Má to přímo ukázkové výsledky měření. To by mohlo i pro ucho hrát.“


Proč jsi Fidji toto tenkrát nekomentoval?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Fidji99 »

NA-Noble Audio píše: 19 úno 2024 11:53 Zírám, do jakéže role se zde Fidji99 obsadil, navíc popisuje problém který neexistuje. Jen tak v jeho a podobně nastavené mysli.
Já jen reaguji na Aretaxovo řešení co si postavit a s Kocourovýma bednama to nemá souvislost.
K těm jsem se vyjádřil v mém prvním příspěvku tohoto vlákna.

Za mě technicky celkově super pojatý projekt, a libí se mi ta basová uzavřená skříň.
Má to přímo ukázkové výsledky měření. To by mohlo i pro ucho hrát.“


Proč jsi Fidji toto tenkrát nekomentoval?
Nerozumies, nevadi. Kazdy mame ine silne stranky a slabiny.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jako vždy máš pravdu. Kocour je konkurence a dokonce moje největší. A proto jsem mu veřejně kladně ohodnotil jeho dílo, a on byl první, kdo viděl návrhy mých nových beden.
Nevidíš do zákulisí a děláš si falešné domněnky. Osobně Kocoura vnímám jako kolegu, ne nějakého soupeře.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

Já jen reaguji na Aretaxovo řešení co si postavit a s Kocourovýma bednama to nemá souvislost.


Neviem o tom, že by som sa práve Teba pýtal, čo postaviť. Odpoveď totiž viem dopredu. Vždy je najlepšie to, čo navrhneš Ty. Troels na Teba nemá...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od zappa »

škoda, že se to zvrhlo do něčejo jiného než je úvodní téma, ach jo :thumbdown:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Omlouvám se všem, kteří mají pocit, že mé příspěvky v tomto vlákně překážejí a nebo je nějak osobně iritují. Rozumím vám, mě občas něco také irituje a ne vždy to dokážu přejít bez reakce, jsme jen lidi.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Uz pracuji na novem projektu, tentokrat 32W ale verze T11 s penovym zavesem, jako stred 18M revelator tez s penovym zavesem, a Satori Be vyskac ve zvukovodu. Repra jsou uz doma, Kanny brzy zacne pracovat na ozvucnicich, tentokrat delena ozvucnice, zde jsem chtel relativne snadnou vyrobitelnost bez nutnosti CNC. Na tu penu jsem moc zvedavy, dost si od toho slibuji.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od elfton »

NA-Noble Audio píše: 18 úno 2024 11:23 Tak za mě je ta kombinace Scan Speak Elliptikor hedvábná kalota 1 + 3 palce naprosto nezajímavá, protože cena na pár beden těchto čtyř kusů měničů stojí 174.000,- Od Bliesma stejný set hedvádných kalot vyjde 6x méně a nedá se říct, že by byl parametrově horší, a nevěřím, že ani zvukově. Basák se dá u Elliptikorů navázat kolem 400Hz, což je trochu níže než s Bliesmou, ale jen tak o 100Hz, což pro nětšinu basáků nebude problém. Bliesma zase umožňuje krásně blízké umístění středů kalot, o 60mm blíže oproti Elliptikorům, což při dělení kolem 4kHz není zanedbatelné. I když se u Bliesmy sáhne po top materiálech membrán, což je berilium u střeďáku a diamantu u výškáče, tak je rozpočet na měniče stéle nižší a to o nezanedbatelných 24%.
To, že Troels udělal tyto Elliptikor kreace je pouze z důvodu, že je od Scan Speak sponzorován, vybízen to dělat, a z jeho zvědavosti a touhy vyzkoušet něco dalšího a nového, ne že by sám viděl ty vynaložené prostředky jako potřebné k dosažení lepších výsledků než u jiných kvalitních měničů.

1+3 kaloty porovnání.jpg

Jako obecný problém se stavebnicema od něj vidím to, že je nutné zakoupit jeho navržení vyhybky, co se modelů součástek týká. Ty nejsou optimálně nevržené vzhledem k vynaloženým prostředkům. Používá i u středových a středobasových vyhybek v signálové cestě hodně vysoké modely kondenzátorů, což při potřebě kapacit 60-90uF dělá hodně vysoké částky, ale pro útlumy používá jen základní levné Janzen odpory které nejsou zvukově optimální, což ví každý kdo je porovnal s Mundorf MResist Supreme 20W, Duelund apod. A často před basové reproduktory dá cívku na feritovém jádru, která i měřitelně zkresluje výrazně více než na kvalitních I,E plechách. A udělal to nesmyslně i u nákladného návrhu Elliptikor 84.

NA má pravdu, že střed EllIpticor D8404 je předražený a ekonomicky to pro výrobce nedává moc smysl, mít o 10% lepší zvuk za 3x vyšší náklady. Na druhou stranu, bude asi nejlepší ze všech středů, neboť bez zkreslení pokrývá celé hlasové pásmo, na rozdíl od Bliesmy, kterou je nutno dělit trochu výše, beryllium M74B-6 raději na 500Hz, nelze ho tak pevně přilepit k titanové cívce jako papír či hedvábí a životnost při dělení na 400Hz není zaručena. Při dělení do 380Hz, jako to má ATC, nepoznáte směr, odkud vychází nižší tóny, 8404 je zárukou "jednopásmového zvuku". Podobného efektu lze ale dosáhnout při dělení na 1kHz, kde taky nerozlišíte, odkud tón vychází, ale to už je řešení pro 4 pásmo. Tam pak budete mít větší plochu než 8404. Ale zase ne rychlost, 8404 má lehčí membránu a cívku a super silný pohon než třeba 6,5" papír. Taky eliptická cívka měně zkresluje než kulatá. Každý bude mít své plus a nakonec bude záležet na implementaci a rovnováze se zbylými repro. Určitě top měnič není zárukou dokonalého zvuku. Nicméně kdyby někdo chtěl to nejlepší bez ohledu na cenu, asi by tam měl být 8404 střed a diamant Bliesma T34-D4 a nechť si o takový projekt řekne. 18M s pěnou je vynikající střed, nicméně v přímém AB srovnání Seas FA22 měl malinko více detailu i dynamiky i přirozenosti, hladší FR (bez trychtýře výškáče) přestože má užší cívku. Ale jak píšu výše, bude záležet na umění rovnováhy a implementace a s některými kombinacemi repro to může hrát lépe než FA22 s jinými.

Tady jsou ochutnávky D8404:

https://youtu.be/NSpwvDYLLNs?si=2tzOQp_IVTESEpbN
https://youtu.be/DqmrWrCiddA?si=-XcCE82YWjjYdwiL
https://youtu.be/GQSwAm3b6PQ?si=n2cOUSz6k5m7w0BC
https://youtu.be/NIwfoSNNSDY?si=gz4I8lnCdTF7ut4n
https://youtu.be/C-R2J9yHWFw?si=NKKy8KwBxnoJMT8a
https://youtu.be/DqmrWrCiddA?si=-WDGcuVz9Jsg8n4v
https://youtu.be/-I8hd6-nQUg?si=qbqD94H0yXxl6WmA
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

D8404 a T34 Diamant, to by si asi usi libovaly....

F22 verim ze je na stredy slusnej. Tady by teda nezapadl vizualne, plus skenspik ke skenspiku malokdy zvukove zklame. Pri kombinacich jsem se uz parkrat nachytal, a musel to predelavat.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od elfton »

taky má 18M nižší citlivost, což je pro střed výhoda, nemusí se pak zeslabovat tolik odpory jako FA22, pokud basák nedosáhne na citlivost FA22. Nicméně u mě FA22 a Elfton Vegas končí, snad už na Audiohappeningu bude premiéra Vegas 2 s jinými měniči. Projekt Kocourových Ellipticorů 3p s SS 32W se mě moc líbí, to bude hrát skvěle
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Jeste k novemu projektu: 32W/8878T11 jsem zvolil, aby vysla privetivejsi impedance a mensi naroky na zesilovac, take zvedavost na ten penovy zaves, no a 18M k tomu aby to bylo co nejpodobnejsi. Cilem je to opet zvyhybkovat bez nutnosti rezistoru pred stredakem a vyskacem.

Drzim palce s novymi Vegas, prvni jsem slysel kdysi v Praze a velmi dobre.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od blesk666 »

Za mna super takato forma diskusie a poodhalovania detajlov z kuchyne vyvoja a planov. Mame sa myslim na co tesit
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od blesk666 »

Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Janik »

Gratulacia Petr
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od elfton »

:clap: :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od jirie »

Jednou to musí přijít :lol:
Velká gratulace Petře!!!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

WOW !
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Diky diky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Pavel M. »

NA-Noble Audio píše: 18 úno 2024 11:23
...To, že Troels udělal tyto Elliptikor kreace je pouze z důvodu, že je od Scan Speak sponzorován, vybízen to dělat, a z jeho zvědavosti a touhy vyzkoušet něco dalšího a nového, ne že by sám viděl ty vynaložené prostředky jako potřebné k dosažení lepších výsledků než u jiných kvalitních měničů.
Co to je za nesmysl? Toto tvrzení jsi vzal kde? :mrgreen:
NA-Noble Audio píše: 18 úno 2024 11:23 Jako obecný problém se stavebnicema od něj vidím to, že je nutné zakoupit jeho navržení vyhybky, co se modelů součástek týká. Ty nejsou optimálně nevržené vzhledem k vynaloženým prostředkům.
No to asi ať posoudí tisíce těch, co stavebnici od Troelse kupují a staví... nebo ne?

Moje zkušenost se stavebnicemi od něj :thumbup: komunikace s ním a ochota poradit :thumbup: komunikace a servis Jantzen :thumbup: ...asi tak za mě.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Pavel M. »

Připojuji se ke gratulaci, Petře. :clap:

BTW nebudeš stavět další pár? Rád bych si Ellips-P poslechl.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Pavle, diky.

Dalsi par Ellips neplanuji, zatim, ale uz pracuji na necem hodne podobnem, jednodussim, alespon co se stolariny tyka. Pro zacatek aspon stranka, vykopavaci...:
https://pkaudio.webnode.cz/32w18mbe/
Zakladni koncept stejny jako Ellips, tedy 12" revelator nicmene tentokrat znatelne citlivejsi verze pro BR, na stredech revelator ale s penovym zavesem, verzi s gumovym zavesem znam, a na vyskach Satori berylium, opet ve WG.
Od basaku i stredaku s penovym zavesem si slibuji to co jsme probirali u tebe, tu urcitou primocarost a zivost projevu dobrych PA menicu, ze by to proste mohlo byt nekde mezi, tak akorat.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

-Kocour- píše: 20 úno 2024 22:42 Pavle, diky.

Dalsi par Ellips neplanuji, zatim, ale uz pracuji na necem hodne podobnem, jednodussim, alespon co se stolariny tyka. Pro zacatek aspon stranka, vykopavaci...:
https://pkaudio.webnode.cz/32w18mbe/
Zakladni koncept stejny jako Ellips, tedy 12" revelator nicmene tentokrat znatelne citlivejsi verze pro BR, na stredech revelator ale s penovym zavesem, verzi s gumovym zavesem znam, a na vyskach Satori berylium, opet ve WG.
Od basaku i stredaku s penovym zavesem si slibuji to co jsme probirali u tebe, tu urcitou primocarost a zivost projevu dobrych PA menicu, ze by to proste mohlo byt nekde mezi, tak akorat.
Držím palce, aby Ti projekt vyšiel a som naň veľmi zvedavý. Súhlasím s Elfton-om:

Určitě top měnič není zárukou dokonalého zvuku.


Dôležité je zladenie meničov. Ako som už písal, mám od Troelsa bedne Illuminator a môžem napísať, že Scam Speak sú naozaj skvelé meniče, ale určite nie jediné (skvelé). Veľmi som zvedavý, ako sa v Tvojom projekte prejaví kombinácia Scan Speak a Satori (výšky).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pavel M zatahuješ toto vlákno mimo hlavní téma, ale odpovím Ti.

Kde jsem to vzal? Troels to píše na svých stránkách.

A ohledně kvality těch součástek, zeptej se Kocoura a Elftona, jaké používají odpory na klíčových pozicích ve svých bednách a proč, a jestli mají před basákem cívku na feritovém játru.
Pak si zkus uvědomit, že lidi co kupují stavebnice to dělají z důvodu, že jejich znalosti problematiky jim neumožňují vlastní konstrukci a pravděpodobně si ani nedělali nikdy testy rozdílů v součástkách.
I Ty jsi na tom stejně a kvalitní odpory které v Troelsově vyhybce teď máš sis pořídil na mou radu před rokem a půl, možná si na to už zapomněl.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Kombinaci revelator stred a Satori vyska jsem si uz zkusil v upgradu troelsovych Ekta Grande, kde jsem XT25 ringradiator nahrazoval Satori TW29DN, tedy hedvabnou kalotou. Stred je maly 12M, vyslo to krasne na druhy rad, a zvuk byl prijemny klidny, stale ale dostatecne detailni. Ty Satori, alespon tedy kalota DN a promackly RN jsou proti scan speak jakoby mene vyrazne, ne tolik detailni a zive na prvni poslech, ale povazuju je za povedene vyskace, a je to spis o preferencich.

Pokud tedy v novem projektu satori BN Berylium nesedne, tak uz vim, ze v tom WG meri dobre i DN, a ten bych tam dal pokud by doslo na nahradni scenar. Ale uz jsem delal satori textreme ve WG + 18W discovery, tak mam dobrou viru ze to bude vice nez dobre, jen to chce peclive ladeni a naposlouchavani.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Janik »

Pavel M. píše: 20 úno 2024 22:12
NA-Noble Audio píše: 18 úno 2024 11:23
...To, že Troels udělal tyto Elliptikor kreace je pouze z důvodu, že je od Scan Speak sponzorován, vybízen to dělat, a z jeho zvědavosti a touhy vyzkoušet něco dalšího a nového, ne že by sám viděl ty vynaložené prostředky jako potřebné k dosažení lepších výsledků než u jiných kvalitních měničů.
Co to je za nesmysl? Toto tvrzení jsi vzal kde? :mrgreen:
NA-Noble Audio píše: 18 úno 2024 11:23 Jako obecný problém se stavebnicema od něj vidím to, že je nutné zakoupit jeho navržení vyhybky, co se modelů součástek týká. Ty nejsou optimálně nevržené vzhledem k vynaloženým prostředkům.
No to asi ať posoudí tisíce těch, co stavebnici od Troelse kupují a staví... nebo ne?

Moje zkušenost se stavebnicemi od něj :thumbup: komunikace s ním a ochota poradit :thumbup: komunikace a servis Jantzen :thumbup: ...asi tak za mě.
Nemohol by si zalozite vlakno a tam sa dopytovat pravdy? Naco tu zaplavujete nezmyslami Petrove vlakno. Trocha ucty pre pana krala.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše: 21 úno 2024 09:34 Pavel M zatahuješ toto vlákno mimo hlavní téma, ale odpovím Ti.

Kde jsem to vzal? Troels to píše na svých stránkách.

A ohledně kvality těch součástek, zeptej se Kocoura a Elftona, jaké používají odpory na klíčových pozicích ve svých bednách a proč, a jestli mají před basákem cívku na feritovém játru.
Pak si zkus uvědomit, že lidi co kupují stavebnice to dělají z důvodu, že jejich znalosti problematiky jim neumožňují vlastní konstrukci a pravděpodobně si ani nedělali nikdy testy rozdílů v součástkách.
I Ty jsi na tom stejně a kvalitní odpory které v Troelsově vyhybce teď máš sis pořídil na mou radu před rokem a půl, možná si na to už zapomněl.
Nič také sa na jeho stránkach nepíše. Súčiastky si môžeš zakúpiť aj jednotlivo a nikde nie je napísané, že musíš akceptovať, resp. zakúpiť jeho návrh výhybky. Keď si spočítaš cenu súčiastok, tak žiadna cena za návrh výhybky tam nie je, dokonca súčiastky od neho vychádzajú lacnejšie, ako keď si ich kúpiš samostatne priamo od Janzen. V prípade 2F8 dokonca sám píše, že použitie basáku od Scan Speak je príliš drahé a doporučuje aj adekvátnu náhradu od Faital. Ako sám píše, urobí tú istú prácu za 30% ceny Scan Speak. Predpokladám, že si nikdy žiadnu konštrukciu od Troelsa nepočul - aspoň to tak vyplýva z Tvojich tvrdení. Je úplne jasné, že na Tvoje konštrukcie nedosiahne, a to ani Troels, ani nikto iný. Čo sa týka jeho návrhov s Ellipticor, tak to, čo tvrdíš je číry nezmysel. Okrem Ellipticor má na stránkach mnoho iných konštrukcií aj s inými značkami, ako Scan Speak, naozaj si je z čoho vybrať. Podľa môjho názoru je to absolútny profík, nič nepridáva, nič neuberá, konštatuje iba realitu. Navyše posledné roky sa ani k zvuku špeciálne nevyjadruje, na rozdiel od iných...Stačí si jeho stránky poriadne prečítať a nie hľadať blbosti "medzi riadkami". prípadne aj vyskúšať jeho konštrukcie. Doteraz všetko, čo som od neho počul (a aj niečo mám) presne zodpovedá jeho popisom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Marilyn
Příspěvky: 29
Registrován: 09 pro 2023 12:10

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Marilyn »

Pochop, ze jako správný Český konstruktér musí kydat špínu na jiné konstruktéry. Protože on je nejlepší. NA je mistr v oboru. Všichni by se od nej měli učit.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Pavel M. »

Máte recht, dost bylo OT a nesmyslů,
pojďme zpět ke kocourovým bednám.
-Kocour- píše: 20 úno 2024 22:42
https://pkaudio.webnode.cz/32w18mbe/

Zakladni koncept stejny jako Ellips, tedy 12" revelator nicmene tentokrat znatelne citlivejsi verze pro BR, na stredech revelator ale s penovym zavesem, verzi s gumovym zavesem znam, a na vyskach Satori berylium, opet ve WG.
Od basaku i stredaku s penovym zavesem si slibuji to co jsme probirali u tebe, tu urcitou primocarost a zivost projevu dobrych PA menicu, ze by to proste mohlo byt nekde mezi, tak akorat.
12" revelator, Satori berylium, s tím bych asi už uměl žít :clap:

Mimochodem Petře, výhybka, kterou jsi u mě ladil si mě postupně získala. Je to přirozené, příjemné, sedí mi to lépe než předchozí aktiv.
(Mám ještě nějaké poznatky, ale to si pak zavoláme.)
Tak touto cestou ještě jednou díky. :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Jakmile ty nove budou rozumne k poslechu, tak to nekam vyvesim, at je moznost to slyset.

A ty tvoje, pfff to jsem rad, stale ti dluzim schema, at mas k tomu vse potrebne, takze pak klidne po telefonu.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od Fidji99 »

https://purifi-audio.com/blog/tech-note ... -design-12

na toto co povies ako dizajner? Ci skor "papier vela znesie"? Maju to robit v pasive, aj v outboard aktive [co by ma zaujimalo].

Celkovo, co si myslis o Purifi, ci uz o driveroch alebo zosilovacoch. Ja som napriklad nesmierne spokojny s tym ich silnejsim 1ET7040 s Weiss op-ampom. Neviem z tym zosikom dostat ziadne skreslenie ani z mojicj elektrostatov.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Fidji99: to budu muset vzit trochu ze siroka.

Zacnu tim jednodussim, Purifi Decka jsem jeste neslysel. Weiss OP2 operaky znam, maji pruzracny zvuk. Nejakou dobu jsem s tim zil v Apollon monoblocich s Hypex.

Purifi je parta vazne schopnych lidi a to co delaji technicky posouva oblast hifi. Pro me je hifi hodne o poslechu (ackoliv se tomu venuju zdaleka min nez bych chtel), o pohode, o zazitku,.... A tohle je aspekt, ktery nejak u Purifi nevnimam. Rad bych, aby na forech vice zaznelo "meri nam to takto, hlavnim cilem bylo dosahnout tohoto, a HRAJE NAM TO takto a takto a ze vsech reseni co jsme zkouseli se nam to nejvice libilo". V podstate chapu proc to nedelaji, jen jaksi si pak nejsem jisty, jestli hlavnim cilem bylo honit si triko nebo dobry zvuk, takovy, jaky se jim libi.

Ten jejich vyskac meri krasne, aspon teda podle toho mala co zatim ukazali. Trochu se mi nelibi jak se jim rozsiruje svazek uplne nahore, ale to je poddruzne. Co se mi nelibi vic, je pouziti hliniku. Kdyby byli vyposlouchani, tak zvoli Berylium ci jiny material. Z technickeho pohledu je hlinik na repro vyborny, jen to vzdy zvukove v absolutni rovine neni uplne ono.
U vyskacu jsem zazil hlinik od Scan Speak 9800, se kterym se jeste teprve budu vice seznamovat, ktery je zvukove cisty, nesustivy ani naznakem, a velmi klidny, mozna nekdy az moc, a mene barevny, pres Vivid kde jsem v podstate tez nemel vyhrad krome tech barev a urcite duse, ale to je doopravdy uz nimrani se v detailech, po Seas DXT, ktery byl vazne tupy a nepouzitelny. DXT meri vyborne, mimochodem. Berylium, aspon jak znam z Bliesma vyskacu a Pioneer S1-EX, s i bez WG, ma mnohem sirsi paletu barev a detailu, pritom nestve a neotravuje a zvuk hladi. Proto mam rad i textilni kaloty, protoze ikdyz nejsou dokonale, tak se prijemne poslouchaji (opet hlavne Scan Speak, ale i Satori). Neodsuzuju tedy hlinik jako takovy, a zrovna ze ho Purifi pouzili v jejich vyskaci dava velky smysl, v ciste technicke rovine, coz je jejich vyhradni domena.

Proto bych casem moc rad postavil 3p s Bliesma M74B 3" kalotovym stredem a T25B vyskacem, oboji berylium. Kdyz se to dobre udela, tak tak to Be ma jasny detailni ale zaroven hladivy a hladky zvuk, ktery nijak moc nepouta pozornost na prvni dojem a cim dele clovek posloucha tak si ho ten zvuk ziskava.

Omlouvam se za elaborat, ale ono je potreba dat k nazoru cely kontext.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 218
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od -Kocour- »

Ano, uz jsem videl. Maji tam Purifi 8" pod tim, pekny pekny. Ja mam k tomu vyhlednuty jiny 8". Ale toto je zatim hodne budoucnost, a tak se plany jeste muzou zmenit.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od aretax »

elfton píše: 02 bře 2024 19:40 Tu kombinaci uz dela PresentDayProduction:

https://www.presentdayproduction.com/

https://youtu.be/W0Z6UyeAdt4?si=4arEdN45DSXO-lv6
Nepáči sa mi nasledovné vyjadrenie:
Purifi PTT8 - quite simply the highest performing 8-inch bass driver on planet Earth today. Period.
Tých "najlepších" na svete je už trochu priveľa...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: posluch Kocourových plnotučných 3 pásiem - Ellips-P

Příspěvek od elfton »

Silna prohlaseni k Purify patri, Bruno Putzeys neni jen vynikajici vedec v oboru elektroaakustiky, ale i velmi schopny marketer. Treba o Hypex NC500 taky mluvil jako o nejlepsim Dcku na svete, pak prisel s Purify a o NC500 rekl, ze mel zkresleni zpusobene hystetezi. Ten jejich 8" bude pro nektere aplikace jednim z nejlepsich na svete, pro jine nebude. Purify jsou jedny z nejlepsich v malem objemu ozvucnice, pro vetsi objemy budou mene kreslit menice s nizsim zdvihem, pro me je zvukove Ellipticor zivejsi. Vubec ty nejlepsi 8" a 10" pro me ucho ale dela ESD acoustics, treba vaha 8" ESD T-60 z ESD Panda je 25kg, hraje s obrovskou lehkosti a vynikajicim detailem az do 1500Hz, staci mu maly objem a zvlada skvele jak velmi nizke tak vysoke hlasitosti, jde velmi nizko, kdyz si poklepete na membranu, je to mrtve tlumene, zadny kovovy ocas ve vyssich frekvencich. Zdvih je nizky, presto jde hluboko i v malem objemu.

https://youtu.be/uCe0uCUIpBU?si=jBZkVASC8IHVHXdM
Odpovědět